Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1017689 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:D-4D
« Válasz #3585 Dátum: 2014.04.23 17:57:17 »
egy másik ismerősöm tényként (!) közölte, hogy Igniseknél 70-80.000 km és váltócsere, mert addig bírják. Azért próbáltam felhívni a figyelmét rá, hogy szerinte ezekbe a váltókba vajon rendesen cserélték az olajat?? Furcsán nézett a felvetésre  :1eye:
Édesapám Ignise 2004-es, 1,3-as, már több mint 160.000-et futott, de semmi baja a váltónak (a hangja is normális). Ja és 130.000 km-nél volt először olaj cserélve a váltóban! Márkaszervízbe volt hordva addig, és ő megbízott bennük, nem nézegette a szervizkönyvet, hogy mikor mit kell cserélni. A rohadék márkaszervizesek meg nem cserélték ki (legalább is nem számlázták ki). Tehát nem az összes Ignis hibás, ahogy nem az összes korai VVT-i motoros Toyota olajzabálós.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

hege2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:D-4D
« Válasz #3586 Dátum: 2014.04.23 17:58:24 »
Bár én Avensises vagyok, de szintén turbó problémával küzdök. Vagyis még nem is biztos hogy az. Az én jelenségem hogy a 1800-as fordulat helyett 2200-2400 körül jön meg az erő. De néha ha megjön is, nem számottevő. Szintén ismerkedem a D-4D motorral, viszont túl vagyok már a turbó leszerelésén és az intercooler leszedésén kívűl már mindent átnéztem. Nálam sajnos nem hallani kifújást. Azért írom hogy sajnos, mert akkor esetleg meglenne a hiba. Viszont én is tapasztaltam hogy milyen az ilyen hang egy rosszúl felszerelt csőbilincsnél nyomta nekem ki a levegőt. Amit tudok tanácsolni hogy áttnézz: Nekem is írták és más márkatulajdonosoktól hallottam hogy a gumi csöveken alapból nem látni pl a repedést ha van. Viszont ha felépül a nyomás a rendszerben, mivel a gumi csövek megkeményednek és kicsit megpuffadnak jól látható és hallható a repedés helye. Az intercooleren is lehetnek sérülések és az működhet úgy mint egy síp. Szóval csatlakozások, Gumicsövek, Intercooler, stb. Olvastam egy cikket egy internetes oldalon. Ott egy házilag beépített csatlakozó volt ledugózva. Vagyis a dugó kiesett... Ott az volt a gond, hogy a nyomás nem volt megfelelő mert a lyukon távozott.... Én ennyit tudok elöljáróban hozzászólni, de légy türelmes mert előbb utóbb kapsz választ mindenre. :)

Ja és még amit én javasolni tudok a vezérlés cseréjét ha szükséges. Illetve én cseréltettem váltóolajat is.
Kösz a biztatást kitartó vagyok!
A váltó olajcsere megvolt,a vezérlés pedig láncos ennél a típusnál! ::)

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:D-4D
« Válasz #3587 Dátum: 2014.04.23 18:21:39 »
Kösz a biztatást kitartó vagyok!
A váltó olajcsere megvolt,a vezérlés pedig láncos ennél a típusnál! ::)
Igen, már felhívták a figyelmemet a vezérlés láncos mivoltáról :)

barizo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 77
D-4D
« Válasz #3588 Dátum: 2014.04.25 16:28:54 »
Sziasztok!

2005.12 havi Corolla Verso 2.2  D-Cat-es (130kW) motorizáltsággal kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Most már 2* produkálta, hogy indítás alkalmával (nyomógombos) indít a rendszer, aztán le is áll.  :cry:
Ugye gondolom a comp. úgy érzékeli, hogy elindult, de lebök. Mintha nem volna üzemanyag, vagy alapjárat.
Ugye nem kulcsos, hogy "köszörültessem".
Csinálta már akkor is mikor lenyomtam egy 12 órás műszakot, de csinálta akkor is mikor ~8 magasságában reggel elmentünk oviba,
délután fél 4-kor (laza 8 óra) szintén csak a 4.ik, 5-ik indításra ugrott be.
Eddig olybá tűnik hideg motornál csinálja.
Akkor is lehet csak azért mert próbáltam a gázzal "elkapni" a dolgot.
Tehát indít az ember, de nem kapja el, lefullad/leáll.
Az indító nem teker sokáig, ugyanúgy csinál mintha minden ok volna pár másodperc után már nem teker.
De aztán nem pörög fel, nem  indul a motor.
A kocsi kb 1 hónapja lett vásárolva, cirka 107000km van benne. Olaj, szürők, stb lecserélve kb 2 hete.
Esetleg beleszólhat ez a dolog (gázolaj szűrő is cserélve).
Üzemanyag van benne  ::)
Valakinek volt már hasonló problémája?
Köszönöm a tanácsokat, segítséget.

hege2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:D-4D
« Válasz #3589 Dátum: 2014.04.26 14:13:58 »
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani hogy a biztonsági öv figyelmeztető hangjelzését hogy tudnám kiiktatni? :hmmmm:
Engem zavar,a műszerfalon lévő villogó ikon pont elég !Ötlet? :?:

hege2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:D-4D
« Válasz #3590 Dátum: 2014.04.26 16:26:01 »
Ezt már próbáltam,de nem működik!:
köszi mindenkinek. na szóval különböző dolgok keringenek a neten, nálam pl fék pedált se kellett nyomni. A lényeg hogy gyújtás, odo-ra állítom a km számlálót, gyújtás levesz. Majd pár másodperccel később gyújtás ráad, és rögtön gomb nyomvatart 12 másodpercig, majd biztonsági öv bekapcsol. elvileg átugrik b-off ra ha elengedem a gombot és ekkor levesz gyújtást és innentől nem fog bippelni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:D-4D
« Válasz #3591 Dátum: 2014.04.26 16:49:58 »
Ezt már próbáltam,de nem működik!:
Egyszer kétszer szervizben rávettem a szerelőt, hogy csinálja meg(nem szabad nekik, pláne elárulni :D), de aztán már nem szóltam.
Esetleg egy kamu övcsat? :hmmmm:

hege2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:D-4D
« Válasz #3592 Dátum: 2014.04.26 17:45:47 »
Igen,de az meg útban van ha ténylegesen használja az ember az övet.
Nekem csak akkor van gondom ezzel amikor hazaérve kaput nyitok,be,ki szállok és ez meg csak visít és visit! :cry:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:D-4D
« Válasz #3593 Dátum: 2014.04.26 18:26:21 »
Igen,de az meg útban van ha ténylegesen használja az ember az övet.
Nekem csak akkor van gondom ezzel amikor hazaérve kaput nyitok,be,ki szállok és ez meg csak visít és visit! :cry:
Próbálj meg 20-nál lassabban beparkolni ;)

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:D-4D
« Válasz #3594 Dátum: 2014.04.26 18:39:39 »
Próbálj meg 20-nál lassabban beparkolni ;)
Nem könnyű zabolázni a ménest! :D

hege2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:D-4D
« Válasz #3595 Dátum: 2014.04.26 18:41:43 »
Próbálj meg 20-nál lassabban beparkolni ;)
Egy TOYOTÁVAL!? :clap: :lol:

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:D-4D
« Válasz #3596 Dátum: 2014.04.26 19:39:13 »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:D-4D
« Válasz #3597 Dátum: 2014.04.26 19:42:51 »
Egy TOYOTÁVAL!? :clap: :lol:
Ha olyan gyors vagy , akkor egyet csippant és már le is parkoltál :lol:

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:D-4D
« Válasz #3598 Dátum: 2014.04.26 21:15:13 »
Ha olyan gyors vagy , akkor egyet csippant és már le is parkoltál :lol:
Egy villanás alatt beáll, a csippanásra már pont le is állítja a kocsit. :D

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:D-4D
« Válasz #3599 Dátum: 2014.04.26 23:35:18 »
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani hogy a biztonsági öv figyelmeztető hangjelzését hogy tudnám kiiktatni? :hmmmm:
Engem zavar,a műszerfalon lévő villogó ikon pont elég !Ötlet? :?:

A legtöbb diagnosztikai program bemegy olyan mélyre, hogy ki lehet kapcsolni vele.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.