Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1017621 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: D-4D
« Válasz #2415 Dátum: 2009.02.12 09:29:36 »
Miért nem mész máshova?

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: D-4D
« Válasz #2416 Dátum: 2009.02.12 09:31:17 »
Miért nem mész máshova?

Komolyan elgondolkoztam azon, hogy máshova fogok menni. De legközelebb csak Győrben van, vagy Fehérváron. Ez azt jelenti, hogy egy egész napos program lenne nekem egy szerviz. És az sem biztos, hogy másabb lesz a hozzáállásuk.  :censored:


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: D-4D
« Válasz #2417 Dátum: 2009.02.12 10:09:09 »
Kerestem, de igy hirtelen nem talaltam hotagulasi tenyezot motorolajra... mennyi az annyi?
:sorcerer: 6 liternel, 20 fok es 100 fok kozott ~3,5dl. En sokkal kevesebbre tippeltem volna. Ja es ez kb 5%. Palack jol tippelt.  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: D-4D
« Válasz #2418 Dátum: 2009.02.12 12:44:32 »
Miért nem mész máshova?

Komolyan elgondolkoztam azon, hogy máshova fogok menni. De legközelebb csak Győrben van, vagy Fehérváron. Ez azt jelenti, hogy egy egész napos program lenne nekem egy szerviz. És az sem biztos, hogy másabb lesz a hozzáállásuk.  :censored:

Szerinted miért szoktunk pestről kecskemétre, meg kiskőrösre járni szervizelni????
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: D-4D
« Válasz #2419 Dátum: 2009.02.12 12:59:26 »
Anubis, ez melyik szalon?

Én a Superbe hordom az autót, elégedett vagyok velük. A gyöngyösi szervizt inkább nem minősítem.

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: D-4D
« Válasz #2420 Dátum: 2009.02.12 17:02:12 »
Kerestem, de igy hirtelen nem talaltam hotagulasi tenyezot motorolajra... mennyi az annyi?
:sorcerer: 6 liternel, 20 fok es 100 fok kozott ~3,5dl. En sokkal kevesebbre tippeltem volna. Ja es ez kb 5%. Palack jol tippelt.  :clap:
Akkor ezert kell uzemmeleg motornal merni. :)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: D-4D
« Válasz #2421 Dátum: 2009.02.12 22:03:42 »
Anubis, ez melyik szalon?

Én a Superbe hordom az autót, elégedett vagyok velük. A gyöngyösi szervizt inkább nem minősítem.

A Super is jó, ha nincs időm kirándulni, oda viszem, de Kiskőrösön valahogy kedvesebbek, családiasabb a hangulat. - Az a nyugis vidéki kisváros. - és az óradíj is alacsonyabb. - De a monoriak sem rosszak, - bár ott volt kevésbé jó vélemény is, de hol nem ?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: D-4D
« Válasz #2422 Dátum: 2009.02.12 22:31:39 »
A gyöngyösi szervizt inkább nem minősítem.
Nem tenned meg megis?  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: D-4D
« Válasz #2423 Dátum: 2009.02.13 07:30:08 »
Anubis, ez melyik szalon?

Én a Superbe hordom az autót, elégedett vagyok velük. A gyöngyösi szervizt inkább nem minősítem.

A Super is jó, ha nincs időm kirándulni, oda viszem, de Kiskőrösön valahogy kedvesebbek, családiasabb a hangulat. - Az a nyugis vidéki kisváros. - és az óradíj is alacsonyabb. - De a monoriak sem rosszak, - bár ott volt kevésbé jó vélemény is, de hol nem ?

Árban valóban jobb Monor mint a pesti szervizek, és a kedvességgel sincs baj. Viszont volt már, hogy csak másodszorra sikerült kijavítani a hibát...
RAV4 HYBRID 2020

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: D-4D
« Válasz #2424 Dátum: 2009.02.13 08:15:33 »
Anubis, ez melyik szalon?

Én a Superbe hordom az autót, elégedett vagyok velük. A gyöngyösi szervizt inkább nem minősítem.

A Super is jó, ha nincs időm kirándulni, oda viszem, de Kiskőrösön valahogy kedvesebbek, családiasabb a hangulat. - Az a nyugis vidéki kisváros. - és az óradíj is alacsonyabb. - De a monoriak sem rosszak, - bár ott volt kevésbé jó vélemény is, de hol nem ?

Árban valóban jobb Monor mint a pesti szervizek, és a kedvességgel sincs baj. Viszont volt már, hogy csak másodszorra sikerült kijavítani a hibát...

Az máshol is előfordul!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: D-4D
« Válasz #2425 Dátum: 2009.02.13 12:35:27 »
Nem tenned meg megis?  :hug:

Kétszer volt náluk az autó. Először - kötelességük ellenére - elfelejtettek szólni, hogy a kötelező karbantartáson kívül ki kell cserélni az első fékbetéteket, és a műszerfal zörgését elintézték annyival, hogy "megmondom őszintén, én nem hallom"... A második alkalommal a kötelező szerviz áráról helyesen, az ezen felül beszerzendő fékek áráról tévesen tájékoztattak, 30 ronggyal többe került a komplett betét+tárcsa elől-hátul csere, mint amit telefonban mondtak. Persze ha egyből a frankót mondják, megcsináltattam volna mással a fékcserét (gari már nem volt a kocsin, az alkatrészeket és az óradíjat megúsztam volna sokkal olcsóbban).

Szóval nálam kettőből kétszer megbuktak, több sanszot nem adok nekik.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D
« Válasz #2426 Dátum: 2009.02.13 14:37:11 »
Miért nem mész máshova?

Komolyan elgondolkoztam azon, hogy máshova fogok menni. De legközelebb csak Győrben van, vagy Fehérváron. Ez azt jelenti, hogy egy egész napos program lenne nekem egy szerviz. És az sem biztos, hogy másabb lesz a hozzáállásuk.  :censored:

Nem biztos, de azért van rá esély. Nagy különbségek vannak. Pl. az itteni, pécsi társaság szerencsére alapvetően teljesen okés. Szemben pl. a kaposvárival, akiknél egy látogatás elég volt, hogy eldöntsem: többet oda nem megyek. Szóval ha egy szervízzel nem vagy megelégedve, keress egy másikat, ilyen egyszerű.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: D-4D
« Válasz #2427 Dátum: 2009.02.13 16:23:16 »
Nem tenned meg megis?  :hug:

Kétszer volt náluk az autó. Először - kötelességük ellenére - elfelejtettek szólni, hogy a kötelező karbantartáson kívül ki kell cserélni az első fékbetéteket, és a műszerfal zörgését elintézték annyival, hogy "megmondom őszintén, én nem hallom"... A második alkalommal a kötelező szerviz áráról helyesen, az ezen felül beszerzendő fékek áráról tévesen tájékoztattak, 30 ronggyal többe került a komplett betét+tárcsa elől-hátul csere, mint amit telefonban mondtak. Persze ha egyből a frankót mondják, megcsináltattam volna mással a fékcserét (gari már nem volt a kocsin, az alkatrészeket és az óradíjat megúsztam volna sokkal olcsóbban).

Szóval nálam kettőből kétszer megbuktak, több sanszot nem adok nekik.
Az a baj a telefonos ajánlatkéréssel, hogy azt sem tudod ki van a vonal másik végén, amennyiben meg hibázik - elnézi az árakat- akkor meg letagadja. Sokkal jobb e-mail-en kérni árat, ott 2x meggondolják mit írnak le.
Pl nekem az említett munkára a Reál 123.082.- Ft-ot mondott (írt) néhány hete.

Satriani

  • Vendég
Re: D-4D
« Válasz #2428 Dátum: 2009.02.13 17:40:32 »
Ez így van, Ákos. Viszont ezt az árat nekem úgy mondták, hogy bevittem kötelezőre a kocsit, megcsinálták, aztán szóltak, hogy kész az autó, de gázosak a fékek (megtiltottam ugyanis, hogy anélkül cseréljenek valamit, hogy beszéljünk róla). Mondtam, hogy bemegyek, megdumáljuk. Gyöngyös kis város, anyám barátjának unokaöccse az egyik értékesítő, épp új volt ott, ő egyeztette le az árakat a szervizessel, meg hurcolászott a munkahelyem és a szerviz között. Mondja, Petikém, kb. 70 lesz a komplett tárcsa+betét+munkadíj, rendeljük? Mondom, vazzeg, nem kevés, de legalább 50 lenne maszeknál is, egye fene, menjen. Megrendelték harmadnapra, visszavittem az autót, megyek vissza érte, aszongyák, 100. Mondom, anyátok, hogyhogy. Mondja az ismerős srác, hogy bocsesz, elnéztem az árakat, és kifelejtettem a munkadíjat. Mondtam volna neki, hogy Bazsikám, kösz, hogy intézted, de most ezt a különbözetet kifizeted?! Szóval hülyén jött ki, hogy finom legyek.

Egyébként volt ilyen esetem a Superrel is: telefonon leegyeztettem az árakat és a szerviz időtartamát, aztán mikor odamentem, újra rákérdeztem kontroll gyanánt. Időben 2x annyit mondtak helyszínen, árban pedig kb. másfélszer annyit. Mondom, ácsi, szedjük elő, akivel telefonon beszéltem. Előszedték, mondja a főnöknek, valóban ilyen árakat és időtartamot közölt. Mondja főnök: OK, akkor beállsz dolgozni a szerelők mellé, megcsináljuk a munkát fele ennyi idő alatt, és a tényleges és ajánlott ár felét elengedjük, uram, megfelel? Így is lehet. (Utólag gondoltam, hogy bepaliztak, de aztán felidéztem a rossz infót adó munkatárs és a szervizvezető arcát, ennyire jó színészek autószerelők között nincsenek. :D)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: D-4D
« Válasz #2429 Dátum: 2009.02.13 18:35:49 »
Ez így van, Ákos. Viszont ezt az árat nekem úgy mondták, hogy bevittem kötelezőre a kocsit, megcsinálták, aztán szóltak, hogy kész az autó, de gázosak a fékek (megtiltottam ugyanis, hogy anélkül cseréljenek valamit, hogy beszéljünk róla). Mondtam, hogy bemegyek, megdumáljuk. Gyöngyös kis város, anyám barátjának unokaöccse az egyik értékesítő, épp új volt ott, ő egyeztette le az árakat a szervizessel, meg hurcolászott a munkahelyem és a szerviz között. Mondja, Petikém, kb. 70 lesz a komplett tárcsa+betét+munkadíj, rendeljük? Mondom, vazzeg, nem kevés, de legalább 50 lenne maszeknál is, egye fene, menjen. Megrendelték harmadnapra, visszavittem az autót, megyek vissza érte, aszongyák, 100. Mondom, anyátok, hogyhogy. Mondja az ismerős srác, hogy bocsesz, elnéztem az árakat, és kifelejtettem a munkadíjat. Mondtam volna neki, hogy Bazsikám, kösz, hogy intézted, de most ezt a különbözetet kifizeted?! Szóval hülyén jött ki, hogy finom legyek.

Egyébként volt ilyen esetem a Superrel is: telefonon leegyeztettem az árakat és a szerviz időtartamát, aztán mikor odamentem, újra rákérdeztem kontroll gyanánt. Időben 2x annyit mondtak helyszínen, árban pedig kb. másfélszer annyit. Mondom, ácsi, szedjük elő, akivel telefonon beszéltem. Előszedték, mondja a főnöknek, valóban ilyen árakat és időtartamot közölt. Mondja főnök: OK, akkor beállsz dolgozni a szerelők mellé, megcsináljuk a munkát fele ennyi idő alatt, és a tényleges és ajánlott ár felét elengedjük, uram, megfelel? Így is lehet. (Utólag gondoltam, hogy bepaliztak, de aztán felidéztem a rossz infót adó munkatárs és a szervizvezető arcát, ennyire jó színészek autószerelők között nincsenek. :D)

Ez szívás, de mivel Bazsi értékesítő (akit nem irigylek a januári értékesítési visszaesést elnézve, Toyota=minusz 69%), és nem munkafelvevő, így ezért nem kellene neheztelned a gyöngyösi szervizre.
Remélem velem nem játszanak olyat, hogy bármit kicserélnek kérdezés nélkül, mert akkor vittem oda utoljára autót. Bár ettől nem félek, hisz tulajdonképp nulla raktárkészlettel dolgoznak, nincs olyan alkatrész (a hordós olajon kívül) amit ne kellene megrendelni.