Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1017780 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Krinyo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • '07 Auris 2.0 D-4D Sol
Re: D-4D
« Válasz #2325 Dátum: 2008.12.30 00:49:02 »
Bocsi, meg minden, de olyan sokszor látom rosszul írva ezt a két szót, hogy leírom helyesen:
Rubrika, mindig.
Azaz l helyett r  és a mindig második i-je rövid.
Én is elírok egy csomó dolgot, de ezt a 2 szót nagyon sokan írják rosszul.

És amit mégtöbben eltévesztenek, az a szerviz szó rövid "i"-je :) Node hagyjuk a nyelvészkedést szerintem :)

Én mindig igyekszem helyesen írni a szavakat, de a "szervíz"-t tudatosan írom így, tehát hosszú í-vel. Wazz ez egy idegen szó, ami az eredeti kiejtést hivatott magyarosan leírva, fonetikusan visszaadni - márpedig hosszúnak ejtjük benne az i-t és nem rövidnek, így szvsz így is kell leírni. Hibás gyakorlatnak tartom a rövid i-vel írását, így nem is tartom magam hozzá.

(A rubrikát persze r-el kell írni, ez tiszta sor.)

Akkor az is tiszta sor, hogy a szerviz rövid i, hiszen ez a szabály. :D

Krinyo

Satriani

  • Vendég
Re: D-4D
« Válasz #2326 Dátum: 2009.01.05 16:01:57 »
Én mindig igyekszem helyesen írni a szavakat, de a "szervíz"-t tudatosan írom így, tehát hosszú í-vel. Wazz ez egy idegen szó, ami az eredeti kiejtést hivatott magyarosan leírva, fonetikusan visszaadni - márpedig hosszúnak ejtjük benne az i-t és nem rövidnek, így szvsz így is kell leírni. Hibás gyakorlatnak tartom a rövid i-vel írását, így nem is tartom magam hozzá.

Hibás vagy nem hibás, ez a szabály.

Egyébként nem hibás. Rövid i-vel kell ejteni a szerviz szót és ragozott alakjait. Ha pedig az idegen eredetből akarnád levezetni a kiejtését, akkor a latin servus, az újlatin (francia) service szavakat javaslom kiindulási alapnak. A szerviz a magyarban francia eredetű jövevényszó, és ők "szervisz"-nek ejtik, rövid i-vel... (Ahogy a szintén francia eredetű, angol service is rövid i-vel, "szörvisz"-nek ejtendő.)

 :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D-4D
« Válasz #2327 Dátum: 2009.01.05 18:11:28 »
Én mindig igyekszem helyesen írni a szavakat, de a "szervíz"-t tudatosan írom így, tehát hosszú í-vel. Wazz ez egy idegen szó, ami az eredeti kiejtést hivatott magyarosan leírva, fonetikusan visszaadni - márpedig hosszúnak ejtjük benne az i-t és nem rövidnek, így szvsz így is kell leírni. Hibás gyakorlatnak tartom a rövid i-vel írását, így nem is tartom magam hozzá.

Hibás vagy nem hibás, ez a szabály.

Egyébként nem hibás. Rövid i-vel kell ejteni a szerviz szót és ragozott alakjait. Ha pedig az idegen eredetből akarnád levezetni a kiejtését, akkor a latin servus, az újlatin (francia) service szavakat javaslom kiindulási alapnak. A szerviz a magyarban francia eredetű jövevényszó, és ők "szervisz"-nek ejtik, rövid i-vel... (Ahogy a szintén francia eredetű, angol service is rövid i-vel, "szörvisz"-nek ejtendő.)

 :flowers:

Igazad van, pontatlan voltam, idegen nyelveken valóban pont hogy rövid i-vel ejtik  :whistling: ... De magyarul hosszúval ejtjük, én legalábbis még nem hallottam senki magyar embertől "szerviz"-nek ejteni, mindenki "szervíz"-nek mondja. Én meg emiatt így is írom le, oszt csókoltatok mindenkit, monnyon le, aki kitalálta, hogy rövid i-vel kell írni  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

jabba1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: D-4D
« Válasz #2328 Dátum: 2009.01.06 19:47:25 »
Sziasztok!
Aksi kivétel után.....hogy lehet újra programozni az elektromos ablakemelőt???

Peti

  • Vendég
Re: D-4D
« Válasz #2329 Dátum: 2009.01.06 19:49:04 »
Sziasztok!
Aksi kivétel után.....hogy lehet újra programozni az elektromos ablakemelőt???

Szev. Lacika!

Az ablakemelő-kapcsolót tartsd végállásba 2-3mp-ig, hallani fogsz egy kattanás ;) és kész.
Üdv.

Ui.: persze előbb tegyél be egy új akksit :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.06 19:51:21 írta Peti »

jabba1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: D-4D
« Válasz #2330 Dátum: 2009.01.06 19:58:01 »
Szeva Peti!

Háát ter még itt vagy? Mikor raccingolunk eggyet?
Megnézném már azt az Rc-t!!!
Képzeld, néha túltölt a turbóm, és vmi hibakód villan fel......már fárad a kicsike......de ma is adtam neki 205km/h! :clap: :clap: :devil:

Peti

  • Vendég
Re: D-4D
« Válasz #2331 Dátum: 2009.01.06 20:14:28 »
Képzeld, néha túltölt a turbóm, és vmi hibakód villan fel......már fárad a kicsike......de ma is adtam neki 205km/h! :clap: :clap: :devil:

Háááát, a hibakód engem tuti idegesítene ::)

Valamikor dobj egy teflont, aztán +beszélünk egy talit.
Üdv.

jabba1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: D-4D
« Válasz #2332 Dátum: 2009.01.06 20:15:56 »
ok!!!
De ne izzgulj max egy turbó csere, oszt tolhatjuk! :eek: :sorcerer:

KOV

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Tuning
    • my Auris D-cat
Re: D-4D
« Válasz #2333 Dátum: 2009.01.08 13:55:28 »
Csaó! Ha túl tölt az nem gáz :D
Füstel, h állsz?
Üdv. KOV

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: D-4D
« Válasz #2334 Dátum: 2009.01.09 14:05:55 »
Minusz 14be korán reggel ugyan elsőre elindult, előtte azért 3x izzítottam (még a Mercinél megszoktam :D ) majd könnyedén életrekelt! Alapjárat 1200-1300környékén, hangja akár egy traktoré... Tudom, hogy nemszabad, de kb egy fél percet hagytam alapjáraton barátkozni a környezettel ::) Váltóolaj (90ezer km helyett) 72ezernél ki lett cserélve, de az nagyon fázott, egyest alig akarta bevenni... Most 89500km van benne. Sajnos rövid út volt, de délután átmelengetem a rendszert (kb 60km egygázon)  ::) :flowers:  :flowers: :flowers:
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: D-4D
« Válasz #2335 Dátum: 2009.01.09 23:27:08 »
Minusz 14be korán reggel ugyan elsőre elindult, előtte azért 3x izzítottam (még a Mercinél megszoktam :D ) majd könnyedén életrekelt! Alapjárat 1200-1300környékén, hangja akár egy traktoré... Tudom, hogy nemszabad, de kb egy fél percet hagytam alapjáraton barátkozni a környezettel ::) Váltóolaj (90ezer km helyett) 72ezernél ki lett cserélve, de az nagyon fázott, egyest alig akarta bevenni... Most 89500km van benne. Sajnos rövid út volt, de délután átmelengetem a rendszert (kb 60km egygázon)  ::) :flowers:  :flowers: :flowers:

Ha izzítás lápa elalvás után vársz még 4-5 másodpercet akkor nem kell szórakozni a többszöri izzítással - ugyanis hideg környezetben az egyenletesebb hidegjárás érdekében utóizzít, vagyis a lámpa elalvása után tovább fűti -kisebb teljesítményel  az izzítót.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: D-4D
« Válasz #2336 Dátum: 2009.01.10 00:34:25 »
OFF
Igazad van, pontatlan voltam, idegen nyelveken valóban pont hogy rövid i-vel ejtik  :whistling: ... De magyarul hosszúval ejtjük, én legalábbis még nem hallottam senki magyar embertől "szerviz"-nek ejteni, mindenki "szervíz"-nek mondja. Én meg emiatt így is írom le, oszt csókoltatok mindenkit, monnyon le, aki kitalálta, hogy rövid i-vel kell írni  :tt2:
Akkor zárjuk rövidre.  :otlet:
/OFF

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: D-4D
« Válasz #2337 Dátum: 2009.01.10 18:15:58 »
Minusz 14be korán reggel ugyan elsőre elindult, előtte azért 3x izzítottam (még a Mercinél megszoktam :D ) majd könnyedén életrekelt! Alapjárat 1200-1300környékén, hangja akár egy traktoré... Tudom, hogy nemszabad, de kb egy fél percet hagytam alapjáraton barátkozni a környezettel ::) Váltóolaj (90ezer km helyett) 72ezernél ki lett cserélve, de az nagyon fázott, egyest alig akarta bevenni... Most 89500km van benne. Sajnos rövid út volt, de délután átmelengetem a rendszert (kb 60km egygázon)  ::) :flowers:  :flowers: :flowers:

Ha izzítás lápa elalvás után vársz még 4-5 másodpercet akkor nem kell szórakozni a többszöri izzítással - ugyanis hideg környezetben az egyenletesebb hidegjárás érdekében utóizzít, vagyis a lámpa elalvása után tovább fűti -kisebb teljesítményel  az izzítót.

Köszi! Hasznos info! Ezt a részt a kezelésiből nem olvastam (ha benne van)  :flowers:
De ártani nem ártottam eddig sem neki ugye?!?
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: D-4D
« Válasz #2338 Dátum: 2009.01.10 21:09:34 »


Köszi! Hasznos info! Ezt a részt a kezelésiből nem olvastam (ha benne van)  :flowers:
De ártani nem ártottam eddig sem neki ugye?!?

- Mert nincs leírva, csak némi műszaki infót bújva találtam a dologra - miért ártana, ha ráadod a gyújtást, mondjuk az ablak fől-lehúzás végett ugyanez történik közben az izzításal.

Egyébként tapasztaltam, ezekben a reggeli -10-ekben ha izzítás ikon elalvásakor azonnal indítózok egyel többet forgat az önindító, mint ha várok még egy kicsit.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: D-4D
« Válasz #2339 Dátum: 2009.01.10 21:11:18 »
És ez nem csak a 2,5 D-4D esetén van így?
Gabe 254.