Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778178 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10770 Dátum: 2017.02.05 23:19:05 »
Öcsém váltana (nála a levetett Skoda Feliciám), 3 fia van, mint az orgonasípok sorban: 7, 3 és 0,5 évesek. Sőt jelenleg 1 házban, de külön lakrészben ott az egyik nagymami, így volt kézenfekvő a Honda FR-V tervben, kizárólag 2.0 benzin. Most alternatívának felmerültek még: Mazda 5 1.8 és Toyota COV 1.8, lehetőleg a +2 hokedlivel (ritkán kellene nagyon)

Holnap bemennek egy nagyobb telepre körülnézni (anyának mi tecccccen alapon)

Keret nem vastag, mindennel ~2... vásárlásra kb.: 1,6-1,7 misi, tehát mindegyikből az "eleje" és nem a bontószökevényeket.
Tudtok-e valami "tuti"-t. Budapest, Fót, Gödöllő vonalon elsősorban.

Köszike.
Hááát.
A Hondát én felejteném, ha már 3+3 ülés, akkor inkább - most lehet megkövezni - Multiplát vennék. Sokkal az sem rosszabb műszaki szempontból, viszont nagyobb benne a hely, és van egy minden értelemben nagyon segítőkész Multipla fórum az Indexen, ami azért nem utolsó szempont. Egy hátránya biztosan van: vagy 103 lovas 1,6-ossal lehet megvenni, ami gyengécske, cserébe sokat eszik, vagy 1,9-es Multijet dízellel, ami szintén nem egy erőgép, és nem is a megbízhatóság csúcsa. De természetesen első helyen COV-ot keresnék 1,8-as benzinest, Terrát nem, legalább Lunát/Fullmoont, de inkább Solt.
A második helyre szinte holtversenyben az előbb említett Multiplát, és a Scenicet, harmadikként egy jó állapotú 1,8-as Zafiráról sem kéne feltétlenül lemondani.
Illetve még egy dolog jutott eszembe, bár az már régebbi konstrukciójú: ha Honda, akkor a Stream-et is megnézném. Az már egy mérettel nagyobb, ez is igaz.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10771 Dátum: 2017.02.06 00:02:25 »
Hááát.
A Hondát én felejteném, ha már 3+3 ülés, akkor inkább - most lehet megkövezni - Multiplát vennék.
Igen, furán hangzik, de szerintem is. Képben volt az 1,8-as FRV még az Avensis keresésekor. Sok fórumot, tapasztalatot olvastam és meglepő volt, hogy sokan váltottak Hondáról Multpla-ra és elégedettek vele. Sok gond volt az FRV-kel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10772 Dátum: 2017.02.06 09:00:02 »
Igen, az FRV a Honda leggyengébben sikerült modellje. Kár érte, mert amúgy praktikus. A kerékívei rohadnak, arra is figyelni kell.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10773 Dátum: 2017.02.06 10:02:52 »
Az 2,0 FR-V a kinézett, az a motor az Accordban is példás.

Az 1.7-ről hallani nem jókat. az 1.8 pedig fiatalabb, nem fér a büdzsébe... Tegnap este beszéltünk, megnézett (csak a forma-tér-összhatás miatt) egy COV-ot (AAA-s MM-T-s hirdetés, de vasárnap is nyitva...), és azt mondja neki a Honda az "otthonosabb-kívánatosabb".
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10775 Dátum: 2017.02.10 17:54:42 »
Szüleim autó vásárlása előtt állnak. Nem sürgős nekik, de már beszélgetünk a témáról.

Néhány infó:

61 évesek, ritkán autócserélő típusúak, fontos a megbízhatóság nekik, évi 10e km alatt mennek várhatóan (dízel kizárva). Édesapám 1-2 év múlva csipőprotézist kap, fontos lehet a könnyebb beszállás főleg ahogy idősödnek. Jelenleg egy 2003-as 5 ajtós 1.4-es benzines toyota corollát használnak ami pár éves korától a család tulajdonában van (semmi baja, de újabbra akarnak cserélni). 3 milliót akartak a projektre szánni, ésszerű döntésnél lehet több is.

Mivel az idő előrehaladása sajnos nem teszi őket sem fiatalabbá én mindenképpen AT váltót javaslok nekik. Magasabb építés előny lehet.

Ami nálam szóba jött mint javaslat:

-Új Vitara GL+ 1.6 szívómotor AT váltóval
-4 év körüli Auris automata váltóval
-3-4 év körüli yaris automata váltóval


A Vitarát nem tudom mennyiért lehetne elhozni, de elég ésszerű választásnak tűnik. Én ugyan azt gondolom hogy új autóba nem érdemes beleülni mert az értékcsökkenési görbe meredek zuhanást mutat és pár évesen szinte új autót hozhatunk el sokkal olcsóbban, de mivel ők akár 20+ évig is használják majd, ezért jó döntés lehet.

Az Aurisnál adná magát a hybrid, de elég drágán vannak fent, sima automata váltós pedig nagyon ritka.

A yaris lehetne még jó döntés, mivel ésszerűen pont elég nekik, de a használt hibrid kínálat elég gyér, újonnan nézve meg akkor már inkább a vitara.

Mit gondoltok? Jöhet még szóba valami?







csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10776 Dátum: 2017.02.10 19:42:24 »
Szüleim autó vásárlása előtt állnak. Nem sürgős nekik, de már beszélgetünk a témáról.
Néhány infó:
61 évesek, ritkán autócserélő típusúak, fontos a megbízhatóság nekik, évi 10e km alatt mennek várhatóan (dízel kizárva). Édesapám 1-2 év múlva csipőprotézist kap, fontos lehet a könnyebb beszállás főleg ahogy idősödnek. Jelenleg egy 2003-as 5 ajtós 1.4-es benzines toyota corollát használnak ami pár éves korától a család tulajdonában van (semmi baja, de újabbra akarnak cserélni). 3 milliót akartak a projektre szánni, ésszerű döntésnél lehet több is.
Mivel az idő előrehaladása sajnos nem teszi őket sem fiatalabbá én mindenképpen AT váltót javaslok nekik. Magasabb építés előny lehet.
Ami nálam szóba jött mint javaslat:
-Új Vitara GL+ 1.6 szívómotor AT váltóval
-4 év körüli Auris automata váltóval
-3-4 év körüli yaris automata váltóva
A Vitarát nem tudom mennyiért lehetne elhozni, de elég ésszerű választásnak tűnik. Én ugyan azt gondolom hogy új autóba nem érdemes beleülni mert az értékcsökkenési görbe meredek zuhanást mutat és pár évesen szinte új autót hozhatunk el sokkal olcsóbban, de mivel ők akár 20+ évig is használják majd, ezért jó döntés lehet.
Az Aurisnál adná magát a hybrid, de elég drágán vannak fent, sima automata váltós pedig nagyon ritka.
A yaris lehetne még jó döntés, mivel ésszerűen pont elég nekik, de a használt hibrid kínálat elég gyér, újonnan nézve meg akkor már inkább a vitara.
Mit gondoltok? Jöhet még szóba valami?

látok mostanában ilyesmit (én szüleim egy tízessel feljebb járnak). szerintem az az első kérdés, hogy megtartanak-e egy kocsit sokáig. úgy tűnik, igen, ezért szerintem érdemes új kocsin gondolkodni.

a vitara egyértelmű. csak nem adják oda háromért.

b-max? kis(ebb) autót öregeknek, legalábbis ha a szüleimről van szó, nem vennék.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10777 Dátum: 2017.02.10 19:47:59 »
Szüleim autó vásárlása előtt állnak. Nem sürgős nekik, de már beszélgetünk a témáról.

Néhány infó:

61 évesek, ritkán autócserélő típusúak, fontos a megbízhatóság nekik, évi 10e km alatt mennek várhatóan (dízel kizárva). Édesapám 1-2 év múlva csipőprotézist kap, fontos lehet a könnyebb beszállás főleg ahogy idősödnek. Jelenleg egy 2003-as 5 ajtós 1.4-es benzines toyota corollát használnak ami pár éves korától a család tulajdonában van (semmi baja, de újabbra akarnak cserélni). 3 milliót akartak a projektre szánni, ésszerű döntésnél lehet több is.

Mivel az idő előrehaladása sajnos nem teszi őket sem fiatalabbá én mindenképpen AT váltót javaslok nekik. Magasabb építés előny lehet.

Ami nálam szóba jött mint javaslat:

-Új Vitara GL+ 1.6 szívómotor AT váltóval
-4 év körüli Auris automata váltóval
-3-4 év körüli yaris automata váltóval


A Vitarát nem tudom mennyiért lehetne elhozni, de elég ésszerű választásnak tűnik. Én ugyan azt gondolom hogy új autóba nem érdemes beleülni mert az értékcsökkenési görbe meredek zuhanást mutat és pár évesen szinte új autót hozhatunk el sokkal olcsóbban, de mivel ők akár 20+ évig is használják majd, ezért jó döntés lehet.

Az Aurisnál adná magát a hybrid, de elég drágán vannak fent, sima automata váltós pedig nagyon ritka.

A yaris lehetne még jó döntés, mivel ésszerűen pont elég nekik, de a használt hibrid kínálat elég gyér, újonnan nézve meg akkor már inkább a vitara.

Mit gondoltok? Jöhet még szóba valami?

Én Vitara gl+-t vennék, de manuális váltóval, így ez kb 4.1-4.2millióból megvan. A vitara vezethetőségre nagyon hasonló az E12-es corollához, hasonló
jó kis pörgős motor, remek váltó. Ugyanakkor a magas üléspozi kimondottan megkönnyíti a beszállást, az ülés is kényelmes, és a kormány is jó fogású.
Ha nagyon ellenkeznek a suzuki, mint márka ellen, akkor megmutatnám a K-astrát is, abból is egy egész jót kilehet kerekíteni 4millióból, és az is egy nagyon jó kis autó.
Az automata váltót azért nem pártolom, mert a környezetemben elég sok példát láttam, mikor a fiatalok a szüleikre rá akarják "nyomni" az automata-t,
afféle hycomat célzattal. Ez a generáció meg világ életében manuálissal járt, és nagyon nem  akar 60x évesen rátérni az automata-ra. Szóval elég kis esélyt adok, hogy rá tudod beszélni őket.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10778 Dátum: 2017.02.10 19:49:11 »


a vitara egyértelmű. csak nem adják oda háromért.



E12 corolla ára + 3millió = 4M, legalábbis remélem így gondolta.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10779 Dátum: 2017.02.10 19:57:06 »
A Yaris III-ban nincs magasan az üléspozíció, érezhetően alacsonyabban van, mint a II-ben.
Az említettek közül én a Vitarát venném a helyükben, 3,8M körül már van szalonautó.
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.10 20:01:17 írta music »
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10780 Dátum: 2017.02.10 20:00:40 »
Szüleim autó vásárlása előtt állnak. Nem sürgős nekik, de már beszélgetünk a témáról.

Néhány infó:

61 évesek, ritkán autócserélő típusúak, fontos a megbízhatóság nekik, évi 10e km alatt mennek várhatóan (dízel kizárva). Édesapám 1-2 év múlva csipőprotézist kap, fontos lehet a könnyebb beszállás főleg ahogy idősödnek. Jelenleg egy 2003-as 5 ajtós 1.4-es benzines toyota corollát használnak ami pár éves korától a család tulajdonában van (semmi baja, de újabbra akarnak cserélni). 3 milliót akartak a projektre szánni, ésszerű döntésnél lehet több is.

Mivel az idő előrehaladása sajnos nem teszi őket sem fiatalabbá én mindenképpen AT váltót javaslok nekik. Magasabb építés előny lehet.

Ami nálam szóba jött mint javaslat:

-Új Vitara GL+ 1.6 szívómotor AT váltóval
-4 év körüli Auris automata váltóval
-3-4 év körüli yaris automata váltóval


A Vitarát nem tudom mennyiért lehetne elhozni, de elég ésszerű választásnak tűnik. Én ugyan azt gondolom hogy új autóba nem érdemes beleülni mert az értékcsökkenési görbe meredek zuhanást mutat és pár évesen szinte új autót hozhatunk el sokkal olcsóbban, de mivel ők akár 20+ évig is használják majd, ezért jó döntés lehet.

Az Aurisnál adná magát a hybrid, de elég drágán vannak fent, sima automata váltós pedig nagyon ritka.

A yaris lehetne még jó döntés, mivel ésszerűen pont elég nekik, de a használt hibrid kínálat elég gyér, újonnan nézve meg akkor már inkább a vitara.

Mit gondoltok? Jöhet még szóba valami?
Én is a Vitarát választanám!
Értékvesztéstől nem félnék, hiszen úgy is sokáig megtartanák (akár életük végéig-vagy amíg vezetni tudnak/mernek), A másik ezek még nem túrbósak, hamarosan ezek nagyon kapósak lesznek, ha már csak turbósakat lehet kapni ,mint az Scrossnál.
Hybriddel az lenne az agályom, hogy ők is (és nemsokára én is) rendszertelenűl használnák (esetleg hetekig nem) és azt nem biztos, hogy jó az aksiknak? :hmmmm: Mi a véleményetek erről?
(Találkoztam egy nénivel aki míg csonttörés miatt nem vezethetett vagy két hónapig,  komoly problémája lett a hybriddel)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10781 Dátum: 2017.02.10 20:04:35 »
A Yaris III-ban nincs magasan az üléspozíció, érezhetően alacsonyabban van, mint a II-ben.
Az említettek közül én a Vitarát venném a helyükben, 3,8M körül már van szalonautó.
Igen az Aurisnál/Corollánál(E-15) is ez a helyzet: az első  sorozat sokkal magasabb volt mint az új, vagy az E-12-es.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10782 Dátum: 2017.02.10 21:55:51 »
E12 corolla ára + 3millió = 4M, legalábbis remélem így gondolta.

Igen, valahogy így.

Én is a Vitarát választanám!
Értékvesztéstől nem félnék, hiszen úgy is sokáig megtartanák (akár életük végéig-vagy amíg vezetni tudnak/mernek), A másik ezek még nem túrbósak, hamarosan ezek nagyon kapósak lesznek, ha már csak turbósakat lehet kapni ,mint az Scrossnál.
Hybriddel az lenne az agályom, hogy ők is (és nemsokára én is) rendszertelenűl használnák (esetleg hetekig nem) és azt nem biztos, hogy jó az aksiknak? :hmmmm: Mi a véleményetek erről?
(Találkoztam egy nénivel aki míg csonttörés miatt nem vezethetett vagy két hónapig,  komoly problémája lett a hybriddel)

Igen, fontos hogy ne legyen turbós, maradjunk a szívó benzinesnél.

(Olvastam a hibridekről hogy ne álljon mondjuk 3 hónapig egyhuzamban, de erről gyakorlati tapasztalatom nincs, de őszintén szólva nem hinném hogy kárt tenne a rendszerben a sokáig állás.)

Én Vitara gl+-t vennék, de manuális váltóval, így ez kb 4.1-4.2millióból megvan. A vitara vezethetőségre nagyon hasonló az E12-es corollához, hasonló
jó kis pörgős motor, remek váltó. Ugyanakkor a magas üléspozi kimondottan megkönnyíti a beszállást, az ülés is kényelmes, és a kormány is jó fogású.
Ha nagyon ellenkeznek a suzuki, mint márka ellen, akkor megmutatnám a K-astrát is, abból is egy egész jót kilehet kerekíteni 4millióból, és az is egy nagyon jó kis autó.
Az automata váltót azért nem pártolom, mert a környezetemben elég sok példát láttam, mikor a fiatalok a szüleikre rá akarják "nyomni" az automata-t,
afféle hycomat célzattal. Ez a generáció meg világ életében manuálissal járt, és nagyon nem  akar 60x évesen rátérni az automata-ra. Szóval elég kis esélyt adok, hogy rá tudod beszélni őket.

Megkérem majd őket hogy vezessék előtte. Nekem az automata egy áldás volt, nagyon kényelmes és nem hiányzik a sok kuplungolás a városban. Azzal akarom rábeszélni őket hogy egy gonddal kevesebb és ahogy múlnak az évek csak jobb lesz hogy nem kell váltani. Plusz ugye édesapám csípője sem az igazi és nem jó a sok kuplungolás neki.


Yaris: Szerintem is nagyon alacsonyra kellene ülniük. Ezért nem szimpatikus.

Köszönöm mindenkinek aki eddig segített. A Vitara tűnik nálam is a nagyon ésszerű választásnak. Suzukival nincs bajuk, van egy 95-ös swiftjük is amit új korától használnak kvázi hiba nélkül... (A többi javaslathoz: Csak japán jöhet szóba. )
« Utoljára szerkesztve: 2017.02.10 22:02:51 írta richkan »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10783 Dátum: 2017.02.10 22:00:56 »
Esetleg a Mitsubishi ASX is jó lehet alternatívának, új vitara árban = 4.2M körül vannak keveset futott példányok.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10784 Dátum: 2017.02.11 07:52:54 »
Igen, valahogy így.

Igen, fontos hogy ne legyen turbós, maradjunk a szívó benzinesnél.

(Olvastam a hibridekről hogy ne álljon mondjuk 3 hónapig egyhuzamban, de erről gyakorlati tapasztalatom nincs, de őszintén szólva nem hinném hogy kárt tenne a rendszerben a sokáig állás.)

Megkérem majd őket hogy vezessék előtte. Nekem az automata egy áldás volt, nagyon kényelmes és nem hiányzik a sok kuplungolás a városban. Azzal akarom rábeszélni őket hogy egy gonddal kevesebb és ahogy múlnak az évek csak jobb lesz hogy nem kell váltani. Plusz ugye édesapám csípője sem az igazi és nem jó a sok kuplungolás neki.


Yaris: Szerintem is nagyon alacsonyra kellene ülniük. Ezért nem szimpatikus.

Köszönöm mindenkinek aki eddig segített. A Vitara tűnik nálam is a nagyon ésszerű választásnak. Suzukival nincs bajuk, van egy 95-ös swiftjük is amit új korától használnak kvázi hiba nélkül... (A többi javaslathoz: Csak japán jöhet szóba. )
Turbós: azért azok biztos környezetbarátabbak, ki tudja lehet, hogy egyszer csak minimum ilyen károsanyagkibocsájtásuak mehetnek (pl smogriadóban). Mondjuk azt nem mondják, hogy kevesebbet isznak, de azért erősebbek. A turbó meghibásodása meg nagyon kevés odafigyeléssel nagyon messze lehet: mondjuk évi 10ekm-el 25 év múlva? ;)
Eddig az aksikról mindig azt hallottam, hogy a sokáig "nemhasználat" árt a legjobban, de mondjuk rövid utak se jók, mert ez alatt nem tudnak feltöltődni. De azért egy hybridnél más lehet a helyzet.