Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1782028 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10080 Dátum: 2015.10.08 11:51:59 »
Andris, attól függ, akarsz-e Oszkározni még az autóval.
Ha igen, akkor nem kérdés, hogy a Superb kell neked. Úgy, ahogy matthew leírta.
Ha, viszont, normál közlekedésre használnád, akkor megfelelőbb a PIII. A hibrid úgyis nevel, rövid időn belül nem igényelnéd sem a lóerőt, sem a nagyobb nyomatékot, mert egyrészt van benne, másrészt a nyugalom, amivel eláraszt egy HSD, felülírja az addigi igényeidet.

Hát igen, ha továbbra is sokat fogsz pályázni, (akár oszkár, akár nem) akkor szerintem dízel kell Neked.
Egy 140-150 km/h sebességgel lenyomott Svájc-Mo. szakaszra a legjobb megoldás egy 2 literes dízel.
Ha sok a cuccod és az utasod, csak még inkább igaz ez a megállapítás.

A nyomaték azért túlzás Bepi, egy PIII nyomatéka a fasorban sincs egy 2000-es turbódízelhez képest.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10081 Dátum: 2015.10.08 12:09:02 »
Hát igen, ha továbbra is sokat fogsz pályázni, (akár oszkár, akár nem) akkor szerintem dízel kell Neked.
Egy 140-150 km/h sebességgel lenyomott Svájc-Mo. szakaszra a legjobb megoldás egy 2 literes dízel.
Ha sok a cuccod és az utasod, csak még inkább igaz ez a megállapítás.

A nyomaték azért túlzás Bepi, egy PIII nyomatéka a fasorban sincs egy 2000-es turbódízelhez képest.  :hug:
A PIII-nak 0-ról kezdve van 400Nm(!) villany-nyomatéka. Menet közben, meg nem annyira lényeg, mert 140 tempomattal a PIII is átmegy dimben-dombon.  :otlet:
A nagy különbség itt inkább a terhelt állapotban van, illetve, hogy kell-e a nagyobb hely.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10082 Dátum: 2015.10.08 12:20:26 »
A PIII-nak 0-ról kezdve van 400Nm(!) villany-nyomatéka. Menet közben, meg nem annyira lényeg, mert 140 tempomattal a PIII is átmegy dimben-dombon.  :otlet:
A nagy különbség itt inkább a terhelt állapotban van, illetve, hogy kell-e a nagyobb hely.
Bizony én is megtapasztaltam milyen nyomatékkal tud kigyorsítani egy  Prius mellőlem,sec-pec ott hagyott a lámpátol  gyorsulva. (pedig papíron csak 9 Le-vel erősebb)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10083 Dátum: 2015.10.08 12:58:41 »


2012-2013 Prius 3 vagy 2012-2014 körüli 2.0 crtdi kombi Skoda Superb? (vagy 2012 környéki 3.0tdi kombi Audi A6 )


Érvek pro és kontra?
Én is Superb mellé pipálok.
Volt főnökömnek volt 3.0TDI A6 (igaz 2006-7-es): hátul azért nem volt az a maximum komfort BP-Firenze vagy Bp-Düsseldorf távon. Te meg ugye oszkározol, Passat után downgrade lenne (bár nem tudom milyen irányba fejlesztették azóta). Öt emberrel 10 lityót evett, kettővel csak 8-cat. Igaz a km órája nem rozsdásodott be 140-150-nél ...
Prius a fáma szerint már idegesítően zajos pályán, nem erre lett kitalálva, de itt pár (elfogult) ember ezt úgyis cáfolni fogja :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10084 Dátum: 2015.10.08 19:24:08 »
érdekes kérdés.
annnak van jelentősége, hogy a superb csomagtartója nagyjából a duplája a priusénak, meg hogy úgy nagyjából minden irányban jóval nagyobb?
szerintem ekkora futáshoz és ilyen felhasználási körülményekhez a superb passzol jobban.
az a6 kombi meg még jobban, elvégre a fél életedet benne töltöd

Nincs jelentősége! Mindig annyi hely a kevés, amennyi épp van :)
Ha nagyon muszáj, akkor felteszem a tetőboxot. Szerenécsre van.

Az A6 a háromezres dízel miatt vonzó, gyakorlati szükségem sem lelkileg a négy karikára nincs, sem a motorerőre.
A6-ba legalább van hely, mert a Bmw 530xd-be nem fértem be magam mögé. :)
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10085 Dátum: 2015.10.08 19:29:19 »
Èn a SuperB kombi mellé tenném le a voksomat.  :yes:

Alapból szimpatizálok vele, a Te felhasználási körülményeidhez pedig egyszerüen ideális.
Ne vegyél DSG-t, mert egy darab f.s, kolléga Octaviáját már harmadszor vitte szervízbe, felszámolnak vagyonokat de gözük nincs róla, hogy mi a baja..

Egy legalább Elegance felszereltségü szerintem maximálisan kielégíti az igényeket.
Èn vennék egy 2.0 CRTDI-t, 170 pacival, 6-os manual váltóval és elinnám az összegeket, amiket azért spórolok a szervízeken, mert nincs 4 karika az elején.  :hug:

Igen, nagyon király, próbáltam ilyen 170lovasat, de dsg-vel (meg volt chippelve, és gázpedálszenzormókolás is volt benne), meg vittek 2.0turbó benzinessel. Mindkettő Clement Lauren felszereltség volt. Jelentsen az bármit is. Az első autó, amibe tetszik a fabetét.

Valójába a Passat extralistáját max. sávtartó automatikával (még sose aludtam el, de jobb a békesség) , meg több(2)zónás klímával egészíteném ki.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10086 Dátum: 2015.10.08 19:35:47 »
Andris, attól függ, akarsz-e Oszkározni még az autóval.
Ha igen, akkor nem kérdés, hogy a Superb kell neked. Úgy, ahogy matthew leírta.
Ha, viszont, normál közlekedésre használnád, akkor megfelelőbb a PIII. A hibrid úgyis nevel, rövid időn belül nem igényelnéd sem a lóerőt, sem a nagyobb nyomatékot, mert egyrészt van benne, másrészt a nyugalom, amivel eláraszt egy HSD, felülírja az addigi igényeidet.

Telekocsizás adott dolog, egész egyszerűen azért, mert 2500km-nek van egy bizonyos költségoldala is. Üzemanyag, 4-5utanként szerviz, autókopás, autóértékvesztés (erre nem is gondolnának sokan), matricák, stb...
Most ott tart a dolog, hogy szinte mindig tele megyek (3utas max) és minden utam úgymond plusszosan jön ki, amit persze az autó karbantartására, meg a következő autóra spórolásra használok fel. Hülyeség lenne azért ritkábban hazajárnom, mert " sokkal jobban megérezné a tárcám" Többnyire ugyan az az 4-7 ember utazik velem, már sokkal többet tudok róluk, mint akartam, tehát úgymond rosszabb nem nagyon lehet.  :D Szerencsére mindenki ápolt, tiszta, és normális. Egyetlen gond, amikor beszélnek. Sokat. Magukról. Az életükről. Bármiről. De ez egy ilyen bicaj......

Telekocsizni a Prius3-al is lehetne, mert nagy hátsó lábtere van, a csomagtartó meg megszokás kérdése.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10087 Dátum: 2015.10.08 19:38:55 »
Most vegyél 2.0 TDI-t, lehet lement az áruk :tt2:

Amúgy a dimbes-dombos relatíve rövid és gondolom nem túl nagy tempójú szakaszok miatt P3. Esetleg egy Impreza WRX Sti, lehetőleg 500 ló körülre húzva, hogy móka legyen az a napi 20-20 km :)

Nem ment le az áruk egy picit se. Impreza jó, de nem kéne. Mosolyogni ott a motor, az akkor eszik 6ot ha végig vigyorgok, 6.5-et ha végig halálfélelmem van az adrenalintól. Minek egy kocsi, ami 15-20at eszik, és úgyse nyomhatom neki, mert agyonver az asszony... :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:  :D
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10088 Dátum: 2015.10.08 19:40:19 »
Hát igen, ha továbbra is sokat fogsz pályázni, (akár oszkár, akár nem) akkor szerintem dízel kell Neked.
Egy 140-150 km/h sebességgel lenyomott Svájc-Mo. szakaszra a legjobb megoldás egy 2 literes dízel.
Ha sok a cuccod és az utasod, csak még inkább igaz ez a megállapítás.

A nyomaték azért túlzás Bepi, egy PIII nyomatéka a fasorban sincs egy 2000-es turbódízelhez képest.  :hug:

Igazából végigbólogattam, én is így gondolom, csak közbe meg na. Tetszik a P3, és főleg mióta P2 van a családba, és újra mentem sok év után P2-vel, most megint tetszik, és megint "kéne".
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10089 Dátum: 2015.10.08 19:43:23 »
Én is Superb mellé pipálok.
Volt főnökömnek volt 3.0TDI A6 (igaz 2006-7-es): hátul azért nem volt az a maximum komfort BP-Firenze vagy Bp-Düsseldorf távon. Te meg ugye oszkározol, Passat után downgrade lenne (bár nem tudom milyen irányba fejlesztették azóta). Öt emberrel 10 lityót evett, kettővel csak 8-cat. Igaz a km órája nem rozsdásodott be 140-150-nél ...
Prius a fáma szerint már idegesítően zajos pályán, nem erre lett kitalálva, de itt pár (elfogult) ember ezt úgyis cáfolni fogja :D

Akkor azzal valami baj volt. Amivel engem vittek, abba hely is volt (18x centis sofőr mögött) meg 6ot eszik neki hosszú úton, kb mindegy hogyan. városba 8-10litert elkér, de hosszú úton elmebetegnek kell lenni, hogy 7felett egyen.
Prius 3-at még nem próbáltam sehogyen, nemhogy pályán. 140-150nél még elvileg nem kéne kibirhatatlannak lennie, bár tény, hogy inkább bevásárlótrolinak van szánva, mint hosszútávfutó utazóautónak, szóval ez gyakorlatilag nem is baja, hanem csak tulajdonsága. :yes:
kisa
born to ride

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10090 Dátum: 2015.10.08 21:19:43 »
Akkor azzal valami baj volt. Amivel engem vittek, abba hely is volt (18x centis sofőr mögött) meg 6ot eszik neki hosszú úton, kb mindegy hogyan. városba 8-10litert elkér, de hosszú úton elmebetegnek kell lenni, hogy 7felett egyen.
Prius 3-at még nem próbáltam sehogyen, nemhogy pályán. 140-150nél még elvileg nem kéne kibirhatatlannak lennie, bár tény, hogy inkább bevásárlótrolinak van szánva, mint hosszútávfutó utazóautónak, szóval ez gyakorlatilag nem is baja, hanem csak tulajdonsága. :yes:
160-210es tartományban, chiptuninggal is sokallod? :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10091 Dátum: 2015.10.09 21:37:19 »
160-210es tartományban, chiptuninggal is sokallod? :)

Úgy nem sokallom, de akkor megvalósul a közlekedés többi résztvevőjével szemben az elmebeteg magatartás :sorcerer: Benne ülve nem tűnik soknak, de az átlaghoz képest veszélyesen sok a különbség. Amúgy 160-210közt (gyakorlatilag mindenhol a lehetőségekhez képest padlózva) az enyém is megeszi a 10-et. Egyszer 417km-re takoltam 42.xx litert.  :innocent: :surrender:
kisa
born to ride

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #10092 Dátum: 2015.10.09 22:12:25 »
250 km enterrel (végig padlógáz) sikerült anno megetetni a VW LT-vel 40l gázolajat, és 3l motorolajat...  [rohog]
Viszont megy 150-160at, megrakva is...  :lol: