Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1781731 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9435 Dátum: 2015.03.28 14:16:04 »
Eddig sosem volt dízel autónk, úgy gondolom nem ez a megfelelő idő váltani. Ha újat vennék lehet azt vennék, de használttal nem kockáztatok.
A Yaris Verso méretben hogyan viszonyul a Jazz-hez?
Első körben meg akarok nézni egy Jazz-t, április vége-felé megyek Pécsre, ha lesz ott eladó, akkor megnézem hogyan férek el benne, ha Yaris Verso is lesz, azt is meglesném és a Fusion-t is. Egyelőre a Mazda 2-t nem erőltetem.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9436 Dátum: 2015.03.28 14:37:38 »
nincs benne DPF, anélkül is tudta az euro4-et. van viszont kettőstömegű lendkerék, ami okozhat később extra kiadást.

diego! ha képben van a fusion, akkor nézd meg a kettes mazdát is. ugyanis műszakilag megegyezik vele, viszont jobb a belseje. ha  dízel nem érdekel, akkor neked a bátyám kocsija sajnos nem pálya.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9437 Dátum: 2015.03.28 15:09:08 »
nincs benne DPF, anélkül is tudta az euro4-et. van viszont kettőstömegű lendkerék, ami okozhat később extra kiadást.

diego! ha képben van a fusion, akkor nézd meg a kettes mazdát is. ugyanis műszakilag megegyezik vele, viszont jobb a belseje. ha  dízel nem érdekel, akkor neked a bátyám kocsija sajnos nem pálya.

Egész életemben benzint toltam a kocsiba, félő, hogy a dízelbe is azt tankolnék, inkább nem kísértem a sorsot.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9438 Dátum: 2015.03.28 15:11:38 »
nincs benne DPF, anélkül is tudta az euro4-et. van viszont kettőstömegű lendkerék, ami okozhat később extra kiadást.

diego! ha képben van a fusion, akkor nézd meg a kettes mazdát is. ugyanis műszakilag megegyezik vele, viszont jobb a belseje. ha  dízel nem érdekel, akkor neked a bátyám kocsija sajnos nem pálya.
Nahát, ez a 2-ös tömegű ennél a kicsi motornál meglepett :hmmmm:
(akkora a Corijé is és mégsincs benne :szemez:)

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9439 Dátum: 2015.03.30 20:56:45 »
Tudom nem japán, de úgy tudom nem rossz gépek ezek sem: http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/lacetti/chevrolet_lacetti_1.4_16v_star_ac-8810241

Konkrétan ez a Lacetti megérheti az árát? Hasonlóan jó állapotú Japánok 1,2-től indulnak, esetleg Focust lehetne venni még 1M-ig, ebből meg még talán alkudni is tudnék autó beszámítással 600k körül el lehetne hozni. Vélemény?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9440 Dátum: 2015.03.30 21:57:01 »
Háááát  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9441 Dátum: 2015.03.31 05:46:29 »
Tudom nem japán, de úgy tudom nem rossz gépek ezek sem: http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/lacetti/chevrolet_lacetti_1.4_16v_star_ac-8810241

Konkrétan ez a Lacetti megérheti az árát? Hasonlóan jó állapotú Japánok 1,2-től indulnak, esetleg Focust lehetne venni még 1M-ig, ebből meg még talán alkudni is tudnék autó beszámítással 600k körül el lehetne hozni. Vélemény?
Sajnos ezeknek a kocsiknak pont a motor (GM) a legnagyobb baja, attól eltekintve, hogy pattog a feneke.  Olajevősek, és híresek az eltömődő EGR szelepről, valamint a koxos motorbelsőről. (jellemzően városi, alacsonyfordulatú használat mellett)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9442 Dátum: 2015.03.31 07:36:10 »
Tudom nem japán, de úgy tudom nem rossz gépek ezek sem: http://www.hasznaltauto.hu/auto/chevrolet/lacetti/chevrolet_lacetti_1.4_16v_star_ac-8810241

Konkrétan ez a Lacetti megérheti az árát? Hasonlóan jó állapotú Japánok 1,2-től indulnak, esetleg Focust lehetne venni még 1M-ig, ebből meg még talán alkudni is tudnék autó beszámítással 600k körül el lehetne hozni. Vélemény?

Hát én is csak csatlakozni tudok a többiekhez, ezt inkább ne.  :no:

Akkor már van Mazda 3 és Honda Civic is 1 millió körül, mindkettö fényévekkel jobb autó ezeknél a Lacsettiknél.  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9443 Dátum: 2015.03.31 09:09:14 »
Ok. Értettem, Lacetti kilőve.

Az 5 ajtós Civic-et még meg kell néznem valahol, hogy mennyire fér el a lábam a középkonzoltól és mennyire áll kézre a váltó. Ez mindenképpen 1 befutó lesz, ha kényelmesen elférek benne. A Jazz szintén jó lehet, ha elférek benne. Valahogy az összes japán közül a Honda a legszimpatikusabb és a Civic 1M alatt is kapható már, a Jazz határeset.
A Mazda-t nem tudom... félek a rohadástól, elég rossz hírük van ilyen téren, a 3-as pedig inkább 1,2M körül kezd vállalható lenni, annyit meg nem akarok költeni.
A harmadik befutó pedig még mindig az 1-es Focus lehet, akár kintről okosan behozva. Minden tekintetben az arany középútnak tűnik nekem. Tökéletesen elférek benne, a csomagtartó pont jó, nincs komoly problémája és jó áron beszerezhető, kintről akár pofátlanul olcsón is. 2000 €-ért már igen szépet lehet venni. Fusion megint csak kiesik az ára miatt.
Amelyikből szebbet kapok azt veszem.

Van még valami, amit hozzá lehet tenni ilyen árban? Max 1M és legyen belőle választék is.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9444 Dátum: 2015.03.31 09:22:30 »
Ok. Értettem, Lacetti kilőve.
Az 5 ajtós Civic-et még meg kell néznem valahol, hogy mennyire fér el a lábam a középkonzoltól és mennyire áll kézre a váltó. Ez mindenképpen 1 befutó lesz, ha kényelmesen elférek benne. A Jazz szintén jó lehet, ha elférek benne. Valahogy az összes japán közül a Honda a legszimpatikusabb és a Civic 1M alatt is kapható már, a Jazz határeset.
A Mazda-t nem tudom... félek a rohadástól, elég rossz hírük van ilyen téren, a 3-as pedig inkább 1,2M körül kezd vállalható lenni, annyit meg nem akarok költeni.
A harmadik befutó pedig még mindig az 1-es Focus lehet, akár kintről okosan behozva. Minden tekintetben az arany középútnak tűnik nekem. Tökéletesen elférek benne, a csomagtartó pont jó, nincs komoly problémája és jó áron beszerezhető, kintről akár pofátlanul olcsón is. 2000 €-ért már igen szépet lehet venni. Fusion megint csak kiesik az ára miatt.
Amelyikből szebbet kapok azt veszem.
Van még valami, amit hozzá lehet tenni ilyen árban? Max 1M és legyen belőle választék is.
én nem ejteném a lacettit sem. a kollegák bizonyára igazat beszélnek és az is biztos, hogy autóként nem valami nagy szám, de HA érdemben olcsóbb a japánoknál és ha van bejáratott szerelőd, akkor várhatóan nem túl nagy költséggel fenntartható autó lehet.

ezt egyébként nem te írtad? :D

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9445 Dátum: 2015.03.31 12:10:59 »
Nem én írtam, de olvastam már tegnap. Ezért kezdtem el Lacettit is nézni, hátha. Lacetti annyiból előnyösebb, hogy rengeteg van belőle, nagy a választék és simán lehet 2006-ost is venni 1M alatt, vagy akár 700-ért bele lehet futni szép példányokba, ezért gondoltam rá. Az EGR problémáról tudok, mert olvastam a Lacetti klubot. Amúgy egy volt Chevrolet szalon van itt tőlem 25km-re és elég normálisak is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9446 Dátum: 2015.03.31 19:21:41 »
Nem én írtam, de olvastam már tegnap. Ezért kezdtem el Lacettit is nézni, hátha. Lacetti annyiból előnyösebb, hogy rengeteg van belőle, nagy a választék és simán lehet 2006-ost is venni 1M alatt, vagy akár 700-ért bele lehet futni szép példányokba, ezért gondoltam rá. Az EGR problémáról tudok, mert olvastam a Lacetti klubot. Amúgy egy volt Chevrolet szalon van itt tőlem 25km-re és elég normálisak is.

Feladom. Hajtottam Lacetti-t, ezért írtam, hogy NE! A 3 éves autó több sebből vérzett leadáskor, habár látható nyoma nem volt.  Ette az olajat, kormolt, itta a benzint.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9447 Dátum: 2015.03.31 19:31:21 »
Feladom.

már feladod?  ;) két év fórumozás következik ... :whistling: [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9448 Dátum: 2015.03.31 20:00:35 »
Feladom. Hajtottam Lacetti-t, ezért írtam, hogy NE!
Segyteni azon lehet, aki hagyja magát...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9449 Dátum: 2015.03.31 20:01:45 »
Nem én írtam, de olvastam már tegnap. Ezért kezdtem el Lacettit is nézni, hátha. Lacetti annyiból előnyösebb, hogy rengeteg van belőle, nagy a választék és simán lehet 2006-ost is venni 1M alatt, vagy akár 700-ért bele lehet futni szép példányokba, ezért gondoltam rá. Az EGR problémáról tudok, mert olvastam a Lacetti klubot. Amúgy egy volt Chevrolet szalon van itt tőlem 25km-re és elég normálisak is.
Ha eldöntötted, minek kérdezed?
Vagy csak pozitív megerősítésre vártál/ vágytál?
music