Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1782522 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9375 Dátum: 2015.03.18 21:53:53 »
...na ezt már én sem tudom követni.. értékvesztés hogy jön ide? egyébként az alapállítás igaz, egy kisautó fenntartása olcsóbb, mint egy nagy autó fenntartása, ez nem kérdés., ezért is közelítenek az évek múlásával a használtpiaci árak..  :hug:
Igen, de ez zömmel az üzemanyagfogyasztásbéli különbségekre vezethető vissza. Hogy mást ne mondjak - ebben most naprakész vagyok - ugyanazon motorral szerelt Yaris és Auris benzinfogyasztása közt fél liter van a kicsi javára. Évi 15.000 km esetén ez - 350 Ft-os literárral számolva - 25.000 Ft-os eltérés. De jellemzően eggyel nagyobb kategóriára eggyel nagyobb motor a jellemző, azaz a különbség már egy liter fölött van. Ehhez képest 1-2ezer forintos szervizdíj különbség, vagy egy akksi ára elhanyagolható.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9376 Dátum: 2015.03.18 23:13:53 »
Igen, de ez zömmel az üzemanyagfogyasztásbéli különbségekre vezethető vissza. Hogy mást ne mondjak - ebben most naprakész vagyok - ugyanazon motorral szerelt Yaris és Auris benzinfogyasztása közt fél liter van a kicsi javára. Évi 15.000 km esetén ez - 350 Ft-os literárral számolva - 25.000 Ft-os eltérés. De jellemzően eggyel nagyobb kategóriára eggyel nagyobb motor a jellemző, azaz a különbség már egy liter fölött van. Ehhez képest 1-2ezer forintos szervizdíj különbség, vagy egy akksi ára elhanyagolható.
Igen, nincs nagy különbség. Mondjuk mindenki a saját felhasználását nézi, nálam városban valószínű nagyobb lenne a különbség.
Az abroncsárakban, lehet eltérés, meg a sok apró cseprő dologban... súlyadó, biztosítás, gumiszerelés díja, akksi, ez az amaz..de nem lényegi, ez tény.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9377 Dátum: 2015.03.19 07:55:09 »
Igen, de ez zömmel az üzemanyagfogyasztásbéli különbségekre vezethető vissza. Hogy mást ne mondjak - ebben most naprakész vagyok - ugyanazon motorral szerelt Yaris és Auris benzinfogyasztása közt fél liter van a kicsi javára. Évi 15.000 km esetén ez - 350 Ft-os literárral számolva - 25.000 Ft-os eltérés. De jellemzően eggyel nagyobb kategóriára eggyel nagyobb motor a jellemző, azaz a különbség már egy liter fölött van. Ehhez képest 1-2ezer forintos szervizdíj különbség, vagy egy akksi ára elhanyagolható.
Már magint majdnem egyforma autókast hasonlítasz össze : kb azonos motorral szerelt Yarist és Aurist. Ott persze hogy szinte csak a súlykülönbség játszik.
Ezért nézz egy kisautót + egy nagyot.
Szinte mindenben lényeges differencia van. Ezért  öreg autónál hiába szinte egy árban vannak  a kicsit veszik, nem adnak sokkal többet egy nagyért- mint új és újszerű korában .
Akkor egy durva  példa: hasonlits össze egy Yarist egy 530-a BMW-vel:
A benzin minimum a duplája, aksi, gumi is és még el se romlott :devil:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9378 Dátum: 2015.03.19 08:02:50 »
Mi értelme van ezeknek az összehasonlításoknak?   :surrender:

Napok óta arról van szó, hogy a Yarist megéri megvenni, a többit meg nem. Csak épp a Yaris nem mindenkinek felel meg, és innentől kezdve mindegy, hogy mennyibe kerül megvenni, meg fenntartani.
kisa
born to ride

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9379 Dátum: 2015.03.19 08:18:19 »
Mi értelme van ezeknek az összehasonlításoknak?   :surrender:

Napok óta arról van szó, hogy a Yarist megéri megvenni, a többit meg nem. Csak épp a Yaris nem mindenkinek felel meg, és innentől kezdve mindegy, hogy mennyibe kerül megvenni, meg fenntartani.

Ennyi a lényeg!  :yes:

Nekem nem felel meg a Yaris, nem elég sem az ereje, sem a hely benne.
Második autónak megfelelne, de arra meg nincs szükségem.

Teljesen egyértelmü dolgokat bizonygattok itt, almát a körtével hasonlítotok.

Nem is értem, hogy OldPiet miért nem Yarist vett, mert bizony mondom nektek, a Corolla fenntartása is drágább, mint a Yarisé.  :yes:  :D  :lol:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9380 Dátum: 2015.03.19 10:18:45 »
Nem tudok mást mondani: járjatok busszal. Kicsit korábban kell felkelni, cserébe 100ezrekkel olcsóbb fenntartani, tudsz közben aludni is. De ez a legjobb kompromisszum :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9381 Dátum: 2015.03.19 10:45:26 »
Nem tudok mást mondani: járjatok busszal. Kicsit korábban kell felkelni, cserébe 100ezrekkel olcsóbb fenntartani, tudsz közben aludni is. De ez a legjobb kompromisszum :)

Ez csak a nagyfaluba alternatíva. Vidéken még az a szegényes menetrend is csak tájékoztató jellegű.
kisa
born to ride

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9382 Dátum: 2015.03.19 10:51:51 »
Ez csak a nagyfaluba alternatíva. Vidéken még az a szegényes menetrend is csak tájékoztató jellegű.
Minden csak kompromisszum kérdése :)
Sokan vannak vidéken, akik még egy régi Swit-et sem engedhetnek meg maguknak :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9383 Dátum: 2015.03.19 11:04:09 »
Voltál te már vidéken? Kisvárosban? Falun? Tanyavilágban? Ahol 15km-t kell menni az orvosig, és napi két busz megy? Reggel 5:40kor, meg du 14:40kor. Nincs más választásuk, mint fenntartani az autót. Indokolatlannak érzem a mosolygós szmájlikat!
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9384 Dátum: 2015.03.19 11:05:21 »

Nem is értem, hogy OldPiet miért nem Yarist vett, mert bizony mondom nektek, a Corolla fenntartása is drágább, mint a Yarisé.  :yes:  :D  :lol:
Azért vettem Corollát, mert nem kerül sokkal többe a fenntartása és meg is tudtam venni újonnan , de az Ave meg milliókkal többe került volna :D
És ez is méretre majdnem akkora mint az Ave, a  90Le-s motor nekem teljesen elég. És jóval olcsóbb volt mint a "Golfkategoria" többi szedánja :yes:
Most ajánlottak egy újszerű Golf 6 dieselt, de én a Toyotában pláne az 1,4-es d4d-ben jobban bízom, így nem kértem.
Yarisban nem is gondolkodtam.Azt inkább második autónak tudom elképzelni, egyenlőre. De ha már nem kell kocsi a munkámhoz, lehet, hogy az is elég lesz.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9385 Dátum: 2015.03.19 11:11:12 »
Azért vettem Corollát, mert nem kerül sokkal többe a fenntartása és meg is tudtam venni újonnan , de az Ave meg milliókkal többe került volna :D
És ez is méretre majdnem akkora mint az Ave, a  90Le-s motor nekem teljesen elég. És jóval olcsóbb volt mint a "Golfkategoria" többi szedánja :yes:
Most ajánlottak egy újszerű Golf 6 dieselt, de én a Toyotában pláne az 1,4-es d4d-ben jobban bízom, így nem kértem.
Yarisban nem is gondolkodtam.Azt inkább második autónak tudom elképzelni, egyenlőre. De ha már nem kell kocsi a munkámhoz, lehet, hogy az is elég lesz.

Tehát azt mondod Te is, hogy az egy kategóriával feljebb lévö, hasonló müszaki tartalmú kocsi fenntartása nem kerül sokkal többe.  :hug:
Ezt írtam én is már párszor!  :yes:

Na, ezért van nekem Avem a Corolla helyett.  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9386 Dátum: 2015.03.19 11:14:56 »
Voltál te már vidéken? Kisvárosban? Falun? Tanyavilágban? Ahol 15km-t kell menni az orvosig, és napi két busz megy? Reggel 5:40kor, meg du 14:40kor. Nincs más választásuk, mint fenntartani az autót. Indokolatlannak érzem a mosolygós szmájlikat!
Nem véletlenül ürül ki a tanyavilág ;)
De azért ilyen helyeken azért van egy kis összetartás, segítik egymást az emberek,
nem olyan a viszony mint sok lakótelepen, ahol még a szomszéd ajtóban lakók se ismerik egymást és nem is akarják :no:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9387 Dátum: 2015.03.19 11:22:45 »
Tehát azt mondod Te is, hogy az egy kategóriával feljebb lévö, hasonló müszaki tartalmú kocsi fenntartása nem kerül sokkal többe.  :hug:
Ezt írtam én is már párszor!  :yes:

Na, ezért van nekem Avem a Corolla helyett.  :flowers:
Ja te is újonnan vetted? :hmmmm:
Egyébként egyetértünk szerintem ebben nem is volt vita.
A difi: a kisautót, főként a használtat túlértékelik (a autópiacon) a nagyot pedig alul. 10-20 éves korban már közel van az áruk a fenntartási költségekben lévő differencia  miatt.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9388 Dátum: 2015.03.19 11:40:51 »
Voltál te már vidéken? Kisvárosban? Falun? Tanyavilágban? Ahol 15km-t kell menni az orvosig, és napi két busz megy? Reggel 5:40kor, meg du 14:40kor. Nincs más választásuk, mint fenntartani az autót. Indokolatlannak érzem a mosolygós szmájlikat!
Igen voltam. De ott is sokan havi netto 100 körüli összegből tengődnek. Ebből valljuk be: rezsi és élelem mellett nem futja semmilyen gépsárkányra.
A megjegyzésem pedig a melyik kocsi tartható fenn olcsóbban kérdésre vonatkozott: akinél tényleg kérdés hogy egy kisautó vagy egy kompakt (Corsa vs Astra, Polo vs Golf, Fiesta vs Focus csak hogy a vidéken népszerűbbeket emlegessem), ott már komoly gondok vannak :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9389 Dátum: 2015.03.19 11:44:58 »
Igen voltam. De ott is sokan havi netto 100 körüli összegből tengődnek.


De nagylelkű vagy. Sokan a kétharmadából, háromnegyedéből.....  :censored:
kisa
born to ride