Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1781833 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8730 Dátum: 2014.12.09 21:39:32 »
Nagyságrendileg 10000km-t megyek évente összesen. 0,1%, tehát, olyan 10 összefüggő km kb évente, amikor azt mondhatom, hogy elgurul a gyógyszer.
Abból az összegből amennyi a fix költség, meg az amortizáció lenne, bérelhetnél is egy versenyautót 2 körre a Hungaroringre  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8731 Dátum: 2014.12.09 21:45:55 »

Abból az összegből amennyi a fix költség, meg az amortizáció lenne, bérelhetnél is egy versenyautót 2 körre a Hungaroringre  ;)
Engem ez nem vonz. Nem izgatna, hogy a gt-86 évente max 50 alkalommal mozdulna ki a garázsból. Nem érdekel, hogy ez költségileg mit jelent. Ez a tényező egy GT-86-nál nem számít. Ellenben, az összes többi napra mind az Ave cvt, mind a PIII tökéletesen megfelelne.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8732 Dátum: 2014.12.09 21:58:51 »
Engem ez nem vonz. Nem izgatna, hogy a gt-86 évente max 50 alkalommal mozdulna ki a garázsból. Nem érdekel, hogy ez költségileg mit jelent. Ez a tényező egy GT-86-nál nem számít. Ellenben, az összes többi napra mind az Ave cvt, mind a PIII tökéletesen megfelelne.
Hidd el nem érné meg, ez csak álmodozás. Így jártam a sportmotorral (OK 5 évig azért használtam3-5 ekm-t, aztán mindig kevesebbet),maradt/lett belőle a nagyrobogó, annak van gyakorlati haszna, minimális élménnyel :szemez:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8733 Dátum: 2014.12.09 22:07:56 »
Hidd el nem érné meg, ez csak álmodozás. Így jártam a sportmotorral (OK 5 évig azért használtam3-5 ekm-t, aztán mindig kevesebbet),maradt/lett belőle a nagyrobogó, annak van gyakorlati haszna, minimális élménnyel :szemez:
Mert te öreg vagy, meg én is. Bepi meg kiscsikó! Majd kinövi ő is  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8734 Dátum: 2014.12.09 22:23:17 »
Egyébként a kombit meg általában túl nagynak tartják a szedánhoz képest, pedig cm-re azonos hosszúak szoktak lenni és még a hátulja is jobban belátható.
Akkor, mi a kérdés :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8735 Dátum: 2014.12.09 22:26:24 »
a nagy limuzinok NAGYOK. ez a lényeg, ez kell a lépcsős háthoz. nálam valahol 480 centi felett van ez a határ. a nagy presztízslimóknak üzenete van, olyan üzenet, amit mindenki ért. de szerintem ettől nem lesz úgy menő, mint ahogy pl. egy városi terepjáró.

a scorpio nekem négyajtósnak jobban tetszett, ez van. bizonyára azért is, mert azt sokkal többet nézegettem, de akkoriban eleget láttam még az ötajtósokat is, volt idő és alkalom hasonlítgatni. asszem az ívelt üveg az, ami nekem alapvetően nem tetszik úgy általában sehol. de ezen ne vesszünk össze  :hug:
Nyilván nem  :hug: ! Mert, látod, nekem meg többek közt pont az az ívelt üveg tetszik rajta.

Első bekezdés: egyetértek! Abban is, hogy egy nagy SUV máshogy "menő", mint egy nagy szedán. Agresszívebb... a primitívebb ösztönökre hat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8736 Dátum: 2014.12.09 22:30:18 »
Akkor, mi a kérdés :) ?
Nem kérdés, viszont nem racionális sedant venni, mikor van kombi is [rohog]
Dehát az autóvásárlás nem is csak arról szól ;) Nekem is volt már több kombim is, de valahogy nem szerettem meg őket, hamar túladtam rajtuk. De ha lett volna az E-15-ből kombi, megint azt vettem volna.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8737 Dátum: 2014.12.09 22:38:00 »
Mert te öreg vagy, meg én is. Bepi meg kiscsikó! Majd kinövi ő is  :D
Igen , neki is át kell élni ezeket a kihívásokat,élményeket, hacsak a család meg a körülmények meg nem akadályozzák benne.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8738 Dátum: 2014.12.09 23:57:51 »
Nyugaton am mekkora az arány ezekből sedan/kombi ?
A legtöbb típusból a kombi fogy jobban. Legalábbis a németeknél. A többi országról nincs infóm.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8739 Dátum: 2014.12.10 00:06:29 »
Megértem, tényleg idegesítő.
Igazad van, nem kéne ennyit vacakolnom vele, hogy próbálok embereknek segíteni abban, hogy a legjobb döntést hozzák. Aztán ezt kapom érte. Amúgy, milyen fórum is ez?

Egyébként, a srác végül Toyotát vesz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8740 Dátum: 2014.12.10 00:50:41 »
én nagyon is szívesen hajtanék egy hibridet. mondjuk egy hétüléses priust. az úgynevezett "Autózáshoz" ugyan kevés köze van, dehát nekem is. nomeg kit érdekel ez, ha az élet leginkább dugókban meg gyerekekkel telik. nomeg amellé elférne tán még egy régebbi bömbi kupé is... :whistling:
Sosem értettem, miért lenne az "úgynevezett autózás" része a kuplungpedál tapodása és a váltókar rángatása. Anakronizmus. Autózás = az autó kormányzása, lassítása és gyorsítása.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8741 Dátum: 2014.12.10 00:58:44 »
Az a legjobb, ha van több fajta autó is a családban és mindig azt használhatjuk, amire a legjobban alkalmas.
:yes:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8742 Dátum: 2014.12.10 01:03:56 »
Egyszerűen nem reális egy ilyen átlagautó tulajdonos szájából...
Ezzel az erővel, a nagy többségünk itt befoghatná a száját, és nem fejthetné ki az álláspontját semmi hasonlóról. Mert bizony itt szinte mindannyian átlagautó-tulajdonosok vagyunk. Attól, hogy valakinek "csak" egy kis benzines kompakt autója van, miért ne foglalhatna állást abban, hogy mit tart optimálisnak?

(Mondom ezt úgy, hogy sosem tudtam megérteni, mit lehet fetisizálni a kézi váltón. Az autó legidegesítőbb, és legfeleslegesebb részének tartom. Különös tekintettel a hozzá tartozó kuplungra. Amióta oktatok, csak még inkább így van ez. Orbitális szívás újra meg újra, amíg a tanulók megtanulják használni az átkozott kuplungot és váltót. Miközben 60 éve megvan erre a megoldás.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8743 Dátum: 2014.12.10 01:09:29 »
Vittem a gyermeket oviba, s látom, hogy a csoporttársát az apukája egy SuperB kombival hozza.
Erről jut eszembe: minap beszéltünk róla, hogy ma már az autókon csak egy hátsó ködlámpa van. Na, a Superb biztosan kivétel ez alól! Néhány napja láttam egyet, kivilágítva: két hátsó ködlámpája van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8744 Dátum: 2014.12.10 08:35:05 »
Erről jut eszembe: minap beszéltünk róla, hogy ma már az autókon csak egy hátsó ködlámpa van. Na, a Superb biztosan kivétel ez alól! Néhány napja láttam egyet, kivilágítva: két hátsó ködlámpája van.
Alapból nekem is csak a bal oldali világított. Segítettem rajta, hogy menjen mind a kettő... Még izzó is volt benne, csak be kellett kötni. (nyilván az angoloknak gyártottakba, meg fordítva van bekötve.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.