Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778170 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8520 Dátum: 2014.11.20 09:29:24 »
Szerintem hólánc kell. Első keréken kihúz a hóból, nem romlik el és csak akkor használod, ha kell. Abban az 0,1%-ban.

Amiről a vita elindult, azok az úri SUVok voltak. Azokon a 4 kerék sem durva terepre való, nem offroad-ok, nincs felező, de lehet, hogy difi zár sem. Ezeket tartom feleslegesnek, mert egy hólánccal messzebb lehet jutni.
Akinek tényleg kell a 4WD, az vesz komoly terepre valót, nem Q7, X5, meg hasonlókat használ itthon. Az Alpok vagy skandináv országok már más eset.
Egyébként, meglepődnél, ha látnád, hogy egy X5, vagy ML 4 kerékhajtása mennyire hatékony (nyilván normális gumival, nem a 20-22"-os, 315mm széles nyújtófákkal!). Igen komoly tudású az X-drive. Nem egy Land Cruiser, de komolyabb terepre is boldogul.

A Rangerem hajtása nem volt hibátlan, pedig az egy haszongépjármű, merev hátsó híddal: ha az átlósan elhelyezkedő kerekek a levegőben maradtak, a kocsi megfőtt. Nem mozdult. Minimum 3 keréknek kell érintkezni a talajjal, hogy hatékony legyen a 4WD. Vasútépítésben dolgoztam, 70%-ban a töltés menti földutakon jártam vele hóban, sárban. Volt pár helyzet, amikor jól jött a felező benne.  ;)
A nagy SUV-okban felező ugyan nincs, de akkor hajt a rendszer, ha csak egyetlen keréknek van tapadása. Ilyen az X-drive is.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8521 Dátum: 2014.11.20 09:46:03 »
Akkor miért nem jársz te is valami ordenáré nagy egyterűvel vagy kombival? Szereted a tartalékot, és ha az autó nálad töltött ideje alatt 3-4 alkalommal telepakolod, akkor megéri cipelni a plusz tömeget?
Igen, nekem megérné. A Yaris előtt ugye a litback Camrym volt - elég nagy batár, amit 90 %-ban egyedül használtam, de egyrészt szeretem a nagyautó-feelinget, másrészt fontos volt a tudat, hogy ott van a kapacitás, ha szükséges. Előtte pedig egy kombi Moszkvicsom volt.

Annak, hogy most miért van Yarisom, borzasztó egyszerű a magyarázata: mert oktatok vele.

De nem véletlenül mondogatom mindig, hogy számomra az abszolút álomautó egy Landcruiser V8 lenne... a kicsit reálisabb  :) álomautó pedig egy Subaru Outback.

És meglehetősen komolyan gondolkodom rajta, hogy belátható időn (értsd: mondjuk, nagyságrendileg két éven) belül beszerzek egy ilyet:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8522 Dátum: 2014.11.20 09:46:34 »
Feleslegesnek tartottam, köszi  :flowers: :winkiss: ... kemény téli útviszonyokat akartam vele szemléltetni, úgy általában.
De, mondjuk, igazad van: Magyarországon ilyen tényleg nem fordulhat elő  :lol: - kivéve, amikor mégis  ;) ... 2013 március, Magyarország:

Ne nézzük hülyének egymást  :szemez:

mondjuk akkor az elmúlt tíz év alatt EGY alkalommal egy csomó autó kinnrekedt az úton a nyárigumis kamionok miatt, hát igen. ja, és juteszembe, mire mentél volna ott egy összkerekes autóval? ugyanúgy odaszorultál volna az útra, mint mindenki más   :lol:    :hug:





 

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8523 Dátum: 2014.11.20 09:47:27 »
palaczk,ez mi? kombi carina?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8524 Dátum: 2014.11.20 09:49:46 »
Azokon a 4 kerék sem durva terepre való, nem offroad-ok, nincs felező, de lehet, hogy difi zár sem. Ezeket tartom feleslegesnek, mert egy hólánccal messzebb lehet jutni.
Ez nem így van, hidd el. Próbálgattuk, itt a Mecseken, mindkét verziót (elsőkerekes kocsi hólánccal vs. 4WD), nagy hóban. A hólánc nem helyettesíti a négykerék-hajtást - arról nem is beszélve, hogy sokkal több kompromisszummal jár a használata.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8525 Dátum: 2014.11.20 09:50:05 »
palaczk,ez mi? kombi carina?
Camry  :yes: ... 92-97 között gyártott, V10-es modell. Abból volt utoljára kombi, legalábbis errefelé  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.20 09:53:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8526 Dátum: 2014.11.20 09:52:52 »
mondjuk akkor az elmúlt tíz év alatt EGY alkalommal egy csomó autó kinnrekedt az úton a nyárigumis kamionok miatt, hát igen. ja, és juteszembe, mire mentél volna ott egy összkerekes autóval? ugyanúgy odaszorultál volna az útra, mint mindenki más   :lol:    :hug:
Jó, hát ne értsd, ha nem akarod  :) ... a kép azt akarta ábrázolni, hogy Magyarországon is lehetnek ilyen hóviszonyok. És nem, nem csak 10 évben egyszer! Tavaly télen pl. ónos eső volt, amikor ugyancsak kincs a 4WD. Én nem emlékszem olyan télre az elmúlt sok évből, amikor ne lett volna olyan idő, melynek során jól jött (volna) az összkerék-hajtás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8527 Dátum: 2014.11.20 10:11:22 »
Jó, hát ne értsd, ha nem akarod  :) ... a kép azt akarta ábrázolni, hogy Magyarországon is lehetnek ilyen hóviszonyok. És nem, nem csak 10 évben egyszer! Tavaly télen pl. ónos eső volt, amikor ugyancsak kincs a 4WD. Én nem emlékszem olyan télre az elmúlt sok évből, amikor ne lett volna olyan idő, melynek során jól jött (volna) az összkerék-hajtás.

az a baj, hogy te vagy az ,aki nem érti. én értem, hogy neked ez egy fontos extra. a túlnyomó többségnek meg nem az. nem kéne hülyének tartani az a sokmillió vásárlót, aki rengeteg pénzt költ el és eközben preferenciasorrendet állít fel arról, hogy mit tudjon az autója. és ebben a sorrendben az összkerékhajtás igencsak hátul áll. az autoscout szerint a németeknél eladó kocsik 10%-a összkerekes. a svájciaknál is kevesebb, mint 30%.
miről beszélünk?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8528 Dátum: 2014.11.20 10:16:05 »
palaczk,ez mi? kombi carina?

LOL! Ez egy újjabb példája annak, hogy mennyire kevesen tudnak szép kombit rajzolni.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8529 Dátum: 2014.11.20 10:20:40 »
Camry  :yes: ... 92-97 között gyártott, V10-es modell. Abból volt utoljára kombi, legalábbis errefelé  ::)
ugyemléxem carinából is volt kombi.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8530 Dátum: 2014.11.20 10:21:36 »
Jó, hát ne értsd, ha nem akarod  :) ... a kép azt akarta ábrázolni, hogy Magyarországon is lehetnek ilyen hóviszonyok. És nem, nem csak 10 évben egyszer! Tavaly télen pl. ónos eső volt, amikor ugyancsak kincs a 4WD. Én nem emlékszem olyan télre az elmúlt sok évből, amikor ne lett volna olyan idő, melynek során jól jött (volna) az összkerék-hajtás.
Biztos hogy minden téli körülmény között jó a 4 kerékhajtás, de igazán nagy hóbon, ónos esőben, jégen az se tutti megoldás, pláne mert nem csak az elindulás, haladás a problémás hanem a megállás. Itt a hegyen , vagy nálad Pécsett nyilván ismert, oda csúszik az autó ahová akar.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8531 Dátum: 2014.11.20 10:22:11 »
az a baj, hogy te vagy az ,aki nem érti. én értem, hogy neked ez egy fontos extra. a túlnyomó többségnek meg nem az. nem kéne hülyének tartani az a sokmillió vásárlót, aki rengeteg pénzt költ el és eközben preferenciasorrendet állít fel arról, hogy mit tudjon az autója. és ebben a sorrendben az összkerékhajtás igencsak hátul áll. az autoscout szerint a németeknél eladó kocsik 10%-a összkerekes. a svájciaknál is kevesebb, mint 30%.
miről beszélünk?
Arról, amit te magad is írsz. Hogy szerintem ezek az emberek nagyon rosszul döntenek. Konkrétan a SUV-okról volt csak szó, ezt azért írom, mert kezded belekeverni a teljes autóállományt  ;) ! Én úgy gondolom, hogy valaki vagy ne vegyen SUV-ot (mert a 4WD nélkül szinte csak a hátrányokat cipeli, az egyetlen magas üléspozíciót, mint előnyt leszámítva) - vagy ha azt vesz, akkor 4WD-vel vegye, mert az a lényege.

De már csak ugyanazt forgatjuk. Igen, arról van szó szerintem hülyeség 2WD SUV-ot venni - méghozzá orbitális nagy hülyeség. Marhaság, baromság, eszetlenség, stb  :D [rohog]

És akkor ismét leírom: egy egyterűben is magasan ülsz, de annak jobb a futóműve, alacsonyabb a súlypontja, jobb a helykihasználása, és nem valami eszetlen méretű gumi van rajta. Cserébe családi doboznak néz ki? Nem tetszik? OK, akkor "normál" személyautót kell venni. De ha "terepjáró", akkor 4WD legyen.

És, igen, tudom, hogy egy 4WD SUV nem ér a közelébe egy valódi terepjárónak (ezért is tettem idézőjelbe). Bár azért pl. egy Touareg vagy Cayenne csak a legdurvább terepen marad le mondjuk egy G-Merci vagy Landcruiser mögül... de OK, nem tudják ugyanazt. Viszont, KEMÉNY terepre már tényleg csak a saját elhatározásából megy be az ember. Ellenben nagy hóban/jégen közlekedésre, felázott emelkedő földúton autózásra, vizes-sáros mezőről kiszabadulásra stb. egy 4WD SUV is tökéletes.

Értem, hogy sokan mégis inkább 2WD SUV-ot vesznek. A véleményemet róluk lásd fönt  :flowers: ! A gyártóknak eleve nem is lenne szabad ezeket az autókat 2WD-vel kínálni, egyáltalán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8532 Dátum: 2014.11.20 10:22:35 »
LOL! Ez egy újjabb példája annak, hogy mennyire kevesen tudnak szép kombit rajzolni.
Nekem tetszik ez a kocsi  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8533 Dátum: 2014.11.20 10:24:31 »
LOL! Ez egy újjabb példája annak, hogy mennyire kevesen tudnak szép kombit rajzolni.
Nem szép, de , ha megnézed, konkrétan vonalzóval rajzolt, leszámítva az éleket. Emiatt bazi nagy a csomagtere és ezzel együtt nagyon praktikus, jól használható.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #8534 Dátum: 2014.11.20 10:24:53 »
ugyemléxem carinából is volt kombi.
Hogyne lett volna  :yes:

Carina E kombi:



Camry kombi:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )