Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778191 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8475 Dátum: 2014.11.16 19:13:26 »
(Mondjuk, itt jegyzem meg, hogy valami elképesztő marhaságnak és értelmetlenségnek tartom a 2WD SUV-ok terjedését  :hmmmm: :nonono: ! Ezeknek a kocsiknak szvsz konkrétan szinte semmi létjogosultsága sincs  ::) ...)

dehogyisnem. az emberek többségének nincs szüksége összkerékhajtásra., de a magas felépítményt szeretik. nekem is bejön ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8476 Dátum: 2014.11.16 20:09:36 »
Úgy értettem, hogy ha egy prémium márka alá pozíciónálnak egy másikat (lsd. Skoda és Audi) azt valahol meg tudom érteni, de ha egy Rönó alá pozícionálnak egy Daciat az azért kemény..  :D

Nem mintha bármi személyes bajom lenne a Renóval, de szerintem elég bátor dolog nyíltan alá pozícionálni egy autót.  :hmmmm:

Ha nem ismered, akkor miért minősítessz?  :whistling: :helpsmilie:



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8477 Dátum: 2014.11.16 20:11:38 »
Ez az egyik oka annak, amiért pl. én előbb vennék Daciát, mint Renault-t  :) - legalábbis akkor biztosan, ha előbbiben egy bevált régebbi, míg utóbbiban egy új fejlesztésű motor lenne.

Az új egyhatos kisdieselről ódákat mesélnek. Az idő majd megválaszolja, mennyire tartós.  Ha legalább olyan, mint az régebbi egykilences, kétliteres dCi, akkor:  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8478 Dátum: 2014.11.16 20:13:40 »
A márkák hierarchiájában, a Renault nincs lényegesen lejjebb a Toyotánál.

Ha a VW konszernt nézzük, ott ugye úgy sorakoznak a márkák, hogy Skoda-Seat-VW-Audi. Na, ezekhez viszonyítva, a Renault valahol a Seat és a VW között helyezkedik el. Régi, ismert márka, az európai autógyártás egyik alapköve; eladott példányszám tekintetében is elég nagy súlyuk van a piacon. Méghozzá világszerte.

A Dacia pedig egyértelműen lejjebb van - valahol még a Skoda szintje alatt.

Amúgy, egy csomó típust, amit mi Daciaként ismerünk, más helyeken Renault néven forgalmaznak. Ilyen pl. a Duster is.



Egyetértek. Kell neki 5-10 év és lassan-lassan feljebb mászik, valahogy úgy, mint a Skoda a '90-es évektől számítva a Feliciától.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8479 Dátum: 2014.11.16 20:14:43 »
dehogyisnem. az emberek többségének nincs szüksége összkerékhajtásra., de a magas felépítményt szeretik. nekem is bejön ;)

Vitán felül jobb a magasabb pozíció. A kényelmes fotelszerű ülésrendről már ne is beszéljünk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TZoli

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8480 Dátum: 2014.11.16 20:25:09 »
- a kormány széjjel van szervózva, SEMMIT nem érzel az útból

A héten hozom viszem gumiszerelés szolgáltatás keretében, volt lehetőségem 5db zsír új Peugeot 208 1.4Hdi-t vezetni, a szalonból hoztam el őket a műhelyünkig majd vissza , tulajdonképpen az első 6km-t én tettem a kocsikba.
Ezeken is szinte zavaróan könnyű tekerni a kormányt, a váltókar rövid, az útja hosszú és klattyogóssan veszi a fokozatokat, majdnem annyira mint a 206-os. A motor is gyenge, tele van belül kemény műanyagokkal és rettentően szűk minden irányba.
AZ az új szag viszont arra emlékeztetett mint amikor majd 8éve átvettem a Corollámat a szalonban :wub:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8481 Dátum: 2014.11.16 20:59:10 »
(Mondjuk, itt jegyzem meg, hogy valami elképesztő marhaságnak és értelmetlenségnek tartom a 2WD SUV-ok terjedését  :hmmmm: :nonono: ! Ezeknek a kocsiknak szvsz konkrétan szinte semmi létjogosultsága sincs  ::) ...)
Ismerek több olyan embert, akinek magas üléspozíció kell, de 4 kerékhajtás nem. Nekik jó. A másik pedig, hogy a gyártók megteremtik a kínálatot, lesz rá kereslet is.
Én a mai napig nem értem pl az X6-os bmw-t. A világon semmire sem jó, csak f***hosszabításra, ami elismerem, hogy fontos dolog de akkor is csak erre gáyrtani autót...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8482 Dátum: 2014.11.16 21:01:11 »
Úgy értettem, hogy ha egy prémium márka alá pozíciónálnak egy másikat (lsd. Skoda és Audi) azt valahol meg tudom érteni, de ha egy Rönó alá pozícionálnak egy Daciat az azért kemény..  :D
Nem értelek, a Renault-nak tisztes helye van az autómárkák között, nem kell leírni. Ahogy Palaczk is írta, de szerintem még közelebb a VW-hez, de ez szubjektív. De semmiképp nem rosszabb az Opelnél, sőt a Fiatnál még jobb is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8483 Dátum: 2014.11.16 21:33:27 »
sőt a Fiatnál még jobb is.
Nem mindig volt ez így...
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8484 Dátum: 2014.11.16 21:45:10 »
Nem mindig volt ez így...
Ezt pontosan tudom. Most olvastam a cikket, de előtte is tudtam, hogy volt idő amikor a Fiat abszolút ott volt az élvonalban.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8485 Dátum: 2014.11.16 22:19:28 »
Ezt pontosan tudom. Most olvastam a cikket, de előtte is tudtam, hogy volt idő amikor a Fiat abszolút ott volt az élvonalban.
Nem! A többiek lettek sokkal jobbak, a Fiat meg nem, vagy alig. (Nem arra gondolok, hogy nem fejlődtek volna műszakilag, mert persze hogy igen)
De nem volt nagy kunszt jobb lenni, különösen nálunk a Zaporozsec, Moszkvics,Trabant, Wartburg, Skoda között.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8486 Dátum: 2014.11.16 22:24:40 »
Nem! A többiek lettek sokkal jobbak, a Fiat meg nem, vagy alig. (Nem arra gondolok, hogy nem fejlődtek volna műszakilag, mert persze hogy igen)
De nem volt nagy kunszt jobb lenni, különösen nálunk a Zaporozsec, Moszkvics,Trabant, Wartburg, Skoda között.
Azért akkoriban a Fiat Nyugat-Európában is elég jó helyen volt. Bár ez nekem koromnál fogva csak történelem, nyilván nálam ezt sokan jobban tudják.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8487 Dátum: 2014.11.16 22:30:59 »
Azért akkoriban a Fiat Nyugat-Európában is elég jó helyen volt. Bár ez nekem koromnál fogva csak történelem, nyilván nálam ezt sokan jobban tudják.
Igen, ezt nem tagadom, Nyugaton a többivel egy szinten volt a Fiat, kicsit olcsóbbak, sportosabbak voltak ,mint a Vw, Opel,For, Renault,Peugeot.
Alfáról nem is beszélve, nagyon menőek voltak :yes:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8488 Dátum: 2014.11.16 22:55:34 »
Igen, ezt nem tagadom, Nyugaton a többivel egy szinten volt a Fiat, kicsit olcsóbbak, sportosabbak voltak ,mint a Vw, Opel,For, Renault,Peugeot.
Alfáról nem is beszélve, nagyon menőek voltak :yes:
Abban azonban igaza van a cikkírónak (Csíkós "pontomerci a sarkkörről" Zsoltinak), hogy akkoriban tényleg ők adták el a legtöbb licence-t. Persze ez nemcsak a minőséget jelenti, hanem üzletpolitikát is, de azért akkor is érdekes. Sőt szerintem a későbbiekben is ők adták el a legtöbb licencet, különösen ha az Iveco-t is hozzávesszük. Szerbiában szerintem még a mai napig gyártanak régi fiat/iveco licence alapján autókat, teherautókat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8489 Dátum: 2014.11.18 01:19:35 »
dehogyisnem. az emberek többségének nincs szüksége összkerékhajtásra., de a magas felépítményt szeretik. nekem is bejön ;)
Ha nem kell 4WD, de kell a magas felépítmény, akkor egyterűt kell venni. Mindent jobban tud, mint egy ilyen 2WD SUV - azzal az egyetlen kivétellel, hogy durvább földúton hamarabb elakad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )