Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778159 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8040 Dátum: 2014.10.19 12:48:00 »
Ha már megvakult, akkor igen. De évek alatt vakul meg, és közben lehet használni az autót, és lehet tenni ellene. Nem az van, hogy na, hopp, most megállt és kényszerhelyzet van. Mint sok más márka sok más típusánál.

Mondom ezt úgy, hogy a miénk is megvakult. Bosszantó volt, de erősen vigasztalt az, hogy közben unokatesóm pl. mikkel szívott a Passatján (ami a mi Avénknál fiatalabb).
Miért vakul meg? :hmmmm: Az enyém 7,5 év után olyan mint az új. Igaz garázsban áll, jeget talán soha nem vakartam róla, bogarakat is csak óvatosan mostam, ha sokan voltak :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8041 Dátum: 2014.10.19 13:19:51 »
Miért vakul meg? :hmmmm: Az enyém 7,5 év után olyan mint az új. Igaz garázsban áll, jeget talán soha nem vakartam róla, bogarakat is csak óvatosan mostam, ha sokan voltak :D
Csak a xenon vakult meg. Egész konkrétan a fényszóró foncsora. Ha jól emlékszem, a xenon-égő UV-kibocsátása vakította meg... de bocs, ha hülyeséget írok - aránylag rég volt.

A dolog amúgy sok más márkát is érint. Mondjuk, hogy közülük hány állt hozzá úgy a problémához, hogy a 7 éves autó fényszóró-cseréjének a felét kifizette, azt nem tudom  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8042 Dátum: 2014.10.19 13:23:24 »
A mai modern autók kis túlzással csak amiatt különböznek egymástól megbízhatóságban, mert az egyikben jól bevállt, régebbi technológia van, a másikban meg egy totál ismeretlen technikai újítás.  ;)

Nincs már alapvetöen megbízható márka és alapvetöen megbízhatatlan.  :cool2:
Tényleg? És mégis MITŐL lenne ez így?

Abszolút nincs igazad. A márkák közötti megbízhatósági különbség, és annak a nagyságrendje, nem változott semmit. Nem is értem, mitől változott volna. Ha nem hiszed el, majd nézz meg 10 év múlva egy mai Toyotát, és egy mai Citroent.

Egyébként: 12 éve írogatok autós topikokba, és voltak, akik pontosan ugyanazt írták akkor is, amit te most  ;) :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8043 Dátum: 2014.10.19 13:28:54 »
Ja, én meg kifogtam a rosszat Toyotából...  :whistling:
Így van. Trotter kifogta a jó Renault-t, te meg a problémás Toyotát. Ez nektek számít. De egy 3. személynek, aki Toyota vs. Renault döntés előtt áll, semmit nem szabad számítson (ha egy csöpp esze van). Ő nem 2, hanem 2 millió autó tapasztalatait kell összehasonlítsa, mikor választ. És akkor bizony nem a Toyota áll majd rosszul a Renault-val szemben. És tényleg ennyi, és abszolút nem értem, hogy ezen mit lehet és kell ragozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8044 Dátum: 2014.10.19 13:35:58 »
Tényleg? És mégis MITŐL lenne ez így?

Abszolút nincs igazad. A márkák közötti megbízhatósági különbség, és annak a nagyságrendje, nem változott semmit. Nem is értem, mitől változott volna. Ha nem hiszed el, majd nézz meg 10 év múlva egy mai Toyotát, és egy mai Citroent.

Egyébként: 12 éve írogatok autós topikokba, és voltak, akik pontosan ugyanazt írták akkor is, amit te most  ;) :otlet:
Igaz is meg nem is!
Nagyon sok autóban ugyan az a beszállitó a legmegbízhatobb és a vacakabb autóhoz is. A difi a minőségellenőrzésben van, beengedik a hibásat, a még elmegy minőséget is vagy nem. Vagy egyszerüen szigorúbb specifikációt írnak elő (mondjuk nem lehet műanyag a fogaskerék- csak hogy egy egyszerű példát mondjak)
És innen kezdve máris kész a problémás autó.
Az is tény hogy az egyszerű autó nyilván megbízhatobb, nincs annyi minden ami meghibásodjon.
Szerintem azért sokkal jobbak lettek az autók általában, (de van ami megbízhatattlanabb lett)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8045 Dátum: 2014.10.19 13:38:20 »
Valahol igazad van, de ha a Te kocsidan sz.rik be valami, Téged az idegesít, és kicsit sem nyugtat meg, hogy a szomszéd Passatjának mondjuk nagyobb baja van.  ;)
Engem épp megnyugtatna. Sokszor meg is nyugtat. Szerintem épeszű ember próbál viszonyítási rendszerekben gondolkodni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8046 Dátum: 2014.10.19 13:38:31 »

Igaz is meg nem is!
Nagyon sok autóban ugyan az a beszállitó a legmegbízhatobb és a vacakabb autóhoz is. A difi a minőségellenőrzésben van, beengedik a hibásat, a még elmegy minőséget is vagy nem. Vagy egyszerüen szigorúbb specifikációt írnak elő (mondjuk nem lehet műanyag a fogaskerék- csak hogy egy egyszerű példát mondjak)
És innen kezdve máris kész a problémás autó.
Az is tény hogy az egyszerű autó nyilván megbízhatobb, nincs annyi minden ami meghibásodjon.
Szerintem azért sokkal jobbak lettek az autók általában, (de van ami megbízhatattlanabb lett)
Aha, a Dacia hiába egyszerű autó, az összes között a legszarabb.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8047 Dátum: 2014.10.19 13:42:59 »
Aha, a Dacia hiába egyszerű autó, az összes között a legszarabb.
Akkor az egyes pont lép életbe: gyenge a minőségellenőrzés  [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8048 Dátum: 2014.10.19 13:48:02 »
Igaz is meg nem is!
Nagyon sok autóban ugyan az a beszállitó a legmegbízhatobb és a vacakabb autóhoz is. A difi a minőségellenőrzésben van, beengedik a hibásat, a még elmegy minőséget is vagy nem. Vagy egyszerüen szigorúbb specifikációt írnak elő (mondjuk nem lehet műanyag a fogaskerék- csak hogy egy egyszerű példát mondjak)
És innen kezdve máris kész a problémás autó.
Az is tény hogy az egyszerű autó nyilván megbízhatobb, nincs annyi minden ami meghibásodjon.
Szerintem azért sokkal jobbak lettek az autók általában, (de van ami megbízhatattlanabb lett)
Abból, amit írtam, mi az, ami nem igaz :) ?

Igen, nagyon sokszor a beszállítókon múlik. Azon a Boschon, aki a Toyotának megbízható gyújtótrafót szállít, a Seatnak meg nem. Stb.

Az autók JOBBAK lettek, ez igaz. Persze. Sokkal. De megbízhatóbbak nem lettek. Most ne a keletiekhez hasonlítsunk, Lada Dacia stb... mert azok 60-as évek végi technika, másod-harmadosztályú kivitelezésben. Hanem hasonlítsunk az akkori Toyotákhoz, Opelekhez stb. És akkor bizony azt látjuk, hogy nem lettek megbízhatóbbak. Mitől is lettek volna? Szvsz már az is nagy érdem, hogy nem lettek sokkal megbízhatatlanabbak - elvégre sokkal több alkatrész van bennük, ami elromolhat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8049 Dátum: 2014.10.19 13:49:26 »
Akkor az egyes pont lép életbe: gyenge a minőségellenőrzés  [rohog]
Így van. Ezen múlik minden. A Daciába teljesen tudatosan másodosztályú technikát építenek másodosztályú minőségben (főleg igaz ez az első Loganre), mert egyvalami a lényeg: hogy olcsó legyen. És mert a fő piacokon, ahová ezeket az autókat szánják, ezt a vevők el fogják nézni, az olcsóságért cserébe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8050 Dátum: 2014.10.19 13:51:12 »

Akkor az egyes pont lép életbe: gyenge a minőségellenőrzés  [rohog]
Dehogyis. Egészen más a követelése a Toyotanak, mint egy Dacianak. Utóbbinál mindent alárendelnek a kedvező vételárnak. Egészen más anyagokból gyártanak bele alkatrészt, egyszerűbb (olcsóbb) megoldást keresve. A megbizhatóság, tartóssága náluk kevésbé szempont.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8051 Dátum: 2014.10.19 13:56:05 »
Dehogyis. Egészen más a követelése a Toyotanak, mint egy Dacianak. Utóbbinál mindent alárendelnek a kedvező vételárnak. Egészen más anyagokból gyártanak bele alkatrészt, egyszerűbb (olcsóbb) megoldást keresve. A megbizhatóság, tartóssága náluk kevésbé szempont.
Nem látok ellentmondást: bele rakják a gyengébb minőségű anyagot ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8052 Dátum: 2014.10.19 13:59:18 »
Persze lámpánál álló olasz autós mindkettőjükben csak gyáva tucatembert lát, de ez már egy másik thema :D
Ez jó volt  :D :yes: :lol:

Amúgy szvsz nagyobb bátorság kell pl. egy 15 éves Passat, mint egy 15 éves Kappa megvételéhez  :) ... ezt halál komolyan mondom! Ebből a kettőből, én biztosan az utóbbit venném. Abból a korosztályból és kategóriából, nem sok olyan autó lenne, ami helyett Passatot vennék. Talán csak a Laguna és a Citroen C5  :hmmmm: ... PUG 406 esetében pedig motorizáció kérdése lenne a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8053 Dátum: 2014.10.19 13:59:45 »
Dehogyis. Egészen más a követelése a Toyotanak, mint egy Dacianak. Utóbbinál mindent alárendelnek a kedvező vételárnak. Egészen más anyagokból gyártanak bele alkatrészt, egyszerűbb (olcsóbb) megoldást keresve. A megbizhatóság, tartóssága náluk kevésbé szempont.
Ugyanazt írjátok  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8054 Dátum: 2014.10.19 14:13:02 »
Tényleg? És mégis MITŐL lenne ez így?

Abszolút nincs igazad. A márkák közötti megbízhatósági különbség, és annak a nagyságrendje, nem változott semmit. Nem is értem, mitől változott volna. Ha nem hiszed el, majd nézz meg 10 év múlva egy mai Toyotát, és egy mai Citroent.

Egyébként: 12 éve írogatok autós topikokba, és voltak, akik pontosan ugyanazt írták akkor is, amit te most  ;) :otlet:

Pontosan attól, hogy ha például összehasonlítassz egy általad nagyon nem megbízhatónak tartott Dacia MPI motorját egy Toyota VVT-i motorjával, nem okvetlenül fogsz eklatáns fenntartási költségekbeli különbségeket találni.  ;)

Ez nem üres szöveg, van egy ismerősöm akik 2007-ben vették újonnan az MPI Dacia Logant, azóta 150 ezer km felett jár a kocsi, és tényleg semmi baja.  :)

Most jól bevállt, kevésbé bonyolult konstrukciójú motorokat hasonlítottam össze.

Megfordíthatnám és hasonlíthatnék mondjuk egy Toyota DCat motort a VW konszern PD TDI-jéhez.  :whistling:
Biztos vagy benne, hogy a PD TDI-s szívott többet az évek alatt?  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.