Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1781822 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8025 Dátum: 2014.10.15 15:59:20 »
Dehogynem :)
Mert kiáll az udvaráról a matt fényszóróval nappal és kicsit még túráztatja is a motort a szomszéd előtt, aki nyakig benne lóg a nem induló Passat motorterében :)
Persze lámpánál álló olasz autós mindkettőjükben csak gyáva tucatembert lát, de ez már egy másik thema :D
Pont a kiemelt a lényeg.  :lol: Áll, mert megállt alatta... A matt fényszórós, meg a füstölős meg könnyesre röhögve mutatja a psichikailag támogató felfelé mutató hüvelykujjukat, amiért Ő nem volt gyáva és bevállalta az olaszt...  [rohog] [rohog] [rohog]

Ja, és persze, mindennek van jó oldala: Álló autóban ülve sokkal kevésbé gyönyörködni a csodásan varrott, hurkás, olasz-Alfa bőrkárpitban, mint menet közben...  :whistling: :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8026 Dátum: 2014.10.15 16:01:25 »
Pont a kiemelt a lényeg.  :lol: Áll, mert megállt alatta... A matt fényszórós, meg a füstölős meg könnyesre röhögve mutatja a psichikailag támogató felfelé mutató hüvelykujjukat, amiért Ő nem volt gyáva és bevállalta az olaszt...  [rohog] [rohog] [rohog]

Ja, és persze, mindennek van jó oldala: Álló autóban ülve sokkal kevésbé gyönyörködni a csodásan varrott, hurkás, olasz-Alfa bőrkárpitban, mint menet közben...  :whistling: :devil:
Direkt hagytam ott a bug-ot :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8027 Dátum: 2014.10.18 22:27:13 »
Naszóval, haver véglegesítette lakhelyét, így lemondott a múltkor megbeszélt PD TDI Passatról.
Kismaros külterületére költözött, a házat két irányból lehet megközelíteni: egyiken nekem a cori elakadt, visszafelé is sikerült odaverni az alját, a másik meg a szántóföldek között/mögött megy.
Tehát kőne neki valami kis terepjáró, amivel lejön a hegyről, bevásárolni, stb.
Most Debrecenben tetszik neki egy 2.2 benyás 99-es Frontera, mondtam neki hogy azon kívül hogy sokat fogyaszt, valszeg alkesz-rész árak sem lesznek barátságosat. Másik jelölt a Suzuki Samuraj. Utóbbi talán bőven megfelene neki.
Van még valami megemlíthető típus?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8028 Dátum: 2014.10.19 03:43:35 »
Jimny, Vitara, Patrol, Terrano, HR-V, CR-V, Rav-4, Subaru Libero :D
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8029 Dátum: 2014.10.19 08:40:19 »
Naszóval, haver véglegesítette lakhelyét, így lemondott a múltkor megbeszélt PD TDI Passatról.
Kismaros külterületére költözött, a házat két irányból lehet megközelíteni: egyiken nekem a cori elakadt,

nem biztos hogy ezért suv kell. a cori eleve  alacsony nemtom milyen felnijeid vannak de nekem a 15ös felnikkel
a múltkor felbontották előttünk az utat kijöttem  30centis szintkülönbségü terepen és nem ért le.

járunk nyaralni a balatonra a hegyre fel totál sziklás földút visz fel a cori alját folyton megzúztam ez már nem ér le
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8030 Dátum: 2014.10.19 09:05:39 »
Murray Komám, az Opel Frontera minden, csak nem SUV.  Maradjuk abban, hogy egy munkagép a pick-up fajtából. Ha Isuzu motoros, akár jó is lehet, ámbátor erről a típusról idáig csak rosszat hallottam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8031 Dátum: 2014.10.19 09:11:29 »
nem biztos hogy ezért suv kell. a cori eleve  alacsony nemtom milyen felnijeid vannak de nekem a 15ös felnikkel
a múltkor felbontották előttünk az utat kijöttem  30centis szintkülönbségü terepen és nem ért le.

járunk nyaralni a balatonra a hegyre fel totál sziklás földút visz fel a cori alját folyton megzúztam ez már nem ér le
Minél kisebb a tengelytáv, annál kevésbé fog leülni az alja. Már 10 cm is számít.
Kérdés hogy a lakhely környéki terepképesség a legfontosabb vagy autópályázni is akar? Mert az elsőre szerintem is jó a Frontéra/Campo. Ismerősömnek volt Campója 4 üléses kabinnal, nagyon szerette, pedig Astrából ült át, járta az országot. Igaz nem volt kényelmes hátul- ahol ültem.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.19 09:17:23 írta OldPiet »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8032 Dátum: 2014.10.19 09:20:03 »
Murray Komám, az Opel Frontera minden, csak nem SUV.  Maradjuk abban, hogy egy munkagép a pick-up fajtából. Ha Isuzu motoros, akár jó is lehet, ámbátor erről a típusról idáig csak rosszat hallottam.
Pedig annak idején minden Opeles büszkélkedett vele, hogy neki a szuper, jó, japán Isuzu motoros Opelja van  ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8033 Dátum: 2014.10.19 09:22:30 »
Pedig annak idején minden Opeles büszkélkedett vele, hogy neki a szuper, jó, japán Isuzu motoros Opelja van  ;)

Pajtás, olvasd már el, hogy mit írtam....  :1eye:
Nem az Isuzu motorral van ott baj.  Leginkább a rozsdával, meg a hektikus elektromos kütyükkel.  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8034 Dátum: 2014.10.19 09:27:51 »
Pajtás, olvasd már el, hogy mit írtam....  :1eye:
Nem az Isuzu motorral van ott baj.  Leginkább a rozsdával, meg a hektikus elektromos kütyükkel.  ;)
OK ,azokról nem hallottam, később nem követtem. Amikor új volt (pár éves) még nem voltak gondok. Különben is nem sok kütyű volt még akkoriban egy ilyen dieselben.
Pl 2. autónak tetszene nekem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/frontera/opel_frontera_2.5_tds_sport_hardtop_teto-8360425

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8035 Dátum: 2014.10.19 10:01:08 »
Pedig annak idején minden Opeles büszkélkedett vele, hogy neki a szuper, jó, japán Isuzu motoros Opelja van  ;)
Jah, azok az 1.5td meg 1.7 tds motorok
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #8036 Dátum: 2014.10.19 11:13:35 »

Jah, azok az 1.5td meg 1.7 tds motorok
Így van, ezek eredeti Isuzu motorok, teljes egészében. A dti-k és cdti-k már csak a blokkban Isuzu, minden körítése Opel. Sajnos.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8037 Dátum: 2014.10.19 12:25:41 »
Azért a T25-ös Avensis Xenon lámpái (mattuló foncsor) már hibának nevezhetők, elég sokan szívtunk miatta a fórumon - ergo kvázi az összes Exe tulajnál előjöhet a gond, más kérdés ki szeret vakon vezetni, és ki fog ezreket áldozni a foncsor javításra, netán százezreket a komplett lámpa cseréjére...
Nálam előjött az automata fényszóró magasság állításának a hibája is, a terhelésfigyelő érzékelő vizet kapott, és zárlatos lett, cserélni kellett.
Múlt évben oxigénszenzor hibakódom volt, most pedig a fékrendszerben volt hibakód. Én is hetente mosom, garázsban van, végig gyári alkatrészekkel szervizelve, márkakereskedésben.

A széria bevezetésekor párásodó lámpaburáiról Tutivesztes és Batyuka is tudna mesélni.

A T25-össel többet voltam be nem tervezett szervizlátogatáson, mint előtte 3 db T22-essel összesen. Most akkor sz@r/nem megbízható lenne az autó? Nem hinném, csak egyre több elektronika meg kényelmi kütyü van benne, ami több hibalehetőséget jelent.  ;)  :innocent:
Gondolod, hogy a Carinákkal még ennyi gond sem volt az elején? Mert 100 %, hogy volt. Ezek apróságok, ahhoz képest, hogy sok más típus gazdáira miféle gondok zúdulnak, zúdulhatnak.

És, amit már írtam pár napja: a T25 most, 10 évesen, ugyanolyan jó TÜV-stat eredményeket produkál, mint anno a Carina 10 évesen  :otlet: :yes: ... tehát ugyanolyan jó anyagból van :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8038 Dátum: 2014.10.19 12:32:32 »
No igen, az autó működik tőlük, csak nem kellemes tudat check engine visszajelzővel közlekedni.  :szemez:
Illetve a sok apróság tükrében gondolkodóba ejti az embert, hogy legközelebb is Avensis legyen-e (1999-re nyúlik vissza a folyamatos "kapcsolat") majd alatta.  ;) Elvégre 145e km még nem kellene, hogy eget verően soknak számítson egy Toyotánál.  ;)

Pár évvel ezelőtt 2 hétig egy C4-es bérautóval furikáztam, nem robbant le alattam  :devil: :D , és olyan figyelmességek voltak benne, amiről még ma is csak álmodni mer egy vadi új Avensis...  :innocent:

Tehát a lényeg, hogy attól, hogy francia, még nem biztos, hogy sz@r, és a mostani Toyoták sem annyira világhíresen megbízhatóak már, mint pl a Carinák voltak.  ;)
Na Mester, mi többnyire egyet szoktunk érteni... de ez most nem így van  ;) ! Ez a "logika" az a nagy csapda, ami miatt aztán sokan megszívják. Jól összeraktad abból, hogy a C4 két hétig kibírta hiba nélkül, meg hogy az Avensiseden adódott pár dolog az évek során  ::)

DE, a mostani Toyoták pont ugyanolyan megbízhatók. Direkt figyelem sok éve a számokat.

(Volt egy kollégám, akinek négy év alatt három C4-ese volt. Mindet újonnan vette, és mindet eladta bő egy év után, annyiszor kellett őket szervízbe vinni. Aztán Lagunát vett  :lol: ... okos döntés, folytatódott is a xarakodás azzal is. A sztori folytatását passzolom, már nem itt dolgozik.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #8039 Dátum: 2014.10.19 12:37:07 »
A vak lámpa szerintem eléggé korlátozó tényező ;-)
Ha már megvakult, akkor igen. De évek alatt vakul meg, és közben lehet használni az autót, és lehet tenni ellene. Nem az van, hogy na, hopp, most megállt és kényszerhelyzet van. Mint sok más márka sok más típusánál.

Mondom ezt úgy, hogy a miénk is megvakult. Bosszantó volt, de erősen vigasztalt az, hogy közben unokatesóm pl. mikkel szívott a Passatján (ami a mi Avénknál fiatalabb).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )