Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778097 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7410 Dátum: 2014.06.24 11:50:57 »
Mivel a fejlett országokban nagyon drága az emberi munka, amikor egy eszköz eléri azt a kort hogy már nem garanciális vagy egy picit sérült, inkább kukázzák (vagyis elviszi valami balkáni rosszarcú ember, aki még keres rajta pár forintot, meg kendácsolják amíg lehet). Abban a pár évben meg tökmindegy mit veszel.
Nincs ebben semmi meglepő. Valljuk be: mi is ebbe a kategóriába tartozunk, tetszik nem tetszik, evvan :)
Nincs olyan, hogy tök mindegy. Azaz, van, de felelőtlen döntés az ilyen.  :no:

Ha újonnan veszel autót, én is azt mondom, MA 3-4 éves korig szinte mindegy. De elgalábbis, nincs akkora jelentőssége, könnyebben választhat az ember szubjektív megítélése alapján.
Használta sutóknál már nagyon nem mindegy, merre dönt az ember... Pontosabban, nekem aztán hótmindegy, de könnyen az önszopatás hibájába eshet.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7411 Dátum: 2014.06.24 12:05:16 »
Nincs olyan, hogy tök mindegy. Azaz, van, de felelőtlen döntés az ilyen.  :no:

Ha újonnan veszel autót, én is azt mondom, MA 3-4 éves korig szinte mindegy. De elgalábbis, nincs akkora jelentőssége, könnyebben választhat az ember szubjektív megítélése alapján.
Használta sutóknál már nagyon nem mindegy, merre dönt az ember... Pontosabban, nekem aztán hótmindegy, de könnyen az önszopatás hibájába eshet.
Igen, pontosan 3-6 évről van szó, ez egy átlagos garancia időszak, amire a gyártók is készülnek, mivel a 2. tulajtól már nem érdekli őket a termék.
Nem hinném hogy felelőtlen döntés, egyszerűen csak te rá vagy kényszerítve arra, hogy mondjuk fél-egy misi összegből, kihozd a maximumot. Ha kint élnél németországban, valszeg ugyanúgy Toyotát vennél, de simán lecserélnéd 3-6 évente te is (mert kijött a facelift, mert optimizálták a hybrid rendszert, stb).
Akinek már az apja is 5 évente a bömcit cserélte és nem érdeklik annyira az autók, nem nagyon fog körbenézni alternatívákat keresve. Ugynúgy cserélni fogja 5 évente a bömcit és teljesen elégedett lesz :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7412 Dátum: 2014.06.24 12:25:40 »
Ha egy műszerfal puha, de pár év múlva porlik, annak bizony az ég világon semmi köze a Minőséghez (értelem szerűen itt a pozitív értelemben vett Minőségre gondolok), az csak egy érzet, egy átverés, egy első benyomás, semmi más.
De ha egy Trabant 10 évig nem romlik el, attól még messze álla Minőségi autótól, viszont megbízható és funkcionális (természetesen a Trabant helyett kereshettek mást is) ;)
Tehát a Minőségi, Tartós és Megbízható fogalmak nem azonosak, csak van közöttük átfedés.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7413 Dátum: 2014.06.24 13:06:43 »
Pontosan, mindösszesen átfedés van köztük és bár mind-mind fontos, a minőség egy nagyon tág fogalom, inkább abban van itt a különbség, hogy melyik gyártó mire helyezi a hangsúlyt.
Van aki ergonómiára, van aki tényleges megbízhatóságra, van aki technológiára és anyaghasználatra, ezek mindegyike része a minőségnek.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7414 Dátum: 2014.06.24 13:26:46 »
Pontosan, mindösszesen átfedés van köztük és bár mind-mind fontos, a minőség egy nagyon tág fogalom, inkább abban van itt a különbség, hogy melyik gyártó mire helyezi a hangsúlyt. Van aki ergonómiára, van aki tényleges megbízhatóságra, van aki technológiára és anyaghasználatra, ezek mindegyike része a minőségnek.
A kiemelttel abszolút egyeértek.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7415 Dátum: 2014.06.24 13:31:07 »
De ha egy Trabant 10 évig nem romlik el, attól még messze álla Minőségi autótól, viszont megbízható és funkcionális (természetesen a Trabant helyett kereshettek mást is) ;)
Tehát a Minőségi, Tartós és Megbízható fogalmak nem azonosak, csak van közöttük átfedés.
A Minőség egy gyűjtőfogalom számomra.  :flowers: Ez tartalmazza az ok fine által felsorolt szempontokat (ergonómia, tartósság, innováció, anyaghasználat) és ezeket kiegészítik az általad felsorolt jellemzők, mint a megbízhatóság és még biztos van néhány szintén fontos szempont, pl. gazdaságos gyártás, uniformitás esetleg egyes típusok között.
Ezek együtt alkotják a Minőséget és ebben eltérőek az egyes márkák.

Én úgy látom Toyota-fanként ( :flowers: :surrender:), hogy a Toyota igen kiegyensúlyozottan kezeli ezeket a dolgokat, nem tudok mondani igazából olyan tényezőt, amiben kiemelkedő lenne. Egyenletesen magas színvonalat képvisel és ennek az átlaga adja a hétköznapi életben érezhető "unalmat", amiről a Márka híres.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7416 Dátum: 2014.06.24 13:33:51 »
A divat az esetek 99%-ában nem az ésszerűségről szól.
Furcsa, hogy ezt pont Te mondod...  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7417 Dátum: 2014.06.24 13:36:04 »
Azaz, van, de felelőtlen döntés az ilyen.  :no:

A divat az esetek 99%-ában nem az ésszerűségről szól.

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7418 Dátum: 2014.06.24 13:36:09 »
Furcsa, hogy ezt pont Te mondod...  :D
Miért? Ezt kifejthetnéd, mert, úgy gondolom, én semmiben nem képviselek aktuális divatot. Nekem az ésszerűség és praktikum az elsődleges (bár nem egyedüli) szempont.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7419 Dátum: 2014.06.24 14:04:23 »
Miért? Ezt kifejthetnéd, mert, úgy gondolom, én semmiben nem képviselek aktuális divatot. Nekem az ésszerűség és praktikum az elsődleges (bár nem egyedüli) szempont.  :surrender:
No, akkor végre eljutottunk ide, hogy Neked! De lásd, hogy ez nem mindenkinél így van, és másokat nem kell erről meggyőzni. Ők sem hülyék (vagy ha igen ő dolguk), csak mások a szempontjaik.  :cool2:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7420 Dátum: 2014.06.24 14:12:29 »
nem is értem, mit nem lehet ezen érteni.
a minőség NEM egyenlő sem a tartóssággal, sem a megbízhatósággal. máshogy fogalmazva, ha valaki szerint a minőség a megbízhatóságot jelenti, az ugyanolyan deviancia, mintha valaki szerint a minőség a tartóssággal egyenértékű, amelynek alapján nagyanyám százötven éves szekere már pusztán a koránál fogva minden más négykerekűnél jobb minőségű  :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7421 Dátum: 2014.06.24 14:16:42 »
nem is értem, mit nem lehet ezen érteni.
a minőség NEM egyenlő sem a tartóssággal, sem a megbízhatósággal. máshogy fogalmazva, ha valaki szerint a minőség a megbízhatóságot jelenti, az ugyanolyan deviancia, mintha valaki szerint a minőség a tartóssággal egyenértékű, amelynek alapján nagyanyám százötven éves szekere már pusztán a koránál fogva minden más négykerekűnél jobb minőségű  :lol:
Abszolúte semmi nem ment át az eddigi írásokból, igaz?  :ph34r: :whistling: :szemez: Senki nem mondott ilyeneket...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7422 Dátum: 2014.06.24 14:41:20 »
A Minőség egy gyűjtőfogalom számomra.  :flowers: Ez tartalmazza az ok fine által felsorolt szempontokat (ergonómia, tartósság, innováció, anyaghasználat) és ezeket kiegészítik az általad felsorolt jellemzők, mint a megbízhatóság és még biztos van néhány szintén fontos szempont, pl. gazdaságos gyártás, uniformitás esetleg egyes típusok között.
Ezek együtt alkotják a Minőséget és ebben eltérőek az egyes márkák.

Én úgy látom Toyota-fanként ( :flowers: :surrender:), hogy a Toyota igen kiegyensúlyozottan kezeli ezeket a dolgokat, nem tudok mondani igazából olyan tényezőt, amiben kiemelkedő lenne. Egyenletesen magas színvonalat képvisel és ennek az átlaga adja a hétköznapi életben érezhető "unalmat", amiről a Márka híres.  ::)

Tökéletes leírás úgyszintén a kiemelt rész, ezzel meg én tudok maximálisan egyetérteni.  :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7423 Dátum: 2014.06.24 14:42:59 »
nem is értem, mit nem lehet ezen érteni.
a minőség NEM egyenlő sem a tartóssággal, sem a megbízhatósággal. máshogy fogalmazva, ha valaki szerint a minőség a megbízhatóságot jelenti, az ugyanolyan deviancia, mintha valaki szerint a minőség a tartóssággal egyenértékű, amelynek alapján nagyanyám százötven éves szekere már pusztán a koránál fogva minden más négykerekűnél jobb minőségű  :lol:

abszolút jogos, abszolút logikus

a szekér meg  :D [rohog] :lol:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7424 Dátum: 2014.06.24 15:44:55 »
Volt/van 2 telefonom. Egy Sony Ericsson és egy Nokia. Méretre kialakításra kb egyformák. A Nokiát sokkal minőségibbnek érzem fizikálisan, jobban összerakott, nem nagyon kopik, és az illesztési hézagok is jobbak. Ízlésesebb az egész kialakítása. Tartósabb is. a Sony ezekben gyengébb volt már új korában is. Szoftverileg viszont jobb volt :) A Nokia agyzavaros, logikátlan, gondolom, magyarok tervezték a menüjét :D