Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778133 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7260 Dátum: 2014.06.02 22:29:34 »
+1  :yes: :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7261 Dátum: 2014.06.03 22:45:04 »
Ez az új vagy használt vásárlás dolgot meg lehet közelíteni egy lineáris változó oldaláról is.
Az egyenes egyik véga az új autó, a másik vége mondjuk a 35éves autó.
Ki a buta? Aki újonnan vesz 8millióért egy autót, vagy aki 1évesen 6,5millióért, vagy 4évesen 4,5millióért? De ezek a vásárlók mind buták
az okos vásárló szemszögéből, aki megveszi 10évesen 2millióért. Értitek a linearitását a dolognak?
Ha csak az anyagi részét nézed, akkor igaz.
De közben ott van egyrészt az is, hogy idővel - értsd: kopással - az autó egyre kevésbé megbízható, tehát van egy igen nehezen meghatározható pont, ami után hiába csökken az autó értéke, mégsem éri meg megvárni ezt az időt, mert a mindennapi használhatósága jobban csorbul.
Másrészt, ha már írtad a 35 évet: az autók értéke egy bizonyos kor után el kezd növekedni, tehát akkor meg már másképp néz ki a dolog.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.03 22:51:39 írta music »
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7262 Dátum: 2014.06.03 22:50:36 »
Aki biztosan jó, törésmentes, nem kókányolt autót akar venni, annak a szalonautó az egyetlen járható út. Mi is azután döntöttünk az új autó mellett, miután megjártuk egy használttal. Munkához kellett, mindennapra, viszonylag sok km-re, minden nap megbízhatóan.
Ó, ne gondold, hogy így van!!
Egyrészt az új, 12 km-es autó is leeshet a trélerről, kaphat a nyakába jégesőt, stb. szóval lehet már sérült/javított.
Másrészt az új autó is elromolhat: nézd meg a TÜV statisztikát, az sem 0-val kezdődik. Nyilván nagyon-nagyon kevés autót érint, hogy újonnan baja van, de van ilyen. Na most, annál nagyobb "öröm" nincs, minthogy kifizetsz X millió Ft-ot - vagy ha úgy tetszik, 2-3 milliós felárat egy újszerű használthoz képest - hogy legyen egy új és hibátlan autód, és erre nem az...
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.03 22:52:43 írta music »
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7263 Dátum: 2014.06.03 22:55:13 »
Teljesen igazad van, ez nem fekete és fehér!
Itt az a lényeg, hogy az embernek mennyi pénze van, és mekkora igénye (persze bizonyos kivételektől eltekintve).
Teszem azt, nekem és a feleségemnek van mondjuk havi 700 000 Ft nettó bevételünk, van szép új házunk, nincs hitelünk,
évente 3,5milliót könnyen félre  tudunk rakni, és 5millióm van autóra, akkor marad 3 lehetőségem. 1. veszek egy új auris-t 5millióért (ekkor a pénzem és az igényszintem fedi egymást), 2. veszek egy 4éves használt Lexus IS-t, mert 10millióm nincs egy új is-re (ekkor nagyobb az igényem, mint amire van pénzem), 3. lehetőség, hogy veszek egy 3éves Auris-t 3millió Ft-ért, és bőven marad pénzem.
Melyik döntés a helyes, ez itt a kérdés? A 3. variáció többnyire nem elégíti ki a vásárlót, így szerintem nem túl gyakori.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7264 Dátum: 2014.06.03 23:03:33 »
És van még egy dimenzió, amire az emberek kisebb része szokott csak gondolni: mi lesz azután, hogy megvetted az autót. Mert egyrészt fenn is kell tartani a kocsit, és ha luxusautót veszel (mégha nem is újat), annak a fenntartása is luxusárú lesz. A másik oldala is tovább gondolandó: most megvan a nettó 700, de így lesz-e mindig, és mi van, ha nem?
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7265 Dátum: 2014.06.03 23:04:58 »
Ha csak az anyagi részét nézed, akkor igaz.
De közben ott van egyrészt az is, hogy idővel - értsd: kopással - az autó egyre kevésbé megbízható, tehát van egy igen nehezen meghatározható pont, ami után hiába csökken az autó értéke, mégsem éri meg megvárni ezt az időt, mert a mindennapi használhatósága jobban csorbul.
Másrészt, ha már írtad a 35 évet: az autók értéke egy bizonyos kor után el kezd növekedni, tehát akkor meg már másképp néz ki a dolog.
Így van. Mindig a saját példámat hozom fel. Az én autómat kb. 4,2millióért vette a tulaja, és 2,4millióért adta el nekem kerek 4évesen. 4év alatt nem költött rá semmit az olajszervizeken kívül, illetve egy fékbetét cseréje volt, ellenben bukott rajta 1,8millió ft-ot (450.000.-Ft/év). Volt egy vadi új garis autója.
Én megvettem 2,4millióért és most kb 1,15millióért menne el, vagyis 6év alatt buktam rajta 1.250.000.-Ft-ot (210.000.-Ft/év). Ellenben kellett költenem rá: komplett fékcsere, akksi, nyári szett, kisebb hibák, ez az = 300 000 Ft, így már évente 260.000.-Ft-ba került.
Ezt ha 2évre számolom ki, még nagyobb az összeg, lehet akár 300.000.-Ft.


PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7266 Dátum: 2014.06.03 23:32:09 »
Ó, ne gondold, hogy így van!!
Egyrészt az új, 12 km-es autó is leeshet a trélerről, kaphat a nyakába jégesőt, stb. szóval lehet már sérült/javított.
Másrészt az új autó is elromolhat: nézd meg a TÜV statisztikát, az sem 0-val kezdődik. Nyilván nagyon-nagyon kevés autót érint, hogy újonnan baja van, de van ilyen. Na most, annál nagyobb "öröm" nincs, minthogy kifizetsz X millió Ft-ot - vagy ha úgy tetszik, 2-3 milliós felárat egy újszerű használthoz képest - hogy legyen egy új és hibátlan autód, és erre nem az...

A sérülésmentességnek egy fontos, és valóban értékelhető előnye van, az pedig a kaszni merevsége, integritása. Ha egy balesetnél egy előtte már szarrá tört autóban veszel részt, akkor sokkal kisebb az esélyed a túlélésre, mintha egy olyanban ülnél, ami még "szűz".
Az engem nem érdekelne túlzottan, ha kicsit ki lenne gittelve a sárvédő, vagy a motorháztető, meg lehet azt szépen, és jól csinálni, és nincs is túl nagy szerepe. Persze valószínű nagyon dühítene, ha a szalonautó oldalából kiesne egy 2 kilós gitt darab, de inkább ez, mint egy kiflibe hajtott kaszni...

A meghibásodással kapcsolatban pedig csak mosolyogni tudok... Hogyan lehetne minimalizálni a meghibásodás kockázatát, ha nem úgy, hogy új autót veszel?  :lol:
Tudom, szerencse...  :clap:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7267 Dátum: 2014.06.03 23:39:59 »
A sérülésmentességnek egy fontos, és valóban értékelhető előnye van, az pedig a kaszni merevsége, integritása.
Mondjuk, hogy ez a legfontosabb.
Ugyanakkor egy pl. sérült és cserélt ajtó már sosem lesz a régi. Ami nem a gyári összeszerelés, az mindig gyengébb minőség.
A cserélt elemek hajlamosak a rozsdásodásra. A torzult futómű miatt félrekopik a gumi, vagy ráz az autó stb. Az utángyártott lámpatest könyebben mattul, karcolódik, más a színe. stb stb..sorolhatnánk estig.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7268 Dátum: 2014.06.04 06:30:15 »
És van még egy dimenzió, amire az emberek kisebb része szokott csak gondolni: mi lesz azután, hogy megvetted az autót. Mert egyrészt fenn is kell tartani a kocsit, és ha luxusautót veszel (mégha nem is újat), annak a fenntartása is luxusárú lesz. A másik oldala is tovább gondolandó: most megvan a nettó 700, de így lesz-e mindig, és mi van, ha nem?
Az utcánkban sokan vannak így: 10-12 éve megvették az új autót (mert akkor még jól kerestek vagy hitelre, vagy nyugdíj előtt), azóta nem megy nekik olyan jól, marad ugyan az az autó. És úgy látom az autóikkal semmi gondjuk nincs. Egyébként meg egy doktor úron kivül senki nem vett új autót, vagy cserélte le újabbra a régijét (mondjuk az elmúlt 5-6 évben)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7269 Dátum: 2014.06.04 06:44:44 »
Így van. Mindig a saját példámat hozom fel. Az én autómat kb. 4,2millióért vette a tulaja, és 2,4millióért adta el nekem kerek 4évesen. 4év alatt nem költött rá semmit az olajszervizeken kívül, illetve egy fékbetét cseréje volt, ellenben bukott rajta 1,8millió ft-ot (450.000.-Ft/év). Volt egy vadi új garis autója.
Én megvettem 2,4millióért és most kb 1,15millióért menne el, vagyis 6év alatt buktam rajta 1.250.000.-Ft-ot (210.000.-Ft/év). Ellenben kellett költenem rá: komplett fékcsere, akksi, nyári szett, kisebb hibák, ez az = 300 000 Ft, így már évente 260.000.-Ft-ba került.
Ezt ha 2évre számolom ki, még nagyobb az összeg, lehet akár 300.000.-Ft.
Jól jártál, de azért mert egy jó autót fogtál ki (tipus, állapot, sérülésmentes, olyan volt mint amilyennek hitted, mikor megvetted) De a legtöbb autót nem csak azért adják el mert neki már öreg, nincs presztizse,kitudja mennyire lesz megbízhatatlan, hanem mert valami baja van, volt, vagy nagyon is valószinű hogy hamar lesz(pl sok km van már benne).Azok a "rossz" autók nagyon lehúzzák a hasonló használtautók árszinvonalát,így akinek jobb autója van az is kénytelen ahhoz igazodni és ár alatt (a piaci á környékén ) eladni.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7270 Dátum: 2014.06.04 07:03:47 »
Így van. Mindig a saját példámat hozom fel. Az én autómat kb. 4,2millióért vette a tulaja, és 2,4millióért adta el nekem kerek 4évesen. 4év alatt nem költött rá semmit az olajszervizeken kívül, illetve egy fékbetét cseréje volt, ellenben bukott rajta 1,8millió ft-ot (450.000.-Ft/év). Volt egy vadi új garis autója.
Én megvettem 2,4millióért és most kb 1,15millióért menne el, vagyis 6év alatt buktam rajta 1.250.000.-Ft-ot (210.000.-Ft/év). Ellenben kellett költenem rá: komplett fékcsere, akksi, nyári szett, kisebb hibák, ez az = 300 000 Ft, így már évente 260.000.-Ft-ba került.
Ezt ha 2évre számolom ki, még nagyobb az összeg, lehet akár 300.000.-Ft.
ez nagyon jó kis összehasonlító. nálam hasonló a helyzet. apám kocsija 4.6 millió volt (egy fillér engedményt nem adtak  :devil:), 6 év után kábé 1.6-ot ért, és nagyjából nem költött rá semmit a kötelező karbantartáson felül. asszem ott is volt egy fékbetétcsere talán, de semmi komoly.

nálam van az autó második éve, költöttem rá 240 ropit és az ára furcsa módon nagyjából ugyanott van, mint ahol volt  :whistling: persze ehhez a válság is kellett

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7271 Dátum: 2014.06.04 19:03:10 »
Másrészt, ha már írtad a 35 évet: az autók értéke egy bizonyos kor után el kezd növekedni, tehát akkor meg már másképp néz ki a dolog.

Ha szépen karbantartott, jó állapotban van, akkor igen. Illetve ha vetarános körökben van értéke ~ kultautó (nem ugyanaz egy merci, és egy renault, vagy peugeot esetleg suzuki). Szóval ez az autók elég kis részét érinti.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7272 Dátum: 2014.06.04 21:19:47 »
Ha szépen karbantartott, jó állapotban van, akkor igen. Illetve ha vetarános körökben van értéke ~ kultautó (nem ugyanaz egy merci, és egy renault, vagy peugeot esetleg suzuki). Szóval ez az autók elég kis részét érinti.
35 év használatot nem bír ki egy kocsi sem, hacsak nem múzeumi/veterán módra használják, jobban mondva szinte nem is használják.
Tehát normál ,de nagyon megvigyázott is komoly , többmilliós felújítást igényel.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7273 Dátum: 2014.06.04 21:27:16 »
35 év használatot nem bír ki egy kocsi sem, hacsak nem múzeumi/veterán módra használják, jobban mondva szinte nem is használják.
Tehát normál ,de nagyon megvigyázott is komoly , többmilliós felújítást igényel.
Egy Carina simán ...  :tt2:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7274 Dátum: 2014.06.05 10:04:34 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...