Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1782345 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7050 Dátum: 2014.05.15 09:43:22 »
De nem arról volt szó, hogy egy párszor 4000 fölött, ez már erősen finomított verzió...
Egyébként hogy mi mennyire árt, az sem egyforma. Már sokszor idéztük, hogy a 90-es évek közepén volt egy teszt a Rábaringen, ahol egy akkori alap Carina és egy akkori alap Corolla 100.000 km-t futott padlógázon. Csak tankolni és a szükséges karbantartások idejére álltak meg. Utána szétszedték a motort, mikroszkóppal megvizsgálták, és nem találtak számottevő kopást.
Ehhez két dolog kellett: a motor gyakorlatilag csak üzemmeleg állapotban járt, illetve megkapta a kellő karbantartást.
Így van. Ezek a körülmények ideálisak a motornak. És abban is biztos lehetsz, hogy ha fogtak volna két autót, és az egyikkel nekiálltak volna padlógázon körözgetni, a másikkal meg 50 %-os fordulatszámmal, akkor előbbi kopott volna el hamarabb. De ezt nyilván nem is személy szerint neked írom, mert te érted, hogy miről van szó  :yes:

Bár őszintén szólva, tényleg nem fér a fejembe, hogy embereknek miért kell ezt magyarázni azt, hogy ha egy gépet, egy gép mozgó alkatrészeit nagyobb mechanikai (és termikus) igénybevételnek teszel ki, akkor az a gép, az az alkatrész hamarabb el fog kopni. Ráadásul jópár alkatrész esetében a fordulatszámmal nem egyenes arányban növekszik a terhelés, hanem exponenciálisan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7051 Dátum: 2014.05.15 09:52:51 »
Én csak elöl ültem ilyen Versoban... vezettem is (1.8-ast), illetve utasként ültem taxikban (dízelekben). Kényelmes volt. Hátul persze nem tudom, hogy milyen  :hmmmm: ... ez talán függ attól is, hogy 5 vagy 7 üléses kivitel? Passz.
A 8.5 pedig tényleg jó fogyasztás egy benzines egyterűtől, városban... marha jó  :yes: ! Csak nyilván nem egy dízelhez képest  ::)

Te hátra szoktál ülni taxiban?

már bocs, de taxiban a kultúrember  hátul utazik , feltéve, hogy nem legalább másodmagával megy  :ph34r:
meg egyébként is a jobb kettes a legmagasabb értékű ülés egy autóban (legalábbis a balkormányos helyeken). ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7052 Dátum: 2014.05.15 09:55:02 »
Dilemmában vagyok. Tegnap elmentem megnézni ezt a nem sokat mutatós képes Mazda-t:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/3/mazda_3_sport_2.0_cd143_tx_plus-7883426

(...)
De dilemmában vagyok a Mazda 3 és a Honda Accord.
De ebben az ársávban alig van belőlük szép,talán ez még:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/accord/honda_accord_2.2_ctdi_sport-7902957
Próbáld ki a Hondát is, addig ne dönts  :) ... Amúgy szerintem, "egyemberes" autónak jobban passzol a Mazda - dögösebb, fiatalosabb. Bár nyilván ez is ízlés dolga.

Amit a kormányzásról írtál: hát igen, egyrészt az Ave régebbi konstrukció, másrészt tudatosan is annak a kormányzását inkább komfortosra, a Mazdáét inkább sportosra hangolták. A tipikus vevőkör elvárásainak megfelelően. Édesapám pl. nem kedveli az olyan, direktebb kormányzást, ami nekem tetszene - arra ő azt mondja, hogy "ideges", "cikázik" stb  ::) :sorcerer: ; valahol szubjektív dolog ez is.

És van hátránya is a nagyon direkt kormányzásnak: rossz, egyenetlen, nyomvályús úton fárasztóbb vele menni, nagyobb koncentrációt igényel.

Nomeg, ugye, a gumin is múlik a dolog. Az Avéd és a Mazda kormányzása közötti tényleges különbség "tisztán" csak akkor lenne felmérhető, érzékelhető, ha kb. azonos méretű, de mindenképpen azonos típusú és állapotú gumi lenne rajtuk. Mert igen nagy eltéréseket tud ez okozni. Yaris kormányzása pl. ég és föld a 185/60x14-es nyáriakkal, a 165/70x14-es négyévszakosokhoz képest  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7053 Dátum: 2014.05.15 09:56:35 »
már bocs, de taxiban a kultúrember  hátul utazik , feltéve, hogy nem legalább másodmagával megy  :ph34r:
meg egyébként is a jobb kettes a legmagasabb értékű ülés egy autóban (legalábbis a balkormányos helyeken). ;)
Ezt a választ vártam  ;) :tt2: ... akkor én nem vagyok kultúrember  :taz: :yes:

Mindig előre ülök taxiban, a sofőr mellé. Hogy érzékeltessem, hogy embernek tartom és nem autóvezető droidnak  :flowers:

(Igen, tudom, hogy vannak helyek ahol ezt nem is teheted meg. Biztonsági okokból.)

Szerintem a sznob utazik hátul a taxiban  :winkiss: ... mármint ha egyedül van. És férfi.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.15 09:58:45 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7054 Dátum: 2014.05.15 10:05:20 »
Amúgy az OK, hogy protokolláris rend szerint lefolytatott eseményeken a leginkább prominens utast ültetik jobb hátra (jobboldali közlekedés esetén). De én azért egy közönséges taxizást nem sorolnék ide  :) ... nem tartom magam akkora előkelőségnek, hogy azzal menőzzek, hogy jobb hátul feszítek a taxiban  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7055 Dátum: 2014.05.15 10:09:02 »
Ha-ha-ha.  :tt2:

Nem tudom, miért nekem írod ezt - ugyanis konkrétan semmi nem hangzott el a részemről ezek közül  :flowers: ! Ne ferdíts, ne magyarázz félre és ne forgasd ki, amit írtam.

- Leírtam, hogy miért nem jó, ha már 6000-nél felváltasz, és nem várod meg a leszabályozást. Így NEM éred el az elérhető maximális gyorsulást, mert a következő sebességfokozatban (ahová felkapcsolsz) alacsonyabb fordulatról fogsz gyorsítani. Maximális gyorsításhoz leszabályozásig kell pörgetni a motort.

- Igen, értem, hogy ha pörgeted, akkor megy is. De nem is írtam olyat, hogy nem érteném  :szemez: ! Ehelyett azt írtam, hogy én utálom, ha egy motort pörgetni kell ahhoz, hogy menjen.

- Nekem csak az a stressz, ha a saját kocsim motorja bőg  ;) ... más felőlem aztán bőgetheti a sajátját. Sőt - öröm nézni, hogy más hogy teszi tönkre feleslegesen az autóját  :winkiss:

- Beidézed nekem azt a hozzászólásomat, amiben leírtam, hogy sérül a motor, ha 4000 fölé pörgetik  :szemez: ? Azt írtam, hogy minél jobban pörgeted, annál nagyobb igénybevételnek van kitéve, ergo annál hamarabb elhasználódik. Ezt viszont az életben meg nem cáfolod nekem, mert k... egyszerű fizikai törvényszerűség  :)

De hadd kérdezzek vissza. Ha a magas fordulatszám nem árt a motornak, akkor miért szabályoz egyáltalán le  :?: :szemez: ? Másik, ebből adódó kérdés: ha mondjuk 6500-nál leszabályoz, mert az afölötti fordulat már ártalmas lenne - akkor 6400, az még bátran tartható akár folyamatosan is  ;) ? Tehát szerinted ez úgy működik, hogy egyik pillanatban még ártalmatlan, a másikban már ártalmas?

Húúú, már nem is emlékeztem erre a hsz.-emre, olyan régi.  :D

Ha Te utálod, hogy pörgetni kell, hogy menjen, akkor Neked csak egy turbós motor adja igazán, mert minden szívót pörgetni kell ahhoz, hogy menjen.  ;)

Ha valami hamarabb elhasználódik akkor az valahol nem sérül?  :szemez:
Mitöl használódik el egy motor ha nem a kisebb sérülésektöl?  :?:
Nem tervezem megtartani egyik autómat sem még 400 ezer km-ig, a porszívót is max erön használom, tudom, ettöl az is gyorsabban elhasználódik, de emiatt nincs lelkifurkám.  :innocent:

Èn is hadd kérdezzek vissza: ha annyira árt a motornak a pörgetés, miért nem szabályoz le már 4000-nél?
Ki tart folyamatosan 6400-as fordulatot? Ki mondott ilyet? Szerintem ezzel egy kicsit Te ferdítessz.  :flowers:

Mondom mégegyszer, leírtam egy gyorsulási adatot, amivel azt szerettem volna kifejezni, hogy hiába szívóbenya, ha megpörgetik szépen lehet vele gyorsulni.  :yes:


PEACE!  :flowers:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #7056 Dátum: 2014.05.15 10:26:05 »

Amúgy az OK, hogy protokolláris rend szerint lefolytatott eseményeken a leginkább prominens utast ültetik jobb hátra (jobboldali közlekedés esetén). De én azért egy közönséges taxizást nem sorolnék ide  :) ... nem tartom magam akkora előkelőségnek, hogy azzal menőzzek, hogy jobb hátul feszítek a taxiban  :lol:
Nem vagy ezzel egyedül, én sem. Titulustol függetlenül.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7057 Dátum: 2014.05.15 11:04:28 »
Húúú, már nem is emlékeztem erre a hsz.-emre, olyan régi.  :D

Ha Te utálod, hogy pörgetni kell, hogy menjen, akkor Neked csak egy turbós motor adja igazán, mert minden szívót pörgetni kell ahhoz, hogy menjen.  ;)

Ha valami hamarabb elhasználódik akkor az valahol nem sérül?  :szemez:
Mitöl használódik el egy motor ha nem a kisebb sérülésektöl?  :?:
Nem tervezem megtartani egyik autómat sem még 400 ezer km-ig, a porszívót is max erön használom, tudom, ettöl az is gyorsabban elhasználódik, de emiatt nincs lelkifurkám.  :innocent:

Èn is hadd kérdezzek vissza: ha annyira árt a motornak a pörgetés, miért nem szabályoz le már 4000-nél?
Ki tart folyamatosan 6400-as fordulatot? Ki mondott ilyet? Szerintem ezzel egy kicsit Te ferdítessz.  :flowers:

Mondom mégegyszer, leírtam egy gyorsulási adatot, amivel azt szerettem volna kifejezni, hogy hiába szívóbenya, ha megpörgetik szépen lehet vele gyorsulni.  :yes:


PEACE!  :flowers:
OK-OK, értem hogy miért írtad a gyorsulási adatot  :yes:

Sérülés: ebben az értelmezésben, szerintem sérülés = rendkívüli károsodás. A normál kopás nem ez a kategória.

A 6400 egy példa volt :) ... amúgy csufár vetette fel, hogy szerinte minden "üzemszerű", ami a leszabályozás alatt van. Én meg arra akartam a 6400-al célozni, hogy üzemszerűnek üzemszerű, de ha 6500-nál már leszabályoz, akkor a 6400 tutira nem akkora igénybevétel a motornak, mint mondjuk a 3200.

Hogy hol szabályoz le, az nyilván egy kompromisszum - az élettartam, a teljesítmény és a használhatóság között.

Turbós motor: hát igen  :yes: - de nem feltétlenül. Úgy általában amit egy 2.0 szívó benzines tud rugalmasságban, azzal én már elégedett szoktam lenni  :)

És részemről is peace  :flowers: :ser: ! Vitatkozunk - nem veszekedünk  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7058 Dátum: 2014.05.15 11:17:15 »


Mindig előre ülök taxiban, a sofőr mellé. Hogy érzékeltessem, hogy embernek tartom és nem autóvezető droidnak  :flowers:

(Igen, tudom, hogy vannak helyek ahol ezt nem is teheted meg. Biztonsági okokból.)

Szerintem a sznob utazik hátul a taxiban  :winkiss: ... mármint ha egyedül van. És férfi.
Bocs, de nem attól függ, hogy hova ülsz, hanem hogy hogyan viselkedsz  :flowers:

Lehetsz bunkó paraszt mellette és úriember hátul  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7059 Dátum: 2014.05.15 11:32:31 »
Bocs, de nem attól függ, hogy hova ülsz, hanem hogy hogyan viselkedsz  :flowers:

Lehetsz bunkó paraszt mellette és úriember hátul  :yes:
Nyilván  :yes:

De szerintem már eleve az egy gesztus, hogy hová ülsz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7060 Dátum: 2014.05.15 11:42:11 »
Nyilván  :yes:

De szerintem már eleve az egy gesztus, hogy hová ülsz.
Én nem haverkodni ülök be arra a10-15 percre, tehát jól el vagyok hátul.
Nem vagyok biztos abban, hogy a taxis minden utassal beszélgetne. Esetleg meghallgat udvariasságból, de a háta közepébe kívánja ezeket az utasokat.
Ha meg nem beszélgetsz vele ott mellette, az meg hülyén néz ki.
Tehát maradok hátul és ha mégis beszélgetünk, azt onnan is lehet. Egy igazi taxis ezt nem vesz lenézésnek  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7061 Dátum: 2014.05.15 11:57:31 »
Nem igazán :) Jó dolog hosszú távon,de megvagyok nélküle. A 6os váltót jobban bírom. 100nál 2100at pörgött a Mazda. Hondánál sajnos csak facelift után jött a 6os váltó.
Tempomat akkor fontos, ha sokat mész autópályán. Akkor viszont nagyon jól jön. Egy sokórás utat nagyon meg tud könnyíteni.

Autópályán kívül viszont nem igazán lehet kihasználni. Ritkán tudsz teljesen egyenletes tempóval haladni perceken át... ergo folyton kapcsolgatni kell... aztán egy idő után megunod. Autópályán kívül, az Avensisben én már leginkább csak arra használom, hogy mikor településeken haladok át, segítsen tartani az ahhoz szükséges sebességet, hogy ne bírságoljanak meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7062 Dátum: 2014.05.15 12:29:16 »
Én nem haverkodni ülök be arra a10-15 percre, tehát jól el vagyok hátul.
Nem vagyok biztos abban, hogy a taxis minden utassal beszélgetne. Esetleg meghallgat udvariasságból, de a háta közepébe kívánja ezeket az utasokat.
Ha meg nem beszélgetsz vele ott mellette, az meg hülyén néz ki.
Tehát maradok hátul és ha mégis beszélgetünk, azt onnan is lehet. Egy igazi taxis ezt nem vesz lenézésnek  :flowers:
Miből gondolod, hogy én haverkodni ülök be :) ?

Az, hogy mit csinálok, attól függ, hogy ő mit tesz. Ha beszélgetni akar - beszélgetek. Ha csendben marad, akkor én is. Nemtom amúgy, utóbbi mitől nézne ki hülyén.

Viszont, mindig is úgy éreztem, hogy ha hátra ülök be, azzal távolságtartást fejezek ki, deklasszálom, érzékeltetem vele hogy ő most kiszolgál engem. Én pedig nem szeretnék ilyesmit érzékeltetni - kollégának tekintem őket.

Persze lehet, ha diplomám lenne, kifejlődne a hátraülős késztetésem  ::) ... ilyenkor örülök, hogy nincs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7063 Dátum: 2014.05.15 12:49:01 »
Nekem se jutna eszembe hátra ülni taxiba, sőt bármilyen autóba-amennyiben csak én ülök be. Úgy gondolom, alapértelmezett az első ülés, mivel kényelmesebb is mint hátul. Azért egy hátsó ülés sosem egyenértékű egy elsővel méretben, kényelemben :) TErmészetesen a hátra üléssel sincs bajom ha úgy adódik, de ha szabad az első, nem ülnék hátra :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #7064 Dátum: 2014.05.15 13:02:26 »
Azért egy hátsó ülés sosem egyenértékű egy elsővel méretben, kényelemben :)
Azért ezzel a "sosem"-el vigyáznék ;)

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )