Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1781651 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6960 Dátum: 2014.05.11 15:09:21 »
Azt egy kicsit kevesellem. Mazda-ból sem nagyon néztem 1,6D-t.
Akkor amolyan T22 Avensis méretű lehet? Soha nem ültem még ilyen Hondában amúgy.

Igazából a napi ingázó csoportban ilyen autók belméreteivel kell pariban lennie...Astra G, Ford Cmax,meg lesz egy Insignia kombi. Ford CMax más kategória teljesen. 5en nagyon ritkán ültek az Ave-ban is...egy két Zeg-Keszthely táv.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6961 Dátum: 2014.05.11 15:17:10 »
Azt egy kicsit kevesellem. Mazda-ból sem nagyon néztem 1,6D-t.
Akkor amolyan T22 Avensis méretű lehet? Soha nem ültem még ilyen Hondában amúgy.

Igazából a napi ingázó csoportban ilyen autók belméreteivel kell pariban lennie...Astra G, Ford Cmax,meg lesz egy Insignia kombi. Ford CMax más kategória teljesen. 5en nagyon ritkán ültek az Ave-ban is...egy két Zeg-Keszthely táv.

Én azt mondanám, igen, az Accord belül a T22 méretében van.  :yes:

Astra G-vel pariban van a Mazda 3, a másik kettővel nem.  :)

Igazából mi az oka az autóvásárlási szándéknak? Erősebb, újabb kocsi kellene?  :szemez:

Igáslóként számomra egy Octavia mindig játszik, igénytelen és belül a kategóriájában a legtágasabb.  :innocent:

Pl.:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/octavia/skoda_octavia_1.9_pd_tdi_ambiente-7902542

Ráadásul ez az 1.9 TDI 105 lóval megbízhatónak számít.  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6962 Dátum: 2014.05.11 15:32:04 »
Én azt mondanám, igen, az Accord belül a T22 méretében van.  :yes:

Astra G-vel pariban van a Mazda 3, a másik kettővel nem.  :)

Igazából mi az oka az autóvásárlási szándéknak? Erősebb, újabb kocsi kellene?  :szemez:

Igáslóként számomra egy Octavia mindig játszik, igénytelen és belül a kategóriájában a legtágasabb.  :innocent:

Pl.:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/octavia/skoda_octavia_1.9_pd_tdi_ambiente-7902542

Ráadásul ez az 1.9 TDI 105 lóval megbízhatónak számít.  :yes:
Úgy,ahogy írod. Erősebb,fiatalabb,kicsit másabb. Ennyi..nem akar szétesni,nincs baja. Ezért is marad meg házon belül :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6963 Dátum: 2014.05.11 15:34:38 »
Úgy,ahogy írod. Erősebb,fiatalabb,kicsit másabb. Ennyi..nem akar szétesni,nincs baja. Ezért is marad meg házon belül :)



Igáslóként számomra egy Octavia mindig játszik, igénytelen és belül a kategóriájában a legtágasabb.  :innocent:

Pl.:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/octavia/skoda_octavia_1.9_pd_tdi_ambiente-7902542

Ráadásul ez az 1.9 TDI 105 lóval megbízhatónak számít.  :yes:


:szemez:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6964 Dátum: 2014.05.11 15:41:40 »

:szemez:
Ja,lemaradt. Szemeztem Jetta-val...Vectra C-vel..Octavia-val...maradok a Felkelő nap országában :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6965 Dátum: 2014.05.11 15:53:09 »
Ja,lemaradt. Szemeztem Jetta-val...Vectra C-vel..Octavia-val...maradok a Felkelő nap országában :)

Megértem.  :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6966 Dátum: 2014.05.11 16:18:16 »
Nah vótam ma kocsinézőben, még frissen szilikonos a mancsom:
Mitsubishi Galant: A kormányt sajnos ebben sem tudom jobbra eltekerni a lábamtól, ettől függetlenül nagyon tetszetős kis autó: Magam mögé némi jóindulattal beférek, amit imádtam, hogy a vezető ülés lapjának magassága külön külön állítható elöl és hátul. Maga az autó azért igényelve egy rozsdaoldós fürdőt, már ütnek át a fényezésen a rozsdapöttyök.
Ezután által mentem a Fővárosi neppertelepre, ezt a Mazda 626-ost kerestem. Meg is találtam a Sass kereskedést, ahol két idősebb nepper éppen azon vitázott, hogy ez a sz@r folyton szétesik, mert hát 300 ezeré akarnak szolon autót és rohadtul nem értenek hozzá. Hát a kocsin ránézésre a jobb oldali fényszóró kicsit be volt esve, de a fényezése ettől függetlenül szép volt.
Nem lelém a mazdát, megkérdeztem hogy hol van, felvilágosítottak hogy az egy másik sass, ott van a telep másik végében. Megjegyeztem hogy milyen szép autó (amúgy tényleg kettő egyforma csak más motorral) és mindig is nagyon tetszett a Marea. Mondták hogy nem egy kategória a Mazdával, de nagyon jó autók (Logical Fail). Lényeg hogy beleülhettem: hát nagy meglepi: óriási lábtér van, kormányzásnál abszolút nincs útban a lábam, sajnos magam mögé már ránézésre sem férnék be. Kiszállásnál a vezető ülés iszonyatosan nyekergett :(
Na mint kiderült a zöld Mazda tegnap elkélt, úgyhogy még mindig nem tudtam kipróbálni, de ha már ott voltam, gondoltam megnézem mi a kínálat a kis guruló dobozok tájékán.
Mazda Premacy: na ez a kocsi majdnem ott van a szeren, lábam kormányzásnál nincs útban, magam mögé simán beférek, még a maradék csomagtartója is hatalmas, kívülről is tetszik, több kapcsoló, műanyag borítás is ismerős a Coriból. Negatívumok: a sebváltó kar valami iszonyat lent van (már a kiosztás is lekopott róla, gondolom nem 180e van benne). A hátsó ülőlapok keskenyek, nagyobb se** már átlóg a másik ülésre, szerencsére az öv csatok elrejthetőek az ülések között.
Aztán még megnéztem egy 1.9 D-ID vagy miafranc Mitsubishi Space Start, bár ha jól rémlik az kívül is fekete volt, de 2004-es szervizkönyves, 990e, bla bla. Nepperbá egyből hozta volna az adásvételit. Na itt első ülés oké, a sebváltó is már jó helyen van, kicsit kisebb a tér a hátsó üléssorban és ránézésre mintha a csomagtér is kisebb lenne, mint a Mazdában. Ami nekem feltűnt, hogy a kormány csálé, a bal karomat messzebb kellett kinyújtani mint a jobbat.
Ami közös volt az össze kocsiban, hogy hát a nagyobb lóerő/nyomatékhoz combosabb kuplung párosul.
Összességében a Primacy tetszett a legjobban.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6967 Dátum: 2014.05.11 16:41:07 »
Maga az autó azért igényelve egy rozsdaoldós fürdőt, már ütnek át a fényezésen a rozsdapöttyök.

 :lol:

Nézelődj még szerintem :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6968 Dátum: 2014.05.11 17:33:51 »
A kormányt sajnos ebben sem tudom jobbra eltekerni a lábamtól, ettől függetlenül nagyon tetszetős kis autó:
Akkor nincs más, mint 2.5 cm-t eltávolítani a combcsontodból és azt betoldani a felkarcsontodba. Aztán örömébódottá, megszűnik a 'pedál túl közel a kormány túl messze' probléma  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6969 Dátum: 2014.05.11 18:21:39 »
:lol:

Nézelődj még szerintem :)
Jó hát ez még csak típusnézegetés volt, nem konkrét komoly keresés, abban az esetben inkább ezt néztem volna meg :)
De lehet hogy a sors Grafit szánja nekem :)
Akkor nincs más, mint 2.5 cm-t eltávolítani a combcsontodból és azt betoldani a felkarcsontodba. Aztán örömébódottá, megszűnik a 'pedál túl közel a kormány túl messze' probléma  :D
Inkább a kocsit plasztikáztatom :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.11 18:24:52 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6970 Dátum: 2014.05.11 18:31:15 »
Ja,lemaradt. Szemeztem Jetta-val...Vectra C-vel..Octavia-val...maradok a Felkelő nap országában :)
a mazdába szerintem feleslegesen nagy a kétliteres dízel.  persze a soknál mindig  jobb a több  :D
az accord váltója ötfokozatú, na zágson. szerintem pályán sem fogyaszt többet a mazdánál, aminek a légellenállása tutira nagyobb.
érdekes a dilemma, mert almát körtével nem egyszerű összehasonlítani.

a mazda3 futóművéhez képest az avensisé valóban lötyögős, de az accordé is nagyon penge ám. próbáld ki azt is, aztán amelyik szimpatikusabb, azt vedd meg, ha a méret nem számít.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6971 Dátum: 2014.05.11 18:35:12 »
Én egyre erősebben konvergálok a Honda Accord-Mazda6 közül a Honda Accordhoz.  Nemrégiben láttam egy feketét, hááát  nagyon bejövős a kombik között.  A Mazda 6 kombi is szép, de valahogy a Honda számomra méginkább.  Szeretem a nagy, halottaskocsi fílinget.  :hug: :hug:

Legszívesebben Galant kombit vennék, csak sajnos ezek már nagyon öregek, nem is vitás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.11 19:13:17 írta vd1234 »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6973 Dátum: 2014.05.11 19:23:46 »
Ez sem rossz:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/accord/honda_accord_tourer_2.2_ctdi_executive_leather-7708286

Háát, nem gyönyörű??  feketében, sötétített hátsóval...  Hmmmm..  Csak szerintem 250E km körül lehet benne. Az alcantra nagyon ki van ülve a vezetőülésen. A kormány meg fényes, legalább annyira, mint a miénken, amiben 270E van.

De nagyon szépen ki van takarítva, kellemes darabnak tűnik a képe alapján. Ha most lenne a vétel aktuális beszélgetnék a kereskedővel, talán még egy megnézést is megérne.


Köztes megoldás, megint "érdekes" szöveggel:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/galant/mitsubishi_galant_2.5_v6_elegance_automata_akar_egy_elefanttal-7701978

Szép ez is, de az eleje törve volt, a szöveg meg a szokásos CsontiCar-os duma.  [rohog] [rohog]
De a V6-os moci miatt nem kellene, ha abban valami elszáll, még manapság is egy vagyon.  A Galant 2.0-ás szívó benzines, vagy TD diesel-je, viszont nem rossz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6974 Dátum: 2014.05.11 19:57:27 »
a mazdába szerintem feleslegesen nagy a kétliteres dízel.  persze a soknál mindig  jobb a több  :D
az accord váltója ötfokozatú, na zágson. szerintem pályán sem fogyaszt többet a mazdánál, aminek a légellenállása tutira nagyobb.
érdekes a dilemma, mert almát körtével nem egyszerű összehasonlítani.

a mazda3 futóművéhez képest az avensisé valóban lötyögős, de az accordé is nagyon penge ám. próbáld ki azt is, aztán amelyik szimpatikusabb, azt vedd meg, ha a méret nem számít.
Valahogy tetszenek nekem az ilyen nem mindennapi párosítások. Kollégáim közül sokan felhördültek a Zafira OPC-n,hogy "mekkora baromság már családi autóba 240 lóerős motor" ,bejárós csapatban volt ilyen járgány. Én imádtam. Jön helyette az Insignia kombi 2,8 V6 turbo 4x4  :devil:

Hát...kéne találnom egy jó példányt....de a legközelebbi jelenleg Vácon van a másik meg Debrecenben :D
Mazdánál vonz a fiatalsága,meg a sportossága.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.11 20:01:07 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus