Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1781548 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6360 Dátum: 2014.02.23 21:27:21 »
Kocsija válogatja :hmmmm: Szerintem ez is "konstrukciós hiba":
Nekem a 22 éves 123-as Merci se, de a 18 éves 190D se rohadt a sárvédőknél :no:
Az első a küszöb elején rohadt (inkább kőfelverődéstől), a másik a műanyag alatt a küszöb végig rohadt.
Kerékívek inkább sérüléstől szoktak kezdeni rohadni, ha javítgatják pláne.
Dehogyis. A hátsó, illetve később az első sárvédő-ívek standard rohadási pontok, gyakorlatilag minden autótípuson. A különbség csak annyi, hogy némelyiken előbb, némelyiken később kezdenek el rohadni; illetve emellett az egyes típusoknak lehetnek más, tipikusan rohadó pontjai is (Mercinél ilyen pl. a kocsiemelők rögzítési helye a kasztnin).

Gyakorlatilag minden autón rohadhatnak: a sárvédőívek, az A-oszlop alja (lásd az előző képeket), a küszöbök, az ajtók alja. A többi változó.

A Mercedes sem mentes a rohadástól - sőt! Még az olyan, legendás típusoknak is,  mint a W123, 124, 126 és 201, van egy csomó (!) neuralgikus pontja. Egy 80-as évek második feléből származó bármilyen Audi pl. kevésbé rohad, mint egy akkori Merci (az Audi már akkor bevezette a 100 %-ban tűzhorganyzott karosszériát).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6361 Dátum: 2014.02.23 21:45:37 »
Ez rossz példa!!! Az E (124-es ) bevezetésével 1993-tól,  amikor megjelent a C Merci is, áttértek a vizbázisu festékre ami elképesztően tudott rohadni.Ez még rosszabb volt a kereklámpásoknál.
Én nem erre gondoltam, az enyém még 1989-es jó minőségű volt, de így még a 123-as se rohadt, igaz az enyém (újkorától nálunk volt) nagyon megkímélt volt, 22 éves állapotában 134ekm-el.
Mester, szerinted megállt az idő :) ? Minimum 18 éves kocsikról beszélünk a 124-es, és minimum 21 évesekről a 201-es esetében! BÁRMELYIK ennyi idős autó xarrá lehet már rohadva. Valahány cikket olvasok youngtimeres újságokban ilyen Mercik vásárlásáról, mindben jókora részt szánnak a korróziónak. Nézz már utána egy kicsit, mert nagyon optimistán látod a helyzetet  :szemez: !

Az a rohadás, amiről kalapos betette a képet, teljesen normális egy öregebb, sokat (értsd: átlagos távot!) futott 124-es esetében. A vízbázisú festék okozta problémák, amikről te beszélsz, nem ilyen természetűek - nem átrozsdásodások tehát, hanem felszíni korrodálások.

Ajánlom figyelmedbe az alábbi videót  :otlet: ... a kocsi se nem különösebben régi, se nem különösebben lepukkant.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6362 Dátum: 2014.02.23 21:52:24 »
Ne haragudj, ne vedd személyeskedésnek, elhiszem, hogy az jó állapotú volt.  :surrender: Itt meg egy fotogaléria egy 1980-as 123-as restaurálásáról.
Csupán Trotter hsz-ára reagáltam: igenis, a mercik is (mint ahogy minden autó, amely az 'A' oszlop tövében vezeti el a szélvédőről lefolyó vizet) tudnak rohadni. Ott is. Ha nem a sárvédőnél, akkor alatta. Részletgazdag beszámoló az egyik legismertebb magyar W123-as fantól - aki mindezek ellenére imádja őket.  :hug: Tiszteletem ezért  :yes:
"Mindezek ellenére" :) ? Ennyi idős autónál normális, hogy bárhol rohadhat. Ezt tudomásul kell venni. De ettől még ezek a valaha volt néhány legjobb autó közé tartoznak  :yes: ... meggyőződésem, hogy kb. a 80-as évek elejétől a 90-es évek végéig terjedő időszak volt, MINDEN kritériumot figyelembe véve, az autógyártás csúcsa - és ezen belül is néhány Mercedes, Toyota, Porsche, Subaru, Mazda stb. típus képviselt olyan szintet üzembiztosságban és tartósságban, ami nem létezett előtte, és szerintem többet nem is fog létezni. Olyan autók, mint a 190-es Merci, az első-második generációs Mazda MX-5, vagy a Toyota Carina E, sosem lesznek többé (újonnan).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6363 Dátum: 2014.02.23 21:57:21 »
Elnézést, ha félreérthető voltam. Erre gondoltam  ::)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6364 Dátum: 2014.02.23 22:09:13 »
"Mindezek ellenére" :) ? Ennyi idős autónál normális, hogy bárhol rohadhat. Ezt tudomásul kell venni. De ettől még ezek a valaha volt néhány legjobb autó közé tartoznak  :yes: ... meggyőződésem, hogy kb. a 80-as évek elejétől a 90-es évek végéig terjedő időszak volt, MINDEN kritériumot figyelembe véve, az autógyártás csúcsa - és ezen belül is néhány Mercedes, Toyota, Porsche, Subaru, Mazda stb. típus képviselt olyan szintet üzembiztosságban és tartósságban, ami nem létezett előtte, és szerintem többet nem is fog létezni. Olyan autók, mint a 190-es Merci, az első-második generációs Mazda MX-5, vagy a Toyota Carina E, sosem lesznek többé (újonnan).
soha ne mondd, hogy soha... :hug: hogy messzire ne menjek, a toyota mostani hibridjeinek is, amik ugye irtózatos pénzébe fájnak neki (kíváncsi vagyok, hogy ma hol tart a toyota a hibridek nyereségessége tekintetében, nem csodálkoznék, ha máig nem hozták volna vissza a befektetett sokmilliárd dollárt), szuper a tartóssága és megbízhatósága, ráadásul úgy, hogy az autók 90%-ához képest űrtechnika működik bennük.
és ki tudja, merre viszik a kínaiak a világ szekerét...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6365 Dátum: 2014.02.23 22:15:58 »
"Mindezek ellenére" :) ? Ennyi idős autónál normális, hogy bárhol rohadhat. Ezt tudomásul kell venni. De ettől még ezek a valaha volt néhány legjobb autó közé tartoznak  :yes: ... meggyőződésem, hogy kb. a 80-as évek elejétől a 90-es évek végéig terjedő időszak volt, MINDEN kritériumot figyelembe véve, az autógyártás csúcsa - és ezen belül is néhány Mercedes, Toyota, Porsche, Subaru, Mazda stb. típus képviselt olyan szintet üzembiztosságban és tartósságban, ami nem létezett előtte, és szerintem többet nem is fog létezni. Olyan autók, mint a 190-es Merci, az első-második generációs Mazda MX-5, vagy a Toyota Carina E, sosem lesznek többé (újonnan).
Ezzel egyetértek.  20- éves autónál már valóban jön a rozsda, akármit csinálnak.
Az én 123-as tényleg kivétel volt (22 éves korában olyan volt mint egy 5 éves  autó- km-ben is). A 190-es pedig hasonlóan a képhez a műanyag alatt a küszöbök az emelőknél rozsdásodott -viszont másutt nem .

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6366 Dátum: 2014.02.24 00:01:54 »
Éppenséggel az lenne a szokatlan, hogy egyéb, japán típusok mennyire bírják azt a fajta ridegtartást. A románoknál szerintem van egy fajta "álom" beteljesülés azzal, hogy ugyan 3-400e km-t futott, de német presztízs autót vesznek kvázi kevés pénzért. A külsőségek miatt.  :whistling: És ez nekik fontosabb lehet, mint az objektív tartósság. Tudják, hogy újonnan sosem engedhetik meg maguknak, hogy VW-t, Audit, BMW-t vegyenek, így meveszik azokat lepusztultan, 10 évesen, közel fél milliót futottan, de ettől még "az Audi az Audi marad"...

Borzasztó és nettó önszopatás, de úgy vagyok vele, hogy amíg nem az én pénzemen javíttatják, pont nem érdekel.  :whistling:

Persze, ugyanez a réteg idehaza is megvan...
Na, ezt írtam volna én, ha te nem teszed meg ;) ... pontosan ugyanez a jelenség megvan nálunk is. Csak ott még sarkítottabb. Ha a Daciákat leszámítjuk, meglehetősen egyoldalú az utcakép: rengeteg VW és Renault (ehhez nagyon kötődnek a Daciás rokonság miatt), aztán a szokásos gengszerautók (nagy Audi-BMW-Mercedes), lényegesen kevesebb Opel, még kevesebb Ford... és kb. slussz. PUG-ból kevés van, Citroenből még kevesebb; olasz kocsit elvétve látni; japánt még annyit sem. Legutóbbi időkben még koreaiból is kezd több lenni, mint japánból.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6367 Dátum: 2014.02.24 00:03:46 »
soha ne mondd, hogy soha... :hug: hogy messzire ne menjek, a toyota mostani hibridjeinek is, amik ugye irtózatos pénzébe fájnak neki (kíváncsi vagyok, hogy ma hol tart a toyota a hibridek nyereségessége tekintetében, nem csodálkoznék, ha máig nem hozták volna vissza a befektetett sokmilliárd dollárt), szuper a tartóssága és megbízhatósága, ráadásul úgy, hogy az autók 90%-ához képest űrtechnika működik bennük.
és ki tudja, merre viszik a kínaiak a világ szekerét...
A szakadékba.

De a hibridekkel igazad van, szerencsére  :yes: ! Egy Prius semmivel sem problémásabb autó, mint amilyen anno a jó öreg Carina volt  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6368 Dátum: 2014.02.24 05:43:49 »
Ez rossz példa!!! Az E (124-es ) bevezetésével 1993-tól,  amikor megjelent a C Merci is, áttértek a vizbázisu festékre ami elképesztően tudott rohadni.Ez még rosszabb volt a kereklámpásoknál.
Én nem erre gondoltam, az enyém még 1989-es jó minőségű volt, de így még a 123-as se rohadt, igaz az enyém (újkorától nálunk volt) nagyon megkímélt volt, 22 éves állapotában 134ekm-el.

És tegyük hozzá, hogy tutira garazsírozott volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6369 Dátum: 2014.02.24 06:01:21 »
Na, ezt írtam volna én, ha te nem teszed meg ;) ... pontosan ugyanez a jelenség megvan nálunk is. Csak ott még sarkítottabb. Ha a Daciákat leszámítjuk, meglehetősen egyoldalú az utcakép: rengeteg VW és Renault (ehhez nagyon kötődnek a Daciás rokonság miatt), aztán a szokásos gengszerautók (nagy Audi-BMW-Mercedes), lényegesen kevesebb Opel, még kevesebb Ford... és kb. slussz. PUG-ból kevés van, Citroenből még kevesebb; olasz kocsit elvétve látni; japánt még annyit sem. Legutóbbi időkben még koreaiból is kezd több lenni, mint japánból.
Kolozsváron feltűnően sok Octaviat is látni.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6370 Dátum: 2014.02.24 08:35:13 »
juj de kemény az a merci ahol nem szedték le az ajtóboritást és ott az igazi fehér szín és az igazság..
én azt mondom 15 év felett már minden átlagautót érzéssel kell gumicserekor megemelni mert ott már belül minden szét van rohadva az emelőbak és a kuszob körül. ezért búcsúztam el a coritól is mert már nekidőltem és alul kiesett egy darab rozsda a küszöbből.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6371 Dátum: 2014.02.24 08:37:32 »
Na, ezt írtam volna én, ha te nem teszed meg ;) ... pontosan ugyanez a jelenség megvan nálunk is. Csak ott még sarkítottabb. Ha a Daciákat leszámítjuk, meglehetősen egyoldalú az utcakép: rengeteg VW és Renault (ehhez nagyon kötődnek a Daciás rokonság miatt), aztán a szokásos gengszerautók (nagy Audi-BMW-Mercedes), lényegesen kevesebb Opel, még kevesebb Ford... és kb. slussz. PUG-ból kevés van, Citroenből még kevesebb; olasz kocsit elvétve látni; japánt még annyit sem. Legutóbbi időkben még koreaiból is kezd több lenni, mint japánból.

Egyébként ezért is megyek  szívesebben Erdélybe japán kocsival, nem valószínű hogy ellopják..  :whistling: A szerbeknél meg viszonylag sok a japán meg koreai kocsi. Meg sedanok. Mint nálunk. Legalábbis többet látok mint románt. Román mondjuk egyáltalán nincs japán kocsival :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6372 Dátum: 2014.02.24 08:38:19 »
juj de kemény az a merci ahol nem szedték le az ajtóboritást és ott az igazi fehér szín és az igazság..
én azt mondom 15 év felett már minden átlagautót érzéssel kell gumicserekor megemelni mert ott már belül minden szét van rohadva az emelőbak és a kuszob körül. ezért búcsúztam el a coritól is mert már nekidőltem és alul kiesett egy darab rozsda a küszöbből.  :cry:

Ugyan..

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6373 Dátum: 2014.02.24 14:02:08 »
hát ez meglepett. hol rohad? fényképezd le. most néztem a kocsi alá a küszöbön elől az enyémen látok pár barna pöttyöt. nyáron lesz 12 éves.  sárvédőív, mindenhol máshol ránézésre ok.
A teljesség igénye nélkül:  ;) :)

Ez a legcsúnyább. (2005-ös évjárat Octavia kombi 1,9 pdtdi 4x4 305.000km)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6374 Dátum: 2014.02.24 14:02:47 »
Innen megmagyarázhatatlan okból egyszerűen lehámlott a festék...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i