Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1782343 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5640 Dátum: 2013.09.09 12:20:49 »
akkor még magyarázom kicsit: nem az számít, hogy kié a kocsi, hanem, hogy a kocsi üzemel. tökmindegy, hogy hányadik tulajnál jár. mivel a piac bővül, tehát egyre több az autó (ázsia, afrika, dél-amerika), ezért ebből a szempontból méág jobb is, ha az amerikai tahó háromévente újat vesz, mert ő csak legmodernebb holmit vehet. ha nem vesz, akkor a gyár egy xarabb holmit fog legyártani a fejlődő piacra, szintén újat, csak cserébe mondjuk egy euro2-es szabvány szerinti motorral  :hug:
De ha nem az uj euro2-est veszi,mert van levetett régi euro0-ás :D ;) az még rosszabb :szemez:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5641 Dátum: 2013.09.09 12:39:58 »
Nagy általánosságban: úgy, ha mindenki sokkal tovább megtartaná az autóját. Függetlenül attól, hogy újonnan vagy használtan vette.
És akkor azok járnának rosszul, akik 1-5 éves autót vennének. Ők vagy jobban a zsebükbe nyúlnak vagy kénytelenek öregebbet venni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5642 Dátum: 2013.09.09 12:57:37 »
És akkor azok járnának rosszul, akik 1-5 éves autót vennének. Ők vagy jobban a zsebükbe nyúlnak vagy kénytelenek öregebbet venni.
Az nem baj, még korrektebb dolog is. Micsoda dolog, hogy egy néhány éves autó már csak a felét éri :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5643 Dátum: 2013.09.09 15:15:19 »
igen ez így van. ha mindenki megtartaná a 20-30 éves járóképes autóját akkor anyagilag biztos úgy járna a legjobban. én is egy millával vastagabb lennék ha megmarad volna a cori, a rohadásokat kigletteltem volna a sufniban, kicsit többet eszik de kibírható és kész.
Ne is mondd! Ha megtartjuk a Carinát, 3.5 millió maradt volna a zsebünkben  ::) ... és tud szinte mindent, amit az Ave. Jó, OK - picit zajosabb meg ilyenek, passzív biztonsága gyengébb, nincs benne tempomat, bőrkárpit meg automata klíma... de NAGYJÁBÓL tudja azt, amit az Ave. Jaaa, és kevesebbet fogyaszt, egy literrel! Arra az évi kb. 10 ezer km-re, amit megyünk, bőven elég (lett volna).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5644 Dátum: 2013.09.09 15:18:43 »
akkor még magyarázom kicsit: nem az számít, hogy kié a kocsi, hanem, hogy a kocsi üzemel...
Hát nem igazán. Ha ugyanaz az ember 10 év alatt nem 3, hanem csak 1 új autót vesz, akkor akárhogy is nézem: az 10 év alatt nem 3 legyártott autó, hanem csak 1  :) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5645 Dátum: 2013.09.09 15:28:55 »
És akkor azok járnának rosszul, akik 1-5 éves autót vennének. Ők vagy jobban a zsebükbe nyúlnak vagy kénytelenek öregebbet venni.
Na igen. De a kérdés fel sem merülne, lévén 9-10 évnél előbb nem is adná el senki az új autóját  :D !

Amúgy pedig, ha belegondolsz: ez az értékvesztés-dolog is egy (rossz) vicc, ami ugyancsak ebből az az "eldobom és veszek újat"-mentalitásból fakad. Mekkora tragikomikum már, hogy egy 3 éves kocsi az új árának a FELÉT éri  :eek: :nonono: ?! MI változik azon az autón annyit, hogy hirtelen csak feleannyit ér? Hatalmas hülyeség ez. Aminek ugyancsak véget lehetne vetni, ha az autókat sokkal ritkábban cserélnénk, és ezáltal az áruk jobban visszatükrözné a valós használati értéküket.

Amihez sokkal inkább kéne igazodjon az ár, az a futásteljesítmény.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5646 Dátum: 2013.09.09 15:36:26 »
Mekkora tragikomikum már, hogy egy 3 éves kocsi az új árának a FELÉT éri  :eek: :nonono: ?!
Ezt en sem nagyon vagom. Meg az USA-ban sincs igy, pedig itt baromi surun csereli az autojat egy nagyon szeles reteg. Ha megnezi az ember, hogy az "off the lease" autok mennyibe kerulnek (~3 ev) akkor ~60-70% kozott van az uj aranak.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5647 Dátum: 2013.09.09 16:39:31 »
Ezt en sem nagyon vagom. Meg az USA-ban sincs igy, pedig itt baromi surun csereli az autojat egy nagyon szeles reteg. Ha megnezi az ember, hogy az "off the lease" autok mennyibe kerulnek (~3 ev) akkor ~60-70% kozott van az uj aranak.
És még lehetne hozni rengeteg röhejes példát. Pl. 200 ezerért kapsz egy teljesen korrekt, 22-23 év körüli Corollát. Ami, normális karbantartással és némi karosszéria-javítással, még elmegy 8-10 évet röhögve, full hétköznapi használatban. És akkor egy ilyen autó egy újnak a HUSZADÁT éri  :eek: ?! Ne már  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5648 Dátum: 2013.09.09 20:00:27 »
Hát nem igazán. Ha ugyanaz az ember 10 év alatt nem 3, hanem csak 1 új autót vesz, akkor akárhogy is nézem: az 10 év alatt nem 3 legyártott autó, hanem csak 1  :) ...
na még tovább mondom: annak a feltételezésnek, amivel indítottál, nincs értelme, csak akkor, ha feltételezed, hogy az autópiac mérete fix. de nem ez a helyzet, az autók száma minden évben egyre több!
alapvetően egyetértek a gondolataiddal, de a gyakorlat más kicsit. szeirntem.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5649 Dátum: 2013.09.09 20:04:18 »
na figyeljetek már. palaczk hasonlatával élve: egy öreg nő ugyanazt tudja, mint egy fiatal, mégis az utóbbira vágynak többen, hogy lehet ez?  [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5650 Dátum: 2013.09.09 20:27:58 »
na figyeljetek már. palaczk hasonlatával élve: egy öreg nő ugyanazt tudja, mint egy fiatal, mégis az utóbbira vágynak többen, hogy lehet ez?  [rohog]
Többen?  :hmmmm: Mindenki [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5651 Dátum: 2013.09.09 20:33:15 »
na még tovább mondom: annak a feltételezésnek, amivel indítottál, nincs értelme, csak akkor, ha feltételezed, hogy az autópiac mérete fix. de nem ez a helyzet, az autók száma minden évben egyre több!
alapvetően egyetértek a gondolataiddal, de a gyakorlat más kicsit. szeirntem.
Mondjuk nyugateuropában sok helyen  már majdnem telitett, mennyiség közel fix, ezért is megy sok használtautó külföldre. Anyagilag meg megtehetik, hogy gyakran cseréljék. A cégek meg pláne, ha nem cserélik le a cégautót, elviszi az adó.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5652 Dátum: 2013.09.10 20:15:45 »
És még lehetne hozni rengeteg röhejes példát. Pl. 200 ezerért kapsz egy teljesen korrekt, 22-23 év körüli Corollát. Ami, normális karbantartással és némi karosszéria-javítással, még elmegy 8-10 évet röhögve, full hétköznapi használatban. És akkor egy ilyen autó egy újnak a HUSZADÁT éri  :eek: ?! Ne már  :lol:
Azért egy 25-30 éves autó napi használatban már elég nagy rizikót jelent egy olyannak, aki mondjuk nem barkácsolós típus és nem akarja a hétvégéit autóbütyköléssel tölteni, hogy aztán 5 napig vélhetően üzembiztos legyen. És ott azért bármikor előfordulhat, hogy valami megadja magát, csereérett lesz...
Ugyanez egy 5-6 éves autó esetén ritkán áll fent, elég ellátogatni az esedékes szervizekre évente (vagy aki többet jár, annak megfelelően sűrűbben).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5653 Dátum: 2013.09.11 00:23:45 »
most kaptam, ha érdekelne valakit. nem sok a futása :)

For Sale from first owner hardly used midnight grey Hyundai Getz (2008),
only 23,000km run! Excellent city and weekend trip car!
Power: 65 kW / 88 HP
Cylinder: 1493 cm³
Trasnmission: manual, 5 gears
Number of cylinders: 4
Number of doors: 5
Seats: 5
Airco, EPS

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5654 Dátum: 2013.09.11 00:59:00 »
Azért egy 25-30 éves autó napi használatban már elég nagy rizikót jelent egy olyannak, aki mondjuk nem barkácsolós típus és nem akarja a hétvégéit autóbütyköléssel tölteni, hogy aztán 5 napig vélhetően üzembiztos legyen. És ott azért bármikor előfordulhat, hogy valami megadja magát, csereérett lesz...
Sem a Camryvel, sem a Starlettel nem tapasztaltam ilyesmit  :) ... pedig nagyságrendileg 20 ezret tettem beléjük évente. A Camry 15 volt, mikor megvettem, és most 30 - a Starlet 25-27 éves kora között volt nálam. A két autóval mentem (eddig) összesen 280 ezer km-t. Ezalatt volt összesen 1 üzemképtelenné válás - a Camry részéről, az én hibámból (hónapok óta halogattam a vízpumpa cseréjét).

És nem töltöttem bütyköléssel a hétvégéimet  :)

---------------------------

A Camryben 150 ezer volt, mikor megvettem; a Starletben 118 ezer. És ez a lényeg. Emiatt bírták ilyen megbízhatóan. Ez számít, nem az, hogy hány éves a kocsi. Ha, teszem azt, kezdéskor már 300-350 ezer lett volna bennük, nyilván nem lenne ilyen pozitív a mérleg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )