Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778153 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5430 Dátum: 2013.07.27 11:04:19 »
Nem értem, hogy erre a "problémára" miért ne lenne megfelelő válasz az, amit írtam: hogy ti. ezért kell olyan márkát választani, aminek a típusai korábban a legnagyobb arányban bizonyultak jónak. Ez, ha nem is garantálja, hogy a következő típus is jó lesz, de legalábbis nagyon erősen valószínűsíti.

Példa: ha a Toyota eddigi 15 (vagy hány) Corolla-generációja közül eddig mindegyik megbízható volt, akkor igen valószínűtlen, hogy a következő nem lesz az. Tehát, eme tapasztalat alapján, bátran megvehetem az új Corollát.

Szóval nem világos, miért azt reagáltad erre, hogy ez csak akkor segít rajtad, ha használt autót veszel. Dehogyis!

Az E12 hanyadik a megbízhatóságban ?  :hmmmm: NEmrég keresgéltem, de nem találtam.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5431 Dátum: 2013.07.27 13:56:03 »
Dehát hogy pont a Megane-I, mint az utolsó jó Renault... ez akkora baromság, érted! Ja, valóban: az R-19 még xarabb volt, annak az elődje, az R 9 & 11 pedig MÉÉÉG xarabb, szóval ennyiben stimmel a dolog  :lol: ... Viszont az utódjai egyértelműen jobbak! A Megane-II sem a megbízhatóság szobra, hozzám aztán be nem tenné a lábát... izé, kerekét; de azért az I-eshez képest jobb, tartósabb, kevésbé problémás. És állítólag a Megane-III még jobb (a Fluence pedig pláne).

Szóval: a problémás, gyakran és korán meghibásodó, statisztikák végén kullogó I-est, mint utolsó jó Renaultot emlegetni szimplán csak hülyeség  :)

A Fluence még formára is bejön nekem, sőt üssetek agyon, de a 2-es megane 5 ajtós tarkón rúgott változata is tetszik, csak olyan kicsi hely van benne a pedáloknál, hogy egyszerre kettőt nyomok le :helpsmilie:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5432 Dátum: 2013.07.27 14:14:47 »
A Fluence még formára is bejön nekem, sőt üssetek agyon, de a 2-es megane 5 ajtós tarkón rúgott változata is tetszik, csak olyan kicsi hely van benne a pedáloknál, hogy egyszerre kettőt nyomok le :helpsmilie:
Jó de a Fluence legalább Samsung tervezésű ;)
Vajon hol gyártják, tudjátok?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5433 Dátum: 2013.07.27 15:21:14 »
Jó de a Fluence legalább Samsung tervezésű ;)
Vajon hol gyártják, tudjátok?
Török. Ami Fluence hozzánk kerül, az török gyártású.

Közben amúgy már korántsem olyan egyértelmű számomra, hogy a Fluence az átemblémázott Samsung, vagy az SM-3 az átemblémázott Renault  :hmmmm: ... Ugyanis pl. a német AutoKatalog azt írja, hogy bizony a Fluence, az Renault-konstrukció, Megane-padlóvázon - amit átvett a Samsung is. Tehát nem fordítva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5434 Dátum: 2013.07.27 15:40:55 »
Közben amúgy már korántsem olyan egyértelmű számomra, hogy a Fluence az átemblémázott Samsung, vagy az SM-3 az átemblémázott Renault  :hmmmm: ...
Még bonyolultabb. a Samsung autógyártása a Renault-é, ahogy a Nissan is. Az SM3 első generációja még átemblémázott Nissan Sunny volt  :hug:. Hogy aztán a második generációt (ezt ismerjük Fluance-ként) Koreában, Japánban, vagy Európában tervezték??? Majdnem mindegy. Ez lényegében a Megane III sedan változata - talán mert az ázsiai piacon az ötajtósak nem népszerűek??

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5435 Dátum: 2013.07.27 16:16:43 »
Még bonyolultabb. a Samsung autógyártása a Renault-é, ahogy a Nissan is. Az SM3 első generációja még átemblémázott Nissan Sunny volt  :hug:. Hogy aztán a második generációt (ezt ismerjük Fluance-ként) Koreában, Japánban, vagy Európában tervezték??? Majdnem mindegy. Ez lényegében a Megane III sedan változata - talán mert az ázsiai piacon az ötajtósak nem népszerűek??
Igen... konzervatív(abb) piacokon a szedán a menő (ilyen értelemben véve, Európát leszámítva tulajdonképpen az egész világ konzervatív piacnak tekinthető).

Ha a Fluence a Megane kombi padlóvázára épül (márpedig állítólag arra épül), akkor evidens, hogy nem a Samsung tervezte.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5436 Dátum: 2013.07.27 18:13:27 »
Nem értem, hogy erre a "problémára" miért ne lenne megfelelő válasz az, amit írtam: hogy ti. ezért kell olyan márkát választani, aminek a típusai korábban a legnagyobb arányban bizonyultak jónak. Ez, ha nem is garantálja, hogy a következő típus is jó lesz, de legalábbis nagyon erősen valószínűsíti.
Példa: ha a Toyota eddigi 15 (vagy hány) Corolla-generációja közül eddig mindegyik megbízható volt, akkor igen valószínűtlen, hogy a következő nem lesz az. Tehát, eme tapasztalat alapján, bátran megvehetem az új Corollát.
Szóval nem világos, miért azt reagáltad erre, hogy ez csak akkor segít rajtad, ha használt autót veszel. Dehogyis!
alapvetően egyetértek. csak a gyárak is változtatnak néha. ha éppen keveslik a profitot. mint a pözsó a kilencvenes években vagy a merci a pápaszemes e-kategóriával annak idején. vagy mint a toyota - véleményem szerint, ők is jobb kocsikat gyártottak a kétezres évek elejéig, mint manapság...és fordítva is, a franciák pl. szerintem ma sokkal jobb minőséget produkálnak, mint korábban

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5437 Dátum: 2013.07.27 23:59:44 »
...vagy mint a toyota - véleményem szerint, ők is jobb kocsikat gyártottak a kétezres évek elejéig, mint manapság...
Szerencsére nem  :) ... a mostaniak sem rosszabbak semmivel. A sokat szidott Auris I pl. semmivel sem kevésbé megbízható a kategóriájához képest, mint az elődei. Avensis II dettó. Stb  :yes:

Ez csak a szokásos bizalmatlanság, hogy "ezek a mai autók már nem az igaziak"  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5438 Dátum: 2013.07.28 11:11:12 »
Szerencsére nem  :) ... a mostaniak sem rosszabbak semmivel. A sokat szidott Auris I pl. semmivel sem kevésbé megbízható a kategóriájához képest, mint az elődei. Avensis II dettó. Stb  :yes:

Ez csak a szokásos bizalmatlanság, hogy "ezek a mai autók már nem az igaziak"  :D

A megbízhatóság tényleg nem változott, csak az nem mindegy, hogy milyen alkatrészek romlanak el és mennyi őket cserélni. Azért egy 4A-FE Avensisbe minden sokkal olcsóbb, mint egy 2-es Ave-be és sokkal olcsóbb fenntartani is, szerintem innen indult el ez az egész 2000-es évek utáni autók megbízhatatlanok téma.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5439 Dátum: 2013.07.28 12:56:13 »
A megbízhatóság tényleg nem változott, csak az nem mindegy, hogy milyen alkatrészek romlanak el és mennyi őket cserélni. Azért egy 4A-FE Avensisbe minden sokkal olcsóbb, mint egy 2-es Ave-be és sokkal olcsóbb fenntartani is, szerintem innen indult el ez az egész 2000-es évek utáni autók megbízhatatlanok téma.
Fiatal(abb) autóba általában sokminden drágább, igen. Kezdetben csak gyári alkatrész van... nem lehet javítani, csak cserélni... stb. Jó példa az Avensisünk xenon fényszórója: megvakult a foncsor, és bizony, pár éve még csak a gyári újra cserélés jelentette az egyetlen megoldást. A TMH méltányosságból átvállalta a felét, és a munkadíjat - így lett 180 ezer. És ma? Fel lehetne őket újítani, 15-20 ezerért. Így megy ez  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5440 Dátum: 2013.08.04 09:35:42 »
A héten voltam a ToyotaBudában szervizen, várakozás közben átsétáltam a reál használt telepére, ami egyben leaseplan (lízingből kivett) autókat is árul.
Ott élőben egészen más, mint a használtautót nyálazni.
Megakadt a szemem ezen a kocsin, egyszerűen gyönyörű, és az ára sem rossz:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/saab/9-3/saab_9-3_1.8_i_linear-7111115

. elhesegettem a gondolatot..főként, mert sedan, és nekem kombi kéne - most, hogy megszületett a 2. gyerkőc -, erre most szombaton
meglátom, hogy behozták ezt a telepre:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/saab/9-3/saab_9-3_combi_1.8_i_linear-7118844

 ::)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5441 Dátum: 2013.08.04 09:41:29 »
végül is az opel vectra nem olyan rossz kocsi  :devil:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #5442 Dátum: 2013.08.04 09:45:57 »
végül is az opel vectra nem olyan rossz kocsi  :devil:
jaja, úgy mint a lexus = toyota drágán, audi = skoda..  egyébként ebben az esetben (behalt márka) nem is hátrány a vectra rokonság...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5443 Dátum: 2013.08.04 11:10:39 »
micsoda? a saab az opel?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #5444 Dátum: 2013.08.04 11:49:40 »
micsoda? a saab az opel?
akkor a gripen is? :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018