Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1781730 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4950 Dátum: 2013.05.09 12:21:33 »
 :yes:

Az semmit nem jelent, hogy van törzskönyve. Közben lehet hogy szarrátörték, és bódé csere volt, vázszámot meg átütötték, vagy áthegesztették a lemezt. Lehet hogy beállt a motorja, és motort cseréltek, amit nem jegyeztek be.

Én jártam már így motorral. Annak nem voltak papírjai, és úgy "helyezték forgalomba", hogy vettek egy törzskönyves motort, aminek beütötték a számait. Vázba, motorblokkba. Megvettem a motort, elhoztam, jött az eredetvizsgás, közölte, hogy nem adhatja meg. Telefon az eladónak, és ő el tudta intézni ismerősön keresztül. De ha nem ilyen korrekt, akkor bizony benyaltam volna...  :no:
Pedig volt törzskönyve, biztosítása, forgalmija, rendszáma....

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4951 Dátum: 2013.05.09 13:30:27 »
Pedig az eredetiségvizsgálat az eladó dolga kéne hogy legyen! Tiszta hülyeség az egész rendszer így. Én csináltassam meg az eredet vizsgát vétel után? Non sense! Eladó csináltassa meg szépen és ezzel ő bizonyítja nekem, hogy nem kamu autót akar eladni. Majd, ha én továbbadom akkor meg én fogom bizonyítani a vevőnek. ÁÁÁ jogalkotók is nem csinálnak semmit, kétértelmű törvényeket hoznak. Jobb, ha elő van írva kinek kell kerek perec, mint az, hogy közös megegyezés. Persze, abból csak a vita van. TC is így gondolja és nekem is ez a logikus amit írnak:

http://totalcar.hu/tanacsok/nepperuzo/020228b/

Én ilyenről még nem hallottam. De mind1. Legfeljebb beépítem majd az árba, ha autót akarok eladni :)

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4952 Dátum: 2013.05.09 20:48:28 »
Nem a 18k miatt mondtam, hogy akkor nem adom el, hanem én mindig előre gondolok. A csaj olyan dolgokat kérdezett az autóról, hogy a fejemet fogtam (nincs-e rajta hitel pl, pedig tudja hogyan állok anyagilag és mennyit ér az autó, hogyan kell kapcsolni a hátramenetet!? mert ez neki nagyon fontos...), ezért inkább úgy gondoltam jobb, ha nem nekik adom el, mert ha bármi elromlik rajta, akkor tovább fog magyarázni neki. Mivel én régebb óta ismerem a csajt, mint a barátom (barátomat meg még régebb óta, konkrétan általam jöttek össze) és már volt miatta balhé, megbeszéltük, hogy jobb ez így, de arra nem tudom rábeszélni, hogy neten nézzen autót és menjen el megnézni vonattal/busszal, mert az nem jó szerinte. Most kinézett magának egy autót, mondtam neki, hogy ne, meg ennyiért van annyi más jó autó pl. Galant, Primera, Almera, de neki ez tetszik: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectra_b/opel_vectra_b_1.6_16v_komfort_klima.abs-6642626

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4953 Dátum: 2013.05.09 21:00:52 »
Így van. Három autót is eladtam az utóbbi kb. egy évben - egyiknél sem merült fel, hogy ne a vevő csináltassa/fizesse az eredetvizsgát. Szerintem alap, hogy ő csinálja.
Én is eladtam (mióta megvan a Corolla) 3 autót meg 3 nagymotort, de a vevő szó nélkül maga csináltatta az eredetvizsgát (meg én is amikor vettem )
Tény hogy nem ez a javasolt mód, de a gyakorlat ez. (Viszont pl az eredetvizsga számláját mindig az eladó nevére állitják ki- logikus mert még nincs a vevő nevére írva.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4954 Dátum: 2013.05.09 21:07:56 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_1600_glxi-6867394

Na ezt nézte ki haver, Palaczk nem ismered esetleg ezt az autót?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #4955 Dátum: 2013.05.09 21:13:01 »
a vectra mellé?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

diegho

  • Vendég
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #4956 Dátum: 2013.05.09 21:15:57 »
a vectra mellé?

nem, ha elviszem őket ezt megnézni, akkor ezt veszik, ha nem, akkor vectra.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4957 Dátum: 2013.05.09 21:17:00 »
Így van. Három autót is eladtam az utóbbi kb. egy évben - egyiknél sem merült fel, hogy ne a vevő csináltassa/fizesse az eredetvizsgát. Szerintem alap, hogy ő csinálja.
Fura, mi ugy vettuk es adtunk el, hogy az elado fizette. En eddig azt hittem ez a konszenzus, hisz a tulajnak kell igazolnia az auto eredetet.  :hmmmm: Jogszabaly van errol?  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #4958 Dátum: 2013.05.09 21:17:38 »
hát,a vectra elég nagy visszaesés a mitsu után!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4959 Dátum: 2013.05.09 21:18:52 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/lancer/mitsubishi_lancer_1600_glxi-6867394

Na ezt nézte ki haver, Palaczk nem ismered esetleg ezt az autót?
Nem ismerem, de megbízható típus. 100x inkább egy ilyet, mint egy B-Vectrát. Mondjuk, ez a kocsi valami ifjú titáné lehetett - és fogadjunk, hogy élőben nem néz ki olyan jól, mint a képeken. A "normál" állapot is beszédes. Persze ha műszakilag korrekt, akkor ettől még (legalább 40-50 ezres alkut követően) meg lehet venni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4960 Dátum: 2013.05.09 21:20:25 »
Nem ismerem, de megbízható típus. 100x inkább egy ilyet, mint egy B-Vectrát. Mondjuk, ez a kocsi valami ifjú titáné lehetett - és fogadjunk, hogy élőben nem néz ki olyan jól, mint a képeken. A "normál" állapot is beszédes. Persze ha műszakilag korrekt, akkor ettől még (legalább 40-50 ezres alkut követően) meg lehet venni.

állítólag informatikusé volt és megkapta a 10 ezres kötelezőket is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #4961 Dátum: 2013.05.09 21:21:06 »
nem, ha elviszem őket ezt megnézni, akkor ezt veszik, ha nem, akkor vectra.
Hagyja már azt a Vectrát... Az Opel mélypontja a 90-es évekből a B-Vectra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4962 Dátum: 2013.05.09 21:22:17 »
állítólag informatikusé volt és megkapta a 10 ezres kötelezőket is.
Nyilván egy ifjú titán informatikusé  :D ... Lásd hangszórók, felnik. De, mondom - ha műszakilag rendben van, jó vétel lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4963 Dátum: 2013.05.09 21:25:52 »
Fura, mi ugy vettuk es adtunk el, hogy az elado fizette. En eddig azt hittem ez a konszenzus, hisz a tulajnak kell igazolnia az auto eredetet.  :hmmmm: Jogszabaly van errol?  :hmmmm:
Nincs. A tulaj az autó eredetét a törzskönyvvel igazolja. Az eredetvizsgára a VEVŐNEK van szüksége az átíráshoz.

Persze, ha az ember nem bízik az eladóban, megcsináltathatja vele. De jobb, ha nem is vesz tőle kocsit egyáltalán, ha ennyire nem bízik benne  :)

Én kiakadnék, ha árulnék egy autót, és a vevő azzal jönne, hogy én vigyem el eredetvizsgára. Maximum úgy mennék bele, ha lefoglalózná a kocsit, és beleírnánk az erről szóló papírba, hogy csak akkor kaphatja vissza a foglalót, ha a kocsi megbukik az eredetvizsgán.

Amióta létezik az eredetvizsga, minden autónkon, amit vettünk, mi csináltattuk meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4964 Dátum: 2013.05.09 21:29:31 »
állítólag informatikusé volt és megkapta a 10 ezres kötelezőket is.
Hogy van ez az informatikus összefüggés? ;)
Az preciz, vagy elméleti, nem gyakorlatias ember?
Mert hogy egy szakács tutti megfőzi(vagy nem) a motort azt értem :D