Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778149 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4320 Dátum: 2012.12.11 17:04:01 »
Benzinesek lesznek továbbra is, de már rengeteg hibrid lesz és ez a jövő. A diesel olajkályhák kipusztulnak mint a dinoszauruszok. :) Értékes növényi olajat nem pazarlunk autóba!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #4321 Dátum: 2012.12.11 17:07:45 »
Meglássuk, sokmindenen múlik ez.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4322 Dátum: 2012.12.11 17:17:19 »
Benzinesek lesznek továbbra is, de már rengeteg hibrid lesz és ez a jövő. A diesel olajkályhák kipusztulnak mint a dinoszauruszok. :) Értékes növényi olajat nem pazarlunk autóba!
Mondjuk diesel legalább addig lesz mint benzin (kicsit tovább), mert köolajból, szénből mindkettő keletkezik, max az arányán lehet variálni. Benzinesbe pedig eleve jó a gáz (meg majd a hidrogén). Igy ha már szinte nem is lenne benzin ezeket az autókat még mindig lehet használni.
Ugy hogy sporoljatok a diesellel ,kell nekem meg a traktorokba, kamionokba :surrender:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4323 Dátum: 2012.12.11 18:15:13 »
Örömmel  :D :yes:

Nekem pl. ez az autó is nagyon tetszik:



Nekem fura mód a kisöccse is...bár a fapad kivitelek eléggé bénán néznek, ez egy GTX a képen.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4324 Dátum: 2012.12.11 18:16:56 »
Ez meg viszont örökálmom marad:

Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4325 Dátum: 2012.12.11 18:18:43 »
ez xerintem vagy nagyon jo vétel vagy nagyon xar vétel ennyi pénzért!!!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/3/mazda_3_1.6_tx-6425371
Ez egy nagyon xar vétel.
Ez egy tákolmány...
"Az elektronika teljesen kikapcsolható egy gombnyomással így aki szereti a régi autók stílusát az imádni fogja!"...pfh...na baaa...olvastam itt már mindent, S Merci rönkfára cserélhetőtől kezdve mindent,de ilyet....
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4326 Dátum: 2012.12.11 19:37:33 »
Ez egy nagyon xar vétel.
Ez egy tákolmány...
"Az elektronika teljesen kikapcsolható egy gombnyomással így aki szereti a régi autók stílusát az imádni fogja!"...pfh...na baaa...olvastam itt már mindent, S Merci rönkfára cserélhetőtől kezdve mindent,de ilyet....
baromság. az ESP-t lehet kikapcsolni, ami kikapcsolja a kipörgésgátlót is. a blokkolásgátló nem kapcsolható. sőt, a kormányszervó, de még a fékszervó sem... :lol:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4327 Dátum: 2012.12.11 19:55:51 »
baromság. az ESP-t lehet kikapcsolni, ami kikapcsolja a kipörgésgátlót is. a blokkolásgátló nem kapcsolható. sőt, a kormányszervó, de még a fékszervó sem... :lol:
Elfelejtetted, az ablaktörlőt :D [rohog] [rohog] [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4328 Dátum: 2012.12.11 20:56:07 »
Üdv!

Szerintem csodákat nem lehet csinálni, kis motorokból nagy teljesítményt, hosszútávon legalábbis nem.
Egy nagyobb motor kevéssé erőltetve sokkal jobban és főleg tovább bírja a gyűrődést.
Az, hogy mennyire kell erőltetni, nem a motor méretétől, hanem a teljesítményétől függ. Mivel ezek az újfajta, aránylag kicsi, turbós motorok is nagy teljesítményűek, ezért ezeket sem kell erőltetni (=pörgetni) ahhoz, hogy menjenek. Sőt. A legtöbbjük pont hogy olyan alacsony fordulaton is jól megy már, amire nem képes még egy másfél-kétszer akkora szívó motor sem.

Tehát mivel ezeket az újfajta kis turbókat sem kell pörgetni ahhoz, hogy menjenek, ezért én nem hinném, hogy nagyságrenddel kisebb élettartam lenne várható tőlük, mint egy hasonló teljesítményű, régebbi, nagyobb szívómotortól.

Kivéve persze magát a turbót. Az, ha nem vigyáznak rá, nyilván egy plusz hibaforrás (lesz).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4329 Dátum: 2012.12.11 20:59:01 »
A gyáraknak nem a tartós cuccok előállítása az érdekük...
Ez régebben sem volt máshogy.

Amúgy, nem írom alá az álláspontodat, mert ha egy termékről elterjed, hogy nem tartós, az visszaüt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4330 Dátum: 2012.12.11 21:01:45 »
Szerintem válság miatt már sehol sem 3 évre terveznek egy autóval, inkább 5-7 így kénytelenek valamelyest tartósabb cuccokat kihozni ha nem akarnak lemaradni.
Hát azért soha nem 3 évre terveztek egy autót :) ... De az 5-7 is kevés. Az átrozsdásodási garancia már önmagában eléggé beszédes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4331 Dátum: 2012.12.11 21:07:14 »
nem kell mindenhol összeesküvés-elméleteket meg tervezett avulást szimatolni. így működnek, mert ezt várja el tőlük a fogyasztó. régen az autók sokkal-sokkal megbízhatatlanabbak voltak, mint ma, és egyáltalán nem volt magasabb a futásteljesítményük. volt pár kimagasló modell, aztán csókolom. azok most is vannak, csak éppen még nem tudjuk, melyek lesznek azok...
Mit értesz azalatt, hogy "régen"?

Amúgy alapvetően igazad van, és egyet is értek veled, de azért a kép egy kicsit árnyaltabb annál, mint ahogy te megfogalmaztad.

Pl. a 90-es évek autói, nagy átlagban, igenis megbízhatóbbak voltak, mint a tíz évvel későbbiek. Erről konkrét számok állnak rendelkezésre. De az biztos, hogy nem voltak annyival megbízhatóbbak, mint amennyivel egyszerűbbek.

Szóval, mindent egybevéve, ez tényleg csak legenda, hogy "régen" megbízhatóbbak, tartósabbak voltak a kocsik. Nem voltak. Nagy átlagban pont hogy kevesebbet futottak, és hamarabb szét is rohadtak. A minőségi ugrás a 80-as évek második felében kezdődött.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4332 Dátum: 2012.12.11 21:22:49 »
Az enyémet direkt nem hoztam fel. Ez a megbízhatósági lista legelején volt akkor, más gyártói szemlélettel. 300.000 km fölött gyári váltóolajjal, injektorral, meg hasonlókkal, ez már legalább 10 éve nem szokás, ahogy nézem a hozzászólásokat még a Toyotánál sem  :no:
Ezt a két éves dolgot meg nem hallottam anno, főleg nem a Carinára. Nyilván megbízhatónak tartottam, különben nem vettem volna meg. Az évjárat a kép alatt van, de 94-es  ;)
Viszont egy csomó más, hasonló korú autót (rém)álmomban nem vennék meg. Talán azokra jobban bejött az, amit írtál.
"más gyártói szemlélettel" - na, ez az, ami tévhit. A gyártó akkor is, ma is egyet akart: eladni minél több új autót, minél több profittal.

A Carina egy különösen jól sikerült típus. De utána is született egy rakás olyan Toyota, ami tud hasonlót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4333 Dátum: 2012.12.11 21:26:54 »
Pedig vannak még F és G Astrák, III-as Golfok, Ford Focusok is 2-300e feletti futásteljesítménnyel.
Szerintem 15 év múlva is lesznek Kia C'eed-ek, Hyundai i20, H és J Astrák, 20x és 30xes Pözsók stb.
Utóbbi kettő nekem nem igazán ugrott volna be, ebben az összefüggésben. Persze, lesz 20x és 30x Peugeot, ami elfut 300-at. De azért pont ennél a márkánál lesz szvsz aránylag kicsi ezeknek az aránya - mármint a legtöbb más márkához képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #4334 Dátum: 2012.12.11 21:29:27 »
A jövöben pláne telelesznek drága alkatrészekkel az autók. Az elejében lesz kanyarkövető, meg szenzorok, kamerák minden félére, aztán egy koccanás 1-2 milliós kárt jelent,gazdasági totálkár, amihez képest egy mai turbó meg injerktorcsere aprópénz.
Ezek nélkül a dolgok nélkül lehet használni az autókat. Ha tönkremennek, maximum majd nem pótolják őket. Bár ami nagy számban elterjed, abból megszületik majd az utángyártott is, kis(ebb) pénzért. Ez eddig sem volt máshogy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )