Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1782022 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3975 Dátum: 2012.12.01 08:19:01 »
No akkor a szóba jöhető darabok:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_gli_kecskemeten-6043658 (földrajzi közelség miatt)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli_friss_muszaki.hideg_klima-6042638 (földrajzi közelség miatt)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_xli-6318138 (ezt nem tudni merre van)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_1.6_gli-5947332   Ez se tűnik rossznak

Végülis még pár Carinát belinkelhetnék :D De elég ennyi

Nekem ez jön be legjobban:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.5i_airbag-6339717

480ról esett 400ra, ezzekkel beszéltem is emailben, a nő (a tulaj anyja) szerint a fűtéssel van valami, állítása szerint csak a baloldalon érzi hogy langyosat fúj. Ez ugye lehet bármi, eltömődött pollenszűrő, leesett bowden, vagy csak nem tudja hogy működik a fűtés.. EHhez téli garnitúrát is adnak, ami előny, mert ugye nyugaton már kötelező. 1 éve van náluk, a gyerek kiment németbe, ezért adnák el.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #3976 Dátum: 2012.12.01 08:22:14 »
Ilyet már hajtottam.
Nyomatékosabbnak érződik az 1,6,m a mi 1,4vvti mocink.
Öcsémnek ugyanez van 1,4ben. Papásan az is hajtható. ;)

Korábban a Primera azért esett ki a pixisből, mert annak meg a féltengelye szokott eltörni  :D A f.xom kivan, hogy európában gyártanak japánokat európai cuccokkal..  Mostmár akkor a Carisma is kiesik a francia váltó miatt..

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #3977 Dátum: 2012.12.01 08:26:35 »
Én ugytudom,h az n15 almerákat 2000.év 07.hóig gyártották,japánban. Utána,még ugyanabban a hónapban jöttek az n16almerák,picit más kinézet,más motor,francia cuccokkal,váltó,futómü.
 Tesóménak még J-s az alvázszám,épp a héten néztük vmi miatt!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #3978 Dátum: 2012.12.01 08:40:53 »
Én ugytudom,h az n15 almerákat 2000.év 07.hóig gyártották,japánban. Utána,még ugyanabban a hónapban jöttek az n16almerák,picit más kinézet,más motor,francia cuccokkal,váltó,futómü.
 Tesóménak még J-s az alvázszám,épp a héten néztük vmi miatt!

Akkor az 1es Almera még tuti. A Primera meg angol..

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #3979 Dátum: 2012.12.01 08:43:45 »
Akkor az 1es Almera még tuti. A Primera meg angol..
Igen az.
Pont az utolsó széria japán.
JN alvázszám,1.4motor,csúnya citromsárga szín!;)

Ilyen,csak az oldalsó diszléc meg a lökösök ezen feketék,tesómén meg színrefújt csúnya sárgák :
 www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/almera/nissan_almera_1.4_lx_fitt_jo_allapotban-6322676

 www.hasznaltauto.hu/auto/nissan/almera/nissan_almera_1.4_lx_yellow_gyari_allapot-6229861


Ez a 2linkelt hirdetés érdekes. A képek ugyanazok,az ország 2végében árulják egyik fele annyi ár a másikhoz képest! ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.01 08:54:16 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3980 Dátum: 2012.12.01 09:05:51 »
Trotter, mi a gond a Carisma váltójával és mennyiért javítható! Tényleg érdekelne!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3981 Dátum: 2012.12.01 11:35:16 »
Trotter, mi a gond a Carisma váltójával és mennyiért javítható! Tényleg érdekelne!

murray komám éppen leírta nem sokkal hátrébb/előrébb, attól függően, hogy milyen beállítással olvasod a fórumot.

Amelyikben francia eredetű váltó van, az széthullik, kivétel nélkül. Sebességben megragad, esetleg a szinkrongyűrű elszáll, kettő sebesség közé "beesik". Ez olyan 200E km környékén esedékes.  A javítás minden esetben ugye, váltó le és szétszedés, alkatrészek cseréje attól függően, hogy mi ment benne tönkre.  Szakszerű javítást követően megint jó.  Megbecsülni se tudom, hogy mennyi manapság egy váltójavítás. Talán kijön zusammen az egész 100-150E-ből. (mondjuk ebbe benne van a váltó le- és felszerelés, és ha lent van a váltó, akkor kuplungcsere is játszhat/érdemes)

TZoli ebben adekváltabb hírforrás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3982 Dátum: 2012.12.01 11:39:17 »
Azt hittem valami sokkal durvább összeg. Ez nem olyan veszélyes. Tehát ha 400-450 körül az ember talál egy jobb példányt (mint pl a fentebb linkelt) és ráborít 150 ezret a váltóra, akkor 600 ezer körül van egy hosszútávon megbízható autója. Nem biztos, hogy egy Carina is kijön olcsóbban, ráadásul ezek fiatalabbak.
Ez így sima ügy.

Azért kérdezem, mert a páromnak az elkövetkezendő 1-2 évben szeretnénk venni valamit 3-400 ezer körül (erről majd kérdezek ha aktuális lesz), és ezekszerint a Carisma szóba jöhet. Jól felszerelt, nagy autó, ha pedig hosszútávon tervezünk vele akkor megéri. Más autóra is kell ennyit költeni, erre legalább lehet számítani.

(egy vvti-nél nem lehet ennyiből megúszni az olajfogyást, egy dízelnél a dízelspecifikus gondokat).

Arról nem is beszélve, hogy az én váltóm 123 ezernél hullott szét, és sokkal drágább volt...
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.01 11:44:44 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3983 Dátum: 2012.12.01 12:03:18 »
Azt hittem valami sokkal durvább összeg. Ez nem olyan veszélyes. Tehát ha 400-450 körül az ember talál egy jobb példányt (mint pl a fentebb linkelt) és ráborít 150 ezret a váltóra, akkor 600 ezer körül van egy hosszútávon megbízható autója. Nem biztos, hogy egy Carina is kijön olcsóbban, ráadásul ezek fiatalabbak.
Ez így sima ügy.

Azért kérdezem, mert a páromnak az elkövetkezendő 1-2 évben szeretnénk venni valamit 3-400 ezer körül (erről majd kérdezek ha aktuális lesz), és ezekszerint a Carisma szóba jöhet. Jól felszerelt, nagy autó, ha pedig hosszútávon tervezünk vele akkor megéri. Más autóra is kell ennyit költeni, erre legalább lehet számítani.

(egy vvti-nél nem lehet ennyiből megúszni az olajfogyást, egy dízelnél a dízelspecifikus gondokat).

Arról nem is beszélve, hogy az én váltóm 123 ezernél hullott szét, és sokkal drágább volt...
Szerinted hasonló koru Corinak drágább a váltójavitása?
A mienk persze hogy drágább (lenne) mert márkaszervizben gondolkodunk.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3984 Dátum: 2012.12.01 12:20:25 »
Mivel arra jártam, megnéztem ma ezt

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mitsubishi/carisma/mitsubishi_carisma_1.6_glx_ac_abs-6175756

A váltóprobléma ismeretében ki se akartam próbálni, csak körbenézni, de odajött a kereskedő, aztán hozta a kulcsot. Mondom ok, akkor nézzük. Kívülről annyira nem is néztem, pl sérülés nyomait, mivel tudtam hogy úgyse lesz megvéve :) Van rajta rohadás a jobb oldalon az első hátsó sárvédőnél, kőfelverődések a mocitetőn, és festékleválások a műanyag elemeken. A váltónál némi olajszivárgás látszott amennyire alulról alá tudtam nézni, gondolom a kapcsolókarnál. A motor másodjára indult, de szépen járt, semmi rendellenes hang. Viszont volt valami zörgés sztem a váltóból. Kuplung kinyomása után enyhült(tehát benyom-felenged), bemelegedve meg már nem hallatszódott, vagy csak minimálisan. A vezérműburkolaton egy 132e km es felirat, az ajtóoszlopon meg egy 175 ezres matrica, valami balkáni(szerb) nyelven, talán a következő szervíz(valami service). Óra szerint 168 van benne. Gumijai teljesen jók, 6-7 mmesek, 2006os, féktárcsának sem volt nagy válla, amennyire be tudtam látni, féltengely gumiharangok is teljesen épek.  A rendszáma C-s. Tehát nem Mo-i az autó, bár azt írják a hirdetésben. Belülről is nagyjából OK, nincsen különösebben lelakva, vezetőoldali ablakemelő nem működött, többi igen. Fűtés OK, klíma is elindult. Váltója jól kapcsolható volt, kicsit volt játéka a karnak fokozatokban, de nem zavaró. A kapcsolási minősége jobb mint a Corollámé :D. Rükit is mindig vette. A váltógomb eléggé meg van kopva, alig látszanak a fokozatok, nem tudom ez mennyire normális ennyi kmnél. Kuplung nem csúszott. Fékek is jók, ABS bekapcsolt, nem húzott félre. Féltengelyek sem kopogtak. Csomitartóban nem állt a víz :D  Gépészetileg OK-nak tűnt az autó. Persze a váltó lutri.
399re van leárazva, állítólag bizományban van ott az autó. 350ért lehetne vinni  :hug:
Unikum volt, hogy ki lehetett próbálni, pedig még egy másik autóval is el kellett állni emiatt :) De nem mentem vele ki nagyon, csak a környező szervízúton, így pl az 5. fokozatot tartósan nem tudtam megnézni.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3985 Dátum: 2012.12.01 12:21:30 »
Azt hittem valami sokkal durvább összeg. Ez nem olyan veszélyes. Tehát ha 400-450 körül az ember talál egy jobb példányt (mint pl a fentebb linkelt) és ráborít 150 ezret a váltóra, akkor 600 ezer körül van egy hosszútávon megbízható autója. Nem biztos, hogy egy Carina is kijön olcsóbban, ráadásul ezek fiatalabbak.
Ez így sima ügy.

Azért kérdezem, mert a páromnak az elkövetkezendő 1-2 évben szeretnénk venni valamit 3-400 ezer körül (erről majd kérdezek ha aktuális lesz), és ezekszerint a Carisma szóba jöhet. Jól felszerelt, nagy autó, ha pedig hosszútávon tervezünk vele akkor megéri. Más autóra is kell ennyit költeni, erre legalább lehet számítani.

(egy vvti-nél nem lehet ennyiből megúszni az olajfogyást, egy dízelnél a dízelspecifikus gondokat).

Arról nem is beszélve, hogy az én váltóm 123 ezernél hullott szét, és sokkal drágább volt...

Ha nem németbe kéne vele menni, akkor lehet én is bevállalnám, de így nem  :no: Költséges lenne és nagy cumi, ha ott kint állna meg alattuk..

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3986 Dátum: 2012.12.01 12:25:08 »
350-ért el kell hozni, szétboríttatni a váltóját és 450-500-ból van egy hibátlan autód. Szerintem nem rossz vétel.

Lehet meg is mutatom a páromnak.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.01 12:27:14 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3987 Dátum: 2012.12.01 12:26:33 »
Ha nem németbe kéne vele menni, akkor lehet én is bevállalnám, de így nem  :no: Költséges lenne és nagy cumi, ha ott kint állna meg alattuk..
Egy TDI-nél meg a dízel cuccok miatt állhat meg ott. Egy franciánál az elektronika miatt. Soroljam tovább? Nincs tökéletes autó, bármennyire is szeretnénk...
Ami pedig nem áll meg (suzuki) az meg túl kicsi. Ez ilyen sport  :hug: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3988 Dátum: 2012.12.01 12:33:00 »
350-ért el kell hozni, szétboríttatni a váltóját és 450-500-ból van egy hibátlan autód. Szerintem nem rossz vétel.

Lehet meg is mutatom a páromnak.

Hát de neki most sürgősen kellene autó, nincs idő erre. AMúgy 350ért nem lenne rossz tényleg.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3989 Dátum: 2012.12.01 12:35:15 »
Egy TDI-nél meg a dízel cuccok miatt állhat meg ott. Egy franciánál az elektronika miatt. Soroljam tovább? Nincs tökéletes autó, bármennyire is szeretnénk...
Ami pedig nem áll meg (suzuki) az meg túl kicsi. Ez ilyen sport  :hug: .

CArina, Civic, Almera, ezeknél nem tudok olyan komolyabb hibáról, amit necces javítani(értsd fődarabot kell megbontani spk pénzért), és megáll miatta a kocsi. A Primeránál van a féltengely törés(a balos tengelynél a centirsúly alatt átrohad(!) a féltengely, és egy nagyobb igénybevételnél eltörik-megáll az autó..), meg a Carismánál a váltó.