Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1781461 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3855 Dátum: 2012.11.18 18:37:35 »
Akkor mi ebben az unió? Pont az lenne lényege, hogy az államok között szabad a polgárok helyváltoztatása. Tehát dolgozhatnék Ausztriában, laknék Mo-on, vásárolnék Szlovákiában és hétévégre meg Szlovéniába járnék pihizni.

'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3856 Dátum: 2012.11.18 18:40:47 »
Nos a következő a szitu: unokatesómék szerződéssel vannak kint, bejelentve. De magyar a lakcíme, vagyis, én nem tudom, hogy pl egy német munkavállaláshoz kell e német lakcím vagy ilyesmi. Ő nem tud erről. Ez egyelőre egy idénymunka, 3-4 hónapot vannak kint, aztán jönnek haza pár hónapra. De a cél valami fix meló lenne.
 :?:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3857 Dátum: 2012.11.18 18:41:38 »
Akkor mi ebben az unió? Pont az lenne lényege, hogy az államok között szabad a polgárok helyváltoztatása. Tehát dolgozhatnék Ausztriában, laknék Mo-on, vásárolnék Szlovákiában és hétévégre meg Szlovéniába járnék pihizni.

Ezt én sem értem. AZt hittem csak itt nálunk xarakodnak a külföldi rendszámmal.. Akkor minek van az EU??

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3858 Dátum: 2012.11.18 18:43:01 »
ott, ahol a tartózkodással kapcsolatos szabályok vannak (pl ha van lakcímed ausztriában, akkor egy pillanat alatt kiderítik, hogy van-e munkahelyed is. onnantól tuti vesztett ügyed van :D).
De mi van, ha a lakcímem magyar? Az, hogy kint bérelek egy szuterént heti 4 éjszakára, nem jelenti azt, hogy ott lakom. Csak ottani munkahelyről van szó. Lakhely Mo. Ez esetben nem hiszem, hogy belekötnének, ha heti 5 napot magyar rendszámú kocsival járok.
Szerintem sokan csinálják ezt így a német-osztrák, osztrák-svájci és német svájci határnál is és nem hiszem, hogy bármelyikőjük is a munkahelyének megfelelő honos rendszámú autót tartana fenn. Pedig azért ők jogkövetőbbek, mint mi (direkt nem írtam az osztrák határ mellett élő magyarokat, akik kint dolgoznak).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3859 Dátum: 2012.11.18 18:44:38 »
ott, ahol a tartózkodással kapcsolatos szabályok vannak (pl ha van lakcímed ausztriában, akkor egy pillanat alatt kiderítik, hogy van-e munkahelyed is. onnantól tuti vesztett ügyed van :D). nálunk is ugyanez van, 6 havi tartózkodás felet KÖTELEZŐ regisztráltatni a kocsidat, ha külföldi volt. ugyanez van belgiumban is, SŐT, se ott, se itthon NEM LEHET a jogosítványt sem használni szabályosan, át kell papírozni a helyire. európai unió bzmeg, nem hittem a szememnek, amikor először láttam a vonatkozó kormányrendeletet. de ezzel legalább nem vagyunk egyedül, ezek szerint a belgák meg angolok meg osztrákok ugyanezt csinálják.
De ha egyik országban van a lakhelyed a másikban a munkahelyed akkor mi van? Mi számit? :hmmmm:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3860 Dátum: 2012.11.18 18:44:48 »
Nos a következő a szitu: unokatesómék szerződéssel vannak kint, bejelentve. De magyar a lakcíme, vagyis, én nem tudom, hogy pl egy német munkavállaláshoz kell e német lakcím vagy ilyesmi. Ő nem tud erről. Ez egyelőre egy idénymunka, 3-4 hónapot vannak kint, aztán jönnek haza pár hónapra. De a cél valami fix meló lenne.
 :?:

Magyar lakcím van a szerződésén.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3861 Dátum: 2012.11.18 18:50:58 »
nemtom. de a belgáknál, ha helyi személyi igazolványod van (ez alapfeltétel pl. munkavállaláshoz), akkor nem fognak békén hagyni, még a diplomatákról is hallottam, hogy bszogatták őket.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3862 Dátum: 2012.11.18 19:00:51 »
nemtom. de a belgáknál, ha helyi személyi igazolványod van (ez alapfeltétel pl. munkavállaláshoz), akkor nem fognak békén hagyni, még a diplomatákról is hallottam, hogy bszogatták őket.
A diplomatáknakm CD rendszámuk van (általában vagy valami külön rendszám), sőt régen még az egyéb alkalmazottak is kaptak. Na ők biztos az elsők akik ilyent kérnek, pláne mert azok sok mentességet élveznek. Persze mamár lehet máshogy van, pláne ahol ezrével vannak diplomaták ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.18 19:08:09 írta OldPiet »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3863 Dátum: 2012.11.18 20:11:27 »
Szerintem ezt a helyzetet nem mi fogjuk megoldani. :)
 Javaslom mindenki tajekozodjon az altala latogatott orszagok torvenyei kozott, es akkor remelhetoleg nem lehet baj. Ha meg megtortent a baj, es ez valahol elore le volt irva, akkor turni kell az adott orszag erre vonatkozo eljarasat. 
kisa
born to ride

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3864 Dátum: 2012.11.18 21:53:49 »
Nos, visszatérve az autóvételre, unokatesóm csak dec végén jön haza. Tehát ha meg is vennénk az autót, hogy is csinálják a nepperek? :hmmmm: Tehát mondjuk én mennék el érte, akkor nyilván az én nevemre kellene írni egy adásvételit(mivel én hoznám el), meg az unokatesóméra majd később, és azt megkapná postán aláírva?
A bibi egyébként az hogy kb 300 kmre van, és látatlanban nyilván nem szívesen vennénk/foglalóznánk le. Tehát vagy felbumlizok és megveszem én, vagy lefoglalózzuk látatlanban, vagy szépen várunk, hátha nem kel el decemberig..

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3865 Dátum: 2012.11.18 22:38:47 »
Hát... Akkori mezőnyben átlagosak voltak.
Egyről beszélünk.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3866 Dátum: 2012.11.18 22:44:07 »
Nos, visszatérve az autóvételre, unokatesóm csak dec végén jön haza. Tehát ha meg is vennénk az autót, hogy is csinálják a nepperek? :hmmmm: Tehát mondjuk én mennék el érte, akkor nyilván az én nevemre kellene írni egy adásvételit(mivel én hoznám el), meg az unokatesóméra majd később, és azt megkapná postán aláírva?
A bibi egyébként az hogy kb 300 kmre van, és látatlanban nyilván nem szívesen vennénk/foglalóznánk le. Tehát vagy felbumlizok és megveszem én, vagy lefoglalózzuk látatlanban, vagy szépen várunk, hátha nem kel el decemberig..
Nem túl praktikus 2x kifizetni az átírást,eredetvizsgát :no:
December hamar itt van , lehet, hogy belemennek a leelőlegezésbe.
Vagy biztos lehet megfelelő meghataslmazást késziteni.
Vagy adásvételit kiküldeni, aláíratni, az átíratásra meg ,meg tud hatalmazni téged.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3867 Dátum: 2012.11.19 12:02:35 »
A diplomatáknakm CD rendszámuk van (általában vagy valami külön rendszám), sőt régen még az egyéb alkalmazottak is kaptak. Na ők biztos az elsők akik ilyent kérnek, pláne mert azok sok mentességet élveznek. Persze mamár lehet máshogy van, pláne ahol ezrével vannak diplomaták ;)
na akkor elmondanám neked, hogy nem feltétlenül ők az elsők, akik ilyet kérnek.  anno nekem pl. a 323f-re tripla annyiba került volna a biztosítás. vannak egész nemzetek, akik saját rendszámos kocsikkal karcolnak brüsszelben  :devil: a diplomaták mentessége meg kissé elrelativizálódott mostanra: behajtani nem tudják a büntetéseket, de vannak eszközök, amik a diplomaták fizetési hajlandóságát is javítani tudják. ráadásul egy magyar rendszámmal  SENKIT nem tudnak megbüntetni, lévén, hogy nincs adatcsere az országok között...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3868 Dátum: 2012.11.19 12:48:36 »
Mennyi idő most egy átiratás mindennel együtt? Tehát amig kézben van az új forgalmi, törzskönyv.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #3869 Dátum: 2012.11.19 13:10:01 »
Mennyi idő most egy átiratás mindennel együtt? Tehát amig kézben van az új forgalmi, törzskönyv.

attól függ mikor kapsz az okmányirodában időpontot. nekem ügyfélkapus foglaláson  keresztül is 2 hét várakozás volt.

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002