Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1782419 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2865 Dátum: 2012.03.11 09:43:38 »
Óh, ha hamarabb mondod...nálunk van a családban vagyonőr, a 185 centimmel nem tudom úgy beállítani a külső tükröket, hogy azt mutassák, amire hivatottak lennének, és az amúgy elég hosszú lábaimat sem tudom eléggé kinyújtani teljesen hátratolt ülés mellett.
Én 180 vagyok, átlagos alkatú, tehát a lábaim nem különösebben hosszúak. Ezzel együtt, a Yarisban sem tudom teljesen kinyújtani a lábamat, koppig hátratolt üléssel sem (amikor amúgy a kormányt már el sem érem normálisan).

Érdekes, hogy a kisebb, és amúgy rosszabb helykihasználású Starletben simán ki tudtam nyújtani  :hmmmm: ... És nem ám teljesen hátratolt, hanem a számomra normálisan beállított üléssel is! Jó, persze, ennek nyilván az volt a magyarázata, hogy a Starletnek hosszabb volt az orra, a hátsókerék-hajtás (=hosszában beépített motor) miatt. De akkor is vicces a dolog  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2866 Dátum: 2012.03.11 10:42:01 »
WOW  :D

Toyota Camry V6: a méretéhez képest egyáltalán nem eszik sokat, és rengeteg van belőle a piacon; a felsoroltak (hathengeres változatai) közül talán a legolcsóbb.
Bevallom en inkabb az Accord V6-al szemezek. A VCM (variable cylinder management) vmi olyasmi, amit mernokkent muszaj birtokolnom  :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2867 Dátum: 2012.03.11 10:49:20 »
Miben?
Vezethetőség, menettulajdonságok.
music     

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2868 Dátum: 2012.03.11 10:50:24 »
Nekem helykínálatban először a Fabia volt a legnagyobb csalódás, koppra hátratolt üléssel nem tudok beülni, mert a térdem beakad a kormány és a középkonzol közé, de az ugyanarra a padlólemezre épülő Polo-ban meg szuperül elférek. Elég érdekes. Ja és ami még említésre méltó az a pedálok közötti távolság, ugyanis 48,5-es cipőt hordok, szóval ott sem árt némi hely, nem emlékszem melyikben volt az, ha le akartam nyomni a gázpedált, nyomtam vele a féket is :surrender: Lábkinyújtást eddig egyetlen autóban sem tudtam csinálni a legközelebb hozzá a CarinaE állt teljesen hátratolt üléssel, na ott volt hely bőven.

Az almera dologhoz annyit, hogy 2000-ig úgy tudom tuti made in japan, utána már kérdéses és olyan 2002-3 környékétől már kezdett belenyúlni a renault, onnan jöttek a gondok.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2869 Dátum: 2012.03.11 12:04:09 »
Palaczk ilyen Corsát mondasz?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_c/opel_corsa_c_1.0_viva_1_tulaj.szervizkonyv-5583309

képekről ebben tényleg nagy hely van elöl, de ezek az 1.0 és 1.2 motorok nem tudom milyenek, nagyon rossz opeles tapasztalataim vannak, asszony G astrája egy rakás hulladék volt, egyik ismerősnek szintén, pedig ő az első tulaj, kolléganőm lányának a B corsája már többször hagyta cserben piros lámpánál és még sorolhatnám.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2870 Dátum: 2012.03.11 12:55:50 »
Bevallom en inkabb az Accord V6-al szemezek. A VCM (variable cylinder management) vmi olyasmi, amit mernokkent muszaj birtokolnom  :szemez:
Na jaaa, megértem  :D :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2871 Dátum: 2012.03.11 12:56:01 »
Vezethetőség, menettulajdonságok.
Valószínűtlennek tartom. E téren azért igen-igen ritka a visszalépés, modellváltás során.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2872 Dátum: 2012.03.11 12:59:05 »
Nekem helykínálatban először a Fabia volt a legnagyobb csalódás, koppra hátratolt üléssel nem tudok beülni, mert a térdem beakad a kormány és a középkonzol közé, de az ugyanarra a padlólemezre épülő Polo-ban meg szuperül elférek. Elég érdekes. Ja és ami még említésre méltó az a pedálok közötti távolság, ugyanis 48,5-es cipőt hordok, szóval ott sem árt némi hely, nem emlékszem melyikben volt az, ha le akartam nyomni a gázpedált, nyomtam vele a féket is :surrender: Lábkinyújtást eddig egyetlen autóban sem tudtam csinálni a legközelebb hozzá a CarinaE állt teljesen hátratolt üléssel, na ott volt hely bőven.
diegho, vegyél egy (benzines) 124-es Mercit  :D ... Egy kétliterest... 3000-3500 euroból megállhat egy, behozatallal, mindennel; nem nagyon szokott elromlani, havi párszáz km-re a fogyasztás (9 körül) sem akkora téma, ütközéskor is jól véd, és abban aztán el fogsz férni rendesen, nagy benga német gazdákra (is) tervezték  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2873 Dátum: 2012.03.11 13:04:46 »
Palaczk ilyen Corsát mondasz?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_c/opel_corsa_c_1.0_viva_1_tulaj.szervizkonyv-5583309

képekről ebben tényleg nagy hely van elöl, de ezek az 1.0 és 1.2 motorok nem tudom milyenek, nagyon rossz opeles tapasztalataim vannak, asszony G astrája egy rakás hulladék volt, egyik ismerősnek szintén, pedig ő az első tulaj, kolléganőm lányának a B corsája már többször hagyta cserben piros lámpánál és még sorolhatnám.
Hát nem Toyota az Opel, az biztos. Nagyobb eséllyel fog elromlani. De azért ha találsz egy keveset futottat, és mész vele havi 3-400 km-t, akkor azért nagy katasztrófáktól nem kell tartanod.

Amúgy igen, ez a C-Corsa, erről beszéltem. Anno én is nézegettem ezt, de nem bántam meg, hogy végül mégis Yarist vettem: fapadosabb, sprődebb, kisautósabb a Corsa.

Az 1.0 kerülendő; az 1.2-es rendben van, adott esetben olyat kéne keresned.

Viszont megint csak azt mondom, hogy ezért a pénzért van már korrekt Yaris I, és én bizony azt venném, tojnék az évjárat-különbségre; megbízhatóbb, takarékosabb, jobb autó. Nem mellesleg az árát is jobban tartja; az én Yarisom 2003-as, de 300-al többet ér mint ez a Corsa, amit belinkeltél.

Más kérdés a helykínálat; ezért mondom, hogy ülj be egy ilyen Yarisba is és nézd meg, elférsz-e benne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2874 Dátum: 2012.03.11 13:19:17 »
Majd keresek egy Yarist a környéken, de olyan helyre akarok menni, ahol egy úttal meg tudok nézni Pandát, Yarist, Corsát stb, hogy legyen értelme is az egésznek, meg ha kijön a jó idő méricskélünk egyet, hogy mit lehetne ezzel a garázzsal kezdeni, mert már az Almera/Golf méret sem fér be, ha valahogy lehetne toldani rajta egy 30-40 centit, akkor sokkal több típusból tudnék választani és tuti kapnék olyan megbízható autót, amiben el is férek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2875 Dátum: 2012.03.11 13:23:24 »
Majd keresek egy Yarist a környéken, de olyan helyre akarok menni, ahol egy úttal meg tudok nézni Pandát, Yarist, Corsát stb, hogy legyen értelme is az egésznek, meg ha kijön a jó idő méricskélünk egyet, hogy mit lehetne ezzel a garázzsal kezdeni, mert már az Almera/Golf méret sem fér be, ha valahogy lehetne toldani rajta egy 30-40 centit, akkor sokkal több típusból tudnék választani és tuti kapnék olyan megbízható autót, amiben el is férek.
Szerintem ha rászánsz egy kis időt és elgurulsz Kaposvárra, ottani kereskedésekben találsz mindenféle típust. Nézz körül előtte a hahun.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2876 Dátum: 2012.03.11 13:29:56 »
Nagykanizsát néztem először (25km, kaposvár meg 70), ott van yaris és corsa is. Panda középkonzolja úgy nézem túlságosan benyúlik a vezető lábterébe, ott szerintem nem férnék el.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2877 Dátum: 2012.03.11 15:21:32 »
Valószínűtlennek tartom. E téren azért igen-igen ritka a visszalépés, modellváltás során.
Pedig itt pont volt. Az 1,5/90 LE motor nem egy telitalálat. Lomha vele az autó, cserébe sokat fogyaszt - kérdezd csak whist, ő vezetett egy ideig ilyen Almerát. Az 1,4/87LE motor pedig az egyik legjobb volt a maga kategóriájában, igaz, kicsit hangos volt.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2878 Dátum: 2012.03.11 15:28:29 »
Pedig itt pont volt. Az 1,5/90 LE motor nem egy telitalálat. Lomha vele az autó, cserébe sokat fogyaszt - kérdezd csak whist, ő vezetett egy ideig ilyen Almerát. Az 1,4/87LE motor pedig az egyik legjobb volt a maga kategóriájában, igaz, kicsit hangos volt.
Nade te vezethetőségről és menettulajdonságokról írtál. Azoknak ehhez nincs köze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2879 Dátum: 2012.03.11 20:31:27 »
diegho, vegyél egy (benzines) 124-es Mercit  :D ... Egy kétliterest... 3000-3500 euroból megállhat egy, behozatallal, mindennel; nem nagyon szokott elromlani, havi párszáz km-re a fogyasztás (9 körül) sem akkora téma, ütközéskor is jól véd, és abban aztán el fogsz férni rendesen, nagy benga német gazdákra (is) tervezték  :yes:
a tömege talán. egy huszonöt éves konstrukcióban simán megdögölhetsz úgy ,hogy egy új kisautóban túlélnéd. lásd anno a volvo-rönyó töréstesztet...