Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1778088 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2820 Dátum: 2012.03.09 22:14:55 »
(a családban van több milliomos, akik bármivel járhatnának, értsd 100 milliók kiadása se lenne nekik sok egy autóra, az egyik egy 2002-es Almera-val, a
Ez azért elég extrém... milliárdos ember, és 10éves almerával jár?  ::)

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2821 Dátum: 2012.03.09 22:47:40 »
Ez azért elég extrém... milliárdos ember, és 10éves almerával jár?  ::)

néha jobb, ha nem tudják az emberről, hogy van pénze, sok bajtól tud megóvni.

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2822 Dátum: 2012.03.09 22:55:04 »
:eek:
soroljad már, legyél olyan kedves

talán 1 évnél is régebbi dolog, de nem szoktam elfelejteni a 10 éves dolgokat sem, my bad. A lényeg, hogy toyotából pl nincs számomra megfelelő kisautó, a yaris középső "műszerfala" nagyon zavar. Civic csak 3 ajtós van, Jazz már teljesen más kategória árban, Opellel pedig eddig csak rossz tapasztalataim vannak. Almera még esetleg, hogy japánnál maradjak, de népítéleten elég kevés pontot kapott a 2000 utáni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2823 Dátum: 2012.03.10 11:04:45 »
Én is kérdezek megint, csak hogy örüljetek. Idén már lehet autót kell vennem, de elég komoly feltételek vannak, főleg a méret terén, amik miatt nem egyszerű a választás:
- maximum 4 méter
- belül elfér egy 195cm magas nagydarab ember elöl
- olcsók az alkatrészek
- 7-800 között kapni
- minimum 3 csillagos törésteszt, de inkább 4 (lehet lesz baba  :helpsmilie:  :innocent: )
- 5ajtó

Még mielőtt mindenki rávágja, hogy WagonR+, ez jött le először nekem is, de annyira igénytelen a belseje (apósnak van) és olyan ronda, hogy arra a havi 100-200km-re amire használnám nem biztos, hogy egy ilyen rondaságot vennék (legalább amíg benne vagyok ne az járjon az agyamban, hogy bezzeg egy 2003-as Punto mennyivel szebb belül). Konkrétan a Punto/Saxo párossal szemezgetek és még bejön hozzá a Kalos, valamint természetesen a Yaris. Népítéletet nyálaztam és a Punto és a Saxo sem tűnik rossznak, Kalos meg olyan semmilyen, Yaris talán picit szűk lenne elöl.
Ülj be mindegyik jelöltbe, mert 195 centivel már korántsem lehet mindegyik kisautóban normálisan elférni - elöl sem. A Yaris I pl. ez alapján kb. kapásból ki van lőve. Kalos hamar elhasználódik, nem tartós, aránylag sokat fogyaszt. Punto, Saxo az átlaghoz képest kevésbé megbízható. Corsát vagy Fabiát néznék első körben a helyedben (Corsából a C-t, természetesen) - biztonságosak, átlagosan megbízhatók, és a németek fokozottan szoktak erre ügyelni, hogy magas emberek is jól elférjenek a vezetőülésben.

Vétel előtt természetesen nagyon alaposan át kell nézni őket, és nem szabad sajnálni 2-3 hónapot a keresgélésre - nade ez minden más típusra is igaz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2824 Dátum: 2012.03.10 11:08:46 »
azért engem spec megnyugtat h van aki nálam is többet tököl az autóvásárlással.. :flowers: :clap:
vegyeél octavia kombit. most már azt vennék  ::)
Te egyáltalán nem tököltél sokat az autóvásárlással (nem az elméleti agyalásra gondolok, mert nem az számít) - aminek meg is van az eredménye.

És nem az a baj, hogy Fabiát vettél - hanem hogy messze nem szántál elég időt a keresgélésre és a kipróbálásra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2825 Dátum: 2012.03.10 11:13:37 »
Ülj be mindegyik jelöltbe, mert 195 centivel már korántsem lehet mindegyik kisautóban normálisan elférni - elöl sem. A Yaris I pl. ez alapján kb. kapásból ki van lőve.


Yaris nincs kilove :D Voltal mar 195centis? :)  :tt2:
Puntoba is el lehet ferni, Fabiaba necces, Corsat nem tudom.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2826 Dátum: 2012.03.10 11:14:11 »
Yaris tényleg szűknek néz ki képeken...
Egyáltalán nem szűk, sőt. Sok kortárs kiskocsihoz képest több a hely benne, sőt jópár, eggyel nagyobb autóhoz képest is.

Viszont a kormány túl közel van a pedálokhoz, és nem lehet tengelyirányban állítani; emiatt kb. 1.85-ös magasság fölött (átlagos testalkat mellett) már kénytelen az ember kényelmetlenül behajlított lábakkal ülni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2827 Dátum: 2012.03.10 11:16:11 »

Yaris nincs kilove :D Voltal mar 195centis? :)  :tt2:
Puntoba is el lehet ferni, Fabiaba necces, Corsat nem tudom.
Hát... 1.80 vagyok, de már nekem is elég erősen behajlított lábakkal kell ülnöm a Yarisban, ha nem akarom nyújtott karral fogni a kormányt.

Persze nyilván sok múlik a testalkaton is. Ha valakinek a lábai aránylag rövidek, cserébe a karjai aránylag hosszúak, az biztos kényelmesebben ülhet elöl a Yarisban, nagyobb testmagasság mellett is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2828 Dátum: 2012.03.10 11:24:42 »
Valamelyikonk valamit nagyon rosszul csinal Yarisvezetes kozben.
Nekem tok kenyelmesek a Yarisok, es szeretem is vezetni oket. Foleg a Ts-t :)


(ha mindent osszeadok, csak kb 1500km-t vezettem, 3kulonbozo Yarist I.-t)

kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2829 Dátum: 2012.03.10 11:35:01 »
Egy megjegyzés a törésteszthez. Nem kell túl misztifikálni. Azt egy konkrét, előre beállított szituban végzik el. Természetesen ennek is van információértéke, de ezen nem fog múlni senkinek az élete sem.
Nézd már meg a közúti halálozási statisztikákat. És ne írj már ilyeneket, mert még valaki elhiszi  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2830 Dátum: 2012.03.10 11:39:05 »
Valamelyikonk valamit nagyon rosszul csinal Yarisvezetes kozben.
Nekem tok kenyelmesek a Yarisok, es szeretem is vezetni oket. Foleg a Ts-t :)


(ha mindent osszeadok, csak kb 1500km-t vezettem, 3kulonbozo Yarist I.-t)
Andris, ha én beállítom magamnak a Yaris ülését úgy, ahogy kell (értsd: háttámla nem nagyon megdöntve, háttámlának dőlve, kinyújtott karomat a kormányra téve, csuklóm 12 óránál a kormánykeréken), akkor minden más autónál, amit az utóbbi időben vezettem/vezetek, erősebben behajlított lábakkal kell ülnöm. Egész egyszerűen túl közel van a kormány a pedálokhoz.

Megfordítva: ha az ülést annyira hátratolom, hogy a lábaim elférjenek úgy, ahogyan szeretném (értsd: kuplung kinyomásánál a térdem enyhén legyen behajlítva), akkor olyan távol kerülök a kormánykeréktől, hogy még az alap pozíciókban (9 és 3 óránál) is nyújtott karral fogom. Az meg nem buli, utálok úgy vezetni és veszélyes is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2831 Dátum: 2012.03.10 11:49:13 »
Toyotán, hondán és opelen kívül is van ám élet...
Hát... Opelen kívül biztos van  ;) ... Amúgy persze, van a Toyotán és Hondán kívül is. Kérdés, hogy milyen  :innocent:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2832 Dátum: 2012.03.10 11:54:11 »
Ez nagy igazság, főleg az Opelen kívül, az teljesen kizárt nálam a rossz G Astra tapasztalatok miatt. Ez a Panda elég érdekes, tényleg pont az utolsó előtti top gear részben mutatták, hogy James-nek is ilyen van.
A Panda korrekt kis autó, jó konstrukció. Arra a célra/használati gyakoriságra, amire neked kéne, megfelelő választás lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2833 Dátum: 2012.03.10 12:03:24 »
A panda még úgy ahogy... de a Sucks'o és a zalaKalos egy ótvar bádogdoboz ami alá kerekeket raktak, hogy legalább a kereskedésből magától kiguruljon....
A Saxo egy teljesen korrekt, tágas, kényelmes kiskocsi... Csak lenne megbízhatóbb és tartósabb.

Kalosban elég sokat ültem/utaztam... Fapados, elavult kis vacak, nem kéne. Inkább egy B-Corsa, hiába jóval régebbi. A Yaris I meg pláne sokkal jobb autó, hiába valamivel régebbi az is.

A Kalosnál igazából szinte minden jobb, a kategórián belül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2834 Dátum: 2012.03.10 12:05:24 »
A Puntóból is voltak/akadtak jó példányok. Csak ki kéne fogni. Mondjuk az I-es már tinédzserkorban jár.
Ja, Punto II-esnél és III-asnál kb. 50 % az esélyed, hogy jót fogj ki. Ilyen arány mellett én biztosan nem venném meg az adott típust. Az I-es jobb volt! De mára azokat már nagyrészt leharcolták, elkoptatták.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )