Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1782089 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2730 Dátum: 2012.03.05 18:04:54 »
Még mielőtt telefonálnék, meg tudod mondani (akár pü-ben is jöhet), helyileg hol van az autó (bár ez nem befolyásolja az esetleges vételi szándékot), illetve úgy általánosságban mit lehet tudni róla? Szín, felszereltség, előélet (esetleges sérülések, szervízelés stb...) Előre is köszi!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2731 Dátum: 2012.03.05 20:31:15 »
WagonR-től azért félek, mert nincs törésteszt sehol (és apósé egy oltári nagy fostalicska),
Ez a mondatod egy nagy ellentmondás. Ha amúgy is fostalicska alapban, akkor nem mindegy milyen a töréstesztje, nem kell neked. De a mondatból az jön le, hogy tetszik, csak a törésteszt hiánya miatt nem vennéd..aztán meg mégis fostalicska.  :hug:  :?:
Egyébként úgy emlékszem, hogy az Agilát teszt törték...és nem lett rossz az eredmény... de sajnos az én memóriám is kopik, nem emlékszem a részletekre.


BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2732 Dátum: 2012.03.05 21:11:22 »
Vegyétek meg az én kicsi pónimat! Már elvitték és már árulják is :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/hyundai/pony/hyundai_pony_ls_5_ajtos-5570737

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2733 Dátum: 2012.03.05 21:16:06 »
Vegyétek meg az én kicsi pónimat! Már elvitték és már árulják is :D

http://www.hasznaltauto.hu/auto/hyundai/pony/hyundai_pony_ls_5_ajtos-5570737
Jé a vonóhoroghoz autót is adnak :hmmmm: :sorcerer:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2734 Dátum: 2012.03.05 21:18:02 »
Kijavítom a hirdetést valósághűre:

ELADÓ HYUNDAI PONY LS AMI MOTORIKUSSAN ÁLLAPOTBAN VAN! KASZNILAG (a szó legszorossabb értelmében) GYÁRI ÁLLAPOTBAN VAN! VONÓHORGOS! VAN RAJTA ROZSDA FÖL TÜNIK! UTASTÉRREL RENDELKEZIK!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2735 Dátum: 2012.03.06 00:05:28 »
Én is kérdezek megint, csak hogy örüljetek. Idén már lehet autót kell vennem, de elég komoly feltételek vannak, főleg a méret terén, amik miatt nem egyszerű a választás:
- maximum 4 méter
- belül elfér egy 195cm magas nagydarab ember elöl
- olcsók az alkatrészek
- 7-800 között kapni
- minimum 3 csillagos törésteszt, de inkább 4 (lehet lesz baba  :helpsmilie:  :innocent: )
- 5ajtó

Még mielőtt mindenki rávágja, hogy WagonR+, ez jött le először nekem is, de annyira igénytelen a belseje (apósnak van) és olyan ronda, hogy arra a havi 100-200km-re amire használnám nem biztos, hogy egy ilyen rondaságot vennék (legalább amíg benne vagyok ne az járjon az agyamban, hogy bezzeg egy 2003-as Punto mennyivel szebb belül). Konkrétan a Punto/Saxo párossal szemezgetek és még bejön hozzá a Kalos, valamint természetesen a Yaris. Népítéletet nyálaztam és a Punto és a Saxo sem tűnik rossznak, Kalos meg olyan semmilyen, Yaris talán picit szűk lenne elöl.
Én első helyen Jazzt vennék. Ennyiből nem fog kijönni, úgyhogy vagy megtoldod a büdzsét, vagy behozol egyet kintről.
Második helyen azt, amink van is: B Corsát. Az viszont az előírtnál kevesebből kijön, igaz, a különbséget lehet, hogy rá is kell költeni, de utána lesz egy jó autód.

Punto, Saxo, Kalos - ezt nem is igen értem, vagy talán viccnek szántad?

Egy megjegyzés a törésteszthez. Nem kell túl misztifikálni. Azt egy konkrét, előre beállított szituban végzik el. Természetesen ennek is van információértéke, de ezen nem fog múlni senkinek az élete sem. Nem azt mondom, hogy úgy, mint ebben a filmben, de a sors nagyon találékony, ha arról van szó.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.06 00:07:47 írta music »
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2736 Dátum: 2012.03.06 06:57:05 »
Még mielőtt telefonálnék, meg tudod mondani (akár pü-ben is jöhet), helyileg hol van az autó (bár ez nem befolyásolja az esetleges vételi szándékot), illetve úgy általánosságban mit lehet tudni róla? Szín, felszereltség, előélet (esetleges sérülések, szervízelés stb...) Előre is köszi!
Budapesten van a kocsi, letakarva áll egy garázsban. A színének nem tudom, mi a hivatalos neve, de az a drappos metál, belül bézs. Az Acenta kivitel a Nissannál a középszint, van benne klíma is. Mivel a hölgy nem barkácsolós, ezért rendszeresen márkaszervizbe vitte. Ennyit tudok róla.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2737 Dátum: 2012.03.06 07:10:16 »
Nem hangzik rosszul, próbálom gyorsan kideríteni, mennyi pénzem van  :D, aztán meglátjuk. Köszi!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2738 Dátum: 2012.03.06 08:09:01 »
jó az a nissan mozdul rá.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2739 Dátum: 2012.03.06 08:34:36 »
Egy megjegyzés a törésteszthez. Nem kell túl misztifikálni. Azt egy konkrét, előre beállított szituban végzik el. Természetesen ennek is van információértéke, de ezen nem fog múlni senkinek az élete sem. Nem azt mondom, hogy úgy, mint ebben a filmben, de a sors nagyon találékony, ha arról van szó.

Azért nem mindegy, hogy miből van az autó. Pl a motoros balesetemnél, ha egy régi swiftben ülök tuti letépi az elejét a motor úgy ahogy van. Amúgy 2000 körüli civic-et vennék, ha nem lenne 4 méter felett.

Jazz téma: egy jobb példány 1.3M minimum, nem viccből adtam el az Avét, ami pont ennyibe került, nincs értelme ennyi pénzt egy helyben állítani akár hetekig is. Az új swift jelenleg olyan 900-950 kapható, arra még azt mondom oké, igaz őszre lejön az ára annak is remélhetőleg 800 körülire.

A punto nem volt vicc, egyik ismerősöm teljesen meg van elégedve vele, a Saxo csak egy felvetés, a Kalos szintén, viszont ott van még a Panda, elég jó a népítélete és, ha egy Top Gear műsorvezető ilyent használ, nem lehet olyan szar.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.06 08:46:12 írta diegho »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2740 Dátum: 2012.03.06 09:15:52 »
Punto, Saxo, Kalos - ezt nem is igen értem, vagy talán viccnek szántad?
Toyotán, hondán és opelen kívül is van ám élet...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

diegho

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2741 Dátum: 2012.03.06 09:34:42 »
Toyotán, hondán és opelen kívül is van ám élet...

Ez nagy igazság, főleg az Opelen kívül, az teljesen kizárt nálam a rossz G Astra tapasztalatok miatt. Ez a Panda elég érdekes, tényleg pont az utolsó előtti top gear részben mutatták, hogy James-nek is ilyen van.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2742 Dátum: 2012.03.06 10:16:37 »
A panda még úgy ahogy... de a Sucks'o és a zalaKalos egy ótvar bádogdoboz ami alá kerekeket raktak, hogy legalább a kereskedésből magától kiguruljon....

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2743 Dátum: 2012.03.06 10:34:38 »
A panda még úgy ahogy... de a Sucks'o és a zalaKalos egy ótvar bádogdoboz ami alá kerekeket raktak, hogy legalább a kereskedésből magától kiguruljon....
Cimbi szokás szerint diplomatikus, eufemisztikus és visszafogott sorait olvashatták a kedves érdeklődők.  :devil:  :D :flowers:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2744 Dátum: 2012.03.06 10:43:33 »
 [rohog]

Ami a szívemen az a billentyűzetemen is  [rohog]