Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1782088 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2580 Dátum: 2012.02.05 10:46:31 »
Szerintem meg nem ilyen egyszerű, mert adott pénzből lehet venni egy egy komolyabb használtat  :) ...

De nem mindenki akar! Az én apukámnak például magyarázhatod a komolyabb autót, sosem sikerült a Marutinál/Altonál nagyobb autóra rábeszélni. Amire használja arra tökéletesen elég. Most egy yarisra próbálnám rábeszélni, de nem kell neki.
Továbbá azt mondja mindig, hogy használt autónk van, olyat nem veszünk.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2581 Dátum: 2012.02.05 10:50:11 »
Továbbá azt mondja mindig, hogy használt autónk van, olyat nem veszünk.
De jó szöveg   :clap:

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2582 Dátum: 2012.02.05 11:05:14 »
... Pl. ha Yarist akarok venni, akkor abból a pénzből, amiből vehetek egy alap, új 1.0 benzinest, vehetek egy jól felszerelt, nagyon fiatal, használt 1.4 dízelt...

Én azt írtam, ha van pénz. Erre hozol egy példát arra, ha nincs.  :nonono:
Van pénz = bemegyek a szalonba és a kedvemre való autót megveszem.  :hug:
Nincs pénz = próbálom a meglévő keretet összeilleszteni a vágyakkal.  :hmmmm:
Semmi pénz sincs = nézegetem a kirakatból.  :cry:

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2583 Dátum: 2012.02.05 11:11:08 »
egyszerűen nem töröktől kell kocsit venni és kész...kollegám most vásárolt egy a4-es avantot az 1.9-es pd-vel. 2007-es, van benne 90ezer km, alap kivitel plusz pár extra (navi, kétzónás klíma, kihangosító, mittudomén). patent, makulátlan, egy karcolás nincs rajta, az ülések krva jók benne, jól szó la hifi, igazi audi betonfíling...a kereskedő 24 hónapos garanciát vállalt rá. mindezt kábé 12ezer ójróért. minek vesznek az emberek új kocsit, ha van ilyen is...  ;)

Azért, hogy az ilyen embereknek legyen mit vásárolni!  :szemez:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2584 Dátum: 2012.02.05 13:15:08 »
Szerintem meg nem ilyen egyszerű, mert adott pénzből lehet venni egy egy komolyabb használtat  :) ... Pl. ha Yarist akarok venni, akkor abból a pénzből, amiből vehetek egy alap, új 1.0 benzinest, vehetek egy jól felszerelt, nagyon fiatal, használt 1.4 dízelt... Erre megintcsak azt mondom, hogy az utóbbit venném.
Jaajjj ezt már hányszor megbeszéltük.. ha valakinek megvan az adott igényszintje, és megvan hozzá a pénze, megveszi újonnan, minek
venne használtat. Akinek meg nincs elég pénze az igényszintjéhez mérten (pl. nekem), az megveszi a 4éves corollát.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2585 Dátum: 2012.02.05 13:59:14 »
Jaajjj ezt már hányszor megbeszéltük.. ha valakinek megvan az adott igényszintje, és megvan hozzá a pénze, megveszi újonnan, minek
venne használtat. Akinek meg nincs elég pénze az igényszintjéhez mérten (pl. nekem), az megveszi a 4éves corollát.
Attól hogy valakinek van pénze még nem biztos hogy uj autót vesz. Én többször vettem uj autót, amit aztán sokkal régebbi használtakra váltottam. (pl Daciát- VW Golf diesel. C180 Mercit- Fiat Unora , Suzuki Swiftet- 190/D Mercire) :D
De igazad van: a pillanatnyi igényem és felhasználási célomnak megfelelően váltottam (vagy mert szar volt pl a Fiat Uno :D)

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2586 Dátum: 2012.02.05 14:04:00 »
Attól hogy valakinek van pénze még nem biztos hogy uj autót vesz.

Lécci ne mond, hogy ez annyira nehéz, ha valakinek meg van rá a pénze és új autót akar akkor megveszi. Ha valakinek meg van a pénze és új autót akar, de mégse veszi meg az zsugori:hug:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2587 Dátum: 2012.02.05 14:06:24 »
van jó használt autó. csak nehezebb megtalálni, mint egy újat. hosszú távra, 7-8 évre simán lehet, hogy egy új jobban megéri, ha másért nem, a kezdeti páréves jótállás miatt. de szerintem inkább az a valódi lényeg, hogy sokat autózik-e az ember vagy sem. ha sokat megy, jobb lehet az új, ha csak vasárnap használja, akkor meg minek...kollegám apja vásárolt egy négyajtós piros mondeót újonnan, mert arra vágyott. két év alatt belerakott 9000 km-t...no comment...meg kell tőle venni az ilyet... :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2588 Dátum: 2012.02.05 14:08:30 »
Jéézusom... 7-8évig egy autóval járni.... ezt még egy csajjal is nehéz kivitelezni, nemhogy egy kocsival... :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2589 Dátum: 2012.02.05 14:10:35 »
Ti akkor tudjátok megvenni a pár éves használt autót, ha lesznek olyanok, akik bevállalják a kezdeti értékvesztést. Tehát ők nem hülyék, hanem nélkülük itt senkinek nem lehetne pár éves használtautója.
Én ha megtehetem igenis szeretnék új autót venni, és használni 6-8-10 évig. Ez persze első autónak, második autónak egy 15-20 éves vasat vennék, ahol már nem lehet értékvesztésről beszélni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2590 Dátum: 2012.02.05 14:13:48 »
Jéézusom... 7-8évig egy autóval járni.... ezt még egy csajjal is nehéz kivitelezni, nemhogy egy kocsival... :D

Veszel hozzá téli-nyári kerekeket, tetőcsomagtartót, bringtartót, ezek jórésze típusspecifikus és mindig újat venni sokba kerül. Arról nem is beszélve, hogy ha van egy autód, amit folyamatosan szervízelsz akkor ismered minden nyűgjét stb. Szóval jó dolog a változatosság, de ennek is van értelme.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2591 Dátum: 2012.02.05 14:19:06 »
Jéézusom... 7-8évig egy autóval járni.... ezt még egy csajjal is nehéz kivitelezni, nemhogy egy kocsival... :D
Reméljük Bella nem olvassa a fórumot ;)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2592 Dátum: 2012.02.05 14:28:04 »
De nem mindenki akar! Az én apukámnak például magyarázhatod a komolyabb autót, sosem sikerült a Marutinál/Altonál nagyobb autóra rábeszélni. Amire használja arra tökéletesen elég. Most egy yarisra próbálnám rábeszélni, de nem kell neki.
Továbbá azt mondja mindig, hogy használt autónk van, olyat nem veszünk.
Na, ez az utóbbi érv, ez üt  :D :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2593 Dátum: 2012.02.05 14:29:57 »
Én azt írtam, ha van pénz. Erre hozol egy példát arra, ha nincs.  :nonono:
Van pénz = bemegyek a szalonba és a kedvemre való autót megveszem.  :hug:
Nincs pénz = próbálom a meglévő keretet összeilleszteni a vágyakkal.  :hmmmm:
Semmi pénz sincs = nézegetem a kirakatból.  :cry:
Hát  :) ... Kb. akármennyi pénz van, arra mindig igaz, hogy lehet belőle venni egy eggyel nagyobb, fiatal, használt kocsit. Na OK, akinek van lóvéja egy új Veyronra, arra ez már nem érvényes  :D

Amúgy értelek én ;) ... Nyilván ha eldöntöttem, hogy kisautót akarok venni, és abból van pénzem akármilyen újra, akkor nem fogok helyette venni egy használt kompaktot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2594 Dátum: 2012.02.05 14:31:07 »
Jaajjj ezt már hányszor megbeszéltük.. ha valakinek megvan az adott igényszintje, és megvan hozzá a pénze, megveszi újonnan, minek
venne használtat. Akinek meg nincs elég pénze az igényszintjéhez mérten (pl. nekem), az megveszi a 4éves corollát.
Vagy aki nem akar kihajítani az ablakon millió(ka)t, értékvesztésre. De OK, igazad van, tényleg megbeszéltük már  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )