Típusok - TOYOTA > '90-es évek elötti Toyoták

Crown

<< < (3/24) > >>

Ronin:

--- Idézetet írta: "Misi" ---Téma indítónak egy megvehető darab.
Az ára kicsit magas szerintem...
Egyébként szép ez az autó.
--- Idézet vége ---

Ez a kék Crown már volt a #57549 hozzászolásban a Corona topicban is. Tavaly nyáron még valamivel jobban nézett ki.

Palaczk:

--- Idézetet írta: "Ronin" ---
--- Idézetet írta: "Misi" ---Ez nagyon szép darab, és ugyan valamivel több, mint az általam belinkelt darab, de szerintem sokkal jobb vétel.
A gond, csak az, hogy mire ezt honosítod, még egy vagyont ráköltesz....
--- Idézet vége ---

Ezt már hallottam, de még mindig nem értem hogy mi ez a honositás (reg.adó?). Ha most ez az auto itt ca. 3000,- € akkor mennyivel lesz az nálatok több? Vagy hány % raknak rá, és miért?
--- Idézet vége ---


Szinte semennyivel :) ... 30 éves vagy annál idősebb , ún. muzeális autóra (amihez jó állapot is kell , de ez az autó ezt tutira teljesítené) 2006. január 1.-től NINCS regisztrációs adó . Tehát csak a forgalomba helyezés szokásos költségeit (műszaki vizsga díja , rendszám , forgalmi engedély stb) kell kifizetni , ami durva becsléssel olyan 100 ezer forint körül van .

------------------------------

A regisztrációs adó amúgy egy olyan közteher , amelyet minden , Magyarországon első alkalommal forgalomba helyezett autó után meg kell fizetni - legyen az új , vagy használt . Az adó összege az adott autó környezetvédelmi besorolásától (Euro 3-nál rosszabb , Euro 3 , Euro 3-nál jobb - asszem ez a három kategória van) , illetve a hengerűrtartalmától függ , és adott esetben több millió forint is lehet .

Palaczk:

--- Idézetet írta: "Misi" ---Ez nagyon szép darab, és ugyan valamivel több, mint az általam belinkelt darab, de szerintem sokkal jobb vétel.
A gond, csak az, hogy mire ezt honosítod, még egy vagyont ráköltesz....
--- Idézet vége ---


A fehér kocsi felújított , újrafényezett . Az állapota biztosan nem eredeti , ez a képeken is felismerhető . De az ára ezzel együtt is igen kedvező - ez tény . A kék kocsi ára nem kedvező , de nem is sok - rendben van , szinten van , reális . Valamennyit nyilván engednek is belőle , és bő 2000 euro ezért az autóért teljesen OK .

Trotter66:
Számomra a Ronin által belinkelt német eredetű vitte el a pálmát. Kíváncsi lennék, hogy a motorját is felújították-e vagy sem....
Kb. 1 millába megállna, tokkal vonóval sztem.

Palaczk:

--- Idézetet írta: "Trotter66" ---Számomra a Ronin által belinkelt német eredetű vitte el a pálmát. Kíváncsi lennék, hogy a motorját is felújították-e vagy sem....
Kb. 1 millába megállna, tokkal vonóval sztem.
--- Idézet vége ---


Hát annyiba biztos , és akkor ez még nagyon bőven van számolva . Szerintem 900-ba is bele lehetne férni , sőt alku esetén (amire nyilván van lehetőség) még kevesebbe is  :)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése