Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3758013 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11220 Dátum: 2016.06.14 15:03:03 »
A lambdaszondás cikk szervize Érden van, a ToyoTeam Bp-en... esetleg az ország más pontjain (esetleg dél-alföld, szeged, stb.) vannak ilyesmivel foglalkozó vállalkozások, tud-e valamelyikőtök. Gondolom, ha a szomszédos autóvillamosságiba bemegyek ezzel a próóóblémával elhajt, mint a magzatot.
Márkaszervizek esetleg vagy azok is csak cserélgetnek mindent mindennel (kb. ez jött át az előző hsz-ekből)
Budapesten és Pest megyében van akkora autó koncentráció ami miatt itt megéri specializált szervízeket fenntartani. Gondolok itt olyanokra mint a Novoth Tibi, Deltamark, ToyoTeam, Nyíri dízel, Vöröskő utcai VW szentély és hasonlók. Ráadásul vidéken nem csak a kocsik mennyisége kevesebb területileg nézve, de a vásárlóparitás is.
Ha 400 km-t autózol egy diagnosztika miatt, az is csak mondjuk 32 liter benzin. 400 forintos literáron se több, mint 12500 forint. Egy diagnosztika nélkül, feleslegesen cserélt alkatrész ára ennél sokkal magasabb. Ha az autó nem mozdíthatatlan, akkor célszerűbb biztosra menni.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11221 Dátum: 2016.06.14 15:14:15 »
a többség hülyének nézne, hogy akkor mégis mire fizettem ennyit?!
Ez itt a környéken konkrétan így van. Nem értik minek járok el Pilisvörösvárra a Toyotával és BP-re a Vöröskő utcába a Passattal. Mikor annyi jó és olcsó mester van helyben. Volt már szerencsém. Már az olcsó se volt igaz. Számla, munkalap, garnciavállalás a munkára az scifi. Minőséget meg.... ááá, hagyjuk.

Azt gondolom, ezzel ellentétben, hogy a mai modern autók (és már a T22 ráncfelvarrott is EZ a kategória) egyre inkább a pontos és alapos elektronikai diagnosztikát igénylik, és a hibakeresés egyre nagyobb szerepet fog kapni a jövőben is. Alapeszköz lesz rövidesen a szervizekben az oszcilloszkóp (igaz, tudni kell használni), mert enélkül meg lesz lőve a szerelő...
Ne mondj ilyen brutálisan korhatáros nyomdafestéket nem tűrő kijelentéseket, mert végigver a SzerelőSzagszervezet teljes szagsága. Akarom mondani tagsága. :D
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.14 15:17:09 írta Silent »

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11222 Dátum: 2016.06.14 15:42:25 »
Hi!

Egyetértek az előttem szólókkal...sajnos sok a hiányosság a szervizek felkészültségében!
"CSAK" annyit tennék hozzá, hogy olyan szervíz is van lehet, amely ilyen esetben pluszban hozzászámol a javításhoz MÉG 20...60000 Ft alkatrészköltséget "csak úgy".
Szóval az is NAGY SZÓ, hogy megtalálták a hibát, és ugyanilyen NAGY SZÓ, hogy becsületesen megmondták, hogy mi volt a gond ÉS "CSAK" a korrekt munkadíjat számolták fel!

Tehát mindenképpen megéri!  :otlet: :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

bandyta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11223 Dátum: 2016.06.14 19:02:26 »
Ez nem a felkészültség hiánya ... márkaszerviznél jutalék van a beépített alkatrészek után. Nyilván ők is pénzből élnek. Más kérdés, hogy azt a barátnőm is meg tudná csinálni, hogy kicserél mindent, aztán majd megjavul. Végső soron vehetnél új autót is. Pl. mennyivel egyszerűbb p0420 után eladni 4 szondát meg egy új katalizátort, mint dolgozni 8 órát. Előbbi van vagy 400e, utóbbi meg mondjuk 100e. Ráadásul mint írták egy hibakód nem csak annyit jelent, hogy cseréld ki ezt meg azt. Rendszerben kell gondolkodni, amit meg senki nem fizet meg a szerelőnek. Pl. a p0420 hibához nem árt ha tudod, hogy működik egy elektróda, mit csinál a katalizátor (mi az az oxidáció, redukció stb.), esetleg képben vagy méréstechnikával, tudod mi az az alapjel, referencia jel, ebből hogy képez különbséget a motorvezérlő és mihez hasonlítja. Lehet, hogy máshol más a tapasztalat, de sajnos Szegeden ez van, pedig már megjártam több szervizt is. Mikor már ezt meguntam elmentem egy márkaszervizbe, gondoltam ők majd tudják mi van, elvégre márkaszerviz, csomó gyári leírásuk van, útmutató stb, aztán mégse.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11224 Dátum: 2016.06.14 21:04:45 »
Sziasztok jól mondjátok sok helyen csak alkatrészeket cserélnek de a hiba okára nem figyelnek.
A rendszerbe gondolkodáshoz tapasztalat kell és hosszú évek. A fiatal szerelők még nincsenek toppon mert nincs nekik tapasztalatuk főleg ha márkafüggetlen a szerviz. Az idősebbek akiknél már megvan a tapasztalat ott meg már a fejlődéssel való lépéstartás a gond .
Szóval nem egyszerű a hazai szervizhelyzet.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11225 Dátum: 2016.06.15 20:45:01 »
Sziasztok! SOS segítség kellene! Multkoriba említettem, hogy nem megy az ablakmosó szivattyúm! Hátulra viszi, előre nem. Utolag mint kiderült egy szivattyúról megy a kettő. Toyota szervizben azt mondtak eljut az áram a szivattyuig de az nem reagál,tehat szar:) Kaptam 32e alkatrész plusz max 15 ezres szerelési költséget. Természetesen nem éltem vele. Egyik ismerősöm, kiszerelte megnéztük árammal ellátva a szivattyú tökéletesen megy! Az autó mindezt egy akksicsere után produkálta, előtte teljesen jó volt! Villamos szerelő szerint tanitani kellene(kiégett biztosítékot nem találtunk).Sajnos a szaki több időt nem tudott rászánni, mert elutazik, és sajnos én is a köv. hét hétfőn, méghozzá külföldre, ezért lenne jo vmit kezdeni....Felteszem azt a kérdést is, így vigyük az autót hivatalos márkaszervizbe???

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11226 Dátum: 2016.06.15 23:11:52 »
Sziasztok! SOS segítség kellene! Multkoriba említettem, hogy nem megy az ablakmosó szivattyúm! Hátulra viszi, előre nem. Utolag mint kiderült egy szivattyúról megy a kettő. Toyota szervizben azt mondtak eljut az áram a szivattyuig de az nem reagál,tehat szar:) Kaptam 32e alkatrész plusz max 15 ezres szerelési költséget. Természetesen nem éltem vele. Egyik ismerősöm, kiszerelte megnéztük árammal ellátva a szivattyú tökéletesen megy! Az autó mindezt egy akksicsere után produkálta, előtte teljesen jó volt! Villamos szerelő szerint tanitani kellene(kiégett biztosítékot nem találtunk).Sajnos a szaki több időt nem tudott rászánni, mert elutazik, és sajnos én is a köv. hét hétfőn, méghozzá külföldre, ezért lenne jo vmit kezdeni....Felteszem azt a kérdést is, így vigyük az autót hivatalos márkaszervizbe???

Ha ugyanarról a szivattyúról ez egyik üvegedet tudod locsolni, a másikat nem akkor az ablakmosó tömlőt kéne megvizslatni, nem-e dugulása van. Sűrített levegő, kötöződrót és egy kis szerencse.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Lasi1984

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11227 Dátum: 2016.06.17 18:03:17 »
Sziasztok.lenne egy olyan problémám h. Check engine lámpa vilagit.kiolvastattam hibakod szivovezérműtengely pozicio hiba.érdekes mert most lett cserélve a vezérlés mindenestől.vezérkerekek lánc feszitő csuszkák.biztos h. Nem lett elrakva mert az auto szerelőn kivül még 3 man láttuk h. Minden jelen van.jelado lenne?köszi

Lasi1984

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11228 Dátum: 2016.06.18 00:46:01 »
Még annyit az előző hsz-hoz hogy vvti olajvezérlő szelepe egy bontott corolláé.erre gondoltam vagy a vezérmű jeladora?valaki segitsen pls mert felújittatam az egész motort plussz egy csomo mindent benne van vagy fél millioban és még mindig nem jo.már a türelmem végét járja.amugy plusz poén hogy menet közben semmiféle abnormális dolgot nem csinál.köszi

ToyoMomo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11229 Dátum: 2016.06.18 21:38:10 »
Hello, :helpsmilie:
pár hónapja irtam már,hogy teljesítmény gondok vannak az avensisemnél (2.0 VVTi 2004es) , jártam már a ToyoTeam Garage-nál is.Sajnos nemsikerült rájönni a hibára,ajánlották hogy probáljam ki a tisztitó adalékokat,amiket be is szereztem a Toyotánál még BPn,az egyik egy üzemanyagrendszer tisztitó a másik pedig katalizátor tisztitó volt. Már mindkettőt elhasználtam. Viszont a motorteljesitmény állapota semmit sem javult  :cry:
Továbbra is minden sebességben, többnyire hideg motornál(viszont rosszabb esetekbe meleg motornál is!) nagyjábol 3500-4000es fordulatig ugy szaggat-rángat, mintha nemkapna benzint,vagy vmiféle dugulása lenne. Laptopos megfigyeléskor és mérésekkor nemmutatott semmilyen eltérést/hibát,ugyanúgy mai napig semmit nemjelez az autó kijelzője se  :cry:
Német fórumokon is probáltam találni vmi megoldást,de ott is csak hasonló panaszokról olvastam -ami úgy néz ki széria hiba lehet -viszont megoldást ott sem találtam a problémára.  :?:
Esetleg valaki ????

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11230 Dátum: 2016.06.18 22:00:36 »
Én egyik népítéletben olvastam, hogy ilyen gondot a légtömegmérő cseréjével oldották meg. Ott sem volt hibajel.
Próbáljatok erre is ránézni, hátha...

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11231 Dátum: 2016.06.19 12:04:45 »
Hello, :helpsmilie:
pár hónapja irtam már,hogy teljesítmény gondok vannak az avensisemnél (2.0 VVTi 2004es) , jártam már a ToyoTeam Garage-nál is.Sajnos nemsikerült rájönni a hibára,ajánlották hogy probáljam ki a tisztitó adalékokat,amiket be is szereztem a Toyotánál még BPn,az egyik egy üzemanyagrendszer tisztitó a másik pedig katalizátor tisztitó volt. Már mindkettőt elhasználtam. Viszont a motorteljesitmény állapota semmit sem javult  :cry:
Továbbra is minden sebességben, többnyire hideg motornál(viszont rosszabb esetekbe meleg motornál is!) nagyjábol 3500-4000es fordulatig ugy szaggat-rángat, mintha nemkapna benzint,vagy vmiféle dugulása lenne. Laptopos megfigyeléskor és mérésekkor nemmutatott semmilyen eltérést/hibát,ugyanúgy mai napig semmit nemjelez az autó kijelzője se  :cry:
Német fórumokon is probáltam találni vmi megoldást,de ott is csak hasonló panaszokról olvastam -ami úgy néz ki széria hiba lehet -viszont megoldást ott sem találtam a problémára.  :?:
Esetleg valaki ????

Nem tudom, miken vagytok túl, de ezeken van EGR-szelep is.....ki van takarítva? Másik, ami gyengeséget (de rángatást talán nem) okoz, hogy a szivótorok, szelepek környéke tele van korommal (közvetlen befecskendezés és EGR együttes átka). Ezt alapvetően hengerfej levétellel lehet orvosolni, de van már a kínálatban olyan tisztító cucc, amit a motorral meg kell etetni, de nem az üzemanyag rendszeren keresztül (aki közvetlen befecskendezésű motornál ettől várja a szívótorok tisztulását, az addig kell éljen, mint a teknősbéka), hanem a szívócsőbe kell befújni, miközben jár a motor. Nagyon óvatosan kell bánni vele, mert ezzel a szerrel "működik" a motor, vagyis rohadtul felpöröghet gázadás nélkül is, ha túl sokat nyomsz be egyszerre. Valószínű, hogy ez sem olyan hatékony, mint a hengerfej levételes tisztítás, de ha változást tapasztalsz a kezelés után, akkor lehet gyanakodni.
További vizsgálni való a tüzelőanyag nyomása a közös csatornában, amit szerintem a diagnosztika meg tud mutatni, de én még a lambda-szondákat sem zárnám ki.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11232 Dátum: 2016.06.19 15:31:38 »
Hello, :helpsmilie:
pár hónapja irtam már,hogy teljesítmény gondok vannak az avensisemnél (2.0 VVTi 2004es) , jártam már a ToyoTeam Garage-nál is.Sajnos nemsikerült rájönni a hibára,ajánlották hogy probáljam ki a tisztitó adalékokat,amiket be is szereztem a Toyotánál még BPn,az egyik egy üzemanyagrendszer tisztitó a másik pedig katalizátor tisztitó volt. Már mindkettőt elhasználtam. Viszont a motorteljesitmény állapota semmit sem javult  :cry:
Továbbra is minden sebességben, többnyire hideg motornál(viszont rosszabb esetekbe meleg motornál is!) nagyjábol 3500-4000es fordulatig ugy szaggat-rángat, mintha nemkapna benzint,vagy vmiféle dugulása lenne. Laptopos megfigyeléskor és mérésekkor nemmutatott semmilyen eltérést/hibát,ugyanúgy mai napig semmit nemjelez az autó kijelzője se  :cry:
Német fórumokon is probáltam találni vmi megoldást,de ott is csak hasonló panaszokról olvastam -ami úgy néz ki széria hiba lehet -viszont megoldást ott sem találtam a problémára.  :?:
Esetleg valaki ????
Én a trafók körül is szétnéznék. Annak idején volt, hogy az új trafóval gyengébbnek éreztem a motort, mint a régivel, csak az újjal már nem volt szaggatott a motor járása. Így utólag visszagondolva, lehet, hogy érdemes gyári trafókra cserélni, még ha háromszoros is az ár... :hmmmm:
Az adalékoktól várni az autó megjavulását, olyan botorság, amin minden autós (köztük én is) átesik. Ebből élnek az adalékforgalmazók. Az adalékok inkább megelőzésre valók, mint javításra.

ToyoMomo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11233 Dátum: 2016.06.19 21:58:24 »
Köszi a segítséget! Tudna esetleg valaki képet feltölteni ill. küldeni arról,hogy hol is találom a T25 2.0VVT-i 2004es motornál az EGR-t ill. a fojtószelepházat?
Neten nemtaláltam sehol csakis dieselesre,ami gondolom nemolyan.  :hmmmm:
Előre is köszi!  ::)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11234 Dátum: 2016.06.19 22:00:25 »
szerintem a 2.0 benyás nem vvti...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки