Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1255064 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6690 Dátum: 2011.03.09 15:19:47 »
Jól számolom, hogy ez kevesebb mint itthon...?

Igen! Egy itt dolgozó pedig megvehet a havi nettójából 1000-1500 liter 95-ös benzint.(Burgenland)Ez is a valósághoz tartozik.A bécsi kerestek meg még durvábbak! Sima átlagos szakmunkás-alkalmazottról értem,legális munkavállalással,adózással és tb-vel!
Lassan fél Sopron kint vásárol, még akkor is megéri nekik, ha nem kint keresnek €-ban.Sajnos ide jutottunk.
Ruházati cikkeket már évek óta a Shopping-City: C+A-ban veszek: olcsóbb, méretre mindig 100% és a választék....! :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6691 Dátum: 2011.03.09 15:52:19 »
ha a nyugati határszélen laknék már csak qrvázni járnék haza.. :winkiss:
viccen kívül, pest is egy nulla, kelet MO meg egy csapda gyakorlatilag.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6692 Dátum: 2011.03.09 16:02:42 »
Függőség=gyengeség
Nem kívánom neked, hogy olyan helyzetbe kerülj, amikor revideálod ezt az álláspontodat  :flowers:
Palaczk! Nem a levegőbe beszélek! Tudom, hogy vannak nekem is függőségeim. Azért írtam, mert a mai társadalmunk hajlamos erre azt mondani, hogy ez természetes. De nem az. És az ember, köztük én is, csak akkor indul el ezeket megváltoztatni, ha rádöbben, hogy ez nem természetes ÉS LEHET MÁSKÉPP.
Nekem is vannak függőségeim, de amikor erre rájöttem elkezdtem ezeket sorban felszámolni, ami hosszú folyamat. Talán sokan ezért nem kezdik el. De nem az számít, hogy hol tartasz, hanem, hogy merre haladsz. teszel-e ellene lépéseket.
Én egy betegség kapcsán, ami szintén függőségből eredt, gyógyszert szedtem 4 évig. Amint a gógyszert csökkentettem, szó szerint remegni kezdtem, a pulzusom felszaladt, és tetániás görcsöt kaptam. Ennek ellenére egyszer úgy döntöttem leteszem. 3 hónapig volt halálfélelmem nem mertem kimenni az utcára. De túl lettem rajta. és azóta azt a függőséget is letettem, ami ide vezetett. És még mindig van más.
Maximális respect, hogy ezeket végigcsináltad  :yes: ... De, ahogy te is mondod, vannak fázisok az ember életében. És gyakran kell valami pótszer-jellegű segítség ahhoz, hogy az ember mondjuk végig tudja csinálni a szabadulást egy másik függőségből. Aztán majd leépíthető az is. Csak szépen sorjában. Mindent egyszerre azért nem mindig jön össze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6693 Dátum: 2011.03.09 16:04:31 »
B.s. esetében a függőségtől való megszabadulás nem azt jelenti, hogy ül az ágya szélén, nézi a frkát és azt modja: de jó lenne szexelni, de hát én nem vagyok függő...
Wazz, 10 pont  [rohog] [rohog] [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6694 Dátum: 2011.03.09 16:06:21 »
Jól számolom, hogy ez kevesebb mint itthon...?
Jó reggelt  :D ... A legtöbb ilyen cucc olcsóbb Ausztriában, mint nálunk. Németországban is olcsóbb. Romániában is (mondjuk ez talán kevésbé meglepő, ők kevesebbet is keresnek, mint mi). A többiről nem tudok nyilatkozni...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6695 Dátum: 2011.03.09 16:58:38 »
A kocsiba dohanyzas szerintem is gaz, mert balesetveszelyes is, igenytelen is (a kocsit leeli teljesen)...
Nem éli le, ha odafigyelsz pár dologra. Ex-barátném 9 éven át dohányzott a Volvojában rendszeresen... Semmi baja nem lett tőle az autónak, nem színeződtek el a kárpitok vagy ilyesmi, még csak büdös sem lett (mármint maradandóan). Annyi volt a nagy titok, hogy dohányzás közben, és még mondjuk fél percig utána is legalább részben lehúzva kellett tartani vmelyik ablakot, hogy a füst nagy része kimenjen; és rendszeresen üríteni kellett a hamutartót. De tényleg ennyi; ő még csak illatosítót sem használt, mégsem volt a kocsi büdös.

Az persze nyilván más, ha valaki láncdohányzik az autóban - pláne, ha felhúzott ablakok mellett teszi és utána sem szellőztet, és PLÁNE, ha a hamutartó feszt tele van csikkekkel. Na, ATTÓL lesz igazán, tartósan, gusztustalanul büdös a kocsi  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6696 Dátum: 2011.03.09 17:05:29 »
2, Barki lehet hajlektalan, szerencsetlen emberek, nem kellene oket azert ugy tekinteni, mint hulladek emberek...
Így van. Én egy hajléktalant ismerek személyesen... Néhány éve még Pécs egyik menő üzletembere volt. Aztán a párkapcsolati problémák, az ebből fakadó alkoholizmus, az ebből fakadó még nagyobb párkapcsolati problémák, az ebből fakadó még nagyobb alkoholizmus stb stb olyan szinten padlóra vágták az embert, hogy volt, hogy az egyik előző munkahelyem alagsorában csináltunk neki egy vackot, hogy ott alhassa ki a részegségét, ne fagyjon meg kint az utcán. Közben néha maga alá is csurrantott, kész élmény volt feltakarítani. És mindezt végső soron azért, mert zátonyra futott a kapcsolata egy nővel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6697 Dátum: 2011.03.09 17:10:18 »
Az, hogy Te nem erzed meg es nem zavar ha 10 meteres kornyezetedben dohanyoznak az azert van, mert a szuleid bagoztak.
:hmmmm: ... az én szüleim nem bagóztak/bagóznak, de engem mégsem zavar, ha dohányoznak a közvetlen közelemben. Azokban az időszakokban sem, amikor épp nem dohányzom (ezek gyakran több hónaposak). Ez valszeg inkább egyéni érzékenység kérdése lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6698 Dátum: 2011.03.09 17:11:32 »
Banyek... visszaeso kocadohanyos vagy  ;) :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6699 Dátum: 2011.03.09 17:14:00 »
A szorakozo helyeken egyutt bulizok sok versenysportolo haverral, megsem sir egyik sem, hogy zavarja a fust. Mert igazabol nem zavarja, illetve tudasul veszi azt, hogy a bulizas ezzel jar. Nem kell bulizni akkor a kocsmakban, ha annyira kellemetlen a dolog.

Amugy sznobsagnak tekintem, mikor valaki ennyire hatarozottan elhatarolodik meg a szorakozo helyeken vagy a kethelyisegekben torteno dohanyzastol. A legtobb nem-dohanyost nem zavarja szerintem, csak jo megjatszani magunkat, meg fokozni a hangulatot.
Hát ez azért erős túlzás... Az a két jóbarátom, akivel a legtöbbször járunk el iddogálni, dohányzik; én szintén; mégis nem ritkán azért fagyoskodunk inkább télen is a szabad ég alatt, mert egy-egy kocsmás este után olyan irtózat büdös tud lenni az ember a bagófüsttől, hogy az nem emberi. Na, ha ez MINKET ennyire tud zavarni, akkor teljesen megértem, ha sok nem dohányos inkább be sem megy ezekre a helyekre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6700 Dátum: 2011.03.09 17:15:19 »
sok olyan haverom, volt évfolyamtársam van akik az érteségi , vizsgaidöszak idején szoktak rá a dohányzásra, mondván h stressz stb..... és ez nyugtat.
de ismerem öket, pont ugy telibeszarták  anno a vizsgákat mint én :)
viszont azota is szivják, nem birták lerakni :no:, de nem is akarják
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6701 Dátum: 2011.03.09 17:15:57 »
Banyek... visszaeso kocadohanyos vagy  ;) :flowers:
Így van  :yes: ... Életemnek most élem a 3. olyan korszakát, amikor jelentősebb mennyiségű (értsd: legalább napi 5-6 szál) cigit szívok, de ezt leszámítva is változó intenzitású a dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6702 Dátum: 2011.03.09 17:18:35 »
Palaczk, hogy tudod ezt így kezelni? Ez tök jó! Én ha szívom, akkor napi 1doboz, ha nemszívom, akkor akár fél évig egy szál se.
Kint nem szívom, de azzal nyugtatom magam, hogy még 5hónap és lehet kedvemre füstölni.
Ha iszok is, akkor pl egy szombati napon két dobozt elszívok :no:
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6703 Dátum: 2011.03.09 17:23:26 »
B.S.-nek a labiscsaklnak címzett személyeskedő, sértő hangvételű hsz-át, és labiscsakl erre adott válaszát, továbbá két, ezekre válaszként született hsz-t töröltem. Sajnálom, hogy nem vettem észre korábban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6704 Dátum: 2011.03.09 17:25:44 »
Palaczk, hogy tudod ezt így kezelni? Ez tök jó! Én ha szívom, akkor napi 1doboz, ha nemszívom, akkor akár fél évig egy szál se.
Kint nem szívom, de azzal nyugtatom magam, hogy még 5hónap és lehet kedvemre füstölni.
Ha iszok is, akkor pl egy szombati napon két dobozt elszívok :no:
Nemtom. Ezt senki nem érti  :lol: ... Én magam sem. Van, hogy annyira kívánom a cigit, hogy egy nap elszívok akár 14-15 szálat is; és van, hogy egész nap rá sem gyújtok. Olyan is van, hogy akár hetekig nem gyújtok rá, és amikor mégis, akkor is csak 1-2 szálra naponta. Olyankor nem is szoktam venni. Aztán néha "rám jön", és egy darabig megint sűrűbben füstölök. Totál random.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )