Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1250265 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5505 Dátum: 2010.06.26 04:25:32 »
KEJ-el megyunk :)
Talaltam "feleseget", jon ki velem. :clap:
Motor tema pihen...
Gabe, valamikor osszefutunk? Mikor ersz ra? Szerda de. megyek szansajnszitibe ::)
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5506 Dátum: 2010.06.26 19:51:25 »
Szerda d.e. jó lehet. Hétfő Kkhalas, kedd Szexárd, szerda Szeged...Feleségről infók priviben?  :whistling:
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5507 Dátum: 2010.06.26 19:53:30 »
Feleségről infók priviben?  :whistling:
Nem felesleg, mit akarsz?  :clap:

megy a privat ::)
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5508 Dátum: 2010.06.26 21:07:29 »
Rám pedig ez vár július 7.-e magasságában - Szutyival!  :sorcerer: :ph34r: :yawn:
:eek: Egeszsegedre  :flowers: Nem semmi lesz megtenni ezt (mennyi is) ~110 utazoval?
Országúton inkább 100, a fogyasztásra tekintettel :) ... Pályán 110. Óra szerint. Mindez valós 90-et ill. 100-at jelent  :whistling: ... Hát, tekintettel arra hogy a teljes távból csak kb. 400 km az autópálya, én úgy számolok, hogy cirka 14 óra lesz ez a 930 km, megállókkal együtt. Tízkor elindulok és éjfélkor odaérek, körülbelül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5510 Dátum: 2010.06.27 00:02:47 »
Nem is emlékszem, mikor ittam utoljára kólát. Pedig régebben, ha nem is sűrűn, de ittam rendszeresen. Nem hiányzik  :)

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5511 Dátum: 2010.06.27 11:29:25 »
Dolgoztam ott, pici adalék.
A víz, az tisztított, fertőtlenített kútvíz, melyből azonban ioncserével a kálcium iont eltávolítják.
Ezáltal egy elekrtolitban szegényített víz jön létre, melynek fogyasztásától szomjasabb leszel!
A foszforsav az az érzékelésünk becsapására szolgál. Idehaza, Mo-on extrém sokat tesznek belőle, mert a magyar közíz(le)lés a "szódásabb" ízhatást preferálja. (Romániában, Ausztriában nem ilyen "erős" ízű a kóla.)
Viszont adott mennyiségű vízben, adott hőfokon (6'C) csak adott mennyiségű széndioxid elnyeletése lehetséges (a szódavíz vagyis a szénsav készítéshez), az a feletti rész egyszerűen nem oldódik be, gáz marad.
A foszforsav viszont becsapja az érzékeinket és erősebbnek, szódásabbnak érezzük a terméket, mint amilyen valójában.
A foszforsav színtelen szagtalan, íztelen anyag, így erre kiválóan alkalmas, mivel nem módosítja az ízhatást.
(Gyümölcsös jellegű italokban citromsavat használnak az efféle ízfokozásra.)
Ami a szervezet sav-bázis egyensúlyát illeti, vannak a természetben úgynevezett puffer anyagok, melyek egy adott paraméter hellyel-közzel konstans értéken tartására szolgálnak, illetve arra kiválóak. Persze, nem a végletekig.
Kémhatás, azaz pH megtartására szolgáló anyag a kálcium. Mind a savakat, mind a lúgokat képes megkötni.
A szervezetben főként a csontokban fordul elő.
Savas vagy savasító ételek fogyasztásakor (tehát nem csak a kóla), például fehérje emésztésekor a szervezet úgy igyekszik kompenzálni, hogy kivonja a kálciumot a raktárakból (csontokból), hogy redukálja a folyamatot.
Ezzel ki is alakul a csontritkulás, de ráadásul a megkötött sav a kálciummal sót képez, ami viszont lerakódik az érfalon, így még egy kis érelmeszesedés is kinéz, szóval
tessék lúgosító ételeket IS fogyasztani!
Tehát, nem arról van szó, hogy nem lehet enni-inni dolgokat, hanem arról, hogy ésszel kéne.
Már, ha sokáig és valamelyest egészségesen szeretnénk mindezt véghezvinni.

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5512 Dátum: 2010.06.27 11:36:52 »
Nem is emlékszem, mikor ittam utoljára kólát. Pedig régebben, ha nem is sűrűn, de ittam rendszeresen. Nem hiányzik  :)

Én régen rengeteget :ph34r: aztán leálltunk, kólaelvonó :devil:

Most mondjuk hetente/ egy 2literes flaska elfogy, de ketten isszuk, mondjuk asszony estefelé már nem, mert nem tud aludni, nekem ilyen problémám nincs :D

Amúgy a cukros kólát sose tudtam meginni, csak szomjasabb lettem tőle, úgyhogy aszpartamra fel :surrender: :wacko:

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5513 Dátum: 2010.06.27 13:46:30 »
Egy horror elolvasni ezeket a táplálkozástudományi esszéket! :no:

Ezek után már gondolni sem merek arra,hogy mi történik egy "vörös-bika"energiaital elfogyasztásakor? :wub:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5514 Dátum: 2010.06.27 15:03:26 »
Nem is emlékszem, mikor ittam utoljára kólát. Pedig régebben, ha nem is sűrűn, de ittam rendszeresen. Nem hiányzik  :)

Én régen rengeteget :ph34r: aztán leálltunk, kólaelvonó :devil:

Most mondjuk hetente/ egy 2literes flaska elfogy, de ketten isszuk, mondjuk asszony estefelé már nem, mert nem tud aludni, nekem ilyen problémám nincs :D

Amúgy a cukros kólát sose tudtam meginni, csak szomjasabb lettem tőle, úgyhogy aszpartamra fel :surrender: :wacko:
18-20 éves korom körül a napi egy liter kóla fixen lecsúszott  ::) ... Azóta is szeretem, márcsak azért is, mert én a kávét nem bírom, így élénkítőként (is) iszom a kólát. Otthon nem szoktam, de melóhelyen és/vagy hosszabb távú vezetés közben majdnem mindig. Mondjuk hogy megiszom átlagban napi fél litert. És csakis a cukrosat, az anélkülinek (szerintem!) okádék az íze, az összesnek, legyen az Max, Light, akármi  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5515 Dátum: 2010.06.27 16:05:24 »
Egy horror elolvasni ezeket a táplálkozástudományi esszéket! :no:

Ezek után már gondolni sem merek arra,hogy mi történik egy "vörös-bika"energiaital elfogyasztásakor? :wub:
De csak azért mert nem jutottál el az utolsó előtti mondatig. :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5516 Dátum: 2010.06.27 16:07:16 »
Hát igen. Igazából mindent ki lehetne egyensúlyozni, kompenzálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5517 Dátum: 2010.06.27 16:15:33 »
tessék lúgosító ételeket IS fogyasztani!
Egyszer átlapoztam egy ilyen könyvet a savas-lúgos táplálkozásról....sajnos a könyv tartalma egy mondatban összefoglalható: Minden, ami finom és vagy amitől jól laksz az savas kaja, minden ami nem finom és vagy nem laksz jól az lúgos kaja.
 :cool2:

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5518 Dátum: 2010.06.27 16:17:19 »
18-20 éves korom körül a napi egy liter kóla fixen lecsúszott  ::) ... Azóta is szeretem, márcsak azért is, mert én a kávét nem bírom, így élénkítőként (is) iszom a kólát. Otthon nem szoktam, de melóhelyen és/vagy hosszabb távú vezetés közben majdnem mindig. Mondjuk hogy megiszom átlagban napi fél litert. És csakis a cukrosat, az anélkülinek (szerintem!) okádék az íze, az összesnek, legyen az Max, Light, akármi  :nonono:
Mindig is a Cocát szerettem jobban (ma is), de már nem bírom meginni, mert azonnal kijön tőle a savam a torkomon. :(
Manapság a Pepsi Max a nyerő nálam.
Egyébként megfigyeltem, hogy a környező országokban, Ausztriától Romániáig körbe, mindenhol lehet kapni az összes "A" kategóriás üdítő édesítős (light) változatát is.
Tehát  cola, cherry, fanták, kinley-ek. A konkurenciáét is, a Schweps-eket.
Csak nálunk nem. Ebből akár még egy összeesküvés elméletet is kerekíthetnék ...

rezol

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #5519 Dátum: 2010.06.27 16:18:21 »
tessék lúgosító ételeket IS fogyasztani!
Egyszer átlapoztam egy ilyen könyvet a savas-lúgos táplálkozásról....sajnos a könyv tartalma egy mondatban összefoglalható: Minden, ami finom és vagy amitől jól laksz az savas kaja, minden ami nem finom és vagy nem laksz jól az lúgos kaja.
 :cool2:
Te dolgod, te tested ...  :wacko: