Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2306814 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1545 Dátum: 2009.06.28 19:20:28 »
a 4 zz-fe motornál 2002-2004 gyátás corolla sedam biztosra tudja-e valaki,hogy van-e benne üzemanyagszűrő.
A legújabb "maintenance schedule" (www.toyota-tech.eu) szerint 80.000 km-nél ajánlott a szűrőt cserélni. Lehet kapni amúgy ilyet Japanparts-ba pár ezerért, a gyári és a Mann vagy Bosch kegyetlen drága, >10.000 pénz.

Amúgy eléggé nagy szopás kicserélni: a hátsó ülés csavarjait ki kell szedni, majd "feltépni" a kárpitot, majd az üléssor alatt nekiállni kibontani a benzinszivíttyút. Ha ez megvan, akkor szét kell teljesen szedni, mert a magjában (közepén) van a cucc. Közben el kell szorítani a csöveket, hogy ne follyon a fuel... Olyan mint egy szívátültetés... :D

Szerintem jó lesz nekem 160.000-ig az a szűrű...
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.28 19:22:30 írta barna.czukor »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1546 Dátum: 2009.06.28 23:02:59 »
A legújabb "maintenance schedule" (www.toyota-tech.eu) szerint 80.000 km-nél ajánlott a szűrőt cserélni. Lehet kapni amúgy ilyet Japanparts-ba pár ezerért, a gyári és a Mann vagy Bosch kegyetlen drága, >10.000 pénz.

Amúgy eléggé nagy szopás kicserélni: a hátsó ülés csavarjait ki kell szedni, majd "feltépni" a kárpitot, majd az üléssor alatt nekiállni kibontani a benzinszivíttyút. Ha ez megvan, akkor szét kell teljesen szedni, mert a magjában (közepén) van a cucc. Közben el kell szorítani a csöveket, hogy ne follyon a fuel... Olyan mint egy szívátültetés... :D

Szerintem jó lesz nekem 160.000-ig az a szűrű...
Ezt hívják a gyári előírások rugalmas értelmezésének  ;) ... Olajat gyakrabban cserélsz (mert azt könnyű, sőt élvezetes megcsinálni), szűrőt meg ritkábban (mert azt nehéz megcsinálni)  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1547 Dátum: 2009.06.29 02:20:48 »
Ezt hívják a gyári előírások rugalmas értelmezésének  ;) ...
Milyen finoman fogalmaztál... :D

Olajat gyakrabban cserélsz (mert azt könnyű, sőt élvezetes megcsinálni), szűrőt meg ritkábban (mert azt nehéz megcsinálni)  :)
Kételkedem ebben a cserében, mert eddig szóba sem került, hogy ezt bármikor kellene cserélni, azt most meg fent van a neten, hogy az új szervíz ütemezés szerint 80.000-nél cserélni kell.
És mi van azokkal a kocsikkal, amikben ennél 5x több van már, azt nem cserélték ki eddig 1x sem?!

Lehet, hogy rájöttek, hogy mégis csak kellene cserélni a szűrőt?! Persze úgy is kicserélem majd előbb-utóbb, jobb a békesség. Csak mondjuk ku.va sz.r helyen van és nagyon macerás a csere. Félek, hogy több kárt okozok a megbontással, mint hasznot.
Ebben az esetben nem vagyok biztos abban, hogy a csere kifizetődő...  :wacko:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1548 Dátum: 2009.06.29 06:51:02 »
Kételkedem ebben a cserében, mert eddig szóba sem került, hogy ezt bármikor kellene cserélni, azt most meg fent van a neten, hogy az új szervíz ütemezés szerint 80.000-nél cserélni kell.
És mi van azokkal a kocsikkal, amikben ennél 5x több van már, azt nem cserélték ki eddig 1x sem?!

Lehet, hogy rájöttek, hogy mégis csak kellene cserélni a szűrőt?! Persze úgy is kicserélem majd előbb-utóbb, jobb a békesség. Csak mondjuk ku.va sz.r helyen van és nagyon macerás a csere. Félek, hogy több kárt okozok a megbontással, mint hasznot.
Ebben az esetben nem vagyok biztos abban, hogy a csere kifizetődő...  :wacko:
Régebben is kellett cserélni, csak jellemzően 160 ezrenként.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #1549 Dátum: 2009.06.29 08:09:27 »
Afene, akkor nekem is kéne? Pont 160 ezer van az autóban... és egyébként is a nyári tali előtt lesz olajcsere.
         

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1550 Dátum: 2009.06.29 10:04:43 »
Afene, akkor nekem is kéne? Pont 160 ezer van az autóban... és egyébként is a nyári tali előtt lesz olajcsere.

Viszont a Tiédben egyszerűbb a cseréje, mert a motortérben a "tűzfalon" van

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #1551 Dátum: 2009.06.29 10:08:08 »
 :eek: Ez tuti? Nem nekem is az ülés alatt? Anno szerelőm is ezt rebesgette, vásárláskor ezért nem lett cserélve.
         

TZoli

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1552 Dátum: 2009.06.29 10:13:31 »
:eek: Ez tuti? Nem nekem is az ülés alatt? Anno szerelőm is ezt rebesgette, vásárláskor ezért nem lett cserélve.

Tuti, kb. 2 hónapja cseréltünk kuplungot ilyen béka Coriban mint neked van, ha lennt van a váltó akkor nagyon szem előtt van,(természetesen csak szűrőcseréhez ennél nem kell bontani semmit) tettünk is rá egyet, hollanderekkel csatlakozik a szűrőhöz a fém üzemanyagvezeték.
A főfékhenger alatt található körülbelül, ott keressétek.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.29 10:52:33 írta TZoli »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Szerviz
« Válasz #1553 Dátum: 2009.06.29 10:51:19 »
Köszönöm az infot! :clap:  :hug:
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1554 Dátum: 2009.06.29 12:59:44 »
Tuti, kb. 2 hónapja cseréltünk kuplungot ilyen béka Coriban mint neked van, ha lennt van a váltó akkor nagyon szem előtt van,(természetesen csak szűrőcseréhez ennél nem kell bontani semmit) tettünk is rá egyet, hollanderekkel csatlakozik a szűrőhöz a fém üzemanyagvezeték.
A főfékhenger alatt található körülbelül, ott keressétek.
Ha ott lenne, akkor én sem hezitálnék, meg szívnám a fogamat ennyire. De arra a típusú szűrőre régóta van csereintervallum megadva. Ott egyértelmű a dolog. Nálam van az, hogy most találták ki nem rég a 80.000 km-t és sz.r helyen is van. Félek, hogy többet ártok, mint használok vele... Szóval nem igazán szeretném kicserélni ha nem muszáj.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1555 Dátum: 2009.06.30 00:43:39 »
Ha ott lenne, akkor én sem hezitálnék, meg szívnám a fogamat ennyire...
De nem gondolod, hogy pont azért "találták ki" a cserét (ráadásul a korábbihoz képest feleakkora táv után), mert úgy tapasztalták, hogy szükséges? A másik: úgy írsz, mintha muszáj lenne neked magadnak kicserélni  ;) ... Esetleg megteheti helyetted egy szakember is  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1556 Dátum: 2009.06.30 00:56:26 »
De nem gondolod, hogy pont azért "találták ki" a cserét (ráadásul a korábbihoz képest feleakkora táv után), mert úgy tapasztalták, hogy szükséges?
Szerintem nem szükséges, csak jó lenne nekik egy kis plusz bevétel... Több mszervízben kérdeztem, ott azt mondták, hogy azt sem tudják hol a szűrő, mert sosem kell azt piszkálni ezeknél. Eddig egyszer nem volt gond ezzel, azt mondták. Olyat is hallottam, hogy ezekben szűrő sincs.

Most ezek után erősen gyanús nekem, hogy csak le akarnak húzni (ezzel is)... De még agyalok ezen egy kicsit, mint te az LM vs Mobil1 kérdésen. :D (Ahol végülis a Mobil fog győzni.)


A másik: úgy írsz, mintha muszáj lenne neked magadnak kicserélni  ;) ... Esetleg megteheti helyetted egy szakember is  :)
- Nem állok mostanában úgy anyagilag, hogy más csinálja helyettem. Nem vicc, most nagyon le vagyok égve. Még a 30 rudi bírság is vissza van...
- Sérülne az autószerelői büszkeségem, ha nem tudnám megcsinálni. Én vagyok a szakember.  :szemez:
- Olyan lenne, ha más szervízelné a kocsimat, mintha a nőmet is más kezelné... Csak vészükség esetén nyúlhat hozzá egy idegen a kocsihoz. Szent tárgy. Tabu. Érinthetetlen.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1557 Dátum: 2009.06.30 01:10:48 »
Nemtom, vitatkoztam itt már mással is erről az üa. szűrő-dologról (talán még b.c. Mesterrel a Carina-fórumban), de ezzel én tényleg úgy vagyok, hogy elég megnézni egy oldschool, átlátszó műanyag üa. szűrőt pár tízezer km után, hogy az ember rájöjjön: igenis elszennyeződik idővel, ergo igenis cserélni kell. Ezzel az erővel az autóban úgyszólván valamennyi cserélendő dolog csak arra szolgál, hogy bevétele legyen belőle a szervízeknek  :whistling: ...

Ami a szerelést illeti: ezek szerint neked van ilyen, szakirányú végzettséged? Az persze más dolog. Én úgy vagyok vele, hogy amiben nem vagyok biztos, hogy meg tudom csinálni, azt inkább meghagyom annak, aki ezzel foglalkozik... Persze ha valamire épp nincs lóvé, az nehéz ügy, akkor alkalmasint tényleg el kell kicsit halasztani az adott műveletet  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Szerviz
« Válasz #1558 Dátum: 2009.06.30 01:25:28 »
Nemtom, vitatkoztam itt már mással is erről az üa. szűrő-dologról (talán még b.c. Mesterrel a Carina-fórumban), de ezzel én tényleg úgy vagyok, hogy elég megnézni egy oldschool, átlátszó műanyag üa. szűrőt pár tízezer km után, hogy az ember rájöjjön: igenis elszennyeződik idővel, ergo igenis cserélni kell.
Amúgy én is úgy vagyok a dologgal, hogy csodálkoztam, hogy nincs intervallum megadva, a logika azt diktálná, hogy cseréljem ki. Most meg hirtelen adtak egy intervallumot hivatalosan visszamenőleg jópár évre. Szóval vagy nagyot hibáztak, hogy eddig nem írták elő a cserét vagy pedig most vmiért jó nekik, hogy kicseréljem... Amúgy csere lesz előbb vagy utóbb.

Ezzel az erővel az autóban úgyszólván valamennyi cserélendő dolog csak arra szolgál, hogy bevétele legyen belőle a szervízeknek  :whistling: ...
Nem csak arra szolgál nyilván, hogy bevétele legyen a szervíznek belőle, de azért azt is belekalkulálják rendesen szerintem. A gyári Toyota olaj sem véletlenül olyan drága, ott is a haszonra gyúrnak rendesen... Elképzelhető, hogy most jól jönne egy kis plusz, aztán kitalálnak pár szigorítást, hogy még azzal növeljék a bevételt. Vagy csak rosszmájú vagyok. Bár szerintem a csere szükséges, nincs örök életű szűrő.


Ami a szerelést illeti: ezek szerint neked van ilyen, szakirányú végzettséged? Az persze más dolog. Én úgy vagyok vele, hogy amiben nem vagyok biztos, hogy meg tudom csinálni, azt inkább meghagyom annak, aki ezzel foglalkozik... Persze ha valamire épp nincs lóvé, az nehéz ügy, akkor alkalmasint tényleg el kell kicsit halasztani az adott műveletet  ::)
Nincs papírom erről. Saját magam képezem folyamatosan. Jelenleg is több, mint 10 autót szervízelek folyamatosan a rokonságban, ismerősök között... Szinte minden második hétvégén van valami eksön. Ez a hobby-m. Ezzel foglalkozok már jó rég óta. Elég nagy tapasztalatra tettem szert, bár egy motorgenerált még nem vállalnék be. Bár már nagyon várom, hogy egyszer legyen egy olyan motor, amit gyakorolhatom...

A pénz nagy úr, most vár a dolog még egy kicsit. Ha lesz fölös pénzem, akkor majd kicserélem ezt a sz.rt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Szerviz
« Válasz #1559 Dátum: 2009.06.30 01:34:55 »
Nincs papírom erről. Saját magam képezem folyamatosan. Jelenleg is több, mint 10 autót szervízelek folyamatosan a rokonságban, ismerősök között... Szinte minden második hétvégén van valami eksön. Ez a hobby-m. Ezzel foglalkozok már jó rég óta. Elég nagy tapasztalatra tettem szert, bár egy motorgenerált még nem vállalnék be. Bár már nagyon várom, hogy egyszer legyen egy olyan motor, amit gyakorolhatom...

A pénz nagy úr, most vár a dolog még egy kicsit. Ha lesz fölös pénzem, akkor majd kicserélem ezt a sz.rt.
Na ja, abból nyilván nem lehet gond, ha pár ezer km-rel később lesz kicserélve. Szerelni én is szeretek amúgy, csak sajnos eléggé bexari vagyok  ::) ... Az eddigi legbonyolultabb dolog, amit szétszedtem és utána sikeresen össze is raktam, az egykori Moszkvicsom karburátora volt. Camryn az eddigi legnagyobb műveletem egy hűtő ki-beszerelés volt  :whistling: ... Nem számítva persze a donor-Camry szétszedését. De ha utána nem kell összerakni, akkor az úgy pszichésen egész más  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )