Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242668 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6285 Dátum: 2016.03.16 11:24:54 »

Na elérkezett az idő. Sajnos a drága szeretett corolla csere érett lesz. Kinézett áldozat auris touring 1.4 d4d  active trend lesz.
Kicsit félek ettől a kicsi dizelmotortól igaz hybrid et is néztem de nem ér annyi felárat.
Na vége a pörgetős, hajtós korszakomnak.
Jók ezek a motorok?  Mert az 1.6 d ről bmw nem sok jót kezdenek kottyintani.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6286 Dátum: 2016.03.16 13:30:01 »
Szia!
Én épp százezer kilométert tettem a fent említett motororral szerelt Aurisomba, semmi gondom nem volt vele, nagyon szerettem azt a jó kis gépet.
Az 1.6D BMW -ről nagyon megoszlanak a vélemények, én nem szeretnék állást foglalni úgy, ahogy mások teszik, miközben még csak nem is használtak ilyen motorral szerelt autót. Nekem bevált a Toyota motorja, nem csalódtam benne.
Fery

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6287 Dátum: 2016.03.16 13:56:48 »
Na elérkezett az idő. Sajnos a drága szeretett corolla csere érett lesz. Kinézett áldozat auris touring 1.4 d4d  active trend lesz.
Kicsit félek ettől a kicsi dizelmotortól igaz hybrid et is néztem de nem ér annyi felárat.
Na vége a pörgetős, hajtós korszakomnak.
Jók ezek a motorok?  Mert az 1.6 d ről bmw nem sok jót kezdenek kottyintani.
Ne aggódj, pörgetés nélkül is jobban fog gyorsulni , mint a Corid ;)
És szinte akármit csinálsz 5 körül fog fogyasztani :winkiss:

Betyarka

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6288 Dátum: 2016.03.17 05:38:23 »
Na ennek örülök, hogy jók a vélemények, a fogyasztásnak meg végkép.
Nagyon nagy gyorsulások nem lesznek mert úton a manó és ezért a csere. Szépen átszellemülök felelős családapává.  :D
A kereskedésbe pont az eladó azzal kezdte, hogy nunu 1.6 diesel.
Már csak felni ügybe vagyok viharba, hogy mi menne a gyöngyházfehérhez.
Enyhén csavart 5 duplaküllős tetszett az asszonynak de ez nyomozás alatt van mert csak felszereltséghez jár, külön nem.
Ezek után a Podium II fekete tetszik még neki a csiszolt de nekem valahogy furi a fekete felni fehérhez. Olyan hülyegyerektuning kinézet.
Másik lehetőség az Athena ez szolid és nekem elsőre nem tetszett lefényképezve de a kocsi alá téve a konfigurátorba ez jobban megyen egy szolid családi kombihoz.  [rohog]
Szerintem én vagyok az egyetlen, hogy úgy tervezi egy kocsi vételét, hogy jó formán csak messziről láttam, piszit belekukkantottam belülre az is hybrid volt oszt jónapot. Konkrétan csak a csomagtartóra voltam kíváncsi mennyivel nagyobb a kombi auris mint a sima.
Gondolni kell itt a sok limlomra mostmár.
Tán a corolla t is annak idelyén csak képen láttuk úgy rendeltük.
Ennyi idő alatt csak nem rontották el a toycsit.  :devil:
Furi ennyi év után az a sok elektromos biszba....z benne. Nekem még mindig annyi elég lenne, klima, felni, elektromos ablak és kész.  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.17 05:41:07 írta Betyarka »

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6289 Dátum: 2016.04.04 00:16:34 »
Holnap megyek megnézni egy Auris 1 HSD-t, amit kinéztem magamnak. Elvileg gyári riasztó van benne és keyless entry-s. A tükör behajtó gomb mellett van benne egy piros LED. Ez gyári lehet? Eddig még nem láttam másikban, ha jól emlékszem.

A dupla gombos zárás miben különbözik a simától? Átfutottam a könyvet, de nem tiszta.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6290 Dátum: 2016.04.04 08:36:57 »
ennyiben nem változott a Toyota értékesítési stratégiája akkor leginkább abban, hogy a duplagombost nem forgalmazzák és külön rendelni sem lehet.-( Ennek ellenére a gépkönyvben és a katalógusokban lelkesen hirdetik.
A Lexusokban alap, ott a 2. impulzus reteszeli a zárat, tehát az a továbbiakban mechanikus módszerekkel nem nyitható.

A riasztó visszajelző LED sokféle típusú lehet. A TVSS-t legegyszerűbben az A oszlopon elhelyezett érzékelők jellegzetesen áramvonalas formájáról lehet megismerni, a többinél mind látszik a vezeték csatlakozása.
A rosszemberek felkészülését gyakran az oldalablakra helyezett matricával is segítik.
A gyáriban alapból nincs emelésérzékelő, ami általában más típusoknál is külön extra.
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.04 08:51:43 írta Agyarka »

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6291 Dátum: 2016.04.04 14:30:39 »
ennyiben nem változott a Toyota értékesítési stratégiája akkor leginkább abban, hogy a duplagombost nem forgalmazzák és külön rendelni sem lehet.-( Ennek ellenére a gépkönyvben és a katalógusokban lelkesen hirdetik.
A Lexusokban alap, ott a 2. impulzus reteszeli a zárat, tehát az a továbbiakban mechanikus módszerekkel nem nyitható.

A riasztó visszajelző LED sokféle típusú lehet. A TVSS-t legegyszerűbben az A oszlopon elhelyezett érzékelők jellegzetesen áramvonalas formájáról lehet megismerni, a többinél mind látszik a vezeték csatlakozása.
A rosszemberek felkészülését gyakran az oldalablakra helyezett matricával is segítik.
A gyáriban alapból nincs emelésérzékelő, ami általában más típusoknál is külön extra.
Na, kiderültek a dolgok. Az autó a TMH-é volt 1,5 évig. A riasztó gyári, de utólagos beszerelésű – mint az összes hasonló, a márkaszervizes elmondása alapján. Az ajtóüvegen van matrica. Célszerű levenni?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6292 Dátum: 2016.04.04 19:34:47 »
Célszerű levenni?
Igen, de a legtréfásabb összecserélni egy teljesen más típusúval, lehetőleg nem vmi gagyival.-)

Az autó a TMH-é volt 1,5 évig.
Maguknak beszereztek dupla reteszelésű zárast?

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6293 Dátum: 2016.04.04 21:46:38 »
Igen, de a legtréfásabb összecserélni egy teljesen más típusúval, lehetőleg nem vmi gagyival.-)
Maguknak beszereztek dupla reteszelésű zárast?
Akkor majd játszok a matricákkal.
Igen, gondolom beszerelték. Szerintem a felszereltsége is azért Sol, az összes többi magyar forgalomba helyezésű autótól eltérően (én eddig csak Luna-kat láttam hirdetni), mert az övéké volt és valamennyire bemutatóztak is vele, amellett, hogy ment is rendesen.

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6294 Dátum: 2016.04.13 08:27:44 »
Ha bezárom az autót menet közben belülről a központizár-kapcsolóval, akkor ha megálltam és kinyitom a vezető oldali ajtót, a hátsók miért maradnak zárva.

Ez normális, lehet állítani valahogy?

Tapatalked by my LG G3


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6295 Dátum: 2016.04.13 14:34:04 »
Ha bezárom az autót menet közben belülről a központizár-kapcsolóval, akkor ha megálltam és kinyitom a vezető oldali ajtót, a hátsók miért maradnak zárva.

Ez normális, lehet állítani valahogy?

Tapatalked by my LG G3
Egyáltalán nem normális de sajnos így működik.
Az Avensisben ugyanez.

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6296 Dátum: 2016.04.13 23:55:39 »
Egyáltalán nem normális de sajnos így működik.
Az Avensisben ugyanez.
Köszi! Akkor ezt meg kell szokni. Az előző azt is tudta, hogy 10 km/h sebességnél magától bezárt, ha úgy volt beállítva. Viszont ott bármelyik első ajtó nyitásával nyílt mindegyik.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6297 Dátum: 2016.04.14 07:00:57 »
Köszi! Akkor ezt meg kell szokni. Az előző azt is tudta, hogy 10 km/h sebességnél magától bezárt, ha úgy volt beállítva. Viszont ott bármelyik első ajtó nyitásával nyílt mindegyik.
Az automatán záró funkció is megvan, legalábbis nálam.

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6298 Dátum: 2016.04.16 02:14:01 »
Az automatán záró funkció is megvan, legalábbis nálam.
Eddig nem találtam benne ilyet, de most találtam egy tippet, amit kipróbálok.

Más:
Most vettem észre, hogy a hátsó szélvédőmön más a jelölés mint a többin, viszont ugyanaz az évjárat, "0"-s. "Toyota Pilkington Temperlite" (vagy valami hasonló) szerepel rajta. Ez eredeti, vagy már cserélve lett?

Szata

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6299 Dátum: 2016.04.16 11:22:08 »
"Toyota Pilkington Temperlite"
Megnéztem jobban, és ez a felirat: Toyota Pilkington Toughened.