Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242668 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5970 Dátum: 2014.01.14 08:20:56 »

másfél év után jön a fészlift.
 talán rájöttek a toyotánál is, hogy elqrták a belsejét

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5971 Dátum: 2014.01.14 09:04:12 »
Lasi irta anno, hogy azert 130-150 kozott szeret meghalni a nagynyomasu pompa vagy mi a fene. Az viszonylag koltsegesebb moka meg felujitani is.
De egy biztos: a legnagyobbat akkor bukod, ha eladod (az auto aranak csokkenesebol adodo veszteseg realizalasa) es veszel egy masikat amihez papirmunka (osszesen 100 korul?) jar es nyilvan a fiatal korabol adodo magasabb ertekvesztes az elso evekben.
Ha unod az autot es mas fele kacsingatsz, az mar mas kerdes. De szerintem egy 98ezret futott, 7 eves Toyotat csak racionalis ervek menten nem szabad meg eladni  :no:
Mondjuk Lasi nem kímélte, tuningolta a dieselét :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5972 Dátum: 2014.01.14 09:13:11 »
csak hogy kekeckedjek kicsit: a veszteséget nem akkor realizálod, amikor eladod. hanem az folyamatosan, minden nap keletkezik :D viszont minden nap csökkenő mértékben veszít az értékéből :D egyébként meg valóban kár ilyen autót eladni, az jár vele jól, aki megveszi. én is gondban vagyok, mi lesz az enyémmel, ha kinőjük... :whistling:
Azért jól írta: az értékcsökkenés folyamatos, de realizálás eladáskor történik.
Ahogy növekednek a gyerekek kevesebb hely kell nekik, meg nem kell babacucc.
Csak ne ragaszkodjanak a terebélyes sporteszközökhöz: bicaj, surf... :D ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5973 Dátum: 2014.01.14 09:20:31 »
másfél év után jön a fészlift.
 talán rájöttek a toyotánál is, hogy elqrták a belsejét
Nem gáz a cikk, van benne igazság, amit a hibákról, bakikról ír. Kíváncsi vagyok, mit fog érinteni a facelift, de attól tartok, hogy csak a vezetés támogató rendszerek bővítése lehet aktuális, esetleg egy-két beltéri anyag változtatása. Szerintem a forma marad belül, ahhoz nemigen szoktak faceliftkor nyúlni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5974 Dátum: 2014.01.14 09:22:07 »
Azért jól írta: az értékcsökkenés folyamatos, de realizálás eladáskor történik.
Ahogy növekednek a gyerekek kevesebb hely kell nekik, meg nem kell babacucc.
Csak ne ragaszkodjanak a terebélyes sporteszközökhöz: bicaj, surf... :D ;)
Ez igaz lehet. Kb 5-6 év múlva tervezem lecserélni az Avensist, és vagy egy T27 kombi léphet a helyére, vagy egy PIII. A PIII (lehetőleg plug in) is elég lehet majd egy akkor 5-6 és egy 7-8 éves gyerekkel.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5975 Dátum: 2014.01.14 09:26:13 »
Azért jól írta: az értékcsökkenés folyamatos, de realizálás eladáskor történik.
Ahogy növekednek a gyerekek kevesebb hely kell nekik, meg nem kell babacucc.
Csak ne ragaszkodjanak a terebélyes sporteszközökhöz: bicaj, surf... :D ;)
igazából eleve "kinőve" kezdtük használni...tudod, milyen macerás belelegózni a csomagtartóba két bringát? pedig elég kicsi biciklik  :whistling: szóval előbb-utóbb mindenképpen csere lesz, és akkor majd valaki jól jár vele...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5976 Dátum: 2014.01.14 10:29:10 »
igazából eleve "kinőve" kezdtük használni...tudod, milyen macerás belelegózni a csomagtartóba két bringát? pedig elég kicsi biciklik  :whistling: szóval előbb-utóbb mindenképpen csere lesz, és akkor majd valaki jól jár vele...
És mibe tudod berakni a bringákat, pláne a nagyokat, mert gondolom vinni kell a tieteket is :hmmmm: Minimum Mazda 5 vagy még nagyobb ;)
Vagy úgy csinálod ahogy én, ahol nyaralok vagy dolgom van, ott mindenütt van fűnyíró, bicaj, a surf is on the spot :szemez:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5977 Dátum: 2014.01.14 11:20:33 »
Hát Winkler után a Vályi Pesta is nekirugaszkodott, picit szépített, de neki is beletört a foga :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5978 Dátum: 2014.01.14 11:27:40 »
Winkler bemutatóját felejtsd már el... A Vályi korrekt volt, mint, ahogy ez is... egyiknek sem tört bele a foga, hanem felhívta a figyelmet néhány apróságra, ami csorbítja a high-tech autó összképét. Maradjunk annyiban, hogy más hibridet sem képes gyártani. A hibrid technika költségét valahol vissza kell hozni. Ebben az esetben túl szembetűnőre sikerült ez, ami baj, de nem megoldhatatlan probléma.  ;)

Amúgy, meg légy őszinte: pusztán csak irígy vagy, mert nem engedheted meg magadnak ezt az autót...  :tt2: Szerintem örömmel unatkoznál, meg fintorognál ebben, mint a 16 éves Corolládban.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.14 11:31:06 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5979 Dátum: 2014.01.14 12:00:18 »
Amúgy, meg légy őszinte: pusztán csak irígy vagy, mert nem engedheted meg magadnak ezt az autót...  :tt2: Szerintem örömmel unatkoznál, meg fintorognál ebben, mint a 16 éves Corolládban.  :D
Lássuk csak: lenne 8 misim és vennem kéne egy új autót előreláthatólag 3-5 évre? Van azért itt Kia Ceed, Civic Tourer kéremszépen :D
Vezettem ezt a hibrid Aurist, meg azt vallom ha a kocsiban ülsz, akkor a szélvédőn kell kibámulni és nem a műszerfalat nézni, de ettől merőleges műszerfaltól akkor is klausztrofóbiám lett már első próba alatt  :no:
Lehet műszakilag ott van a szeren (a panorámatető pont annyit vett el a fejtérből hogy a buksimnak már ne legyen), de valahogy sehogy sem vált ki semmiféle birtoklási vágyat (ez még az E11-nek is sikerült).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5980 Dátum: 2014.01.14 12:11:09 »
És mibe tudod berakni a bringákat, pláne a nagyokat, mert gondolom vinni kell a tieteket is :hmmmm: Minimum Mazda 5 vagy még nagyobb ;)
Vagy úgy csinálod ahogy én, ahol nyaralok vagy dolgom van, ott mindenütt van fűnyíró, bicaj, a surf is on the spot :szemez:
csak a gyerekeknek van biciklije  :flowers: de ha lesz nekünk is, akkor is minél kevesebbet akarok külön tartóval pepecselnim szóval nagy csomagtartó kell. igazából egy mazda5 nem is elég  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.14 12:14:46 írta csufár »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5981 Dátum: 2014.01.14 12:14:27 »
Lássuk csak: lenne 8 misim és vennem kéne egy új autót előreláthatólag 3-5 évre? Van azért itt Kia Ceed, Civic Tourer kéremszépen :D
Vezettem ezt a hibrid Aurist, meg azt vallom ha a kocsiban ülsz, akkor a szélvédőn kell kibámulni és nem a műszerfalat nézni, de ettől merőleges műszerfaltól akkor is klausztrofóbiám lett már első próba alatt  :no:
Lehet műszakilag ott van a szeren (a panorámatető pont annyit vett el a fejtérből hogy a buksimnak már ne legyen), de valahogy sehogy sem vált ki semmiféle birtoklási vágyat (ez még az E11-nek is sikerült).
hát igen. én is ültem benne elöl-hátul, meg kéthetente alaposan megcsócsálom a reptéren az ott kiállított darabot (ami világosszürke bőrkárpitos, üvegtetős, csúcskivitel), de ha egyszer gáz, akkor gáz, nincs mese, nem véletlen, hogy máris jön  a fészlift...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5982 Dátum: 2014.01.14 12:37:05 »
hát igen. én is ültem benne elöl-hátul, meg kéthetente alaposan megcsócsálom a reptéren az ott kiállított darabot (ami világosszürke bőrkárpitos, üvegtetős, csúcskivitel), de ha egyszer gáz, akkor gáz, nincs mese, nem véletlen, hogy máris jön  a fészlift...
Kicsit még agyalnak a belin oszt nem elfelejtjük az elmúltmásfélévet.  :hug: Persze sztem a ceed, i30, civic jobban dolgozott ezzel a húzott szemű maszkkal, de hát ez már ízlések és pofonok kategória. :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5983 Dátum: 2014.01.14 12:45:59 »
másfél év után jön a fészlift.
 talán rájöttek a toyotánál is, hogy elqrták a belsejét

Reménykedjünk benne, de nem fogadnék rá!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5984 Dátum: 2014.01.14 12:56:15 »
Lássuk csak: lenne 8 misim és vennem kéne egy új autót előreláthatólag 3-5 évre? Van azért itt Kia Ceed, Civic Tourer kéremszépen :D
Vezettem ezt a hibrid Aurist, meg azt vallom ha a kocsiban ülsz, akkor a szélvédőn kell kibámulni és nem a műszerfalat nézni, de ettől merőleges műszerfaltól akkor is klausztrofóbiám lett már első próba alatt  :no:
Lehet műszakilag ott van a szeren (a panorámatető pont annyit vett el a fejtérből hogy a buksimnak már ne legyen), de valahogy sehogy sem vált ki semmiféle birtoklási vágyat (ez még az E11-nek is sikerült).
JAJA! Pontosan! Az a műszerfal bakker! Mint egy vároldal :D Jó lenne facelift-nél kihajítanák úgy ahogy van a tervezőjével együtt! Soha nem venném meg ezt az autót, használtan sem! Újonnan nézve is bakker 8.3 misiből veszek egy 1.8-as Avensis Sedan Executive-ot! 400ezerrel többért meg ott az 5 ajtós is, hogy megmaradjunk a kombinál.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -