Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242644 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5745 Dátum: 2013.07.27 17:39:26 »
Tudom főleg Priusról meg a Sports T.-ről ment itt a párbeszéd, de erről kinek mi a véleménye?
Gyönyörű autó  :yes: ... nagyon tetszik a Camrynek ez a generációja  :wub: !

Hibriddel pedig nyilván különösen klassz lehet  :cool2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5746 Dátum: 2013.07.27 18:07:28 »
Nekem is tetszik, egy nagyon jó formatervezésnek mondanám. A kékes plasztikot cserélném, ja és megnézném mekkora
a csomagtere.
Fery

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5747 Dátum: 2013.07.27 18:17:33 »
bő 300 liter  :whistling:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
AURIS - általános topik
« Válasz #5748 Dátum: 2013.07.28 00:08:31 »
Gyönyörű autó  :yes: ... nagyon tetszik a Camrynek ez a generációja  :wub: !

Hibriddel pedig nyilván különösen klassz lehet  :cool2:

A gond az, hogy az Avensisért nevetséges összeget adnának, talán 1,5-2M Ft-t is rá kellene fizetni, és ugye ki tudja milyen állapotban is van...  :hmmmm: Szóval marad a magasabb fogyasztás meg az álmodozás.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
AURIS - általános topik
« Válasz #5749 Dátum: 2013.07.28 00:09:35 »
bő 300 liter  :whistling:

Azért egy Lexus LS600h-nak se nagyobb a csomagtartója.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5750 Dátum: 2013.07.28 08:00:41 »
hát végül is azon is elfér egy tetőbox...  :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5751 Dátum: 2013.07.28 08:13:32 »
Camry hibrid, és pláne Lexus LS 600h: hányszor használják ezeket úgy, hogy bent ül 4-5 ember, és tele van a csomagtartó  :) ? Szerintem kb. soha. Főleg a Lexust. A felső-közép, és pláne jellemzően a luxus kategóriás kocsikkal jellemzően 1-2 ember utazik. Akkor pedig nem probléma a csomagtér... de még 3 emberrel sem az.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5752 Dátum: 2013.07.28 09:05:03 »
az LS tényleg nem számít, de lejjebb igenis fontos ez a kérdés...mondjuk itt vagyok én, kb. 2 év múlva valami komolyabb autót szeretnék. kettő vagy talán három gyerekkel. nagyon fontos szempont lesz, hogy méretes legyen a kuffer, ezt nehéz lesz más preferenciáknak felülírnia.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5753 Dátum: 2013.07.28 09:41:16 »
az LS tényleg nem számít, de lejjebb igenis fontos ez a kérdés...mondjuk itt vagyok én, kb. 2 év múlva valami komolyabb autót szeretnék. kettő vagy talán három gyerekkel. nagyon fontos szempont lesz, hogy méretes legyen a kuffer, ezt nehéz lesz más preferenciáknak felülírnia.
Persze, ez érthető  :) ... de akkor viszont részedről eleve hülyeség lenne szedánt venni, ilyen célra. Helyette kombi kéne - vagy egyterű. Családnak ez a kettő való. Négy fiatal család van a közelebbi baráti körömben... az autóik: Ford Mondeo kombi, VW Touran, Seat Alhambra, Honda CR-V. Igazuk is van, családnak ilyenek kellenek  :yes: !

Esetleg ferdehátú á la (sajnos újonnan már nem létező) Avensis liftback. De az ilyen inkább akkor, mikor már nagyobbacskák a kölkök.

(Igen, tudom, hogy Indiában, Kínában, sőt még Törökországban is ezt máshogy gondolják az emberek  :lol:)
(Igen, azt is tudom, hogy anno befért a VW Bogárba meg a Skoda 100-asba a család  [rohog] ... még annóbb pedig a szekérbe.)
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.28 09:46:50 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5754 Dátum: 2013.07.28 09:51:04 »
hát ha ma kéne választani, akkor vagy audi a6 kombi, vagy egy prius lenne a befutó. egy-két év múlva már befér a keretbe egy prius+ is  :wub: vagy esetleg egy superb kombi. négyajtós alapvetően kizárva. bár egy e-klasse vagy egy a6 négyajtósan is elég nagy, max veszek egy bicilkitartót is a box mellé...

de hogy ne csak offoljak itt


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5755 Dátum: 2013.07.28 10:12:57 »
Nemtom... velem van a baj  :?: ?

4 magyar bemutatót/tesztet olvastam eddig az Auris kombiról - mindegyik fikázza, vagy legalábbis kritizálja a műszerfalat. Én meg beültem ősszel, a Kotonál... és az mondtam, hogy vúúú: elegáns, szép, minőségi, jólesik ránézni  :yes: ...  :hmmmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5756 Dátum: 2013.07.28 10:13:58 »
hát ha ma kéne választani, akkor vagy audi a6 kombi, vagy egy prius lenne a befutó. egy-két év múlva már befér a keretbe egy prius+ is  :wub: vagy esetleg egy superb kombi.
Superb Kombi: na, az aztán príma családi autó  :D ... és még szép is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5757 Dátum: 2013.07.28 10:36:19 »
Superb Kombi: na, az aztán príma családi autó  :D ... és még szép is  :yes:
Őszintén  szólva nem sok mindent tudok elképzelni ami a Superbba belefér egy Auris kombiba nem. És ha mégis van ilyen azért nem éri meg  sokkkal drágábban venni autót.
Elől meg  kényelmes minden ekkora autó-szerintem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5758 Dátum: 2013.07.28 11:39:34 »
Őszintén  szólva nem sok mindent tudok elképzelni ami a Superbba belefér egy Auris kombiba nem. És ha mégis van ilyen azért nem éri meg  sokkkal drágábban venni autót.
Elől meg  kényelmes minden ekkora autó-szerintem.
Az, hogy kinek mi éri meg, totál relatív dolog :)

A Superb amúgy két kategóriával nagyobb autó. Ahhoz képest nem annyival drágább.

Nem sok mindent tudsz elképzelni, ami ebbe belefér, de egy Auris kombiba nem? Ültél te már Superb kombiban hátul (!), nyitottad ki az ötödik ajtaját  :szemez: ? Irtózatosan tágas. Egy Ave kombinál is jóval nagyobb - nemhogy az Aurisnál. Mondjuk úgy, hogy "csak" annyi a különbség, hogy a Superb kombiban kényelmesen elfér öt felnőtt, plusz jóval több csomag, az Auris kombihoz képest.

Az Auris kombi egy háromtagú család számára optimális. Négytagú családnak már passzentos; öttagúnak szűkös. Ezzel szemben, a Superb kombi tökéletes egy öttagú család számára. "Csak" ennyi az eltérés - egy olyan felárért, ami teljesen reális és átlagos.

6.7 millió a Superb kombi induló ára, a 125 lovas 1.4 TSI motorral. Az ennek kb. megfelelő teljesítményt és felszereltséget nyújtó, 1.6 Active változatú Auris kombi 5.6-ról indul. Miről beszélünk? Ez "nem éri meg", egy ennyivel nagyobb kocsiért? Ja... akinek nem kell a több hely, annak tényleg nem éri meg  ;) ... Tudod, ez olyan, mintha azt mondanád: akinek elég egy Yaris, annak nem éri meg Aurist venni  :) ... elöl elférni abban is. Elöl minden autóban elférni, ahogy mondod. Csak ez nem feltétlenül elég.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #5759 Dátum: 2013.07.28 12:00:50 »
Ahogy itt olvasgatom a forumot, 2 gyerektől már csak az egyterű játszik a népnek. 5 fővel már nem is gondolkodnak kombiban.Ha megtehetik, tegyék.
Abban igazad van az én családom 3 fős- na jó após meg anyukám is néha beleül- de ők már olyan vékonyak mint a gyerekek :cry:
Van egy gazdag görög barátom (Suprája van 1988-óta megvan neki), de Audi terepjárója  volt a cégautója,de  ha idejön mindig kifejezetten kisautót bérel. És igaza van, könnyebb vele közlekedni, parkolni Budapesten.
Én ha megint új autót vennék, max. Auris kombit vennék, szívem szerint megint az 1,4-es diesellel. De a Yaris vagy Jazz is játszana ha már nem kell a munkámhoz autó,de a Corim úgy látszik még nem ad okot a lecserélésre. Ára meg már úgy sincs, ha el akarom adni.