Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242629 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5115 Dátum: 2010.12.21 07:15:43 »
Valahova víz került, ahova normálisan nem szabadna, másképp nem fagyna be, ez nem Lada, vagy Wartburg, hogy télen ne használjunk kéziféket.

Szerintem a Lada nem fagy be, az tagjára lett optimalizálva  :)

Na mindegy, remélem megtalálják a hibát.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5116 Dátum: 2010.12.21 08:36:52 »
Arról most még nem is beszélnék, hogy bevittem a szervizbe pénteken az autót, hogy ez a hiba és odaadták úgy az autót, hogy szerintük ez meg van csinálva és aznap este újra előjött a probléma... és szombaton voltam a normafánál és persze ott is előjött, nyilván ott már nem húztam be a kéziféket, de mikor beszálltam, akkor nem lehetett behúzni.
Na mindegy, hát a Toyota sem csodaautó, ennek is megvannak a hibái, legalábbis az Aurisnak. Már a gázpedál visszahíváson túl vagyok, most meg a fék...
Kicsit általánositasz , de ha ez tipushiba vagy sorozatos gyártási lenne, akkor lett volna visszahivás vagy hasonló dolog. :D
Nekem még nem volt ilyen problémám, bár az enyémnek Corolla a neve :devil:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5117 Dátum: 2010.12.21 08:46:19 »
Egyetértek, egész éjszakára, nem hagyjuk behúzva a kézit, mert minden autón be tud fagyni, de amiről te írsz, az gáz. Üsd az asztalt vagy vidd el másik szakszervizbe, ez tényleg nem normális dolog (hozzátenném, hogy az én régi kisautómon se fagyott még be soha a kézi, pedig megesett, hogy tavaly a -17-ben hetekig kint éjszakázott és véletlen be volt húzva).
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5118 Dátum: 2010.12.21 08:47:35 »
Ja, és ha egy hónapja járt csak le a gari, akkor meg kellene próbálkozni vele, hogy méltányosságból ingyé' csinálják meg...
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5119 Dátum: 2010.12.21 09:25:58 »
Hogy menjek síelni egy ilyen autóval, fel az Alpokba a hegyre?
Tegnap direkt kirpobaltam a "Te kedvedert" a kezifeket es rendben mukodott.
Alpokban tenyleg ne huzd be a kezifeket! Ejszakankent -15-20-ban mar normalis mukodes eseten is lehet problema vele. Tedd egyesbe vagy R-be es hobol barmikor gyursz a kerekek ele kis akadalyt, ha szukseges ;)
Nemtom, en ugy emlekszem a vezetes elmeletbol elsok kozott tanitottak, hogy minuszokban kezifeket ne hasznaljunk.  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5120 Dátum: 2010.12.21 11:01:48 »
Na, a helyzet a következő.
A hátsó fékmunkahengerek rosszak. Vagyis a fék rossz, de ezt a kéziféknél érzem először, mert amúgy az első fékek használódnak inkább, a kézi viszont a hátsóra hat.
Mivel kb 1 hónapja járt le a garancia, most jön majd egy kör a Toyota Hungary-vel a méltányosságról.
37 ezer van az autóban, azt hiszem, ilyenkor nem normális egy fékmunkahenger csere...

Amúgy sajnos nagyon szomorú vagyok, nagyon nem ezt vártam, mikor Toyotát vettem. Fel sem merült bennem ilyen, hogy elromló fék :( 

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5121 Dátum: 2010.12.21 12:20:02 »
Elindult a méltányossági dolog, bizakodunk a legjobbakban.
Majd beszámolok.
Eddig mindenki elég normálisan áll a dologhoz, de majd a döntés lesz a lényeg.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
AURIS - általános topik
« Válasz #5122 Dátum: 2010.12.21 17:23:07 »
Így az ünnepek közeledtével előfordulhat, hogy az idén már nem kapsz választ a TMH-tól a méltányosság ügyében.
Persze ne így legyen.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

mouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5123 Dátum: 2010.12.21 22:57:03 »
Elindult a méltányossági dolog, bizakodunk a legjobbakban.
Majd beszámolok.
Eddig mindenki elég normálisan áll a dologhoz, de majd a döntés lesz a lényeg.
Szia, nem lesz egyszerű mert mindenkinek maga felé hajlik a keze.Ha lejárt a gari akkor nincs mit tenni :nono: Azért legyen szerencséd hozzá. :clap:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5124 Dátum: 2010.12.21 23:37:02 »
Ha lejárt a gari akkor nincs mit tenni :nono:
Pedig itt is volt erre példa pár embernek, nem reménytelen.

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5125 Dátum: 2010.12.22 09:37:18 »
Én azért reménykedem.
Azt gondolom, ha a Toyota egy picit is komolyan gondolja, hogy minőségi és megbízható autót gyárt, meg egy picit is komolyan veszi a vevőit, akkor egy 37ezer kilométernél elromló fékből nem csinálnak problémát, inkább elnézést kérnek, hogy a Toyota gyárból kiengedtek egy ilyen minőséget.
Persze jogilag igazuk van, ha nem fizetik ki.
Tudjátok lehet, hogy én vagyok ilyen szőrös szívű, vagy elégedetlen, de én nagyon cikinek tartom, hogy egy hároméves Toyotában elromlik a fék.
Még egy tízévesnél is.
Egy Dacia-nál is.
Emberek, ez a fék! A fék az egyik legelemibb dolog, fontosabb, mint a motor! Ha a fék elromlik, abba meg lehet halni. Nem játék.
Egy magára adó gyár szerintem nagyon gyorsan helyrehoz egy fékhibát.
A családom erősen tanácsolja, hogy szabaduljak az autótól, mert nem szívesen ülnek olyan autóba, aminek rossz a fékje.
Mit mondjak nekik, hm?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5126 Dátum: 2010.12.22 09:45:12 »
A hibád egyedi, sajnos ez benne van minden márkánál a pakliban. Egyébként teljesen igazad van, ezt nem is vitatja senki.
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5127 Dátum: 2010.12.22 10:36:01 »
Emberek, ez a fék! A fék az egyik legelemibb dolog, fontosabb, mint a motor! Ha a fék elromlik, abba meg lehet halni. Nem játék.
Egy magára adó gyár szerintem nagyon gyorsan helyrehoz egy fékhibát.
A családom erősen tanácsolja, hogy szabaduljak az autótól, mert nem szívesen ülnek olyan autóba, aminek rossz a fékje.
Mit mondjak nekik, hm?
Jogos a felháborodás, de ezért kár rögtön eldobni az autót. A hiba pontosan behatárolható, alkatrész cserével javítható (az már más tészta, hogy a valószínűleg  anyag-gyártás hibás alkatrész cseréjének költségét kiállja). Elhiszem, hogy egyedi problémáról van szó, de azért súlyos minőségellenőrözési problémákat vet fel a Toyotánál az eset...

mouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5128 Dátum: 2010.12.22 21:52:12 »
Én azért reménykedem.
Azt gondolom, ha a Toyota egy picit is komolyan gondolja, hogy minőségi és megbízható autót gyárt, meg egy picit is komolyan veszi a vevőit, akkor egy 37ezer kilométernél elromló fékből nem csinálnak problémát, inkább elnézést kérnek, hogy a Toyota gyárból kiengedtek egy ilyen minőséget.
Persze jogilag igazuk van, ha nem fizetik ki.
Tudjátok lehet, hogy én vagyok ilyen szőrös szívű, vagy elégedetlen, de én nagyon cikinek tartom, hogy egy hároméves Toyotában elromlik a fék.
Még egy tízévesnél is.
Egy Dacia-nál is.
Emberek, ez a fék! A fék az egyik legelemibb dolog, fontosabb, mint a motor! Ha a fék elromlik, abba meg lehet halni. Nem játék.
Egy magára adó gyár szerintem nagyon gyorsan helyrehoz egy fékhibát.
A családom erősen tanácsolja, hogy szabaduljak az autótól, mert nem szívesen ülnek olyan autóba, aminek rossz a fékje.
Mit mondjak nekik, hm?
Nyugi ez csak a kézifék!!! Ha az üzemi fék rendben van akkor nincs miért aggódnod. Nem biztos hogy rögtön ki kell kukázni a gépet ;) Amúgy 1 k.kötél cserével rendbe hozható.Viszont nem árt ellenőrizni a fékfolyadék nedvességtartalmát,mivel 3 év a szav. ideje az fékolajnak. :yes:

TZoli

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #5129 Dátum: 2010.12.22 21:59:15 »
Szirl azt írja hogy a fékmunkahengerek rosszak, az Auris hátsó féknyergén egybe van az üzemi fék a kézifékkel együtt (nem olyan mint az E12 kéziféke!!!), valamint azt is írta hogy nem a kézifékkötéllel van a gond.
Arról nem is beszélve hogy nem működő kézifékes autó nem alkalmas közúti forgalomba való közlekedésre!! Mi van ha neadjisten egy útszéli KPM-es kocsi kiveszi ellenőrzésre ahol ugye féket is mérnek :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.22 22:01:30 írta TZoli »