Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242851 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Gujdo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4440 Dátum: 2009.09.21 17:40:57 »
Nekem viszont ez az első fekete kocsim. Ezüst szín az ami nagyon nem jól áll az Aurisnak, fehér, sötét szürke meg fekete az nagyon jók. Lényeg: fekete kimosva gyönyörű, de csak 2 napig max.

Egyetlen dolog ami nagyon idegesít a kereken kívül az üzemanyag jelzó ha kevés benzin van, akkor csak villog és nem lehet állitani hogy ne villogjon s így 2-3 másodpercig látszik az pill.fogyasztást (vagy óra, vagy stb ami beállitjuk).

Ezeken kívül nekem ez makulátlan kocsi. Ez a 3-ik kocsim (Nissan Primera, Mitsubishi Carisma)

Japán kocsik 4ever  :clap:   :yes:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4441 Dátum: 2009.09.21 17:45:05 »
Az enyem ezust  :whistling: Ha megmosom utana 3 heten at "tiszta"  :tt2:
Ha keves a nafta es feltunik a LOW FUEL  csak nyomd a BC gombjat min. 3 masodpercig es lass csodat  ;)  :sorcerer:
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.21 17:49:57 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gujdo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4442 Dátum: 2009.09.21 17:52:18 »
Bocsi a szín miatt, remélem nem bántottalak csak ugye minden embernek más az ízlése  :innocent:

Visszatérve: a BC gomb azok melyikek ? A kormány mögött a bal oldalán van 1 gomb amivel tudom beállitani a számítógépet (fogyasztások, óra, fok stb. nyelvek) a jobb gombbal a km-t meg a lámpa erősséget.

Úgy érted hogy mind2 gombot egyszerre kell nyomni 2-3 másodpercig ? Mivel nem vagyok a kocsiban most nemtok kiprobálni...de holnap tuti mert most kevés benzinem van  ;)

Húúú de szép hírt adtál...csak még nem világos 100% hogyan !!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4443 Dátum: 2009.09.21 17:56:35 »
Izlesen vitatkozni... ugyan  :flowers: (Csak halkan sugom meg, hogy fenyozoldet vagy cedruskeket akartunk bezs belsovel, de arra 3 honapot kellett volna varni. Igy lett platina ezust fekete belsovel. Ez 1,5 het alatt kerult a nevemre  :clap: Utolag viszont praktikumban ennel jobb nem kell  ::) )
A baloldali a BC (board computer). Azt tartsd nyomva 3 masodpercen at jaro motornal  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gujdo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4444 Dátum: 2009.09.21 18:06:08 »
Ismerös ez a beállitás, mármint úgy értem hogy szerintem 1szer nyomtam járó motorral 2-3 másodpercig a bal oldali gombot, de 2-3 másodperc után vissza jött a "low fuel" felirat.

Majd holnap reggel megprobálom újra mielöbb újra kell tankolnom  :censored:

Azt mondtad hogy Dunlop kereket kaptad...szokatlan (félre ne értsd, azok is jók) csak általában vagy Continental vagy Michelin szoktak lenni a gyári kerekek. Continentalnak jobb a tapadása de Michelinnak többet tart. Pirelli se rossz azért !!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4445 Dátum: 2009.09.21 18:11:42 »
Tartsd nyomva amig el nem tunik a LOW FUEL.  :otlet:
Ahha, Dunlop SP Sport 01 van rajta gyarilag. Meg nem lattam/hallottam masik Aurist, amin ez lett volna.  :hmmmm:
Nagyon jol tapad, vizes uton is kegyetlen jo, de hangos. Hangosabb mint a teli es tobbet is fogyaszt vele az auto mint a teli gumikkal.
Az Aquatis felniket irigylem am... :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gujdo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4446 Dátum: 2009.09.21 18:27:25 »
Húúú...nyári kerekek hogy többett fogyasztanak mint a télik ? Ezt még nem hallottam...ha cserélned kell, akkor vedd Contit vagy Michelt mint nyári, viszont mint téli Firestone + Pirelli is jók !

Jójó, majd megprobálom holnap reggel mert most nincs kedvem lemenni  :sleeping:

A felnik meg a gumiabroncsok a mániám...minden mosás után mindig ápolom őket. Nem javasolom a nem gyári felniket más méretben hogy gizda legyen a kocsi. De ha neked a 2.0 D-cat van, akkor a te felnid a legszebb ezen nincs vita... 17 colos 5 vastag rúddal ami jól néznek ki...elvileg ezeket kapod gyárilag.  :excl:

Azok után jönnek az Aquatis felnik  ::) a többi nem tetszenek.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4447 Dátum: 2009.09.21 18:38:14 »
Nekem viszont ez az első fekete kocsim. Ezüst szín az ami nagyon nem jól áll az Aurisnak, fehér, sötét szürke meg fekete az nagyon jók.
Ha az embernek van garázsa, akkor a fekete is egész jól tisztántartható, persze nekem nincs....Egyébként nekem is bejön a fekete, nekem sem kéne szürke corolla  ;)
Én is szoktam nézegetni az Aurisokat, és szerintem minden színben jól tud kinézni, feltéve, ha van alatta egy normális méretű alufelni. A 15colos felni szerintem optikailag kicsit kicsi, jobban néz ki a 16-ossal. Persze a Dcat 5-6ágú felnije  a legszebb, az talán már 17es.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4448 Dátum: 2009.09.21 18:50:20 »
Húúú...nyári kerekek hogy többett fogyasztanak mint a télik ? Ezt még nem hallottam...
Nem kell ezen csodálkozni. Tapad mint állat ezáltal nehezebben gördül --> nő a fogyasztás. :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4449 Dátum: 2009.09.21 18:59:21 »
Húúú...nyári kerekek hogy többett fogyasztanak mint a télik ? Ezt még nem hallottam...
Nem kell ezen csodálkozni. Tapad mint állat ezáltal nehezebben gördül --> nő a fogyasztás. :)
Inkább a gördülési ellenállás függvénye a fogyi, és nem a tapadásé.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4450 Dátum: 2009.09.21 19:10:46 »
Húúú...nyári kerekek hogy többett fogyasztanak mint a télik ? Ezt még nem hallottam...ha cserélned kell, akkor vedd Contit vagy Michelt mint nyári, viszont mint téli Firestone + Pirelli is jók !

Jójó, majd megprobálom holnap reggel mert most nincs kedvem lemenni  :sleeping:

A felnik meg a gumiabroncsok a mániám...minden mosás után mindig ápolom őket. Nem javasolom a nem gyári felniket más méretben hogy gizda legyen a kocsi. De ha neked a 2.0 D-cat van, akkor a te felnid a legszebb ezen nincs vita... 17 colos 5 vastag rúddal ami jól néznek ki...elvileg ezeket kapod gyárilag.  :excl:

Azok után jönnek az Aquatis felnik  ::) a többi nem tetszenek.
Az enyem 16"-os SOL felni.
A ket literes dizel nem D-CAT csak d-4d. Szoval nem kaphatom a 17"-et  ;) A sorrendet en is igy gondolom: 17es otagu premium active felni, 16-os Aquatis.
Ha cserelni fogok gumit, akkor Bridgestone vagy Michelin. (Pirelli... olasztol csak pizza, pasta, capuccino  :lol: )


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4451 Dátum: 2009.09.21 22:20:32 »
Nekem Bridgestone Turanza ER 300 a gyári gumi (16"-os, csak a DOT számát nem értem)

Gujdo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4452 Dátum: 2009.09.22 07:59:40 »
Végülis azt mondják hogy japó kocsikkal japó gumikkal érdemes menni, ugyan úgy digó autók digó kerekek...stb ! Tehát Bridgestone is jó !!  :cool2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4453 Dátum: 2009.09.22 08:55:47 »
Húúú...nyári kerekek hogy többett fogyasztanak mint a télik ? Ezt még nem hallottam...
Nem kell ezen csodálkozni. Tapad mint állat ezáltal nehezebben gördül --> nő a fogyasztás. :)
Inkább a gördülési ellenállás függvénye a fogyi, és nem a tapadásé.
Így van. És ez az utóbbi időben már független attól, hogy téli vagy nyári-e az adott gumi. Mindkettőből elég nagy a szórás a gördülési ellenállás terén.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4454 Dátum: 2009.09.22 08:56:47 »
Végülis azt mondják hogy japó kocsikkal japó gumikkal érdemes menni, ugyan úgy digó autók digó kerekek...stb !
Ennek semmi jelentősége...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )