Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242654 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4290 Dátum: 2009.08.23 23:16:24 »
Én azon röhögtem (kínomban), hogy egy, az enyémhez hasonló felszereltségű Golf TSI (mínusz tolatóradar, plusz tempomat) kerek 5M,
OK, az listaár, meg azért abban csak van-lesz ESP, meg fejlufi.
Na és az Auris 1,6 szívóbenzines alapszínű SOL akciósan 5,445Milláért sokkal jobb?
Vagy a Yaris alapokra épülő 1,3-as szívóbenzines Urban Cruiser közel 5milláért?
 [rohog]

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4291 Dátum: 2009.08.24 08:28:37 »
...Tehát rá kellene fizetnem 2,4M Ft-ot. :surrender: ...
Na ja, anyámék 2003-ban ennyiből egy új Corsát vettek.  :ph34r:
         

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4292 Dátum: 2009.08.24 09:34:38 »
Az, hogy az új autó drágább, mint egy használt, az nem nagy meglepetés.
A kérdés ott merül fel igazán, hogy ha eljön az ideje egy cserének, mert mondjuk 100-150-200 ezer van már az autóban, akkor mire váltasz.
Mivel a Toyota egy tartós autó, ez a kilométerszám nyilván magas lesz.
Én amikor cseréltem a négyes golfot, akkor simán az ötöst néztem meg először és arra nemet mondtam és vettem egy Aurist, ami jobban tetszett, és ma is jobban tetszik.
Na ez az, amikor tényleg nem akarja az ember az újabbat.

Azzal is egyetértek, hogy ma divat lehúzni az Aurist.
Érdekes az a Totalcar teszt is, főleg ha tényleg elolvassa az ember, mert abban is benne van, hogy az autó nagy, a futómű jó, a fék hatásos, stb.
A középkonzol, meg a műszerfal valójában apróságok.

Írt egyszer egy jó cikket erről valaki, íme: http://totalcar.hu/magazin/velemeny/rosszjoauto/
Nagyon találó cikk :)

Tényleg vicces egy kis zörgés miatt morogni, az az igazság...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4293 Dátum: 2009.08.24 22:36:23 »
Ha belegondolok, benzines Aurisra még szőrén sem cserélném el az autómat, nemhogy fizessek is érte.

Ja, és az Aurist nem tartom rossz autónak, sőt. Csak épp az E12 szerintem elég jól sikerült.
Számomra kissé üti egymást ez a két kijelentésed  :hmmmm: ... Persze hogy jól sikerült az E12, egy jó autó volt mikor új volt, de az Auris meg egy jó autó, most. Amivel azt akarom mondani, hogy a generációs különbség közöttük mindenképpen adott. Ma is vagy fél órát üldögéltem az Aurisban a kaposvári szalonban, és ugye megint közvetlenül E12-ből ültem át - és ismét csak arra jutottam, hogy az Auris annyival több, amennyivel egy új modellnek többnek kell lennie, és ez így teljesen rendben is van. A híd megreccsen, ha nekinyomod a térded, ja. És kb. ennyi. Viszont látványnak (szerintem) szép, és az pedig objektíve előny, hogy a váltókart így, a kormányhoz közelebb, könnyebben lehet kezelni.

Ha pedig a belépő modelleket vetjük össze, akkor most ugye az Aurisban már a hatsebességes váltóval kombinált 1.33-as áll szemben az E12 ötgangos 1.4-esével, ami tovább növeli a különbséget. Mondjuk úgy, hogy a régi 1.4 Auris vs. 1.4 E12 összevetésben egy fokkal inkább megértettem volna, hogy nem cserélnéd el - de így már végképp nem értem.

Ne érts félre, elfogadom hogy ez a véleményed - csak nem értem. Könnyen el tudom képzelni, hogy ha elmennél újra, alaposan megnézni és főleg kipróbálni egy ilyen kocsit, akkor alkalmasint megváltozna az álláspontod  :) ... De persze ha IS van a célkeresztben, akkor erre nyilván nem lesz alkalom  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4294 Dátum: 2009.08.24 23:04:55 »
Most őszintén, csupán felhasználói szempontból mennyiben különbözik az új 1,33-as motor az 1,4 vvt-i -hez képest? Szerencsésebb lett volna pl. az Auris megjelenésével egy 110lovas 1,4 vvt-i motort kihozni. Remélem egyszer lesz alkalmam kipróbálni az 1,33-ast, és meggyőző lesz.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4295 Dátum: 2009.08.24 23:11:43 »
Egy tesztet olvastam meg csak errol az uj mocival szerelt Aurisrol. Annak a fogyasztasa igen jo lett. Ez pedig sok embernek nagyobb vonzero mint tovabbi 10 loero.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4296 Dátum: 2009.08.24 23:25:57 »
Számomra kissé üti egymást ez a két kijelentésed  :hmmmm: ... ...a generációs különbség közöttük mindenképpen adott. 

Szerintem egyáltalán nem üti egymást a két gondolat. Úgy is fogalmazhattam volna, hogy bár jó az Auris, számomra a generációs különbség csak részleteiben látszik, és az új erényekkel nem nyerek annyit, mint egyes régi erények elveszítésével. Magyarul egymás mellé téve a két autót, én az E12-t választanám ártól függetlenül. Könnyebb, fürgébb, sokkal jobban tetszik és sokkal jobban kézre áll a beltere, pont.

Ha pedig a belépő modelleket vetjük össze, akkor most ugye az Aurisban már a hatsebességes váltóval kombinált 1.33-as áll szemben az E12 ötgangos 1.4-esével, ami tovább növeli a különbséget. Mondjuk úgy, hogy a régi 1.4 Auris vs. 1.4 E12 összevetésben egy fokkal inkább megértettem volna, hogy nem cserélnéd el - de így már végképp nem értem.

Miért, akkora durranás ez a motor? Ki fogom próbálni, ha alkalmam lesz rá, de kötve hiszem, hogy van olyan élénk, mint az enyém. Ha mégis, akkor sem lesz a motortól normális könyöklő, rendes pakolóhelyek, nem karcolódó műszerfal, négy automata ablak az utastérben...

(Egyébként elnézve a mostani kompakt kínálatot, hááát... Nehezen tudnék magamnak E12-től eltérő, ép árú alsóközepes autót választani.)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4297 Dátum: 2009.08.25 05:00:37 »
Ma is vagy fél órát üldögéltem az Aurisban a kaposvári szalonban

Tudtam en, hogy nem fogsz ott allni az auto mellett egesz ido alatt.   :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4298 Dátum: 2009.08.25 08:00:57 »
Most őszintén, csupán felhasználói szempontból mennyiben különbözik az új 1,33-as motor az 1,4 vvt-i -hez képest? Szerencsésebb lett volna pl. az Auris megjelenésével egy 110lovas 1,4 vvt-i motort kihozni. Remélem egyszer lesz alkalmam kipróbálni az 1,33-ast, és meggyőző lesz.
Hát mondjuk annyiban különbözik felhasználói szempontból, hogy lényegesen kevesebbet fogyaszt  ;) ... 6.3 volt vele az Auris teszt-átlag fogyasztása az AutoBildnél  :otlet:

110 ló, alapmotornak  ::) ? Hagyjuk már, hova emeljük még? Így is erősebb, mint a korábbi alapmotor. Megfelelően mozgatja az autót, és nagyon keveset eszik - ilyen egy jó alapmotor  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4299 Dátum: 2009.08.25 08:03:46 »
Számomra kissé üti egymást ez a két kijelentésed  :hmmmm: ... ...a generációs különbség közöttük mindenképpen adott. 

Szerintem egyáltalán nem üti egymást a két gondolat. Úgy is fogalmazhattam volna, hogy bár jó az Auris, számomra a generációs különbség csak részleteiben látszik, és az új erényekkel nem nyerek annyit, mint egyes régi erények elveszítésével. Magyarul egymás mellé téve a két autót, én az E12-t választanám ártól függetlenül. Könnyebb, fürgébb, sokkal jobban tetszik és sokkal jobban kézre áll a beltere, pont
Ezeket a dolgokat egy alapos próba nélkül kijelenteni - hát  ::) ... Na mindegy, ahogy gondolod. A lényeg valszeg tényleg a tetszésben van, az meg nyilván nem vita tárgya  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4300 Dátum: 2009.08.25 08:06:03 »
Ma is vagy fél órát üldögéltem az Aurisban a kaposvári szalonban

Tudtam en, hogy nem fogsz ott allni az auto mellett egesz ido alatt.   :)
Ez itt nem is állt szándékomban. Egyrészt a munkafelvétel és a szervíz között üvegfal van, úgyhogy jól láttam, kb. mi zajlik épp az autón; másrészt eleve felajánlották, hogy nyugodtan nézhetem, innentől fogva pedig megvolt a bizalom  :) ... Akkor mentem be, mikor szétszedték, lebontották a cuccokat. Azért csak kellemesebb volt három órát a szalonban lévő autókban üldögéléssel tölteni, mint a szervízben ácsorogni...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4301 Dátum: 2009.08.25 08:51:51 »
Most őszintén, csupán felhasználói szempontból mennyiben különbözik az új 1,33-as motor az 1,4 vvt-i -hez képest? Szerencsésebb lett volna pl. az Auris megjelenésével egy 110lovas 1,4 vvt-i motort kihozni. Remélem egyszer lesz alkalmam kipróbálni az 1,33-ast, és meggyőző lesz.
Hát mondjuk annyiban különbözik felhasználói szempontból, hogy lényegesen kevesebbet fogyaszt  ;) ... 6.3 volt vele az Auris teszt-átlag fogyasztása az AutoBildnél  :otlet:

110 ló, alapmotornak  ::) ? Hagyjuk már, hova emeljük még? Így is erősebb, mint a korábbi alapmotor. Megfelelően mozgatja az autót, és nagyon keveset eszik - ilyen egy jó alapmotor  :yes:
Ez az 1,33-as motor 3le-vel erősebb az 1,4vvt-i  -nél, ami tulajdonképpen a gyártási szóráson belül van. Ha gonoszkodni akarnék, azt mondanám, hogy kiváncsi lennék mennyit fogyasztana az 1,4vvt-i a start/stop rendszerrel és a 6os váltóval. De azért örülök, hogy van egy fejlett, új motor, nehogy félreértsetek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4302 Dátum: 2009.08.25 09:00:09 »
Elég is teljesen az a 101 LE, egy 1.3-as szívó alapmotor részéről. Pláne, hogy ezt úgy hozták össze, hogy közben alapvetően a gazdaságosságra és az alacsony károsanyag-kibocsátásra hangolták.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4303 Dátum: 2009.08.25 11:25:20 »
Ezeket a dolgokat egy alapos próba nélkül kijelenteni - hát  ::) ...

Nem tudom, mit tartasz alapos próbának. Üléspróbán túl tesztvezettem a kocsit, és az egyik szerviz alkalmával fél napot nálam volt a kocsi a kisdízellel, autóztam vele pár órát. Saját szemszögemből megalapoztam a véleményem, nem csak puffogtatok két sajtófotó és egy szalonos belenézés alapján. Ezért is mondom (utoljára), hogy egyáltalán nem rossz az Auris, tágas, csöndes, finoman működik, kényelmes, de az én ízlésemnek távolról sem felel meg.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4304 Dátum: 2009.08.25 11:34:29 »
Jól van már, nem írtam többször is, hogy elfogadom a véleményedet  ;) ? De mivel nem értek vele egyet, ezért elmondtam a sajátomat is, na  :) ... Meglehetősen meghökkentettél ezzel a kijelentéseddel, hogy egy az egyben sem cserélnéd el. Erről megvan a véleményem  :szemez: - de tényleg hagyhatjuk a témát, neked nem tetszik az autó, kész.

"Puffogtatni" meg nem szoktam, bocs.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )