Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1242670 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4185 Dátum: 2009.07.31 16:28:36 »
Ez szubjektív dolog, mindenesetre szerintem egyáltalán nem néz ki 1000x tökösebben egy Golf, mint egy Auris - az V-ös semmilyen szögből nem tökösebb, a VI-os is csak pontosan elölről nézve (de ez ugye újabb fejlesztés). Cserébe a VI-os hátulról még konzervatívabb, visszafogottabb, mint az Auris.

Amúgy két kérdést tennék föl szívesen a tisztelt, önmagukat a végtelenségig ismétlő autós újságíróknak: az egyik, hogy miért nem értik meg, hogy rengeteg autóvásárló NEM vágyik olyasféle, feltűnő designra, mint ami mondjuk az Alfa 147-est, a Bravot vagy épp a Civicet jellemzi? A másik, hogy a számos, visszafogott formatervű kocsikat produkáló autógyártó közül miért szinte kizárólag a Toyotát érzik fontosnak állandóan csexegetni a konzervatív design miatt, és mindezt évtizedek óta? ŐK a kib... unalmasak, nem a Toyota designja  :yes:

Arról, hogy a mai autódivat a LEDekkel, a 20 collos felnikkel, az egyre kisebb ablakfelületekkel (kivéve persze a lassan másfél méter hosszú szélvédőt), az egyre ormótlanabb, kezelhetetlenebb méretű és formájú karosszériákkal mennyire idióta irányba ment, illetve megy el folyamatosan - arról bezzeg egy szót sem ejtenek (tisztelet a ritka kivételnek). Az Auris esetében pl. még soha egyetlen szakírónak sem tűnt fel, hogy az övvonal lefelé kihajlított, emiatt nem túl "dögös" kialakítása miatt az autóból ki lehet látni normálisan oldalra, oldalra-lefelé, meg főleg oldalra-hátra is  :otlet: ... És a hátsó szélvédője sem csak egy nyavalyás lőrés, mint több "dögös" konkurrense esetében.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.31 16:30:26 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4186 Dátum: 2009.07.31 16:32:13 »
Amúgy két kérdést tennék föl szívesen a tisztelt, önmagukat a végtelenségig ismétlő autós újságíróknak: az egyik, hogy miért nem értik meg, hogy rengeteg autóvásárló NEM vágyik olyasféle, feltűnő designra, mint ami mondjuk az Alfa 147-est, a Bravot vagy épp a Civicet jellemzi? A másik, hogy a számos, visszafogott formatervű kocsikat produkáló autógyártó közül miért szinte kizárólag a Toyotát érzik fontosnak állandóan csexegetni a konzervatív design miatt, és mindezt évtizedek óta? ŐK a kib... unalmasak, nem a Toyota designja  :yes:

Tökéletesen egyetértek.

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4187 Dátum: 2009.08.01 22:09:01 »
Nagyjabol annyit mondtam volna erre en is mint Palaczk annyival kiegeszitve, hogy erdekes lenne egyszer latni egy statisztikat a corolla / auris vasarlok korarol. Nekem ugy tunik a toyota ezzel nem a 20-as korosztalynak akar autot gyartani ott meg lehet, hogy nem is olyan nagy baj a "normal" design?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4188 Dátum: 2009.08.01 23:32:11 »
Aurisról tudok konkrét infót mondani, Németországból: tehát az ott új Aurist vásárlók átlagéletkora 53 év. 72 %-uk férfi. A motorok megoszlása: 52 % 1.6 benzin, 25 % 1.4 benzin, 18 % 2.0 dízel, 5 % 2.2 dízel (az 1.4 dízelt ott nem forgalmazzák). Színek: 31 % ezüst  :nonono: , 23 % sötétszürke  :no: , 21 % fekete, 7 % sötétkék, 5 % középszürke, 4 % világoskék, 4 % "oxidkék", 3 % piros  :helpsmilie: , 2 % fehér  :ph34r: ... (idióták).
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.01 23:33:49 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4189 Dátum: 2009.08.01 23:47:08 »
Aurisról tudok konkrét infót mondani, Németországból: tehát az ott új Aurist vásárlók átlagéletkora 53 év. 72 %-uk férfi.

Hat ez az, kis tulzassal a nyugdijas ferfiak veszik. Magyarazat ra a design.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4190 Dátum: 2009.08.02 00:12:45 »
3 % piros  :helpsmilie: , 2 % fehér  :ph34r: ... (idióták).

Vagy, csak a legolcsobb variáciot tudták megvenni. A piros és a fehér szin ingyen van, mint majdnem minden más gyártonál is, ettöl eltérö szinek és metallic mint pl. az 1C0 Polarsilber Metallic már 480,- € felár lenne a Toy. -nál.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4191 Dátum: 2009.08.02 08:27:05 »
Aurisról tudok konkrét infót mondani, Németországból: tehát az ott új Aurist vásárlók átlagéletkora 53 év. 72 %-uk férfi.
Hat ez az, kis tulzassal a nyugdijas ferfiak veszik. Magyarazat ra a design.
És az baj, ha egy gyártó olyanra tervez egy autót, hogy elsősorban az ilyen korosztályú férfiaknak tetsszen  ;) ? Megjegyzem, az AB szerint ez az életkor megfelel a kompakt kategória átlagának  :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.02 08:32:35 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4192 Dátum: 2009.08.02 08:30:34 »
3 % piros  :helpsmilie: , 2 % fehér  :ph34r: ... (idióták).

Vagy, csak a legolcsobb variáciot tudták megvenni. A piros és a fehér szin ingyen van, mint majdnem minden más gyártonál is, ettöl eltérö szinek és metallic mint pl. az 1C0 Polarsilber Metallic már 480,- € felár lenne a Toy. -nál.
Nagyon félreértettél  :) ... Pont azt akartam mondani, hogy azért idióták, mert ilyen kis arányban veszik csak ezt a két színt :otlet: ! Veszik bezzeg helyette a sok szép szürkét  :nonono: ... Na, hát ezért :whistling: ... Ne vegye senki sértésnek, ez az én személyes szubjektív véleményem. Nekem kb. pisztolyt kellene tartson valaki a fejemhez ahhoz, hogy egy szürke (új) autót előbb vegyek meg, mint egy pirosat  :yes: ... Legalábbis ebben a kategóriában mindenképpen (meg még jópár másikban is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4193 Dátum: 2009.08.02 17:55:37 »
És az baj, ha egy gyártó olyanra tervez egy autót, hogy elsősorban az ilyen korosztályú férfiaknak tetsszen  ;) ?

Nincs ezzel semmi gond, csak ebben az esetben nem szabad kiakadni ha unalmasnak mondjak, ha egyszer az. ;)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4194 Dátum: 2009.08.02 18:01:51 »
3 % piros  :helpsmilie: , 2 % fehér  :ph34r: ... (idióták).

Vagy, csak a legolcsobb variáciot tudták megvenni. A piros és a fehér szin ingyen van, mint majdnem minden más gyártonál is, ettöl eltérö szinek és metallic mint pl. az 1C0 Polarsilber Metallic már 480,- € felár lenne a Toy. -nál.
Nagyon félreértettél  :) ... Pont azt akartam mondani, hogy azért idióták, mert ilyen kis arányban veszik csak ezt a két színt :otlet: ! Veszik bezzeg helyette a sok szép szürkét  :nonono: ... Na, hát ezért :whistling: ... Ne vegye senki sértésnek, ez az én személyes szubjektív véleményem. Nekem kb. pisztolyt kellene tartson valaki a fejemhez ahhoz, hogy egy szürke (új) autót előbb vegyek meg, mint egy pirosat  :yes: ... Legalábbis ebben a kategóriában mindenképpen (meg még jópár másikban is).

 :yes: :yes: :yes: Ha fizetnenek sem lenne mondjuk platina ezust autom.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4195 Dátum: 2009.08.06 09:10:55 »
Sziasztok!

Már írtam ide olyan másfél évvel ezelőtt, amikor új volt az Auris-om, azóta ment bele 22 ezer km és eltelt némi idő...
Sajnos nem sikerült úgy igazán megszeretnem az autót.
Pedig semmi baja sem volt, még izzót sem kellett cserélnem benne. A motor is nagyon jó, megy rendesen, normálisan kajál, el is lehet férni az autóban és mégsem.
Szerintem a legfőbb oka az lehet, hogy a belsején nagyon meglátszik a spórolás.
Az autó műszerfala - az ormány miatt - elképesztően zörög. Nem csak kátyúkon, hanem minden indulásnál vagy nagyobb fékezésnél reccsen egyet az egész.
Ha megnyomom a műszerfal tetejét középen, recseg ropog az egész. Nem mellesleg néha szivacsdarabok esnek ki a műszerfalból, amiket aztán az ülés előtt megtalálok és csodálkozom, hogy egy 2008-as Toyotában bármi kiesik a műszerfalból... Ezenkívül a váltónak is nyöszörgő hangja van, mikor 5-ösbe teszem, ami már eléggé zavaró, mert a hajtáslánc az eklg központi része egy konstrukciónak (gondolom, hogy valami hülye műanyag nyöszörög a váltókarnál és nem maga a váltó szerkezet szar, de ki tudja. Mindenesetre egy másfél éves Toyotánál ez ciki). Ja, és a vezető ülés is nyikorog a kanyarokban.
Nekem ez az első Toyotám, nem tudom, hogy ez általános dolog-e, de engem ez zavar.
Leginkább azért, mert biztos vagyok benne, hogy ha akarná a Toyota, akkor össze tudná rendesen rakni. Csak úgy látszik, nem érdekli őket, hogy mi veszi körül a vezetőt.
Tudom, hogy huszadrangú dolog a zörgés, meg nyikorgás, de sajnos ezt közvetlenül érzékelem, mint vacak minőséget, miközben a nyilván kiváló műszaki tartalom rejtve marad.
És néha olyanokat gondolok, hogy ha egy 10-15 elemből álló műszerfalat és ormányt meg váltókart nem tudnak rendesen összerakni, akár a tervezés, akár az anyagminőség, akár az összeszerelés miatt, akkor milyen lehet a többezer elemből álló motor?
Irigylem a húgomat, akinek négyéves Swiftje van, mert az a feleennyibe kerülő autó belül összerakottabb hatást kelt.

Az auto bild tartós tesztben megemlített rozsda pedig egész egyszerűen vérciki. Egy Toyotában bármi rozsdásodik egy pár év alatt???

A Toyota jó márka, de ezt az Aurist egy kicsit elszúrták szerintem.
Eddig minden autómat (régi audi80, Mazda 323, Golf IV) jobban sikerült megszeretnem, mint ezt a kocsit.

Sajnálom nagyon és igazán nem is értem, miért van ez, mikor az autó nyilván kiváló.
Mintha a Toyota energiáját lekötné a tökéletes gyártási folyamat - amiben tényleg világelsők - és kevésbé érdekelné őket, hogy az ember jól is érezze magát a kocsiban...

Elnézést, hogy ilyen fikázósat írtam, remélem nem haragszotok. Az autó motorja, fékjei, futóműve, helykínálata, minden egyebe kiváló, pont ezért zavar a gyenge utastéri minőség.
Pártízezer forintos tétel lett volna rendesen megcsinálni.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4196 Dátum: 2009.08.06 10:35:51 »
"Tudom, hogy huszadrangú dolog a zörgés, meg nyikorgás," - ?? miota? egy uj autonál? ha 20 éves lenne akkor talán.   ;)

"Mintha a Toyota energiáját lekötné a tökéletes gyártási folyamat - amiben tényleg világelsők" - ezt most a leirtak alapján nem nagyon értem.  :?:

"Elnézést, hogy ilyen fikázósat írtam, remélem nem haragszotok.":D miért haragudna valaki is, ha elégedetlen vagy az autoddal?

Ha még 3 éven belül van az auto, megprobálnám garanciára megcsináltatni az egészet, hogy a zörgések meg etc. eltünjenek. Másik lehetöség lenne, ha már ennyire kiábrándultál az autobol, tipust vagy márkát cserélni.




szirl

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4197 Dátum: 2009.08.06 10:51:52 »
"Tudom, hogy huszadrangú dolog a zörgés, meg nyikorgás," - ?? miota? egy uj autonál? ha 20 éves lenne akkor talán.   ;)

Ezt arra írtam, hogy a zörgés az messze eltörpül egy motor, váltó, fék vagy valami komolyabb elektromos hiba mellett. Zavaró, de az autó használhatóságát nem ronntja különösebben.

["Mintha a Toyota energiáját lekötné a tökéletes gyártási folyamat - amiben tényleg világelsők" - ezt most a leirtak alapján nem nagyon értem.  :?:

Ezt arra írtam, hogy a Toyota nagyon tudja, hogy kell nagyon gyorsan, nagyon kevés időveszteséggel, nagyon kis raktárkészlet tartásával és viszonylag olcsón legyártani egy autót. Ebben a gyártásmenedzsment dolgoban a Toyota világelső, tanítják a módszereit.
Angolul azt szokták mondani, hogy 'Toyota is not making the best cars, but the best in making cars' - valami ilyesmire gondoltam.

A Toyota a gyártási folyamatba elképesztő energiákat tesz bele, olcsón gyárt, és gyorsan és közben nem követnek el nagy hibákat. Szerintem ebben az esetben sem a gyártással van a probléma, hanem a felhasznált anyagokkal esetleg a tervezéssel. A felhasznált anyagokról süt a spórolás, amit én nem tartok túl jó ötletnek...
Az európai konkurencia kifejezett hangsúlyt fektet az utastérre, és hiába hogy műszakilag esetleg gyengébb, de az emberek nagy része azt nem látja, az utasteret viszont igen.

Ez az utastér így olcsónak hat. Ami nem is lenne baj, ha a Toyota egy olcsó japán lenne, mint 10 éve, csakhogy most nem az, hanem egy drága japán. De olyan (vagy talán még rosszabb) anyagokkal, mint amiket most a fejlettebb koreaiak hoznak. Vagyis most egy érzésre koreai szintű autót gyártanak - és tényleg, a Kia Cee'd miben is rosszabb, így első ránézésre? - miközben viszont az európai gyártók árán, vagy annál is feljebb adják az autót.

Idézetet helyretettem.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.06 10:55:41 írta kleingy »

Satriani

  • Vendég
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4198 Dátum: 2009.08.06 11:30:20 »
Az autó műszerfala - az ormány miatt - elképesztően zörög.

Nem csodálkozom rajta, ritka igénytelen szerzet. Az első Auris próbám után leírtam, hogy az ormány miatt biztosan nem lesz ilyen autóm, mert már új korában is lötyög, nem tudom elképzelni, mi lesz vele 5-6 évesen. Egyébként jó autó az Auris, de az utastere számomra is kiábrándító.

istvanf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 172
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4199 Dátum: 2009.08.06 11:39:06 »
Jaj, ne vegyétek már el a kedvem, nemrég foglalóztam le életem első ( nemsokára ) autójaként egy fekete 1.4-es D-4D Aurist :-) Tényleg ennyire zörög mindekinél? Nem is orvosolható?