Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243101 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3675 Dátum: 2009.01.17 15:07:24 »
Az én autóm fekete, azon - nem csak szerintem - kimondottan jól mutat, abszolut harmonizál az autó formájával, és szépen illeszkedik a sárvédők, a küszöbök, illetve a lökhárító pereméhez. :yes:

Nekem a kocsim szine "kicsit" elter a feketetol  :whistling: Lattam mar platinaszurke (mint az enyem is) Aurison hatso sarvedo gumikat. Hat randak na.  :wacko:

Ízlések és pofonok. Szerintem meg enélkül néz ki bénán a kocsi. Mint említettem, nálam ez alapcucc. Ha hófehér autóm lenne, arra is felszereltettem volna.
Egyébként, ha csak a színe zavar, bármelyik festő megfújja neked olyan színűre, amilyenre akarod, akár metal v. mica festékkel is - persze azon túl, hogy tök felesleges, még röhejes is lenne! :lol:

Egyetértek, szerintem sem ront a sárfogó a kocsi kinézetén, sőt. És neked is jó, mert védi a kocsi oldalát, meg másoknak is, mert nem versz föl rájuk minden xart, feleakkora vízfelhőt húzol magad után esőben, stb. Mondjuk a légellenállást biztosan rontja egy kicsit, de azért ez nem egy túl nagy eltérés. Nagy hülyeségnek tartom, hogy már nem kötelező.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3676 Dátum: 2009.01.17 21:00:31 »
Delutan kipucoltam a kocsit belulrol is, hamar kivulrol ragyog, akkor belulrol is legyen patent. Levittem hat a porszivot. Bedugom, erre ki*assza a biztositekot, megint (Errol majd reszletesen a Alkatreszek topicbanl). Kinyitom a motorhaztetot, mar rutinosan nyulok a pot biztiert es cserelem a kiolvadt biztositekot. A lenyeg viszont a motorhazteto felnyitasan van.
Kb 2 honapja, ha kinyitom, akkor a fem es a szigetelo kozott hallom, hogy valami gurgulaszik. Gondoltam biztos vmi kozement, mintha kis fadarabkak lennenek, hang alapjan. De hogyan, hisz nagyon apro resek vannak, azon csak ugy nem megy be fa...?!
Ma, ismet gurgulaszott, de a szigeteles aljanal, latom kikandikal egy kis farost. Alatettem egy rongyot es kifeszitettem resnyire a szigetelest. Eddig is pobakoztam ezzel, de nem jott ki semmi. Most viszont jo helyen probalkoztam, es kiomlott ez:

Valojaban kb 3-szor ennyi, mert aztan bambasagbol kiomlott egy resze utkozben felfele  :)
Valami teli spejznek nezte a kocsit  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3677 Dátum: 2009.01.18 12:49:20 »
Mokkus  :clap: ... A gügyék mindenhová raktároznak, aztán egy jó részét el is felejtik  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3678 Dátum: 2009.01.18 12:52:49 »
Ez nagyon ott van [rohog]

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3679 Dátum: 2009.01.18 21:02:24 »
Mai nap nem lesz nalam piros betus unnep. Valami gyoker  :censored: letolatta a lokosom a sarvedonel es az hagyjan hogy meg lett huzva, de kb egy 8-10 cm-es tores is van rajta (gyakorlatilag a sarvedo feloli vegetol egy 10cm). Nem tudjatok lehet ezt hegeszteni es ha igen utanna gondolom at kell fujni az egeszet. bakker..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3680 Dátum: 2009.01.18 21:25:17 »
Mai nap nem lesz nalam piros betus unnep. Valami gyoker  :censored: letolatta a lokosom a sarvedonel es az hagyjan hogy meg lett huzva, de kb egy 8-10 cm-es tores is van rajta (gyakorlatilag a sarvedo feloli vegetol egy 10cm). Nem tudjatok lehet ezt hegeszteni es ha igen utanna gondolom at kell fujni az egeszet. bakker..

Hegeszteni minden bizonnyal lehet. Fényezni utána nem biztos hogy telibe kell, lehet hogy át lehet "ködölni", de ezt majd inkább szakember mondja meg. Hajmeresztő, hogy ekkora sérülés után csak úgy lelépnek emberek a helyszínről  :ph34r: :helpsmilie: :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3681 Dátum: 2009.01.18 21:56:36 »
Mai nap nem lesz nalam piros betus unnep. Valami gyoker  :censored: letolatta a lokosom a sarvedonel es az hagyjan hogy meg lett huzva, de kb egy 8-10 cm-es tores is van rajta (gyakorlatilag a sarvedo feloli vegetol egy 10cm). Nem tudjatok lehet ezt hegeszteni es ha igen utanna gondolom at kell fujni az egeszet. bakker..
Hegeszteni minden bizonnyal lehet. Fényezni utána nem biztos hogy telibe kell, lehet hogy át lehet "ködölni", de ezt majd inkább szakember mondja meg. Hajmeresztő, hogy ekkora sérülés után csak úgy lelépnek emberek a helyszínről  :ph34r: :helpsmilie: :no:
Pontosan.. csak azt tudom mondani azt az 5-10 ezret amit megsporolt a kotelezojen (ha ugye adott volna egy lapot) koltse patikara.
Esetleg nem tud valaki ajanlani egy jo szakit Bp-en?

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3682 Dátum: 2009.01.21 11:11:16 »
Na, mostanra lett tele a t@k@m az Auris gyári gumiszőnyeg-garnitúrájával! :cry:
Soha ilyen retek még nem volt belülről az autóm, legalábbis a bal1-en. A legnagyobb dzsuvában sem, igaz most "csak" a gyári gumigarnitúra volt benne és nem 2-3 réteg (filc+uniform gumiszőnyeg+hótálca). A hátsó még elmegy, bár az azért nagyon parasztos, hogy nem méretpontos -> itt-ott felgyűrődik, mert egyszerűen nem fér be az adott helyre úgy van kialakítva! :banging: A jobb első dettó!  :single fuck: A vezetőoldali legalább pontos, de kicsi b@'me'! :double fuck: Eddig plusz fóliával védtem a padlókárpitot, de így is koszos lett. :no:
A taposóra minden esetre beszabok egy darab gumit és kétoldalú ragasztóval rögzítem rá, mert az sem bírja a strapát...
Csak én vagyok ennyire szigorú, vagy más is lelőné a gumiszőnyeg-garni gyártóját??? :gun_bandana: :naspang: :2guns:
 
hazard

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3683 Dátum: 2009.01.21 12:09:06 »
Csak én vagyok ennyire szigorú, vagy más is lelőné a gumiszőnyeg-garni gyártóját??? :gun_bandana: :naspang: :2guns:
Nahat, nekem pont passzentos... lehet a Te Aurisod kisebb  :tt2:
Hatul nekem nem volt mindenutt levagva (a kereten kivul is voltak meg kis fulek), azokat en lenyisszantottam, azota azok sem huplisak.
A vezeto oldali tenyleg rovidebb, de nem megy be ala sok szemet.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3684 Dátum: 2009.01.21 12:12:49 »
Na, mostanra lett tele a t@k@m az Auris gyári gumiszőnyeg-garnitúrájával! :cry:
Soha ilyen retek még nem volt belülről az autóm, legalábbis a bal1-en. A legnagyobb dzsuvában sem, igaz most "csak" a gyári gumigarnitúra volt benne és nem 2-3 réteg (filc+uniform gumiszőnyeg+hótálca). A hátsó még elmegy, bár az azért nagyon parasztos, hogy nem méretpontos -> itt-ott felgyűrődik, mert egyszerűen nem fér be az adott helyre úgy van kialakítva! :banging: A jobb első dettó!  :single fuck: A vezetőoldali legalább pontos, de kicsi b@'me'! :double fuck: Eddig plusz fóliával védtem a padlókárpitot, de így is koszos lett. :no:
A taposóra minden esetre beszabok egy darab gumit és kétoldalú ragasztóval rögzítem rá, mert az sem bírja a strapát...
Csak én vagyok ennyire szigorú, vagy más is lelőné a gumiszőnyeg-garni gyártóját??? :gun_bandana: :naspang: :2guns:
 

Nekem a Corollába, meg a Hiluxba is teljesen jól bírja, a Corié 110e nél is alig volt megkopva a sarkam helyén. Most persze egy kicsit sáros a hangszóró is az ajtóban, de egy kis erdőjárás után ez természetes.

-és teljesen méretpontosak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3685 Dátum: 2009.01.21 13:19:26 »
Az enyém nem méretpontos, pedig gyárinak tűnik (Toyota-szalonban rendeltem és a márkaembléma, vmint a típusjelölés is rajta van) :excl: Mint mondtam: a jobb1-nél csak kismértékben, de hátul nagyon huplis. Néztem a szőnyegeket: nincsenek fülek, egyéb felfekvési egyenetlenséget okozó sorják stb. Már úgyis megyünk ki a latyakos időből, de azért bosszantó...
Az azonban a javára írható, hogy hátul nagyon jól védi a padlókárpitot, szinte minimális porszívózás volt szükséges.
hazard

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3686 Dátum: 2009.01.21 13:21:46 »
A hátsók nincsenek felcserélve? Jobb-Bal...

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3687 Dátum: 2009.01.21 15:46:18 »
A hátsók nincsenek felcserélve? Jobb-Bal...
Nincs, és nem is lehet, mivel középen puzzle-módján kapcsolódik össze a szőnyeg.
hazard

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3688 Dátum: 2009.01.29 12:06:49 »
Sarfogo gumi

Most voltam az autoval par napig 1utt amig az enyemet szereltek. Nos ugy vettem eszre az esos idoben talan nem annyira koszolja ossze a hatso reszt mint eddig.
Vagtam bele csuszasgatlo szivacsot ( valto alatti resz ) hogy ne csuszkaljanak az apro holmik   + attetszo foliat ragasztottam a "B" oszlopra hogy ne karistolja mar szet a biztonsagi ov csatja alapallapotban.  Ha jon a jobb ido akkor megkapja a Szatuna fele legtereloket is.

Kerdes.
Ha vki tudna mondani 1 jo uleshuzat beszerzesi lehetoseget annak megorulnek.

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #3689 Dátum: 2009.01.29 12:12:14 »
Sarfogo gumi

Most voltam az autoval par napig 1utt amig az enyemet szereltek. Nos ugy vettem eszre az esos idoben talan nem annyira koszolja ossze a hatso reszt mint eddig.
Vagtam bele csuszasgatlo szivacsot ( valto alatti resz ) hogy ne csuszkaljanak az apro holmik   + attetszo foliat ragasztottam a "B" oszlopra hogy ne karistolja mar szet a biztonsagi ov csatja alapallapotban.  Ha jon a jobb ido akkor megkapja a Szatuna fele legtereloket is.

Kerdes.
Ha vki tudna mondani 1 jo uleshuzat beszerzesi lehetoseget annak megorulnek.

Viziborz
A sarfogon egyre jobban torom a fejem. Lattam olyan szinun mint az enyim (paltinaszurke) azon szinre volt fujva, es ugy egeszen jol nez ki  :yes:
A "B" oszlopra ez az attetszo folia nem is rossz.  :yes: Olyat hol lehet venni? Ontapados?
Uleshuzatot en meretre csinaltattam, de az nem Budapesten van, el kell menni Visonta melle.
Mar regebben belinkeltem ide kepeket rola. Nagyon igenyesen dolgoznak, en batran ajanlom Oket.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX