Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2882017 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4680 Dátum: 2009.12.29 09:04:24 »
Idézetet írta: identicalmcqc
Sziasztok!
Az ajtózáram (akkor még nem tudtam, hogy amiatt van) egy kulcsomat már megette, azóta indítani nem tudok vele, a pótkulcsot használom.
Mostanában a zár akadozik és egy kis olajozásra egészen használható lesz, de most már lassan az sem használ.
OK? hogy másolnom kell egy kulcsot, de az a zárat nem fogja megoldani és nem akarok állandóan kulcsot másoltatni.

Mit lehet tenni, hogy egy kicsit meghosszabbítsam a zár élettartamát? '98-as Corolla az illető.
Köszönöm!

Idézet
A pontos okát nem tudom, akad a kulcs és azt gyanítom, hogy emiatt megeszi a kulcsot a zár. Állítólag piszkos a zár, de nem tudom mivel és hogyan tisztíthatnám zárolajozón kívül, ami egyre kevésbé használ.
Egy komplett zárcsere szóba jöhetne, de sokak szerint olcsóbb, ha központit rakok a kocsiba és a kulcsot csak indításra használom (egyelőre ez a közeljövő terve). Ugyanakkor meg, ha a központi besz@rik, vhogyan csak ki kell nyitni majd az ajtót és akkor gondban leszünk...

Ja, bocs és mindkét oldali zárról van szó, bár a vezető oldali jobban akad...
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.29 09:37:42 írta kleingy »
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4681 Dátum: 2009.12.29 21:33:33 »
Vannak kimondottan zárak javítására, átalakítására specializálódott szakik. Itt Pécsett is van ilyen. Ha jól tudom, arra is van lehetőség, hogy ha vesz az ember egy használt zárat, azt a szaki hozzáalakítja a meglévő kulcshoz. Tehát pl. lehetne venni bontóban egy zárszettet (tudtommal nem adják őket külön-külön), és vagy azokat az autó meglévő kulcsaihoz alakíttatni, vagy a gyújtáskapcsoló zárbetétjét hozzáigazíttatni az új zárszett kulcsához.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kusztvan74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4682 Dátum: 2009.12.29 23:10:03 »
Vannak kimondottan zárak javítására, átalakítására specializálódott szakik. Itt Pécsett is van ilyen. Ha jól tudom, arra is van lehetőség, hogy ha vesz az ember egy használt zárat, azt a szaki hozzáalakítja a meglévő kulcshoz. Tehát pl. lehetne venni bontóban egy zárszettet (tudtommal nem adják őket külön-külön), és vagy azokat az autó meglévő kulcsaihoz alakíttatni, vagy a gyújtáskapcsoló zárbetétjét hozzáigazíttatni az új zárszett kulcsához.
Szia!
Tudnál ilyet Bp-en is mondani, esetleg ahová szombaton is eltudok menni?
Milyen áfekvésben érdemes itt gondolkozni, hogy ne kerüljön többe a hús mint a leves?
Köszönöm szépen!
Üdv,
Kuszi

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4683 Dátum: 2009.12.30 00:35:03 »
Vannak kimondottan zárak javítására, átalakítására specializálódott szakik. Itt Pécsett is van ilyen. Ha jól tudom, arra is van lehetőség, hogy ha vesz az ember egy használt zárat, azt a szaki hozzáalakítja a meglévő kulcshoz. Tehát pl. lehetne venni bontóban egy zárszettet (tudtommal nem adják őket külön-külön), és vagy azokat az autó meglévő kulcsaihoz alakíttatni, vagy a gyújtáskapcsoló zárbetétjét hozzáigazíttatni az új zárszett kulcsához.
Szia!
Tudnál ilyet Bp-en is mondani, esetleg ahová szombaton is eltudok menni?
Milyen áfekvésben érdemes itt gondolkozni, hogy ne kerüljön többe a hús mint a leves?
Köszönöm szépen!
Üdv,
Kuszi

A hús az mindig kerül szerintem...meg az úgy is van rendjén :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.30 01:06:23 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4684 Dátum: 2009.12.30 01:05:51 »
Szia!
Tudnál ilyet Bp-en is mondani, esetleg ahová szombaton is eltudok menni?
Milyen áfekvésben érdemes itt gondolkozni, hogy ne kerüljön többe a hús mint a leves?
Köszönöm szépen!
Üdv,
Kuszi
BP-it sajnos nem tudok. Árak: hívd föl a bontókat (a kluboldalon találsz párat, baloldalt), hogy képben légy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4685 Dátum: 2009.12.30 05:55:59 »


Szia!
Ez pesti cím:http://www.autozarak.hu/index.php?id=fooldal
Üdv. czoki.


Szia!
Tudnál ilyet Bp-en is mondani, esetleg ahová szombaton is eltudok menni?
Milyen áfekvésben érdemes itt gondolkozni, hogy ne kerüljön többe a hús mint a leves?
Köszönöm szépen!
Üdv,
Kuszi
BP-it sajnos nem tudok. Árak: hívd föl a bontókat (a kluboldalon találsz párat, baloldalt), hogy képben légy.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4686 Dátum: 2009.12.30 07:42:42 »
Én pont a czoki által linkelt céggel beszéltem úgy egy éve, hasonló probléma miatt; ők akkor nekem egy 50e Ft nagyságrendű összegről beszéltek (zárak kiszerelése, átkódolása, egy vagy két új kulcs, erre nem emlékszem pontosan). Úgy vettem ki szavaikból, ha én szerelném szét, olcsóbb lenne, ebben az esetben viszont érdemesebb szerintem rendelni a Toyotától egy garnitúrát (ToyoDIY szerint ~98 euro a szet, gondolom + posta stb), mert ha már kiszerelem, akkor be is szerelem (tapasztalatból mondom, itt korábban le is írtam, nekem hogy sikerült összebarkácsolni az enyémet, azóta is kifogástalanul működik)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4687 Dátum: 2009.12.30 07:47:57 »
Nekem viszont az ablaktörlővel van gondom tegnap óta: rácsöppent egy adag víz, gondoltam törlök egyet, elindult, szuperlassú mozgás után kb. 10 centire megállt az alsó holtponttól. Onnan aztán se előre se hátra; kézzel vissza toltam az alsó pontra, hogy azért ne zavarjon a kilátásban; aztán ahányszor próbáltam törölni, annyiszor kicsit mozdult, de semmi egyéb. Mi lehet a baja? Motor nem meleg, biztijét még nem kerestem ki, de mivel kicsit mozdul, nem gyanakodnék biztire, sem motorra, talán a mechanika szorult be? Délután lesz időm szétszedni, addig is várom az ötleteket, köszönettel!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4688 Dátum: 2009.12.30 08:00:38 »
biztos h a mechanika. szorul az alsó pont felett. szedd szét és zsirozd be. az ablakemelőimet is szétszedtük 2 napja megkináltuk zsirral csodákat tett!  :yes:

más: tegnap voltam unixban muszerfal izzokért. min. 10es csomagban adják. :censored:
kétféle izzo*10= 1000 ft. vicc..
kemény alkatresz árak vannak. legolcsobb olasz ocska 55os akksi 16rol indul. a normálisabb 20ropi :devil:
 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4689 Dátum: 2009.12.30 08:04:32 »
Első körben zsírzás lesz, azért remélem itt meg is áll a dolog :) Köszi

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4690 Dátum: 2009.12.30 16:42:15 »
Első körben zsírzás lesz, azért remélem itt meg is áll a dolog :) Köszi
Lehet biztosíték is! (Ha meg se nyikkan)
A R19-esünkben amit megvettünk rossz volt a biztosíték azt csak azért nem törölt!
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4691 Dátum: 2009.12.30 16:53:31 »
Tapasztaltatta valamelyikőtök, hogy az első lámpák vakulnak az E12-es Faceliftesen?
Nekem úgy tűnik, hogy a sajátom belsejében van valami szürkés elszíneződés a foncsoron!
Garanciában el lehetne-e sütni?
Sajnos mindkettőn megvan felül!

Szerintem az emelt fényerejű csodának köszönhető!
Konrád

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4692 Dátum: 2009.12.30 19:56:54 »
Első körben zsírzás lesz, azért remélem itt meg is áll a dolog :) Köszi
Kb. másfél óra alatt sikerült szétszednem; atomjaira... de legalább bebizonyosodott, hogy a motor jó (olyannyira, hogy még a szénkeféket is kiszedtem :) ); kifűztem szépen a kasztniból a rudazatot, úgy néz ki a karom, mintha egy macska nekem támadt volna. Végül is a baloldali rész van begyógyulva, közvetlenül a kar tövében. Most ázik egy éjszakát 10W40 robogó olajban  :D ha már maradt 1 l, másba úgysem jó... aztán holnap megpróbálom megmozdítani... Aztán ha mindez sikerül, jöhet a beállítás  :wacko:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4693 Dátum: 2009.12.30 20:43:03 »
kemény alkatresz árak vannak. legolcsobb olasz ocska 55os akksi 16rol indul. a normálisabb 20ropi :devil:
Az tényleg kemény! Nézem az aktuális Metro-katalógust, január 6-ig érvényes: Bosch akksi, 56 Ah, 14.488 forint bruttó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #4694 Dátum: 2009.12.31 08:04:00 »
Sajna ide is irnom kell... E11 corolla az alany.
-A gyári rádió kijelzője mást is szolgál-e?...gondolom igen...mint hogy a mr2 t fogjam.
Mutatna valami km/h t is de valahogy az nem mozdul egy adott erteknek.
-Pillanatnyi fogyasztást hol tudok nézni...ha egyáltalán tudok..
-esetlegesen a tripA t s a Trip B t hogy tudnam nullázni...s egyébként ezek micsodák? a kilométerállás 2. s 3. funkciója. a 4 funkció kipontozott helyek....ez utóbbi micsoda? hogy lehet életre bírni?