Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2882029 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3480 Dátum: 2009.05.29 18:00:59 »
Nekem az a bajom a 10 éves Corimmal, hogy sose volt rajta üléshuzat és láthatóan nem ártana neki egy takarítás. Az ülést meg mégse tudom mosógépbe tenni és kimosni.  :szemez:

Nem is kell  ;) ... Vizes kárpittisztító géppel kell rámenni. Előtte ki kell szerelni az ülést, mert különben nem férsz hozzá normálisan (nomeg szárítani is könnyebb úgy). Ülések kiszerelése után, egy füst alatt a padlókárpiton is végig lehet menni a géppel. Nem árt napos, meleg időben csinálni, mert akkor utána egy nap alatt kiszárad az utastér, és lehet visszaszerelni az üléseket.

Autókozmetikák 15...25 ezer közötti összegért végzik el ugyanazt a műveletet. Én 3-4 évente végre szoktam hajttatni. Egyszer megpróbáltam magam - sikerült is, de rengeteg időm ment rá, és nem lett olyan szép, mint amilyenre a kozmetikások meg tudják csinálni (hja, nyilván a rutin).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3481 Dátum: 2009.05.29 18:04:00 »
Az mitől lehet ha araszolok (pl. dugo) és 1 illetve 2 be ha kicsit gyorsítok és utána leveszek a gázról a lábamat akkor kicsit rángat.

Kérdés, mit jelent a "kicsit"  :hmmmm: ... Mindenesetre lehet normális jelenség is, magában a hajtáslánc felfüggesztésében is lehet ennyi rugalmasság, pláne hogy ugye nem új már az autód. A Camrym is rángat picit alacsony fokozatban, alacsony fordulaton gázelvételnél - amióta megvan (11 éve); ez adottság az esetében és kész - soha nem is jutott eszembe, hogy hibaként gondoljak rá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3482 Dátum: 2009.05.29 18:44:54 »
Ide is leírom, már a tuning topicban írtam: hogyan érdemes a zöld műszerfal világításomból pirosat csinálni? Minden tanácsot szívesen veszek.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3483 Dátum: 2009.05.29 18:54:37 »
Ide is leírom, már a tuning topicban írtam: hogyan érdemes a zöld műszerfal világításomból pirosat csinálni? Minden tanácsot szívesen veszek.

Szétszeded, és kicseréled a ledeket pirosra  :sorcerer:
kisa
born to ride

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3484 Dátum: 2009.05.29 18:56:55 »
Ide is leírom, már a tuning topicban írtam: hogyan érdemes a zöld műszerfal világításomból pirosat csinálni? Minden tanácsot szívesen veszek.

Szétszeded, és kicseréled a ledeket pirosra  :sorcerer:
Nem LED-es a műszerfalam! Sima izzó van benne és a színt nem az izzó adja. Nincs rajta koton sem...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3485 Dátum: 2009.05.29 19:03:36 »
Akkor a fóliát cseréld ki, amin át jön a fény, kiveszed, körberajzolod-vágod az újat, és kész :)
kisa
born to ride

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3486 Dátum: 2009.05.29 20:05:25 »
Az mitől lehet ha araszolok (pl. dugo) és 1 illetve 2 be ha kicsit gyorsítok és utána leveszem a gázról a lábamat akkor kicsit rángat.

Kérdés, mit jelent a "kicsit"  :hmmmm: ... Mindenesetre lehet normális jelenség is, magában a hajtáslánc felfüggesztésében is lehet ennyi rugalmasság, pláne hogy ugye nem új már az autód. A Camrym is rángat picit alacsony fokozatban, alacsony fordulaton gázelvételnél - amióta megvan (11 éve); ez adottság az esetében és kész - soha nem is jutott eszembe, hogy hibaként gondoljak rá.

Csináltam egy ECU resetet, szűrőket és a gyertyákat most még hagyom míg nem megyek szervizbe vele, de még mindig fent áll a jelenség. Hát leírni nem nagyon tudom azt a kicsit, de lehet tényleg az van amit mondasz és csak én képzelek be hülyeségeket magamnak hogy ez hiba lenne :wacko:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3487 Dátum: 2009.05.30 08:50:48 »
Tudom, mi a gondja barna.czukornak. Az izzó maga sima fehér, viszont van egy színezett armatúra mindegyik körül. Amiből piros max a G6-os Corikhoz járt. Majd lefotózom.
Tehát ha leveszed pl a venti kerek kapcsolóját, akkor abban van egy méretre készített zöld armatúra. Na ezt kéne kicserélni, különben marad a zöld szín. És ezt nem lehet csak körberajzolni és valamivel helyettesíteni (szerintem). De várom czukor ötleteit a cserére.  :1eye:

szerk: Benett oldalán ezt írja: "Kissé bonyolultabb a helyzet, ha gyárilag Wolfram szálas izzókkal oldották meg a háttérvilágítást és valamilyen színű plexivel színezték meg. Főleg francia és japán gyártású autóknál fordul elő. Ebben az esetben is meg kell tervezni a megfelelő LED-es megvilágításat. És a színes plexit áttetszőre kell cserélni."

És a főnök beszélhetne ezzel a Benettel, mert "Partnerkapcsolat esetén kedvezményeket adok a klub tagjainak, boltok, műhelyek részére."  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.30 08:58:18 írta kleingy »
         

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3488 Dátum: 2009.05.30 14:18:58 »
Az mitől lehet ha araszolok (pl. dugo) és 1 illetve 2 be ha kicsit gyorsítok és utána leveszem a gázról a lábamat akkor kicsit rángat.

Kérdés, mit jelent a "kicsit"  :hmmmm: ... Mindenesetre lehet normális jelenség is, magában a hajtáslánc felfüggesztésében is lehet ennyi rugalmasság, pláne hogy ugye nem új már az autód. A Camrym is rángat picit alacsony fokozatban, alacsony fordulaton gázelvételnél - amióta megvan (11 éve); ez adottság az esetében és kész - soha nem is jutott eszembe, hogy hibaként gondoljak rá.

Csináltam egy ECU resetet, szűrőket és a gyertyákat most még hagyom míg nem megyek szervizbe vele, de még mindig fent áll a jelenség. Hát leírni nem nagyon tudom azt a kicsit, de lehet tényleg az van amit mondasz és csak én képzelek be hülyeségeket magamnak hogy ez hiba lenne :wacko:


Ugyan ez a jelenség nálam is fenn áll, de nem mindig csinálja. Érdekes, nekem is dugóban araszolgatásnál szokott előjönni vagy ha már sokat mentem aznap a kocsival. Toyotasok nem tudtak rá mit mondani, minden szerviznél azt az infót kapom, hogy az autó hibátlan pedig minden alkalommal mondom, hogy nézzenek utána. Így nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget, pedig tény, hogy zavaró.

Egyszer egy volt rally-s ismerősömtől vettem 3500 ft-ért valami brutál adalékot (ha jól emlékszem injektor tisztító volt, de nem akarok hülyeséget mondani) amit fél tankhoz kellet önteni. Utána bő 2 hónapig nem jelentkezett a "probléma", de utána ismét előjött.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.30 14:25:30 írta Czimtom »

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3489 Dátum: 2009.05.31 21:03:36 »
Az lenne a kérdésem, hogy a Corollám központi computere mennyire pontosan tudja a megtehető kilométereket kijelezni, meg a fogyasztást mérni? Azaz ha azt mondja, hogy pl. 5 km van hátra és elfogy a nafta, azt mennyire kell komolyan venni, vagy van benne tartalék?
Illetve hogy ha véletlen kifogy az üzemanyag, az okoz-e vmi visszafordíthatatlan hibát a gépben?
Ha kifogy akkor simán megtankolom, s indítom a motort, nem kell csinálni semmi mást?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3490 Dátum: 2009.05.31 21:41:20 »
A Toyota range általában igen pesszimista szokott lenni a tapasztalatok szerint. Elvileg amikor 0 km-t mutat, még kellene legyen benne 50-100 km-re elegendő üzemanyag. A japók nem akarják, hogy kifogyjon az üzemanyag a kocsiból.  :)
         

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3491 Dátum: 2009.05.31 23:51:01 »
Az lenne a kérdésem, hogy a Corollám központi computere mennyire pontosan tudja a megtehető kilométereket kijelezni, meg a fogyasztást mérni? Azaz ha azt mondja, hogy pl. 5 km van hátra és elfogy a nafta, azt mennyire kell komolyan venni, vagy van benne tartalék?
Illetve hogy ha véletlen kifogy az üzemanyag, az okoz-e vmi visszafordíthatatlan hibát a gépben?
Ha kifogy akkor simán megtankolom, s indítom a motort, nem kell csinálni semmi mást?
Lehet hülye kérdés előre is elnézést. :) Ez már az újabb corolla vagy régebbi? Ha régebbi akkor megszeretném kérdezni hogy lehet ezt előcsalogatni mert én még nem találkoztam vele, bár lehet túl gyorsan nyomkodom a trip navi gombot és azért mert ott csak az átlagfogyit szoktam nézegetni mostanában. ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3492 Dátum: 2009.06.01 02:28:58 »
Az lenne a kérdésem, hogy a Corollám központi computere mennyire pontosan tudja a megtehető kilométereket kijelezni, meg a fogyasztást mérni? Azaz ha azt mondja, hogy pl. 5 km van hátra és elfogy a nafta, azt mennyire kell komolyan venni, vagy van benne tartalék?
Illetve hogy ha véletlen kifogy az üzemanyag, az okoz-e vmi visszafordíthatatlan hibát a gépben?
Ha kifogy akkor simán megtankolom, s indítom a motort, nem kell csinálni semmi mást?

Az átlagfogyasztást eléggé pontosan jelzi (az eltérés maximum pár deci ide vagy oda); a hatótávolságot viszont úgy számolja, hogy lehetőleg ne maradj az út szélén üres tankkal - tehát amikor nullát ír ki, még jócskán van benne üzemanyag; az Avensisünkben pl. 6-7 liter. Egyszer rakd tele ilyenkor, innentől fogva tudni fogod, mennyi van még a tankban, mikor nullát ír a Range.

Ha kifogy az üzemanyag, elvileg nem lehet tőle baja semminek, de azért ezt jobb nem erőltetni (a szennyeződések, kondenzvíz, ilyesmi a tank legalján gyűlnek össze).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3493 Dátum: 2009.06.01 10:34:18 »
Rendben, kipróbálom, már csak azt kellene tudni, hogy a tank 55 literes-e pontosan, vagy fér-e bele esetleg több is?
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.01 13:09:28 írta kleingy »
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3494 Dátum: 2009.06.01 10:45:32 »
Belefér több is, mivel a betöltőcsövet is meg bírod tölteni, valamint az sem biztos hogy ha 55 litert teszel bele akkor kiszívja mind az 55 litert.
OFF
Haver 1.4-es Twinport H Astrája ha a tankban van még 2 liter üzemanyag már nem megy, onnan tudjuk hogy 2 liter volt még benne, mivel Opel Tech2-es műszerrel kiolvastattuk.
ON

Meg nem is jó szórakozni ilyen meddig tudok elmenni egy tankkal, az üzemanyag keni a szivattyút is, ha kifogy a szivattyú sem köszöni meg.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.01 13:09:14 írta kleingy »