Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
130 (32%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 406

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5003099 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Olajok és adalékok
« Válasz #435 Dátum: 2005.11.02 14:46:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "afekete"

Ez nagyon igaz. Én most jöttem rá. Amikor megkaptuk a kocsit felrakták rá a téli gumit és ez volt rajta nyáron is. Nem nagyon néztem a nyomást, mondván hogy nem látszik laposnak az én tempóm melett meg nem tünt fel. Aztán a multkori tankolás után megnéztem. 1.x volt a 2.5 helyett... :-O Azóta minden teli tanknál nézem – kb. havonta és ez olyan 700-750 km.

Akkor vagy nagyon könnyű a kocsid, vagy rossz a szemed, netán a gumid jó. Mert 2-3tized bárt már észre lehet venni, 1.9 körül meg már szinte ovális teljesen a gumi, 2,5nél pedig szinte egyenes az oldala.


 :?:  :?:  :?:

1.9 és 2.5 közötti különbséget , ugyanazon az autón , ugyanannál a guminál , legfeljebb akkor veszel észre , ha rögtön egymás után látod a két állapotot (ami ugye kizárt) . Valami egészen minimális különbség van csak a kettő között . Ahhoz pedig , hogy a guminak ne legyen "hasa" , bőven 3 feletti értékek kellenek (és persze üres autó) .

Igen, az oldala sose volt egyenes. Most hogy az előírt nyomás van benne, most sem. (Annak idején megnéztem a szomszédban álló Laguna gumiját és azt gondoltam nem vészes. Persze lehet, hogy akkor még megvolt benne 2,2 bar...) De a lényeg, hogy vezetés közben nem tünt fel. És ezek szerint szemmel nézni sem elég.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Olajok és adalékok
« Válasz #436 Dátum: 2005.11.02 15:15:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "afekete"

Ez nagyon igaz. Én most jöttem rá. Amikor megkaptuk a kocsit felrakták rá a téli gumit és ez volt rajta nyáron is. Nem nagyon néztem a nyomást, mondván hogy nem látszik laposnak az én tempóm melett meg nem tünt fel. Aztán a multkori tankolás után megnéztem. 1.x volt a 2.5 helyett... :-O Azóta minden teli tanknál nézem – kb. havonta és ez olyan 700-750 km.

Akkor vagy nagyon könnyű a kocsid, vagy rossz a szemed, netán a gumid jó. Mert 2-3tized bárt már észre lehet venni, 1.9 körül meg már szinte ovális teljesen a gumi, 2,5nél pedig szinte egyenes az oldala.


 :?:  :?:  :?:

1.9 és 2.5 közötti különbséget , ugyanazon az autón , ugyanannál a guminál , legfeljebb akkor veszel észre , ha rögtön egymás után látod a két állapotot (ami ugye kizárt) . Valami egészen minimális különbség van csak a kettő között . Ahhoz pedig , hogy a guminak ne legyen "hasa" , bőven 3 feletti értékek kellenek (és persze üres autó) .


Ez így van, szerintem se lehet észrevenni...ha szép lassan enged le...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Olajok és adalékok
« Válasz #437 Dátum: 2005.11.02 17:58:04 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "afekete"

Ez nagyon igaz. Én most jöttem rá. Amikor megkaptuk a kocsit felrakták rá a téli gumit és ez volt rajta nyáron is. Nem nagyon néztem a nyomást, mondván hogy nem látszik laposnak az én tempóm melett meg nem tünt fel. Aztán a multkori tankolás után megnéztem. 1.x volt a 2.5 helyett... :-O Azóta minden teli tanknál nézem – kb. havonta és ez olyan 700-750 km.

Akkor vagy nagyon könnyű a kocsid, vagy rossz a szemed, netán a gumid jó. Mert 2-3tized bárt már észre lehet venni, 1.9 körül meg már szinte ovális teljesen a gumi, 2,5nél pedig szinte egyenes az oldala.


 :?:  :?:  :?:

1.9 és 2.5 közötti különbséget , ugyanazon az autón , ugyanannál a guminál , legfeljebb akkor veszel észre , ha rögtön egymás után látod a két állapotot (ami ugye kizárt) . Valami egészen minimális különbség van csak a kettő között . Ahhoz pedig , hogy a guminak ne legyen "hasa" , bőven 3 feletti értékek kellenek (és persze üres autó) .

Akkor nekem túl jó a szemem :D  :lol: Pedig sztem észrevehető. Ha lesz időm kipróbálom, hogy megsaccolom előre, azt lemérem, és kiváncsi leszek, de gyanítom, hogy +-0.3bárnál többet nem tévedek.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Olajok és adalékok
« Válasz #438 Dátum: 2005.11.03 09:00:35 »
Idézetet írta: "galland"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor vagy nagyon könnyű a kocsid, vagy rossz a szemed, netán a gumid jó. Mert 2-3tized bárt már észre lehet venni, 1.9 körül meg már szinte ovális teljesen a gumi, 2,5nél pedig szinte egyenes az oldala.
:?:  :?:  :?:
1.9 és 2.5 közötti különbséget , ugyanazon az autón , ugyanannál a guminál , legfeljebb akkor veszel észre , ha rögtön egymás után látod a két állapotot (ami ugye kizárt) . Valami egészen minimális különbség van csak a kettő között . Ahhoz pedig , hogy a guminak ne legyen "hasa" , bőven 3 feletti értékek kellenek (és persze üres autó) .
Ez így van, szerintem se lehet észrevenni...ha szép lassan enged le...

Én anno a Dacián semmi kulonbséget nem láttam az egy oldalon lévo 2 baron és 1.3-on lévo két kerék kozott. :roll:
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Olajok és adalékok
« Válasz #439 Dátum: 2005.11.03 09:11:18 »
Akkor Klacóval egyformán jó a szemünk, mert én is észreveszem a gumin a 3-4 tized bar különbséget.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Olajok és adalékok
« Válasz #440 Dátum: 2005.11.03 18:55:49 »
Idézetet írta: "Misi"
Akkor Klacóval egyformán jó a szemünk, mert én is észreveszem a gumin a 3-4 tized bar különbséget.


Különben ez jó, komlyan. Nem csak műszeres ellenőrzés során döbbentek rá, h. gond van.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #441 Dátum: 2005.11.04 15:08:33 »
Idézetet írta: "Misi"
Akkor Klacóval egyformán jó a szemünk, mert én is észreveszem a gumin a 3-4 tized bar különbséget.


Hat akkor ti nagyon szerencsesek vagytok  :) ... Ha figyelembe vesszük , hogy mi minden befolyasolja ezt (felni szelessege , gumi szelessege , gumi markaja stb) , akkor meg plane  :D ... komolyan mondod , hogy te meglatod , ha mondjuk 2.0 van a gumiban 2.3 helyett  :o ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Olajok és adalékok
« Válasz #442 Dátum: 2005.11.04 15:13:18 »
Idézetet írta: "afekete"
És ezek szerint szemmel nézni sem elég.


Nem hat , erre nem szabad hagyatkozni , legalabbis ugy altalaban nem . Velem szamtalanszor elofordult mar , hogy ranezve azt hittem , lapos a kerek (195/55-ös gumim elegge hasasnak nezett ki az 5.5-ös felnin , meg 2.5 barral is) , aztan elmentem kontrollalni , es kiderült hogy megsem  :) - de volt forditva is , Carinankon a nyari 185/65-ös Uniroyalok a 6-os felnin szep egyenesen , szinte "has" nelkul feszülnek meg akkor is , amikor mar csak 1.8 van bennük  :roll: ... viszont az ugyanilyen meretü Barum telieknek hasuk van 2.2-nel is , szoval a lenyeg : NEM szabad ebben a szemre hagyatkozni szerintem .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Olajok és adalékok
« Válasz #443 Dátum: 2005.11.04 21:31:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "afekete"
És ezek szerint szemmel nézni sem elég.


Nem hat , erre nem szabad hagyatkozni , legalabbis ugy altalaban nem . Velem szamtalanszor elofordult mar , hogy ranezve azt hittem , lapos a kerek (195/55-ös gumim elegge hasasnak nezett ki az 5.5-ös felnin , meg 2.5 barral is) , aztan elmentem kontrollalni , es kiderült hogy megsem  :) - de volt forditva is , Carinankon a nyari 185/65-ös Uniroyalok a 6-os felnin szep egyenesen , szinte "has" nelkul feszülnek meg akkor is , amikor mar csak 1.8 van bennük  :roll: ... viszont az ugyanilyen meretü Barum telieknek hasuk van 2.2-nel is , szoval a lenyeg : NEM szabad ebben a szemre hagyatkozni szerintem .

Szerintem meg ugyanannál a felninél évek alatt rájössz, hogy mennyire kell kereknek lennie  :lol:
Nem vitatkozok, ha ráérek megnézem és elötte megtippelem magamnak a dolgot, majd leírom, de 3 tized bár + - tévedés már a vakoknak is megy sztem. Elnézést a hasonlatért, de sokkal nagyobb a találati lehetőség, mint a lottón.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Olajok és adalékok
« Válasz #444 Dátum: 2005.11.05 08:12:54 »
Én kb. egyhavonta ellenőrzöm, így nagy meglepetés nem érhet. sőt kéthavonta a pótkereket is!!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Olajok és adalékok
« Válasz #445 Dátum: 2005.11.05 08:45:45 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "afekete"
És ezek szerint szemmel nézni sem elég.


Nem hat , erre nem szabad hagyatkozni , legalabbis ugy altalaban nem . Velem szamtalanszor elofordult mar , hogy ranezve azt hittem , lapos a kerek (195/55-ös gumim elegge hasasnak nezett ki az 5.5-ös felnin , meg 2.5 barral is) , aztan elmentem kontrollalni , es kiderült hogy megsem  :) - de volt forditva is , Carinankon a nyari 185/65-ös Uniroyalok a 6-os felnin szep egyenesen , szinte "has" nelkul feszülnek meg akkor is , amikor mar csak 1.8 van bennük  :roll: ... viszont az ugyanilyen meretü Barum telieknek hasuk van 2.2-nel is , szoval a lenyeg : NEM szabad ebben a szemre hagyatkozni szerintem .

Szerintem meg ugyanannál a felninél évek alatt rájössz, hogy mennyire kell kereknek lennie  :lol:
Nem vitatkozok, ha ráérek megnézem és elötte megtippelem magamnak a dolgot, majd leírom, de 3 tized bár + - tévedés már a vakoknak is megy sztem. Elnézést a hasonlatért, de sokkal nagyobb a találati lehetőség, mint a lottón.

Én már jártam úgy hogy laposnak tűnt az egyik gumim, ezért elmentem a kútra, viszont ott már nem láttam különbséget (persze a nyomása is rendben volt).
A tévedést az okozta, hogy szemrevételezéskor az egyik kerékkel egy kis dombocskán álltam (vagy az átlóban lévő kerék volt egy kissebb gödörben :?: ), ezért ez jobban volt terhelve.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy erre is figyelni kell.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Olajok és adalékok
« Válasz #446 Dátum: 2005.11.05 09:00:16 »
Idézetet írta: "Rozsomák"

Én már jártam úgy hogy laposnak tűnt az egyik gumim, ezért elmentem a kútra, viszont ott már nem láttam különbséget (persze a nyomása is rendben volt).
A tévedést az okozta, hogy szemrevételezéskor az egyik kerékkel egy kis dombocskán álltam (vagy az átlóban lévő kerék volt egy kissebb gödörben :?: ), ezért ez jobban volt terhelve.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy erre is figyelni kell.

Azt senki se mondta, hogy a talaj nem számít. Csak nálunk a garázsban elég egyenes a talaj, és én ott szemrevételezek, ill a ház elötti szintén egyenes placcon.
Laco 73 :D

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Olajok és adalékok
« Válasz #447 Dátum: 2005.11.05 09:17:23 »
Idézetet írta: "KLaco"

Azt senki se mondta, hogy a talaj nem számít. Csak nálunk a garázsban elég egyenes a talaj, és én ott szemrevételezek, ill a ház elötti szintén egyenes placcon.

OK-OK, nem okoskodni akartam, csak a saját bambaságomból tanulva jegyeztem meg :oops: . :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Olajok és adalékok
« Válasz #448 Dátum: 2005.11.05 11:52:56 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "KLaco"

Azt senki se mondta, hogy a talaj nem számít. Csak nálunk a garázsban elég egyenes a talaj, és én ott szemrevételezek, ill a ház elötti szintén egyenes placcon.

OK-OK, nem okoskodni akartam, csak a saját bambaságomból tanulva jegyeztem meg :oops: . :D

Hát igen, nem árt odafigyelni, mert tényleg becsapós lehet a dolog.
Laco 73 :D

uandor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Olajok és adalékok
« Válasz #449 Dátum: 2005.11.05 20:59:31 »
Szoktatok-e időnként a benzinhez valamilyen adalékot adni? Nekem a szervízben javasolták, hogy 5000 kilóméterenként a szelepek kenése miatt használja valamilyen adalékot. Igen, de mit? :roll:
oyota Yaris Verso 1,3 Luna 2004