Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1582622 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4665 Dátum: 2009.01.22 07:48:37 »
Friss ukrán 95-ös árak, tegnap kemény 164 Ft-ért tankoltam literjét.  :whistling:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4666 Dátum: 2009.01.22 07:52:32 »
szívjanak gázt..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4667 Dátum: 2009.01.22 08:59:14 »
szívjanak gázt..
Ha elszívják, akkor tőlünk és Európától szívják el!  :whistling:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4668 Dátum: 2009.01.22 21:36:57 »
Kérdés, hogy ezek ugyanazok a szakértők-é, akik egy éve 200 $ feletti olajárral riogattak... (mert ha nem, akkor ez egy jó hír :clap:)
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4669 Dátum: 2009.01.25 14:26:34 »
Volt a TV-ben egy illető, már a múltkor is említettem, aki szerint megoldható lenne a benzin vizezése, víz hozzáadása.
Az autók motorjait kb 60-70 ezer HUF átalakításal lehetne használni úgy hogy vizet adagolunk a benzinhez.

.... Ki lehet találni egy ilyen dolog mennyire rendezné át a jelenlegi gazdasági erőviszonyokat.
Ja, felmenne a víz ára, mert hirtelen jövedéki termék lenne  :yes: :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4670 Dátum: 2009.01.25 15:46:50 »
Volt a TV-ben egy illető, már a múltkor is említettem, aki szerint megoldható lenne a benzin vizezése, víz hozzáadása.
Az autók motorjait kb 60-70 ezer HUF átalakításal lehetne használni úgy hogy vizet adagolunk a benzinhez.

Az illető szerint több mint 4000 ! szabadalmi beadvány ezzel kapcsolatban egyszerűen a pult alatt van nem foglalkoznak vele, eltették őket jó mélyre.
Hát ha ebből a 4000-ből  csak 1 is mondjuk a vízüzemű motorról szól , Magyarország meg vízben igen gazdag ország .... Ki lehet találni egy ilyen dolog mennyire rendezné át a jelenlegi gazdasági erőviszonyokat.

Viszont meglepő(?) , hogy a jelenlegi akadémia egyik főnöke be se engedte kapcsolni ezt a berendezést sőt elzavarta messzire ezt az illetőt amikor bevitte bemutatni és azt mondta ilyen , "Ilyen gép nincs is". Pedig volt. :nono:

Indexen is van egy cikk a báttyával: Vákuumenergia és természetes örökmozgó
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4671 Dátum: 2009.01.25 17:33:24 »
Volt a TV-ben egy illető, már a múltkor is említettem, aki szerint megoldható lenne a benzin vizezése, víz hozzáadása. Az autók motorjait kb 60-70 ezer HUF átalakításal lehetne használni úgy hogy vizet adagolunk a benzinhez. Az illető szerint több mint 4000 ! szabadalmi beadvány ezzel kapcsolatban egyszerűen a pult alatt van nem foglalkoznak vele, eltették őket jó mélyre.
A legelső Budapesti Autószalonon, amin kinn voltam - talán 1989-ben lehetett - volt kiállítva egy dugattyú nélküli motor. Nem sokat jegyeztem meg az egészből, de érdemes végiggondolni, hogyha hosszútávon üzemképes a konstrukció, az micsoda pofon lenne az autóiparnak, hiszen nagyságrenddel csökkenhetne a fogyasztás, miközben nőne az életkor és a megbízhatóság.
Aztán hallottam olyan találmányról is, - valamifajta hidrogén-, vagy egyszerűbb hidrogénvegyület lenne az üzemanyag - ahol a "kipufogógáz" H2O lenne.
Ezek nyilván a hasonló fiókok mélyén lapulnak: valamelyik autókonszern megvette 1-2M dollárért, és aztán jól elrakta, hogy senki ne is lássa többet.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4672 Dátum: 2009.01.25 18:57:41 »
Hát ha ebből a 4000-ből  csak 1 is mondjuk a vízüzemű motorról szól , Magyarország meg vízben igen gazdag ország .... Ki lehet találni egy ilyen dolog mennyire rendezné át a jelenlegi gazdasági erőviszonyokat.
Jah, tele vagyunk oceannal.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4673 Dátum: 2009.01.25 19:01:51 »
Aztán hallottam olyan találmányról is, - valamifajta hidrogén-, vagy egyszerűbb hidrogénvegyület lenne az üzemanyag - ahol a "kipufogógáz" H2O lenne.
Ezek nyilván a hasonló fiókok mélyén lapulnak: valamelyik autókonszern megvette 1-2M dollárért, és aztán jól elrakta, hogy senki ne is lássa többet.

Nem ez volt? Ez amugy tenyleg elegge eredt a dologra!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4674 Dátum: 2009.01.26 08:19:07 »
Emberek, ha minden a jelenlegi kerékvágásban megy tovább, akkor belátható időn belül (a gyerekeink már simán megérhetik) a víz lesz az óriási hiánycikk, azért mennek majd a háborúk - nem az olajért. Olaj nélkül még csak-csak meglennénk valahogy (legalábbis nem lehetetlen az átállás) - víz nélkül viszont nem. Egyéb se kéne még, mint hogy a járműveinket is nekiálljunk vízzel etetni  :nono: ... Csak annak nézzetek utána, hogy ez naponta hány tonna felhasználását jelentené. Katasztrofális lenne :excl:

Ami pedig az égéstérbe történő víz-befecskendezést illeti, ez olyan szinten ismert technika, hogy pl. már 2. világháborús harci repülőgépeken is alkalmazták. "Csak" annyi a bökkenő vele, hogy egyrészt igenis hozzá kell tervezni a motort (különben a többlet terhelés idő előtti kopást eredményez, illetve a fokozott korrózió miatt az anyagok kiválasztása és megmunkálása sem egyszerű kérdés).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4675 Dátum: 2009.01.26 09:13:02 »
Emberek, ha minden a jelenlegi kerékvágásban megy tovább, akkor belátható időn belül (a gyerekeink már simán megérhetik) a víz lesz az óriási hiánycikk, azért mennek majd a háborúk - nem az olajért.
Majd jön a szintetikus víz...
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4676 Dátum: 2009.01.26 12:05:15 »
Aztán hallottam olyan találmányról is, - valamifajta hidrogén-, vagy egyszerűbb hidrogénvegyület lenne az üzemanyag - ahol a "kipufogógáz" H2O lenne.
Ezek nyilván a hasonló fiókok mélyén lapulnak: valamelyik autókonszern megvette 1-2M dollárért, és aztán jól elrakta, hogy senki ne is lássa többet.

Nem ez volt? Ez amugy tenyleg elegge eredt a dologra!

Nem erről van szó, hanem arról , hogy a jelenlegi motorokat amik dízelek vagy benzinesek ezeknek az üzemanyag ellátóját lehet(ne) átalakítani benzin-víz hibridre.
A motor maradna olyan, amilyen most.
Tutinet!
En music kommentjere valaszoltam, ugyanis az O leirasa kisertetiesen emlekeztet az uzemanyagcellara.
Szoval ezt irta: "Aztán hallottam olyan találmányról is, - valamifajta hidrogén-, vagy egyszerűbb hidrogénvegyület lenne az üzemanyag - ahol a "kipufogógáz" H2O lenne."
Erre linkeltem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4677 Dátum: 2009.01.26 16:28:16 »
Szerdától a 95-ös 3 Ft-tal emelkedik, a dizel változatlan áron lesz elérhető.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4678 Dátum: 2009.02.02 18:53:22 »
Szerdától benzin: +8 Ft/l és gázolaj: +5 Ft/l!!!  :cry:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4679 Dátum: 2009.02.02 20:26:55 »
Szerdától benzin: +8 Ft/l és gázolaj: +5 Ft/l!!!  :cry:
Holnap úgyis töltenem kell az Avéba  :yes:
A Kerepesin az Árkád mögötti Shell mennyire megbízható?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety