Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578687 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4200 Dátum: 2008.10.06 15:41:48 »
Azt ne feledd el, hogy 2-3 honapja mennyi volt egy dollar / eur. Ha most olyan szinten lenne a forint lehetne kb 270 a benya

Meg persze azt se, amikor erosodott a forint 10%-ot es az uzemanyagarakon meg se nagyon ereztuk :ph34r:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4201 Dátum: 2008.10.06 15:44:26 »
Nadehát a drága MOL látja, hogy megvesz a nép ugyanannyi naftát 300 Ft feletti áron is - hát akkor ugyan miért vinnék lejjebb? Benyelik a különbözetet, nagyobb a profit.........  :censored: :censored: :censored: :2guns: :2guns: :2guns:

Amikor en ilyesmit meglebegtettem egy 2Ft-os csokkentesnel, akkor elegedetlennek voltam titulalva.  :whistling:

Általam biztosan nem. Számomra szánalmasak ezek a 2 Ft-os csökkentések. Ez arculcsapás, alamizsna  :censored: ! Vigyék le csak havonta egyszer, de akkor 20 Ft-al. Akkor talán úgy is fogom érezni, hogy léptek valamit. Az meg végképp vicc, hogy vezető médiákban hír egy 2 Ft-os csökkenés  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4202 Dátum: 2008.10.06 15:45:55 »
Azt ne feledd el, hogy 2-3 honapja mennyi volt egy dollar / eur. Ha most olyan szinten lenne a forint lehetne kb 270 a benya

Az arányok ezzel együtt sem stimmelnek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4203 Dátum: 2008.10.06 15:46:28 »
Azt ne feledd el, hogy 2-3 honapja mennyi volt egy dollar / eur. Ha most olyan szinten lenne a forint lehetne kb 270 a benya
Meg persze azt se, amikor erosodott a forint 10%-ot es az uzemanyagarakon meg se nagyon ereztuk :ph34r:
Nem mintha vedenem a MOL-t (brrr...), de akkor meg pont az olaj ara volt q draga. Sajnos nalunk mindket tenyezo egyutt kell, hogy legyen a csokkeneshez - ilyen meg ugyse lesz  :1eye:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4204 Dátum: 2008.10.06 15:52:38 »
Nem mintha vedenem a MOL-t (brrr...), de akkor meg pont az olaj ara volt q draga. Sajnos nalunk mindket tenyezo egyutt kell, hogy legyen a csokkeneshez - ilyen meg ugyse lesz  :1eye:

Ugye most a forint kezd visszaterni a 250-re. Tehat az nem fog bezavarni annyira. Az olajat meg a mostani ar (100$ korul) felere (50$) varjak a kozeljovoben. Kivancsi vagyok, hogy akkor hogy mozognak majd az uzemanyagarak.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4205 Dátum: 2008.10.06 15:53:04 »
Azt ne feledd el, hogy 2-3 honapja mennyi volt egy dollar / eur. Ha most olyan szinten lenne a forint lehetne kb 270 a benya
Az arányok ezzel együtt sem stimmelnek.
A dollarkozep cca 150rol felment 180ra az elmult ket honapban, az 20%...
En ma optimista hangultban vagyok es orulok, hogy nem 360 a benzin  :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4206 Dátum: 2008.10.06 15:54:24 »
Azt ne feledd el, hogy 2-3 honapja mennyi volt egy dollar / eur. Ha most olyan szinten lenne a forint lehetne kb 270 a benya
Az arányok ezzel együtt sem stimmelnek.
A dollarkozep cca 150rol felment 180ra az elmult ket honapban, az 20%...
En ma optimista hangultban vagyok es orulok, hogy nem 360 a benzin  :clap:

Igazad van, így is lehet nézni  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4207 Dátum: 2008.10.06 15:56:32 »
Nem mintha vedenem a MOL-t (brrr...), de akkor meg pont az olaj ara volt q draga. Sajnos nalunk mindket tenyezo egyutt kell, hogy legyen a csokkeneshez - ilyen meg ugyse lesz  :1eye:

Ugye most a forint kezd visszaterni a 250-re. Tehat az nem fog bezavarni annyira. Az olajat meg a mostani ar (100$ korul) felere (50$) varjak a kozeljovoben. Kivancsi vagyok, hogy akkor hogy mozognak majd az uzemanyagarak.

Hát... Talán láthatunk majd egy 280 körüli árat, ha szerencsénk lesz. De mondjuk Gabbarának tök igaza van, pár hónapja itt még azon agyalogtunk, hogy csak 370 lesz a nafta év végére, vagy eléri a 400-at  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4208 Dátum: 2008.10.06 15:58:07 »
A dollarkozep cca 150rol felment 180ra az elmult ket honapban, az 20%...
En ma optimista hangultban vagyok es orulok, hogy nem 360 a benzin  :clap:

Igazad van, így is lehet nézni  :yes: !
[/quote]

Helyes ez a jo mentalitas  :flowers: Jah es hogy ne legyen OFF, meg mindig szeretek a Shellnel tankolni  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4209 Dátum: 2008.10.06 17:26:32 »
Tudjátok, mi a vérlázító? Az, hogy Ausztriában a nyári csúcsárakhoz képest most átlagosan 20 centtel, azaz közel 50 forinttal olcsóbb az üzemanyag - miközben nálunk mekkora is a csökkenés  :ph34r: ? Nyár közepén náluk is kb. ugyanannyiba került, mint nálunk - most az olcsóbb kutakon csak 1.13-1-14 euro körül jár. Kb. 275 forint.
A múlt hétvégén jártam arra, a dízel 1.3xx euró volt.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4210 Dátum: 2008.10.06 17:35:02 »
Vigyék le csak havonta egyszer, de akkor 20 Ft-al. Akkor talán úgy is fogom érezni, hogy léptek valamit. Az meg végképp vicc, hogy vezető médiákban hír egy 2 Ft-os csökkenés  :no:
Ebben egyetértek. Változzon az ár ritkábban, de akkor egy kevésbé nevetséges mértékben, mondjuk 10 Ft már hírértékű.
Csakhogy ebben az esetben nem lehetne hetente összehvni a sok okos embert vezetői tanácskozásra, meg egy csomó jól fizetett elemző feleslegessé válna  :cool2:  :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4211 Dátum: 2008.10.06 18:51:27 »
Vigyék le csak havonta egyszer, de akkor 20 Ft-al. Akkor talán úgy is fogom érezni, hogy léptek valamit. Az meg végképp vicc, hogy vezető médiákban hír egy 2 Ft-os csökkenés  :no:
Ebben egyetértek. Változzon az ár ritkábban, de akkor egy kevésbé nevetséges mértékben, mondjuk 10 Ft már hírértékű.
Csakhogy ebben az esetben nem lehetne hetente összehvni a sok okos embert vezetői tanácskozásra, meg egy csomó jól fizetett elemző feleslegessé válna  :cool2:  :devil:

Jah. És ezeket kvázi mi fizetjük, akik megvesszük az üzemanyagot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4212 Dátum: 2008.10.06 20:33:37 »
Ugye most a forint kezd visszaterni a 250-re. Tehat az nem fog bezavarni annyira. Az olajat meg a mostani ar (100$ korul) felere (50$) varjak a kozeljovoben. Kivancsi vagyok, hogy akkor hogy mozognak majd az uzemanyagarak.
Na erre en is :) de komolyan. Azt mondjak akik "ertenek" hozza, hogy a benya tenyleg olcso lehet ha beut a krach - es az mar beutott.
Lehet tenni tetre es befutora  ::) En olyan 240-250 re varom mondjuk a kovetkezo 6 honapban

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4213 Dátum: 2008.10.06 23:43:20 »
Ugye most a forint kezd visszaterni a 250-re. Tehat az nem fog bezavarni annyira. Az olajat meg a mostani ar (100$ korul) felere (50$) varjak a kozeljovoben. Kivancsi vagyok, hogy akkor hogy mozognak majd az uzemanyagarak.
Na erre en is :) de komolyan. Azt mondjak akik "ertenek" hozza, hogy a benya tenyleg olcso lehet ha beut a krach - es az mar beutott.
Lehet tenni tetre es befutora  ::) En olyan 240-250 re varom mondjuk a kovetkezo 6 honapban

Az túl szép lenne  ::) ... de legyen igazad!  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4214 Dátum: 2008.10.07 08:06:45 »
Hihetetlen, nektek tényleg semmi sem jó...

Most baromira örülni kéne az árcsökkentésnek, (én őszintén szólva emelésre számítottam a forint/dollár drasztikus változás miatt, csak megemlítem, hogy 2-3 hónapja a dollár árfolyama a svájci franké alatt volt 2-3 Ft-tal, és mindez olyan 145 forint környékén, ma reggel 183-nál állt...), márcask azért is, mert tavasszal még arról szóltak a cikkek, hogy "szakértők" szerint (szeretnék én is ilyen szakértő lenni, ennyi pénzért ennyi hülyeséget bármikor mondok) év végére a 350 sem elképzelhetetlen, sőt valaki szerint akár kicsit távolabbra nézve az 500 Ft-os benzinár is beleférne. Ehhez képest a szerdai csökkenéssel csomó helyen 285 alatt lesz, legalábbis a 95-ös. Ez kb. az év eleji szint. Ha még hozzáveszem azt is, hogy idénre 6,4%-os inflációt várnak, ez a benzinárra vetítve 20 ft-os emelkedést jelentene.

Ami pedig a havi 1 változtatást illeti. Akkor azon menne a fikázás, hogy persze, a MOL mennyit nyer már az egyszeri felülvizsgálattal, egy csomót ment le az olaj ára, és ők még a régi áron adják. (A szakértők így is úgy is megkapnák a gázsijukat, mert nem az után fizetik őket, hogy hányszor ülnek össze...)

Még mielőtt valaki elkönyvelne engem ilyen-olyan beállítottságúnak, vagy azt hiszi, hogy a bátyám a MOL elnöke, nézzen az avataromra...
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.07 08:11:13 írta music »
music