Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578724 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4185 Dátum: 2008.10.05 22:09:52 »
Akit esetleg erint; az OMV nem fogadja el az AMEX-et. Mult heten mar kuldtek rola valamit, de elfelejtettem azt volt kopp ma a kuton, szerencsere volt nalam masik kartya  :wacko:
A kutas azt mondja vegleg szal tobbet nem probalgatom a carrerat..

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4186 Dátum: 2008.10.06 07:46:14 »
Tegnap töltöttem tele a Corollát OMV-nél, sima 95-össel. Kártyával fizettem.
És a fedcomp által jelzett érték csontra megegyezett a számolttal.  :yes:

Más: az Avéba legutóbb Shellt tettem ismét, figyelgetem, de szerintem kevésbé "füstöl", mint az OMV dízeltől.  ::) Egyedül ma reggel láttam egy kisebb felhőt egy erőteljes kikanyarodás után, igaz még nem volt full-meleg a rendszer.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4187 Dátum: 2008.10.06 09:06:00 »
Más: az Avéba legutóbb Shellt tettem ismét, figyelgetem, de szerintem kevésbé "füstöl", mint az OMV dízeltől.  ::) Egyedül ma reggel láttam egy kisebb felhőt egy erőteljes kikanyarodás után, igaz még nem volt full-meleg a rendszer.

Az enyem is a Shell-t szereti a legjobban. En is ugy vettem eszre, hogy kevesebb a korom es a fogyim is csokken kb 2 decivel. :laugh: Eddig gyanakodtam a placebo-ra, de mar ketten vagyunk aki ennel a motornal a Shell-t talalja a legjobbnak.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4188 Dátum: 2008.10.06 09:51:46 »
Más: az Avéba legutóbb Shellt tettem ismét, figyelgetem, de szerintem kevésbé "füstöl", mint az OMV dízeltől.  ::) Egyedül ma reggel láttam egy kisebb felhőt egy erőteljes kikanyarodás után, igaz még nem volt full-meleg a rendszer.

Az enyem is a Shell-t szereti a legjobban. En is ugy vettem eszre, hogy kevesebb a korom es a fogyim is csokken kb 2 decivel. :laugh: Eddig gyanakodtam a placebo-ra, de mar ketten vagyunk aki ennel a motornal a Shell-t talalja a legjobbnak.  :flowers:

Én kb egy éve szinte csak Shellt tankolok, miután két különböző OMV kúton is adtak jóféle káposztalevet gázolaj helyett ( nem ment, cserébe füstölt, és 10 fölött evett, amit azóta sem szárnyaltam túl!)

A füstölésről a minap beszéltem a szuperben Máté Imrével, aki szerint természetes jelenség, mivel a kipufogógáz visszavezetés miatt időnként képes elég rendes mennyiségű kormot lerakni a rendszer elején, ( a visszavezetés miatt hirtelen hül a hátrafelé távozó gáz)  és ez nagyobb gázadásra egyben távozik - ettől pöffent egy nagyot hosszabb nyugis gurulás után egy durvább gázreakcióra. - a következőre már nem!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4189 Dátum: 2008.10.06 10:12:08 »
Tegnap töltöttem tele a Corollát OMV-nél, sima 95-össel. Kártyával fizettem.
És a fedcomp által jelzett érték csontra megegyezett a számolttal.  :yes:
Persze en is kartyaval fizettem csak vegul nem AMEX-el ;) Gondolom az AMEX meg az OMV osszerugta a port es most kemenykednek - bar kicsit remenytelen ez az OMV reszerol mert ahol a ceg AMEX-et ad ott nem bankot fognak cserelni legfeljebb azt mondjak ezentul tankolj a shellnel..
A fedcomp-rol meg annyit, hogy nalam az most mutatott 7,3at a szamolt meg 7,9.. Valami nagyon nem stimmel itt  :nono:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4190 Dátum: 2008.10.06 10:13:28 »
Tegnap töltöttem tele a Corollát OMV-nél, sima 95-össel. Kártyával fizettem.
És a fedcomp által jelzett érték csontra megegyezett a számolttal.  :yes:

Más: az Avéba legutóbb Shellt tettem ismét, figyelgetem, de szerintem kevésbé "füstöl", mint az OMV dízeltől.  ::) Egyedül ma reggel láttam egy kisebb felhőt egy erőteljes kikanyarodás után, igaz még nem volt full-meleg a rendszer.

A dízel már csak ilyen.
Én meg a Carrera95-el azoktam tölteni a tankot és ezt a kocsi szereti is. Ténylegesen jobban megy tőle, fogyasztás is jobb úgy látszik az Esso-nál higítjáka 95-öst.
Benzinesben nem találtam nagy különbségeket, azért ott is akadt egy -két érezhetően rosszabb anyag, de ez inkább kútfüggő volt. Volt abba minden, Tesco Auchan Klubpetrol, Shell, OMV, MOL, - minddel korrektül ment, nem csörgött.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4191 Dátum: 2008.10.06 10:22:20 »
Persze en is kartyaval fizettem csak vegul nem AMEX-el ;) Gondolom az AMEX meg az OMV osszerugta a port es most kemenykednek - bar kicsit remenytelen ez az OMV reszerol mert ahol a ceg AMEX-et ad ott nem bankot fognak cserelni legfeljebb azt mondjak ezentul tankolj a shellnel..
A fedcomp-rol meg annyit, hogy nalam az most mutatott 7,3at a szamolt meg 7,9.. Valami nagyon nem stimmel itt  :nono:

Vmi biztos nem. Mert nekem mindig pontos. Most a hetvegi eredmeny: fed.comp. 5.5 (mint mindig  :wub: ) Szamolt atlag 5.46. (Ugyanaz a kut, 2 kattanas)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4192 Dátum: 2008.10.06 11:33:13 »
A fedcomp-rol meg annyit, hogy nalam az most mutatott 7,3at a szamolt meg 7,9.. Valami nagyon nem stimmel itt  :nono:
Vmi biztos nem. Mert nekem mindig pontos. Most a hetvegi eredmeny: fed.comp. 5.5 (mint mindig  :wub: ) Szamolt atlag 5.46. (Ugyanaz a kut, 2 kattanas)
Remelem csak a kutnnal baltaznak at es nem a fedcomp szrakodik.. Nem akarok osszeeskuves elmeletet gyartani, de fura, hogy kettot tankoltam Ausztriaban es ott 2-3 deci korul volt a difi - amit meg megertek, met mondjuk igy-ugy all a kocsi.
Most ugyis at kell szoknom Shell-re szal megprobalok parat ugyanannal a kutnal, ugyanugy tankolni

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4193 Dátum: 2008.10.06 15:21:13 »
Szerdától a 95-ös 5, a dízel literje 2 Ft-tal fog kevesebbe kerülni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4194 Dátum: 2008.10.06 15:27:36 »
Szerdától a 95-ös 5, a dízel literje 2 Ft-tal fog kevesebbe kerülni.

Ez frankó? Yipeeeee...  :clap: :walkman: :sweatdrop: :1eye:
Toyota Yaris T SPORT
153



Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4195 Dátum: 2008.10.06 15:29:01 »
3 netes oldalon is ezt olvastam.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4196 Dátum: 2008.10.06 15:29:42 »
3 netes oldalon is ezt olvastam.  :yes:

Szuper, köszi!
Toyota Yaris T SPORT
153



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4197 Dátum: 2008.10.06 15:31:00 »
Tudjátok, mi a vérlázító? Az, hogy Ausztriában a nyári csúcsárakhoz képest most átlagosan 20 centtel, azaz közel 50 forinttal olcsóbb az üzemanyag - miközben nálunk mekkora is a csökkenés  :ph34r: ? Nyár közepén náluk is kb. ugyanannyiba került, mint nálunk - most az olcsóbb kutakon csak 1.13-1-14 euro körül jár. Kb. 275 forint.

Nadehát a drága MOL látja, hogy megvesz a nép ugyanannyi naftát 300 Ft feletti áron is - hát akkor ugyan miért vinnék lejjebb? Benyelik a különbözetet, nagyobb a profit.........  :censored: :censored: :censored: :2guns: :2guns: :2guns:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4198 Dátum: 2008.10.06 15:33:21 »
Tudjátok, mi a vérlázító? Az, hogy Ausztriában a nyári csúcsárakhoz képest most átlagosan 20 centtel, azaz közel 50 forinttal olcsóbb az üzemanyag - miközben nálunk mekkora is a csökkenés  :ph34r: ? Nyár közepén náluk is kb. ugyanannyiba került, mint nálunk - most az olcsóbb kutakon csak 1.13-1-14 euro körül jár. Kb. 275 forint.

Nadehát a drága MOL látja, hogy megvesz a nép ugyanannyi naftát 300 Ft feletti áron is - hát akkor ugyan miért vinnék lejjebb? Benyelik a különbözetet, nagyobb a profit.........  :censored: :censored: :censored: :2guns: :2guns: :2guns:

Amikor en ilyesmit meglebegtettem egy 2Ft-os csokkentesnel, akkor elegedetlennek voltam titulalva.  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4199 Dátum: 2008.10.06 15:37:47 »
Tudjátok, mi a vérlázító? Az, hogy Ausztriában a nyári csúcsárakhoz képest most átlagosan 20 centtel, azaz közel 50 forinttal olcsóbb az üzemanyag - miközben nálunk mekkora is a csökkenés  :ph34r: ? Nyár közepén náluk is kb. ugyanannyiba került, mint nálunk - most az olcsóbb kutakon csak 1.13-1-14 euro körül jár. Kb. 275 forint.

Nadehát a drága MOL látja, hogy megvesz a nép ugyanannyi naftát 300 Ft feletti áron is - hát akkor ugyan miért vinnék lejjebb? Benyelik a különbözetet, nagyobb a profit.........  :censored: :censored: :censored: :2guns: :2guns: :2guns:
Azt ne feledd el, hogy 2-3 honapja mennyi volt egy dollar / eur. Ha most olyan szinten lenne a forint lehetne kb 270 a benya