Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1575854 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

rezol

  • Vendég
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #360 Dátum: 2004.05.09 22:14:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Palaczk"

Ez így jó is szerintem , én is ezt a módszert favorizálom : a max terhelésre elõírt nyomással járni mindig . Megvannak az elõnyei , ahogy írtam ; továbbá a guminyomás átállítgatását is megspórolja így az ember ;)

Ebben is követed a dajcsokat? :)
A túlfujt gumi német szokás.


Ha kapok egy (értelmesnek látszó) tippet , akkor azt kipróbálom . Ha beválik , használom . Eddig csak elõnyét láttam a "túlfújt" guminak . Teljesen kézenfekvõ a magyarázat , amit az újság arra írt , hogy miért annyi a gyári guminyomás , amennyi . A gyári guminyomás egy öszvér , egy "Jack of all trades-Master of none" (kábé : kicsit jó mindenben , de semmiben sem igazán) . Ezt felül lehet -ésszerû határok között- bírálni . Amúgy a németeknek elég sok jó szokásuk van az autókkal kapcsolatosan , én készséggel tanulok tõlük :)

Tök jó,így sokkal hosszabb élettartamúak a gumik,hisz' csak a közepük kopik el! :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #361 Dátum: 2004.05.09 22:36:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Írják elég érthet?en , hogy miért annyit ajánlanak a gyártók , amennyit ajánlanak  :idea:  . Én a Camryvel a gyári 2.0 helyett 2.3 , a Carinával a gyári 2.2 helyett 2.5-el járok . A kisebb gördülési ellenállás mellett ez feszesebb , kevésbé imbolygós kanyarvételi tulajdonságokat és precízebb irányíthatóságot eredményez . Komfortban a különbség minimális . Mondjuk az is igaz , hogy ezek az értékek még belül vannak a gyár által maximális terhelés/sebesség esetén javasolt értékeken . Az AutoBild által az ezen értékek FÖLÉ 0.3 barral való guminyomás-emelést én sem tartom a mi útjainkra igazán el?nyösnek - azért a német utak színvonalától igen-igen messze vagyunk . De az tény , hogy el?nyösebb a gyár által el?írt MINIMUM-értékekhez képest magasabb keréknyomással járni .

Egyrészt ez igaz, de a gyártók eléggé részletezik, hogy hány utassal, mennyi csomaggal mekkora érték a helyes. Mivel az emberrel megesik, hogy egyedül indul, de aztán beszáll még néhány ember a kocsiba, eleve nem a legalacsonyabb értékre pumpálom, szal a +3tized eleve adott. A másik, amit írtál is, hogy a mi útjaink egy külön tészta...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #362 Dátum: 2004.05.09 22:39:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Amúgy a németeknek elég sok jó szokásuk van az autókkal kapcsolatosan , én készséggel tanulok t?lük :)

Van egy rossz is: kihajtják a belét...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #363 Dátum: 2004.05.09 22:56:57 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Amúgy a németeknek elég sok jó szokásuk van az autókkal kapcsolatosan , én készséggel tanulok t?lük :)

Van egy rossz is: kihajtják a belét...


A németek ??? Szerintem azok az olaszok ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #364 Dátum: 2004.05.09 23:16:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A németek ??? Szerintem azok az olaszok ...

A kettö nem zárja ki egymást...
Mindig jót szórakozom, amikor a derék fritzek régi 1,05-es Polokkal, és hasonször kocsikkal végsebesség körül, 140-nel száguldoznak (az ótópályán). Eszembe nem jutna használt kocsit behozni németektöl.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #365 Dátum: 2004.05.09 23:22:28 »
Idézetet írta: "Szonár"
[Tök jó,így sokkal hosszabb élettartamúak a gumik,hisz' csak a közepük kopik el! :D


Viccelsz ? Ennyire hülye azért nem vagyok ;) ... Mellesleg a cikkben is le van írva , hogy ekkora nyomás-növelésnél még szó sincs a gumi felfekvő felületének csökkenéséről . Átlagos személyautó és átlagos gumi esetében ez csak valahol 3.5 atmoszféra környékén kezdődik (terheléstől függően) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #366 Dátum: 2004.05.09 23:27:48 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A németek ??? Szerintem azok az olaszok ...

A kettö nem zárja ki egymást...
Mindig jót szórakozom, amikor a derék fritzek régi 1,05-es Polokkal, és hasonször kocsikkal végsebesség körül, 140-nel száguldoznak (az ótópályán). Eszembe nem jutna használt kocsit behozni németektöl.


Nem jutna eszedbe ? Pedig nagy átlagban Európa legjobb állapotú autói a német kocsik , az osztrákok és a svájciak mellett . Gondos karbantartás , rendszeres szervízelés , jó utak , nem túl extrém klíma ... Ja , és az autópálya-használat veszi a LEGKEVÉSBÉ igénybe a motort , mert ott csak pörög egyenletes fordulatszámmal . A városi használat az , ami gyilkolja az autót .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #367 Dátum: 2004.05.09 23:30:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem jutna eszedbe ? Pedig nagy átlagban Európa legjobb állapotú autói a német kocsik , az osztrákok és a svájciak mellett . Gondos karbantartás , rendszeres szervízelés , jó utak , nem túl extrém klíma ... Ja , és az autópálya-használat veszi a LEGKEVÉSBÉ igénybe a motort , mert ott csak pörög egyenletes fordulatszámmal . A városi használat az , ami gyilkolja az autót .

Svájcit vennék, meg észak-európait. Az autópálya használat nem gyötrés normális esetben, de a tartósan végsebességgel való haladás nem hiszem, hogy használna...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #368 Dátum: 2004.05.09 23:42:07 »
Idézetet írta: "music"

Svájcit vennék, meg észak-európait. Az autópálya használat nem gyötrés normális esetben, de a tartósan végsebességgel való haladás nem hiszem, hogy használna...


Lehet ... Viszont tény , hogy általában igen jó a német kocsik állapota . Mindenképpen azon országok közé tartozik , ahonnan érdemes behozni (állapot szempontjából) autót .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #369 Dátum: 2004.05.09 23:56:17 »
Mindegy, a probléma úgysem fenyeget...
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #370 Dátum: 2004.05.10 13:41:36 »
Megjártam a pécsi utat. Tankolástól számítva most 571 km-et mentem és a mutató szerint fél állás alatt 1,5-2 mm-rel van a benzinszint. Kb 500 km környékén lehetett pontosan félállásban, ez akkor 6-les fogyit mutat :)
Az is igaz, hogy tankoláskor az első kattanás után még 2l-t rádobtam és eddig ezt nem szoktam. Odafelé 3 személlyel plusz kis csomaggal mentünk, visszafelé 5 fővel Kaposvárig, onnan 4 Zalaegerszegig, végül 3 személlyel Szombathelyig produkálta ezt a fogyasztást 2,3 baros gumikkal igen lájtos tempóval (85-110 között). A reklámból átvéve: EZ KORREKT! ;)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #371 Dátum: 2004.05.10 13:45:44 »
A váltási szokásaimat megfigyeltem én is és nem alakul túl bonyolultan: normális (nem sietős) vezetés esetén valamivel 2000 fölött váltok szinte minden fokozatba.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #372 Dátum: 2004.05.10 13:47:41 »
Tényleg felmentek Ausztriában a benzin árak:Rohonc mellett egy diszkont kútnál 0,934-ért tankoltam pénteken, ami 236,3 Ft-nak felel meg  :?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #373 Dátum: 2004.05.10 15:06:09 »
Idézetet írta: "squiddy"
Megjártam a pécsi utat. Tankolástól számítva most 571 km-et mentem és a mutató szerint fél állás alatt 1,5-2 mm-rel van a benzinszint. Kb 500 km környékén lehetett pontosan félállásban, ez akkor 6-les fogyit mutat :)
Az is igaz, hogy tankoláskor az első kattanás után még 2l-t rádobtam és eddig ezt nem szoktam. Odafelé 3 személlyel plusz kis csomaggal mentünk, visszafelé 5 fővel Kaposvárig, onnan 4 Zalaegerszegig, végül 3 személlyel Szombathelyig produkálta ezt a fogyasztást 2,3 baros gumikkal igen lájtos tempóval (85-110 között). A reklámból átvéve: EZ KORREKT! ;)


Persze , ilyen tempóval autózva simán kijön a 6 liter :) ! Én is megjártam Fonyódot a múlt héten kétszer is , 100 körül mentem , és nekem is cirka 6 liter jött ki :D

Váltás : ha nem figyelek oda , hanem "csak úgy" megyek , akkor általában én is olyan 2200-2300 környékéig engedem elpörögni a fokozatokat , mielőtt váltanék . Camryben-Carinában egyaránt . Meredekebb emelkedőn persze kicsit tovább .

Véletlenül nem pénteken délután olyan fél 7 környékén haladtál Pécs felé , Pécs és Szentlőrinc között ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #374 Dátum: 2004.05.10 16:01:46 »
Guminyomás: a nyáriakat 2.6-ra fujattam a gumisnál. Kicsit kemény lett, főleg itt a pesti utakon. Kiengedtem belőle egy keveset (most 2.4-2.5 között van), és sokkal komfortosabb lett  8)

Fordulatszám: Palaczk, kezdem érteni a véleményeink különbözőségének okát  :lol:  Ha nagyon korán jövök dolgozni és alig találkozom járművel az úton, akkor én sem pörgetem 'csak úgy' a motort. Akkor szép nyugisan váltok fölfelé olyan 2200-2300 környékén. Viszont ha nagy a tömeg, akkor a ritmust ezzel a metodikával nem lehet tartani, szükség van arra, hogy váltás után a fordulat úgy 1800 vagy magasabb legyen.  8)
Mondjuk az ötödiket csak akkor kapcsolom, ha legalább 60-nal, és beláthatóan sokáig lehet haladni.  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety