Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 858842 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #450 Dátum: 2006.08.31 20:17:37 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Trotter66"
Peti500:
Örülök, hogy végül is sikerült a kívánt szettet beszerezni. Sok-sok élvezetes km-t vele! Ugye, hogy ég és föld a különbség?


Igen! :nagymosoly:  :10:

A durva hogy még fél oldallal is nagyobb fényerõ van, mint két halogénnel... :sunyi:  :vag2:
Nappal is marha jó, felüljárók alatt lehet látni, hogy marad a nappali fény... :shock:  
Nagyon jópofa, bár most a xenonos srácok lecsesztek, mert állítólag csak járó motorral szabad bekapcsolni a xenont, mert amúgy károsodhat a gyújtó... :kormom:  :hmm:


És teljesen igazuk is van! Az enyémben, amiben gyári szett van, amikor indítózok, akkor a xenon le is tilt.... Vagyis, elõször kerregés, motor alapjáraton jár, majd bekapcs: Villanás, majd beáll üzemire, utána egyes, oszt nyomás!!! Menet közben is azt ajánlották annó nekem, hogy alapjárat közeli fordulatszám környékén kapcsoljam be, ha kell.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #451 Dátum: 2006.09.03 01:08:27 »
Most este hasonlítgattam a xenon fényét és erejét néhány gyári xenonos autóéval... :hmm:

"Színre" inkább az ajudikra, merdzsókra hasonlít, (fehéres, nagyon enyhe kékes beütéssel, az a kis kék is csak mitomén egy keresztbordán/úthibán villan fel...)

A béemvék, +frencs autók xenonja szemmel láthatólag kékebb és gyengébb... 8)  
Ami mondjuk törvényszerû...

Amúgy próbáltam olyan szitut teremteni ahol melléállhatok 1az1be egy gyári xenonos mellé...
Sikerült is, egy szlovák rendszámos A4-mellé, hülyének is néztek, :nagymosoly:  mindegy...
A lényeg, hogy gyakorlatilag -szemre- SEMMI különbséget nem láttam, se fényerõbe se távolságra, úgyhogy örülünk... :buli:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden ami világít
« Válasz #452 Dátum: 2006.09.03 13:05:50 »
Sztem azért a vetítõlencsés gyári xeon az jobb. Trotter véleményére kivéncsi lennék. Egyszer vessétek össze  :kacsint:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #453 Dátum: 2006.09.03 17:50:32 »
Már volt összehasonlítás: Kacsabi utólagos xenonja és az enyém között. Az enyém karakteresebb és éles világos/sötét határt produkált. Egyébként ganz egal. (nekem is alacsonyabb kelvinszámú van benne, inkább fehéres, mint kékes)

Ettõl függetlenül összefuthatunk.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #454 Dátum: 2006.09.03 17:55:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Sztem azért a vetítõlencsés gyári xeon az jobb. Trotter véleményére kivéncsi lennék. Egyszer vessétek össze  :kacsint:


Ezt én is megkérdeztem, :hmm:  azt mondták a projektoros és a sima között nincs különbség fényerõre...
Ill. a hagyományos lámpában sárgásabb a xenon "színe", aztán lehet hogy csak marketing duma, mondom :arrow:  az A4-esé egy centire se világított távolabb és fényerõre is dettó ugyanaz volt, egy sötét parkolóban álltam melléjük, :nagymosoly:  sztem totál megijedtek aztán csak szimplán hülyének néztek... :rolleyes:  

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #455 Dátum: 2006.09.03 18:06:56 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "KLaco"
Sztem azért a vetítõlencsés gyári xeon az jobb. Trotter véleményére kivéncsi lennék. Egyszer vessétek össze  :kacsint:


Ezt én is megkérdeztem, :hmm:  azt mondták a projektoros és a sima között nincs különbség fényerõre...
Ill. a hagyományos lámpában sárgásabb a xenon "színe", aztán lehet hogy csak marketing duma, mondom :arrow:  az A4-esé egy centire se világított távolabb és fényerõre is dettó ugyanaz volt, egy sötét parkolóban álltam melléjük, :nagymosoly:  sztem totál megijedtek aztán csak szimplán hülyének néztek... :rolleyes:  


Mondom, hogy a vetítõlencsés határozottabb világos-sötét határt produkál. ennyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #456 Dátum: 2006.09.03 18:13:45 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "KLaco"
Sztem azért a vetítõlencsés gyári xeon az jobb. Trotter véleményére kivéncsi lennék. Egyszer vessétek össze  :kacsint:


Ezt én is megkérdeztem, :hmm:  azt mondták a projektoros és a sima között nincs különbség fényerõre...
Ill. a hagyományos lámpában sárgásabb a xenon "színe", aztán lehet hogy csak marketing duma, mondom :arrow:  az A4-esé egy centire se világított távolabb és fényerõre is dettó ugyanaz volt, egy sötét parkolóban álltam melléjük, :nagymosoly:  sztem totál megijedtek aztán csak szimplán hülyének néztek... :rolleyes:  


Mondom, hogy a vetítõlencsés határozottabb világos-sötét határt produkál. ennyi.


Okés, csak még nem láttam a beírásod mikor elkezdtem gépelni... :wink:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #457 Dátum: 2006.09.03 18:15:39 »
Idézetet írta: "Peti500"
Okés, csak még nem láttam a beírásod mikor elkezdtem gépelni... :wink:
:nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Ez különben meg nem beírás, hanem hozzászólás (HSZ), nem a suliban vagyunk... :kacsint:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #458 Dátum: 2006.09.03 18:43:01 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Peti500"
Okés, csak még nem láttam a beírásod mikor elkezdtem gépelni... :wink:
:nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
Ez különben meg nem beírás, hanem hozzászólás (HSZ), nem a suliban vagyunk... :kacsint:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:


Értettem Tanár úr! :nagymosoly:

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #459 Dátum: 2006.09.03 19:14:22 »
Idézetet írta: "Peter"
Peti, ha tudsz par kepet nyomathatnal. A technika erdekelne, nem az hogy hogy vilagit.

Itt van akkor néhány kép:


A trafó, és az elmállott, marcipán-mosófolyadék kupakom... :nagymosoly:

Egy közeli a megfúrt lámpa-kupakról...

A másik oldal 0 hellyel, trafó az akksi mellett... :x

Így már hibátlan, csak macera az akksit ki-be rakosgatni... :roll:

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden ami világít
« Válasz #460 Dátum: 2006.09.04 08:06:18 »
Koszi Peti!

Ez igy teljesen korrekt! En is meg fogom csinalni par honap mulva.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Minden ami világít
« Válasz #461 Dátum: 2006.09.13 19:34:27 »
Idézetet írta: "Peti500"
Xenon-izzó Kft. És www.xenonizzo.hu az elérésük.
Ilyennek kell lenni egy cégnek :10:  fölveszik a telefont(!!!!) :turelmetlen:  kedvesek, segítõkészek és elég komoly raktárkészlettel rendelkeznek, utálom ezt a mentalítást, hogy majd ha tõlem megrendelik akkor megrendelem, kispályás... :szemforgat:
A beszerelés közben is zaklattam õket telefonon :telefon1: néhány banális baromsággal, korrektül mindenre válaszoltak, még megyek hozzájuk majd led-es helyzetjelzõért, a jelenlegi már picit besárgult, :wink:  meg ezüst-színû (nem festett!) index égõkért, elõre-hátra...

Gratulálok!
Én is itt vettem, ugyan ennyiért és nekem is kifúrta a srác a vízzáró kupakot. :kacsint: A különbség csak az, hogy az enyém 6000K-s. :vag2:
A haverom múlt héten vett a www.xen-on.hu-ról, neki felvették a telefont és 3 napon belül már Pápán volt a cucc. Az övé is 6000K-s, csak mivel az enyém MAXLUX (gondolom a Tiéd is), ezért egy kicsit erõsebb a fénye. Neki is 2 év garanciát mondtak a szettre. :hmm:

Örülök, hogy sikerült és most már Te is tudod milyen éjszaka is nappali fénynél vezetni. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #462 Dátum: 2006.09.14 01:07:45 »
Idézetet írta: "norbi1974"

Gratulálok!
Én is itt vettem, ugyan ennyiért és nekem is kifúrta a srác a vízzáró kupakot. :kacsint: A különbség csak az, hogy az enyém 6000K-s. :vag2:
A haverom múlt héten vett a www.xen-on.hu-ról, neki felvették a telefont és 3 napon belül már Pápán volt a cucc. Az övé is 6000K-s, csak mivel az enyém MAXLUX (gondolom a Tiéd is), ezért egy kicsit erõsebb a fénye. Neki is 2 év garanciát mondtak a szettre. :hmm:

Örülök, hogy sikerült és most már Te is tudod milyen éjszaka is nappali fénynél vezetni. :nagymosoly:


Igen, az enyém is Maxlux... :wink:

Tulajdonképpen a pont az i-re a két év gari volt...
Meg hogy van egy kézzelfogható hely ahová mehetek ha bármi van...
Ezt egyedül A KDG meri bevállalni, az viszont  másfélszer drágább...
Amúgy a xen-on.hu-n árult Kingwoodra csak 1év gari van, továbbá sokan rossz véleménnyel vannak róla... :?

Ha pösten jársz, vagy én Pápán :nagymosoly: , feltétlenül fussunk össze!
Kíváncsi lennék a 6000K-esre... :hmm:  
Sokat vacilláltam, de azt mondták ha a legjobb láthatóságra törekszem akkor mindenféleképpen a 4300asat vegyem... :roll:  
Mással már összehasonlítottam, mondjuk ott a gyártmány is más volt. :hmm:  
 :arrow: A 6000esnek szebb (xenonosabb) színe van...
Viszont láthatóan gyengébb a fényerõ, fõleg vizes aszfalton...
Tulajdonképpen egy köztes megoldás lenne a jó, egy olyan 4800-5000es...

Az enyém akkor lenne tökéletes ha (bemelegedéskor) egy 2mp-el a végsõ színárnyalat elõtt "leállna", így egy picit sárgás a fénye, (tényleg mint a déli napfény :nagymosoly: , mondjuk az a legjobb a szemnek :nana: ) no még így is fényévekre van a halogén színétõl... :ordog:

Na mindegy, jó ez... :sunyi:  
Úgy is idõvel majd kékülni fog a fénye...

Ui.: egyik barátom most vett xenon izzót, mondja, hogy az övé erõsebben világít és szebb színe van, mint az én többtízezres cuccomnak... :szemforgat:
Igaza van, tényleg jég-fehér színû és ha belenézel (szembõl) erõsebb... :shock:  
Csak egy aprócska dolgot felejtett el... :arrow:  
Jóformán semmit nem világít meg az útból... :mivan:  
Én csak néztem, tényleg tök erõs fénye van, de valahogy az aszfaltra már nem jut belõle...
De jól néz ki... :mrgreen:  :crazy:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Minden ami világít
« Válasz #463 Dátum: 2006.09.14 09:54:17 »
Peti500 nyugi, folyamatosan fog változni a lámpád színe, majd szépen kékül be, lesz az még erõsebb is.

A gyári xenonok vannak 5000 körül, de vicces, hogy engem nem nagyon gyõz meg az 5-ös BMW (amit viszonylag gyakran vezetek) fénye, nekem jobb a 6000 kelvines Titan szettem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #464 Dátum: 2006.09.14 12:42:34 »
Peti500: Úgy, ahogy Ear írta. A Xenon eleinte "szokja" a gyûrõdést, nekem olyan 5-8 bekapcsolás kellett, mire beállt, az "izzó"cserét követõen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.