Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 858836 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Minden ami világít
« Válasz #435 Dátum: 2006.08.30 10:26:57 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "SZegecs"
Egyébként miért jó a ledes irányjelzõ?
Ja most az oldalsóról beszéltem.

Bocsi, én végig az elsõ és hátsó irányjelzõkrõl beszéltem  :nagymosoly:

Azért jobb, mert mivel gyorsabban villan fel és alszik el, sokkal vagányabb  :vag2:  Ez volt a fõ oka, amiért cserélni akartam. Mivel a Yarisban az elülsõ indexek fehér búra alatt vannak, lehet hogy érdemes lenne beruháznom egy sárga ledre  :hmm:


A LED gyorsabban reagál az áramimpulzusra, mint a hagyományos izzólámpa. Ott ugyanis az izzószálnak be kell melegednie, vagyis késedelmesen izzik fel. Mármint a LED-hez képest. Ezért is tértek át a LED-es pótféklámpákra. Ha beállsz egy ilyen kocsi mögé, ahol a féklámpák hagyományosak, a pótféklámpa meg LED-es, akkor észre lehet venni az izzólámpa késlekedését a LED-hez képest. Az, hogy vagányabb az már egy másik kérdés. :kacsint:  :nagymosoly:


Nem csináltak még LED-es elsõ és hátsó lámpát amit csak a régi helyére kell tenni?
Bár hátsót látam már de miért nincs elsõ is! Hiszen el lehet érni oylan fényerõt mint a halogénnel! Sõt!
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden ami világít
« Válasz #436 Dátum: 2006.08.30 11:59:50 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Nem csináltak még LED-es elsõ és hátsó lámpát amit csak a régi helyére kell tenni?
Bár hátsót látam már de miért nincs elsõ is! Hiszen el lehet érni oylan fényerõt mint a halogénnel! Sõt!
Már folynak a kisérletek, de az a baj, hogy a lednek koncentrált fénysugara van, tehát 1 irányba világít, ez meg ugye nem kedvez a modern fényszóróknak, amik a visszaverõdésre vannak kihegyezve. Ezen kívül az újabb fajta ledek elég jelentõs áramot is vesznek fel, ezt is meg kell oldani, meg a színük se egyenletes, mert még nem elég fejlett a gyártástechnológia. Pár év, és elterjedt lesz. Ugye 100ezer óra nem az élettartama, hanem a felezõdési ideje a fényerõnek. Viszont ez a normál ledekre vonatkozik, amibõl 200db is kevés lenne, szal a fényerõ növelés csökkenti az élettartamot, ez is közrejátszik, hogy még nem hozták ki.
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden ami világít
« Válasz #437 Dátum: 2006.08.30 14:31:31 »
A Totalcaron volt egy cikk a különbözõ lámpákról illetve típusokról. Ott ha jól emlékszem, egy V. Golf elsõ lámpájában volt egy ledes lámpa, persze nem széria. Ott le is írták, hogy mi a baj vele.

Indexre visszatérve:
Számít egy indexnél, hogy picivel gyorsabban reagál? Mert féklámpánál sokat számít, de index esetében???
(amúgy sem használják sokan  :crazy: )
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #438 Dátum: 2006.08.30 21:20:30 »
Idézetet írta: "SZegecs"
A Totalcaron volt egy cikk a különbözõ lámpákról illetve típusokról. Ott ha jól emlékszem, egy V. Golf elsõ lámpájában volt egy ledes lámpa, persze nem széria. Ott le is írták, hogy mi a baj vele.

Indexre visszatérve:
Számít egy indexnél, hogy picivel gyorsabban reagál? Mert féklámpánál sokat számít, de index esetében???
(amúgy sem használják sokan  :crazy: )


Az indexnél a percenkénti villogásszám elõírás. Úgy emléxem, hogy percenként 60-90 db közötti villanás kell. Ennyiszer kell elérnie a 21W-hoz tartozó lumenszámot. Gondolom ezt már tudja a LED-es"izzó", hiszen az új Passatokban ilyen az irányjelzõ és a féklápma is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #439 Dátum: 2006.08.31 01:52:55 »
Végre sikerült beraknom a xenon szettet! :nagymosoly:
Nagy szó, mert finoman szólva is elég siralmas a helyzet, (kb. ugyanaz az a szitu, mint a hátsólámpa vételnél)
A lényeg, hogy gyakorlatilag két giga gyártó van: dél-Korea és Kína, a hozzáértõk a kínait fikázzák, állítólag a koreai termékek -idézem-: majd egytõl-egyig csúcsminõségûek... (amúgy ez volt az egyetlen amiben az összes forgalmazó-felhasználó egyetértett, kivéve persze a csak kínai árusok :lol: ) utána már sziszifuszi történetek jönnek, hogy melyik mennyivel erõsebb, pont annyi kék van benne hogy szép legyen, lepipálja a gyárit stbstbstbstb... :?  

Na de a lényeg: a soltréd nevû csodacéget továbbra se tudtam elérni, e-mailre, megrendelésre, telefonra nem válaszolnak, :x  bár olvasgatva néhány fórumot tán nem is baj, hogy nem sikerült elérnem õket... :ordog:  
Köhöm, igaznak látszik a mondás: olcsó húsnak híg a leve... :|
A HésH-s srácok xenonját (az olcsóbbikat) szintén nagyon lehordták, a drágábbik (koreai) tényleg csúcscucc, csúcsáron, annyiért köszi, de nem. :roll:  

Végül a Villányi úti srácoknál kötöttem ki, sokan dicsérték Õket a rendkívül korrekt hozzáállásukért, végtelen türelmükért és segítõkészségükért :arrow:  amit csak megerõsíteni tudok! :10:  
Maximálisan korrekt brigád, a beszerelés pl. 5ezer HUF (lett volna) náluk, máshol 10-15ezer alatt szóba se állnak, ha nem tetszik a xenon színe (kelvin szám) akkor néhány napig csere lehetõség van, továbbá attól függetlenül, hogy nem kértem beszerelést, szó nélkül felajánlotta a srác, hogy megfúrja nekem a zárókupakot méretpontos-speckó fúróval, így tökéletesen vízzáró a kupakom, továbbá mindent elmondott hogy Õ hogy javasolja, adott még néhány szerelést megkönnyítõ dolgot/tanácsot aztán hajrá.
Amúgy két év garit adnak, amit rajtuk kívül egyedül csak a -már említett- hésh-s csúcsxenon mer csak magára vállalni. :hmm:  (tulajdonképpen ez volt ami a végsõ lökést adta)
A többi 3-4 helyen reménytelen az eset, 2-3-4 hét várakozási idõt kérnek, akkor se biztos stb. :?  
Abba még belegondolni is rossz ha netán kipurcan valami, a cserecuccra is 1hónapot kell majd várni, :?  arról nem is beszélve, hogy bõven akad nem egy  "fantomcég", egy mobilszám azt szevasz.
Elõleget hagyni :crazy: , 2hét múlva megjön azt hello, soha nem láttuk egymást, érdekes, hogy ezek az emberek mégis megélnek, :hmm:  egy gyufásdobozt nem rendelnék így.
Na ennyi, beszerelés/tapasztalatok a következõ hsz-omban... :vag2:

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #440 Dátum: 2006.08.31 02:16:19 »
Én 4300-asat vettem, elméletileg ez a legerõsebb, innentõl felfelé már romlik a fényerõ, cserébe kapsz egy divatos kékes színárnyalatot a xenonba, :?  hát köszi de nem, kell a francnak a kék szín, világítson a legjobban azt szárítsa' az utat... :nagymosoly:

A gyári H7-esek kiráncigálása nem nagy kunszt, aztán már mehet is vissza a xenon, azt hittem a (szembõl) jobbos lámpa lesz a macera, de nem...
Akksi ki és táncolni lehet a lámpa körül, a másik oldal ezzel szemben irtó nagy szívás... :x  
Rohadt kis hely van, a kezem nem fér be, de még ha be is nyomorgatom valahogy akkor is nudli, mert látni semmit nem lát az ember, még elemlámpával se lehet bevilágítani annyira hülye helyen van az ABS vezérlõ és a többi baromság, na de nagy nehezen (mikor már az összes japcsi csuklik :wink: ) helyére megy az a kis fém tartóbizb*sz és végre fixen áll a xenon"izzó"...
Kupak vissza, gyújtó rögzít, akksi vissza és mehet a mutatvány, nagyon széééép... :szivecske:  :10:  
És marha jó fénye van, 8)  érdemes a lámpát picit feljebb tekerni, mert mintha gyárilag nagyon letekerték volna a Toyotások, én picit rátekertem, ameddig csak elvilágít  :arrow: nagyon brutál, tényleg nappali fény, egész este kocsikáztam :mrgreen:  :vezetes:  (senki nem villogott, hogy zavarná) és tényleg sokkal jobb szájízzel megy az ember, tényleg látni (végre :faradt: ) az úton!
Végre megszûnt a vizes aszfalt=vaksi vezetés is :?  volt szerencsém egy vizes szakaszhoz, nagyon szépen bevilágítja, látni a kátyúkat, úthibákat. Tényleg nem fárad annyira a szem, meg az ember se a sok koncentrálástól... :kacsint:
Egy kis üröm: az egyik menetközben kiment, a gyári bizti nem bírta, kapott (a szetthez adják) valami spécit (gondolom csak szimplán egy nagyobb bizti :hmm: ) azóta jó, a biztonság kedvéért a másikoldali biztit is kicseréltem, egyelõre ennyi... Amúgy félszemmel erõsebb voltam, mint egy halogén Cori... :sunyi:
Belvárosban (ahol ugye bõven van fény) is tisztán látni a fénycsóvát az úton, ahol meg szar a közvilágítás, ott maga az álom!
Tényleg nappali hófehér/sárgás fény, nagyon-nagyon kellemes, továbbá teljesen más megjelenése van az autónak, mondjuk ez már az én baromságom, de azért ez se utolsó szempont...
Köszönöm aki végigolvasott... :wink:
Üdv.

A Csaszi

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #441 Dátum: 2006.08.31 08:10:12 »
Idézetet írta: "Peti500"
Én 4300-asat vettem, elméletileg ez a legerõsebb, innentõl felfelé már romlik a fényerõ, cserébe kapsz egy divatos kékes színárnyalatot a xenonba, :?  hát köszi de nem, kell a francnak a kék szín, világítson a legjobban azt szárítsa' az utat... :nagymosoly:
Ránézvén a http://www.xenonizzo.hu/-ra, jól látom, hogy ez akkor Neked 62393.75,-Ft-ba került? :-)
Irigykedem ám ezerrel...  :nagymosoly:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden ami világít
« Válasz #442 Dátum: 2006.08.31 08:14:28 »
[Peti500]

Azért megnevezhetnéd közelebbrõl etzt a Villányi úti céget!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden ami világít
« Válasz #443 Dátum: 2006.08.31 08:35:33 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Az indexnél a percenkénti villogásszám elõírás. Úgy emléxem, hogy percenként 60-90 db közötti villanás kell. Ennyiszer kell elérnie a 21W-hoz tartozó lumenszámot. Gondolom ezt már tudja a LED-es"izzó", hiszen az új Passatokban ilyen az irányjelzõ és a féklápma is.


Én úgy tudom, hogy percenként 60-120 villogás, vagyis másodpercenként minimum egy, maximum 2.

HOgy érted azt, hogy "ezt már tudja a LED-es izzó"? MIért a rendes izzók nem tudják? MOst is mûködnek.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #444 Dátum: 2006.08.31 09:57:10 »
Idézetet írta: "Tamás69"
[Peti500]

Azért megnevezhetnéd közelebbrõl etzt a Villányi úti céget!


Tényleg, ez lemaradt a sok duma közt... :oops:

Xenon-izzó Kft. És www.xenonizzo.hu az elérésük.

Ilyennek kell lenni egy cégnek :10:  fölveszik a telefont(!!!!) :turelmetlen:  kedvesek, segítõkészek és elég komoly raktárkészlettel rendelkeznek, utálom ezt a mentalítást, hogy majd ha tõlem megrendelik akkor megrendelem, kispályás... :szemforgat:

A beszerelés közben is zaklattam õket telefonon :telefon1: néhány banális baromsággal, korrektül mindenre válaszoltak, még megyek hozzájuk majd led-es helyzetjelzõért, a jelenlegi már picit besárgult, :wink:  meg ezüst-színû (nem festett!) index égõkért, elõre-hátra...

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #445 Dátum: 2006.08.31 10:03:42 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Peti500"
Én 4300-asat vettem, elméletileg ez a legerõsebb, innentõl felfelé már romlik a fényerõ, cserébe kapsz egy divatos kékes színárnyalatot a xenonba, :?  hát köszi de nem, kell a francnak a kék szín, világítson a legjobban azt szárítsa' az utat... :nagymosoly:
Ránézvén a http://www.xenonizzo.hu/-ra, jól látom, hogy ez akkor Neked 62393.75,-Ft-ba került? :-)
Irigykedem ám ezerrel...  :nagymosoly:


Nem, "csak" 59.900 volt, tokkal-vonóval... :vag2:

Azt nem számolták föl, hogy egy erõs félórát föltartottam õket, :nagymosoly:  kifúrta a srác a zárókupakom, meg adott még néhány apróságot... :wink:

Amúgy az internet elérés (már tegnap dél óta) valamiért nem megy... :hmm:  

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden ami világít
« Válasz #446 Dátum: 2006.08.31 11:09:00 »
Peti, ha tudsz par kepet nyomathatnal. A technika erdekelne, nem az hogy hogy vilagit.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #447 Dátum: 2006.08.31 19:52:26 »
Peti500:
Örülök, hogy végül is sikerült a kívánt szettet beszerezni. Sok-sok élvezetes km-t vele! Ugye, hogy ég és föld a különbség?

Szegecs:
A villogásszámra írtam, hogy a LED-es izzók is tudják-hamár szériába szerelik õket.... :kacsint:  :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #448 Dátum: 2006.08.31 19:52:42 »
Idézetet írta: "Peter"
Peti, ha tudsz par kepet nyomathatnal. A technika erdekelne, nem az hogy hogy vilagit.


Hétvégén csinálok képeket, mert akkor rakom be a LED helyzetjelzõket...
És ahhoz megint akksi ki, csatik széthúz, :x  már most kiráz a hideg...
Pláne ebbe a hülye orkánba... :elkeseredett:

Peti

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #449 Dátum: 2006.08.31 19:59:38 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Peti500:
Örülök, hogy végül is sikerült a kívánt szettet beszerezni. Sok-sok élvezetes km-t vele! Ugye, hogy ég és föld a különbség?


Igen! :nagymosoly:  :10:

A durva hogy még fél oldallal is nagyobb fényerõ van, mint két halogénnel... :sunyi:  :vag2:
Nappal is marha jó, felüljárók alatt lehet látni, hogy marad a nappali fény... :shock:  
Nagyon jópofa, bár most a xenonos srácok lecsesztek, mert állítólag csak járó motorral szabad bekapcsolni a xenont, mert amúgy károsodhat a gyújtó... :kormom:  :hmm: