Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 858759 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #390 Dátum: 2006.08.17 15:31:51 »
Idézetet írta: "KLaco"
Mikor beülök a Carinában, akkor bárki elé ki merek jönni (aut váltó 133 paci) a Yaris megint más vezetni (65paci) mégis mindig meg kell szokni, hogy a Yarisban nem lesz ekkora moci. Te is szokj hozzá, a Yarisban nem lesz akkora fény   :szomoru: Mást nem tudok mondani.


ÁÁÁÁCSI!!!! :mivan:

Hogy a fenébe jön össze a motorteljesítmény és a világítás????? Ezzel azt akarod mondani, hogy a gyök kettõ teljesítményû autóknak nem kell olyan korrekt világítóberendezés, mint a nagyteljesítményûekbe?????? :nene:  :nene:  Nemááá...

Mindenki maga döntse el, hogy mennyire akar látni. Egy biztos: aki vezetett már tartósan HID lámpás autót, tudja, hogy mi a különbség a halogén és aközött. Kb., mint egy Lotus és egy Trabant között. Xenon-szetet meg lehet olcsóbban is kapni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #391 Dátum: 2006.08.17 15:58:33 »
Idézetet írta: "KLaco"
Igen, ezt már írtad, de amig magam nem nézem meg, addig nem hiszem el  :pofa: Szal nem tudok neked mit mondani, de biztos, hogy 2 év emelt wattos izzós melegedés után dobhatod ki a lámpáidat, aminek 30ezer darabja.

Majd gyorsan megyek, hogy jobb legyen a hûtés, pirosnál meg lekapcsolom :kacag:
Idézetet írta: "KLaco"

Amúgy minden megszokás kérdése. Mikor beülök a Carinában, akkor bárki elé ki merek jönni (aut váltó 133 paci) a Yaris megint más vezetni (65paci) mégis mindig meg kell szokni, hogy a Yarisban nem lesz ekkora moci. Te is szokj hozzá, a Yarisban nem lesz akkora fény   :szomoru: Mást nem tudok mondani.

Nem akarok hozzászokni, ha egyszer van több lehetséges megoldás is. A plusszos égõ valamit hozott, de még nem az igazi. Lehet hogy végül tényleg xenon lesz belõle.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden ami világít
« Válasz #392 Dátum: 2006.08.17 15:59:51 »
Idézetet írta: "Trotter66"
ÁÁÁÁCSI!!!! :mivan:

Hogy a fenébe jön össze a motorteljesítmény és a világítás????? Ezzel azt akarod mondani, hogy a gyök kettõ teljesítményû autóknak nem kell olyan korrekt világítóberendezés, mint a nagyteljesítményûekbe?????? :nene:  :nene:  Nemááá...

Mindenki maga döntse el, hogy mennyire akar látni. Egy biztos: aki vezetett már tartósan HID lámpás autót, tudja, hogy mi a különbség a halogén és aközött. Kb., mint egy Lotus és egy Trabant között. Xenon-szetet meg lehet olcsóbban is kapni.
Nem ezt akartam mondani. Amikor beülsz a céges Oktáviádba, akkor szembesülsz a szar váltójával. De tudod, hogy nem tudod kicserélni, tehát hozzászoksz, nincs mese. Amikor meg a Nissanba ülsz szembesülsz vele, hogy nem Toyota, de hozzászoksz. Érted mire gondolok? 1 idõ után már nem idegesít, hogy a Yarisnak kicsi a mocija, mert 10km vezetés után hozzászoksz. A jót könnyû megszokni persze, de a rosszhoz is hozzá lehet szokni.
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #393 Dátum: 2006.08.17 16:01:35 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "KLaco"
...Te is szokj hozzá, a Yarisban nem lesz akkora fény   :szomoru: Mást nem tudok mondani.

ugyan már :kacsint: nem szabad ezt olyan könnyen feladni
ha más nem lesz, akkor írunk levelet citroenéknek,h cseréljék ki a toyota lámpáját :ordog:

 :rohog:  :rohog:  :rohog:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden ami világít
« Válasz #394 Dátum: 2006.08.17 16:03:11 »
Idézetet írta: "kmr"
Nem akarok hozzászokni, ha egyszer van több lehetséges megoldás is. A plusszos égõ valamit hozott, de még nem az igazi. Lehet hogy végül tényleg xenon lesz belõle.
Én csak annyit mondtam, hogy 2szer jobban melegít a 80w kb, mint az 55. A Carinának megfogtam az ÜVEG búráját 3 óra használat után, mikor már le volt kapcsolva, kb 45 fokos lehetett, elötte meg alig volt melegebb, mint a külsõ hõmérsékelt, szal a mûanyag búrának tuti nem tesz jót hosszú távon. Xeon a megoldás, HIDd el  :nagymosoly:
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #395 Dátum: 2006.08.17 16:04:30 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Xenon-szetet meg lehet olcsóbban is kapni.

Volt valami jelentõsebb árcsökkentés az utóbbi idõben? :shock:
Én tavaly õsszel néztem kicsit jobban utána, akko úgy tûnt 80e alatt nem állna meg a xenon-osítás.
Tudnál valami tippet adni hogy hol érdemes körülnézni :?:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Minden ami világít
« Válasz #396 Dátum: 2006.08.17 19:25:28 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "KLaco"
Sztem akinek nem elég a +60-as izzó a Yarisban, az vegyen Xeont. Nekünk a gyári izzó van benne, 2,5 éve, mivel keveset megy a kocsi. Nekem tökéletesen elég a fénye. Nagyon ritkán kapcsolok refit, csak 120 felett fõúton, de lementünk vele Horvátországba, szinte végig refi nélkül, és elég volt. Kb olyan a fénye, mint a Carinának a 100/80-asal. Ja és bitangul melegszik a lámpa a 80w is nagyon sok. Én az enyémbe nem is rakom be sztem, majd silverstart esetleg, ha a coolblue kevésnek bizonyulna.

Neked lehet hogy elég a fénye, de itt is viszonyítás kérdése az egész. Mint mondod ugyanolyan a fénye mint a Carinának, tehát nem veszed észre a külnöbséget, valószínûleg nem vezettél tartósabban olyan autót, amiben jobb volt a világítás. Nekem úgy tûnik - több különbözõ Toyota használata alapján - hogy a márka (Avensis és felette nincs tapasztalatom) egyik gyenge pontja pontja a világítás. Az OFF Citroenemben érezhetõen jobb világítás van (gyári izzók, nem xenon) e miatt a Yaris gyengébb fénye kifejezetten zavaró, fõleg hogy folyamatosan hol az egyik hol a másik autót használom.
Xenon vételére nem szántam el magam, 50-100e körüli összeget nem akarok erre rákölteni...


Fura, hogy pont a Citroent hozod fel példának, hisz a Citroeneknek is a Valeo szállítja a fényszórót, valamint a francia gyártású Yarisokba is Valeo van. A japánokban mondjuk nem az van hanem Koito, nem tudom hogy a tiéd mien. Tehát abban az esetbe, ha francia a Yarisod, feltételezhetõ az azonos gyártó miatt, hogy a foncsor ugyanolyan minõségû (mondjuk a Koito sem lehet gyengébb szerintem), a menkü pedig itt is ott is menkü 13,8 V körül...
Akkor viszont talán a lámpa alakja a hibás a gyenge fényért? Nemtom ám, csak hangosan gondolkodom.
Egyébként nekem se tetszett a Yaris lámpája, mert gyárilag közelre vitt. Aztán fogtam a fényszóróállítót, és be lett állítva... Most megfelelõen távolra visz, de még épp nem vakít. És így már autópályán is jó. Erõssége is jó szerintem.
Volt már nekem Osram Cool Blue, Tungsram MegaLight+, meg mindenféle, de túl nagy különbséget nem láttam!
Viszont a Xenon az valóban egy egész más mûfaj, az már világít rendesen!  :kacsint: Mondjuk Yarisba a H4 miatt nem szerencsés, hisz állítólag a BiXenon szettek fényképe nem olyan szép szabályos, hanem kicsit mosott, de a fényerõ növekedése ezért bizonyára kárpótolna.
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #397 Dátum: 2006.08.17 20:39:48 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "Trotter66"
Xenon-szetet meg lehet olcsóbban is kapni.

Volt valami jelentõsebb árcsökkentés az utóbbi idõben? :shock:
Én tavaly õsszel néztem kicsit jobban utána, akko úgy tûnt 80e alatt nem állna meg a xenon-osítás.
Tudnál valami tippet adni hogy hol érdemes körülnézni :?:


A Soltrade nyomatja óccsóért mostanság:

http://xen-on.hu/arak.htm
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden ami világít
« Válasz #398 Dátum: 2006.08.17 21:14:39 »
Este teszteltem a CoolBlue-t, sirály :D Megtartom, szép a vetített képe, teljesen jól látok vele, sztem van olyan fénye a 12 éves foncsornak, mint a Yarisé  :nagymosoly:
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #399 Dátum: 2006.08.17 22:15:57 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Fura, hogy pont a Citroent hozod fel példának, hisz a Citroeneknek is a Valeo szállítja a fényszórót, valamint a francia gyártású Yarisokba is Valeo van. A japánokban mondjuk nem az van hanem Koito, nem tudom hogy a tiéd mien. Tehát abban az esetbe, ha francia a Yarisod, feltételezhetõ az azonos gyártó miatt, hogy a foncsor ugyanolyan minõségû (mondjuk a Koito sem lehet gyengébb szerintem), a menkü pedig itt is ott is menkü 13,8 V körül...
Akkor viszont talán a lámpa alakja a hibás a gyenge fényért? Nemtom ám, csak hangosan gondolkodom.
Egyébként nekem se tetszett a Yaris lámpája, mert gyárilag közelre vitt. Aztán fogtam a fényszóróállítót, és be lett állítva... Most megfelelõen távolra visz, de még épp nem vakít. És így már autópályán is jó. Erõssége is jó szerintem.
Volt már nekem Osram Cool Blue, Tungsram MegaLight+, meg mindenféle, de túl nagy különbséget nem láttam!
Viszont a Xenon az valóban egy egész más mûfaj, az már világít rendesen!  :kacsint: Mondjuk Yarisba a H4 miatt nem szerencsés, hisz állítólag a BiXenon szettek fényképe nem olyan szép szabályos, hanem kicsit mosott, de a fényerõ növekedése ezért bizonyára kárpótolna.

A Yarisom japán. Én sem gondolom hogy a foncsor minõsége a különbség, hanem inkább a fényszóró alakja és elhelyezése lehet.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #400 Dátum: 2006.08.17 22:23:18 »
Megvettem a Tungsram 100/80 Gold-ot.
Az egyiket beraktam még a helyszínen, és felemás lámpával jöttem haza. Érkezéskor megnéztem a hõmérsékletet, nem volt érezhetõ különbség, mindkettõ "éppen megfogható" hõmérsékletû volt :)
Még csak szürkült hazafelé jövet, így esti tapasztalat még nincsen. A garázsban azért lehetett látni a különbséget a falon a 60/55-höz képest...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden ami világít
« Válasz #401 Dátum: 2006.08.17 22:39:58 »
Akkor jó. Örülök neki, remélem így már jobb a fény, mint a Citromnál  :nagymosoly:
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #402 Dátum: 2006.08.17 23:19:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
Akkor jó. Örülök neki, remélem így már jobb a fény, mint a Citromnál  :nagymosoly:

Még nem tudom, de ha nem jön a xenon :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Minden ami világít
« Válasz #403 Dátum: 2006.08.18 01:04:01 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "Xanyi"

Fura, hogy pont a Citroent hozod fel példának, hisz a Citroeneknek is a Valeo szállítja a fényszórót, valamint a francia gyártású Yarisokba is Valeo van. A japánokban mondjuk nem az van hanem Koito, nem tudom hogy a tiéd mien. Tehát abban az esetbe, ha francia a Yarisod, feltételezhetõ az azonos gyártó miatt, hogy a foncsor ugyanolyan minõségû (mondjuk a Koito sem lehet gyengébb szerintem), a menkü pedig itt is ott is menkü 13,8 V körül...
Akkor viszont talán a lámpa alakja a hibás a gyenge fényért? Nemtom ám, csak hangosan gondolkodom.
Egyébként nekem se tetszett a Yaris lámpája, mert gyárilag közelre vitt. Aztán fogtam a fényszóróállítót, és be lett állítva... Most megfelelõen távolra visz, de még épp nem vakít. És így már autópályán is jó. Erõssége is jó szerintem.
Volt már nekem Osram Cool Blue, Tungsram MegaLight+, meg mindenféle, de túl nagy különbséget nem láttam!
Viszont a Xenon az valóban egy egész más mûfaj, az már világít rendesen!  :kacsint: Mondjuk Yarisba a H4 miatt nem szerencsés, hisz állítólag a BiXenon szettek fényképe nem olyan szép szabályos, hanem kicsit mosott, de a fényerõ növekedése ezért bizonyára kárpótolna.

A Yarisom japán. Én sem gondolom hogy a foncsor minõsége a különbség, hanem inkább a fényszóró alakja és elhelyezése lehet.


Hát valószínüleg, mivel a többi lehetõséget kihúztuk. Pedig én még régen egyszer valami szakirodalomba mintha olyat olvastam volna, hogy a legjobb fényt a kör alakú fényszórókkal lehet csinálni. Hát a Yarisé pedig inkább közelít a körhöz, mint bármelyik Citroene. Na mind1, a lényeg, hogy a Toyotának nem az erõssége a fényszóró  :hmm:
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #404 Dátum: 2006.08.18 07:22:44 »
Idézetet írta: "Xanyi"
...Egyébként nekem se tetszett a Yaris lámpája, mert gyárilag közelre vitt. Aztán fogtam a fényszóróállítót, és be lett állítva... Most megfelelõen távolra visz, de még épp nem vakít. És így már autópályán is jó. Erõssége is jó szerintem...

ezt a magasság állítást én is próbáltam, de csak  oldalra sikerült kitolni a fényt, fel-le nem....
a lámpa tetején van egy torz kulcssal tekerhetõ poti, azon állítgattam (az meg megteker a lámpa hátulján valami "sok lapátból álló propellert")
szóval a kérdésem,h a magasságát azt hol lehet állítani a francia yarisnak, mert az oldalsó állíót már megtaláltam? :nagymosoly:
köszi a válaszod!